Ira Losco

2.mail 2019 avaldas Ira albumi seitsmenda singli "High", mille muusikavideo lavastasid Steven Levi ja Matthew Muscat Drago.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.06.2002 - 13:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.05.2019 - 11:40
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Ira Losco võitis teatavasti Eurovisiooni lauluvõistlusel Tallinnas 2 koha looga “7th Wonder” ja juhtus see 25.mail 2002. Loo autoriteks on Gerard James Borg ja Philip Vella. Siis oli lauljatar 20-aastane ning tema kohta kirjutati ametlikus lühiinfos järgmist: Malta lauljatar Ira Losco alustas laulmist viis aastat tagasi ansamblis Tiara. Losco on oma kodumaad edukalt esindanud rahvusvahelistel lauluvõistlustel. Möödunud aastal pälvis lauljatar Malta parima naislaulja tiitli.

Ira on sündinud väikeses Malta linnas nimega Sliema 31.juulil 1981.aastal. Laulmist õppis ta kuni 16-aastaseks saamiseni ning liitus siis alternatiivse rocki ansambliga Tiara. Lauljanna avastajaks oli helilooja Ray Agius, kes nägi teda laulmas koolikontserdil. 1999. aastal kutsus ta lauljanna osalema festivalil Kanzunetta Maltija, kus Losco võitis F.I.D.O.F auhinna. Sellest ajast on lauljatar osalenud Eurovisiooni Malta rahvusfinaalis: aastal 2000, aastal 2001, kus ta sai 2. koha ja lõpuks, aastal 2002, kus saavutas võidu.

Losco muusikalised huvid hõlmavad pop-, jazz-, alternatiivset rokk- ja tantsumuusikat. Ta on alati valmis uusi stiile katsetama. Ira laulab malta, inglise, itaalia ja prantsuse keeles. Lauljatar õpib Malta Ülikoolis ning loodab teha karjääri muusikatööstuses ja meedias. Käesoleva aasta alguses ilmus tema esimene CD “Butterfly” ning kohalikes edetabelites jõudis see teisele kohale. Plaadil kõlas 13 lugu, millest neli olid malta keeles. Momendil töötab Ira juba oma teise sooloalbumi kallal Farmhouse Stuudios ning uue albumi peasponsoriks on Nescafé.

Siit plaadilt ilmusid singlitena “7th Wonder“ 24.aprillil 2002 ning veebruaris 2003 “Not About You“. Ira osales 2003 aastal veel suurematest rahvusvahelistel üritustel nagu Carlsberg Music Awards ning Elton John’i kontsert-turneel. Samuti valiti ta juba teist aastat järjest Maltal seksikaimaks tüdrukuks.

2004 aastal on lauljatar asunud koostööle Jack White produktsiooniga ning 05.juulil anti Saksamaal välja uus singel "I'm In Love Again", mille nimilugu on kitarripop ja võrreldav näiteks Natalie Imbruglia hitiga "Torn". Maxi-singlilt võib leida lugu mitmes variandis ning b-poolel kõlab veel “If You Say“.

Järgnes album ‘Someone Else’, millega täitus Ira suur unistus lauljakarjäärist ja esinemistest tuhandete kuulajate ees. Ira album jõudis Saksamaal paljudesse kodudesse ning terve 2005 aasta oli pöörane. Singlitena tulid välja 'Love Me Or Hate Me' ja 'Get Out'.

2005 aastal avati lõpuks ka Ira ametlik koduleht ning seal oli allalaadimiseks väljas tema toonane uusim singel 'I'm still alive'.

Detsembris 2006 andis Ira välja juba oma neljanda albumi, seekord unpluggedi "Unmasked". 10-looliselt plaadilt tuli kaks singlit - "Winter Day" ning "Arms of the Ones...".

21.juulil 2007 esitles Ira singlit, seekord "Something To Talk About" ning järgmine album kandis nime "Fortune Teller" ja ilmus 11.juunil 2008. Sellet 14-looliselt plaadilt tuli lõpuks kokku lausa 8 singlit.

22.augustil 2009 tuli müügile Ira teine remikside album "Mixed Beats", millel remikse tema kolmelt viimaselt plaadilt.

2012 aastal oli Ira Losco taas stuudios uue albumiga ametis ning 11.augustil avaldati esimene singel "What I'd Give".

20.märtsil 2013 ilmus Ira Losco neljas album "The Fire", mille produtsentiks oli Howard Keith Jagged House stuudiost. 11-looliselt plaadilt avaldati samal päeval muusikavideo "The Person I Am".

4.septembril 2013 tuli muusikavideo "Me Luv U Long Time", mille lavastas Francis Ghersci. Neljas singel albumilt "The Fire" oli "The Way It's Meant to Be", mille video avaldati 30.jaanuaril 2014.

14.mail 2016 esindas Ira Losco looga “Walk On Water” Maltat Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis.

25.augustil 2016 sündis Ira ja tema boyfriendi Sean Gravina poeg Harry.

21.juunil 2018 tuli välja Ira edukat karjääri kokkuvõttev duubelalbum "No Sinner No Saint", kus uue loona kõlas "OMG" (feat. Shyli).

2.mail 2019 avaldas Ira albumi seitsmenda singli "High", mille muusikavideo lavastasid Steven Levi ja Matthew Muscat Drago.

Muud huvitavat