Pür Müdd

Pür Müdd ja Grete Paia esinesid looga "Ainult Unustamiseks" aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.02.2017 - 12:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.12.2022 - 19:39
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Pür Müdd on elektroonilise muusika duo, kuhu kuuluvad laulja Joonatan Toomiste ja instrumentalist Oliver Rõõmus. Bändi muusika varieerub paksust atmosfäärist korraliku kütteni.

Algne laulja Joonas Alvre selgitab bändi nime tagamaid: "See on meile teadaolevalt kombinatsioon neljast keelest - iiri, slovakkia, aserbaidžaani ja inglise. Ja siis veel inspiratsioon veel Islandist ka, et kõik kõige paremad palad koos. Inglise keeles tähendab see puhast muda, aga meie jaoks tähendab see paksu atmosfääri. Ei mäleta enam, kus see sündis."

Laiemale üldsusele jäi duo meelde Eesti Laul 2016 poolfinaalist, kus astuti publiku ette looga "Meet Halfway". Muusikute sõnul on "Meet Halfway" lugu ühest poisist, kes kaotas rõõmu. Alvre paistis teiste Eesti Laulu konkursil osalenute seast silma ka oma kasvuga – 193 sentimeetrit.

30.märtsil 2016 avaldati teine singel "Figures" ning looga oli kaasas muusikavideo, kus tantsis Joel Kotsjuba. Kolmas singel "Fight For You" tuli välja 30.juunil 2016. "Uus lugu on nii omapärase kõlapildiga, et ei oskagi kohe midagi võrdluseks tuua," muigasid bändi liikmed.

29.septembril 2016 tuli välja Crius X Pur Mudd ühislugu "The Way It Goes". Crius on noor remiksija Robert Roost Kuressaarest. Lugu oli eetris ETV aastavahetusprogrammis kooperatiivis Kukeke. Täispikk kontsert anti 2.detsembril klubis Prive.

Ansambli liikme Oliver Rõõmuse sõnul algas uue koosluse jaoks trall pihta siis kui Eesti Laul läbi sai. "Me polnud eriti enne koos mänginudki, sõitsime mööda Eestit veidi ringi. Sügisel võtsime SkyPlus'i sügishiti konkursist osa looga "The Way It Goes" ja tundus, et sai päris hea lugu ka. Tegelikult endalegi üllatuseks panime selle lõpuks kinni. Saime sellest muidugi kõvasti tuult tiibadesse ja loodame ilusti kevadeks oma esimese albumi valmis saada."

7.märtsil ilmus singel "Rose To Die". Lugu räägib meeste sõnutsi sellest, kui oled aru saanud, et sinu sees tärkab see miski, aga ühel hetkel mõistad, et see kasvas vaid selleks, et surra.

Kevadel ilmunud albumit iseloomustab Rõõmus kui võimsat elektroonilist-multimeedium tervikut. "Plaanid on meil tulevikuks suured ja ilusad. Kusagilt aga tuleb alustada ja esimesed sammud unistuste täitumise poole astumegi kevadel toimuva vägeva esitluskontserdiga," lubas Rõõmus.

Noormehed oma muusikat liiga spetsiifiliselt määratleda ei taha ning see väljendub ka albumi nimes "Undefined" - piirideta, seletamatu, defineerimatu. Plaadil kõlavad lood on inspireeritud nende eludest - sügavamast pilgust iseendasse. Samas kõnetavad neid tihti ka ühiskonnas aktuaalsed teemad.

Kosmiliselt minimalistlik lavashow eepiliste lisanditega toimus Kultuurikatlas 22. märtsil, üllatusesinejaks oli Eesti Laulu finalist Ariadne. 11.aprillil toimus Tallinnas, Solarise Apollos albumi “Undefined” esitlus.

21.aprillil avaldas Pur Mudd koos Criusega uue laulu "Broke Apart".

7.juulil soojendati Õllesummeri A-laval ansambli Hurts kontserti ning 5.augustil esineti Weekend festivalil Pärnu rannas.

22.augustil sai Pür Müdd valmis uue suviselt kerge ja romantilise loo "A Million reasons". Romantikat ei õhku ainult uue laulu sõnadest, vaid ka bändiliikmete elusündmustest. Oliveril on kohe-kohe pulmad ukse ees ning Joonaski teatas hiljuti kihlumisest.

Pur Mudd esines 23.veebruaril 2018 Kultuurikatlas elektroonilise tantsumuusika sisefestivalil ''Made in Estonia''.

9.märtsil ilmus uus singel "The Best Thing" koos sakslasest produtsendiga Seizo. Loo andis välja Hollandi superstaari Armin van Buureni plaadifirma Armada Music. 6.aprillil esineti TMW raames klubis Hollywood toimuval üritusel Weekend Festival Baltic Club Night.

20.juulil teatas bänd, et vahetab lauljat. Varem bändile vokaalse kõla andnud Joonas Alvre koha võtab nüüd üle Joonatan Toomiste. "Pür Müdd on seni olnud popduo, aga kuna seltsis on segasem, siis nüüd on meid kolm," lisas bändi teine liige Oliver Rõõmus. "Kaks laval ja üks lava taga," selgitas ta. Joonas tunnistas, et on juba pikka aega tundnud, et tahaks pigem laulukirjutaja olla. "Ja nüüd on pundis noor ja väga andekas kutt, kes tahab lava peal olla ja oma energiat teistega jagada, mis on lihtsalt super," kiitis ta.

27.juulil esines ansambel Võsu Rannafestival Power on the Beach.

30.juulil ilmus uus singel "MOMENT", millel teeb kaasa Londonist pärit RnB laulja Sinclair The Mage.

Pur Mudd esines 17.augustil Pärnu rannas Weekend Festival Baltic'ul.

Ansambel alustas koostööd Rootsi plaadifirmaga Musichelp ning mänedþeriks sai Peter Åstedt. Alates septembrist annab bänd mitmeid kontserte nii Eestis, Skandinaavias kui Baltikumis.

Pür Müdd avaldas 2.novembril uue loo “Truth Is” koostöös Andreas Poomiga. Lugu esitleti esmakordselt MyHits Awardsil, mis toimus 3.novembril Saku Suurhallis.

18.novembriks sai bändil valmis ka südamlik muusikavideo. "Kõik inimesed on korra elus armunud olnud ja kunagi ei lähe meelest see esimene, kes südame kiiremini põksama lõi” kirjeldas Pür Müdd uhiuut muusikavideot. Pür Müddi ja Andreas Poomi muusikavideo keskendubki sellele hetkele, mil õige inimene koos selle sooja tundega esimest korda sinu ellu ilmub.

27.märtsil esitles bänd värskeid laule Kultuurikatlas. Joonatan Toomiste ja Oliver Rõõmusega ühinesid laval Andreas Poom, Stefan Airapetjan ning Kadiah.

4.oktoobril 2019 ilmus uus singel “Smile”, mis tuli välja maailma ühe suurima elektroonilist muusikat väljastava plaadifirma Armada Music alt. Uue loo solist on Daniel Pearce ehk DTale Inglismaalt.

14.novembril leidis aset Vaba Laval Noortebänd 2019 suurejooneline finaalgala. Lisaks viiele finalistile astusid erikülalistena lavale eelmise aasta võitjabänd Duo Ruut ja rahvusvaheliselt tuntust koguv ansambel Pür Müdd koos Andreas Poomiga.

7.veebruaril ilmus pop-elektroonilise duo Pür Müddi singel "Ooh Aah", mis on ühtlasi ka koosseisu esimene lugu, millele on vokaali andnud bändi liige Joonatan. Lugu tuli välja Hollandi plaadifirma Soave Recordsi alt ning on saadaval kõikides muusikaplatvormides. 29.veebruaril esines Pür Müdd looga "Ooh Aah" külalisena Saku Suurhallis Eesti Laul 2020 finaalkontserdil.

3.aprillil ilmus duolt koos Andreas Poomiga selle aasta teine singel "Get Away". Loole video tegemiseks paluti inimestel jagada enda reisivideoid, milliseid laekus üle saja.

22.mail tuli väljalugu "Higher", millele on vokaali andnud USA laulja Chris Jamison. Lugu ilmus Hollandi plaadifirma Soave Recordsi alt. Loo sõnad on kirjutanud Oliver Rõõmuse abikaasa Joanna Rõõmus. Singlit esitleti 21.mail bändi facebooki lehel.

28.augustil ilmus singel “Da Da Da” koos muusikavideoga. Uut laulu oli võimalus esmakordelt lives näha 12.septembril Made In Estonia Festivalil Noblessneri Valukoja.

18.septembril tuli välja lugu “Your Eyes” koostöös Hollandi plaadifirma Soave Recordsiga. "Your Eyes” räägib sellest, kuidas inimese silmad jutustavad oma lugu ning pilgust võib väga palju välja lugeda. “Mõni pilk ei pruugi alati ka meeldiv olla,” ütleb Joonatan muigega.

30.oktoobril ilmus ansambli kuue looga lühialbum “On My Mind”. “EP on meie jaoks väga eriline kuna tegemist on albumiga, mis on üdini meielik – melanhoolne, tantsuline ja mõnusalt bassine,” räägib Joonatan uuest albumist. “Lisaks on tore ka see, et kõik albumi lood on lauldud Joonatani poolt, mis annab albumile ühtse stiili, terviklikkuse,” lisab Oliver. Plaadi nimilugu avaldati singlina 9.oktoobril ning selle muusikavideo eksklusiivne esilinastus toimus Solarise Apollo Kinos.

Ott Lepland ja Pür Müdd andsid 4.detsembril välja ühise singli "Vaikida Võib". Elektroonilise duo Pür Müddi jaoks oli Otiga ilmunud lugu koosseisu esimeseks eestikeelseks singliks, varasemalt on duo vaid ingliskeelset muusikat välja lasknud. Muusikavideo tegi Alex Tervinsky.

Pür Müdd avaldas 26.veebruaril 2021 Hollandi plaadifirma Soave Recordsi alt singli "Lost In Paradise". "Lugu südame ja mõistuse vahelistest tunnetest, kui kord tahaks lahkuda ja kord jääda. Samas jäädes on väga turvaline olla ning muremõtted on hetkega kadunud, sellest ka loo pealkiri "Lost in Paradise," kirjeldas duo liige Joonatan Siiman. "Loos on palju vastuolu ja meile omast melanhooliat. Arvan, et paljud on end sellises olukorras leidnud," lisas duo liige Oliver Rõõmus.

26.märtsil ilmus uus singel “Fly High” koos Kadiahi ja Eneko Artolaga.

30.aprillil andsid noor andekas Hollandi produtsent One Of Six ja Pür Müdd välja ühisloo “Tired Of Lies”. “Aus lugu, mis räägib sellest et me oleme väsinud valedest. Eks iga inimene tõlgendab lugu just vastavalt enda olukorrale, aga usun et nii mõnigi võib looga samastuda,” kirjeldab Oliver Rõõmus.

Pur Muddi muusikat kuulatakse peamiselt Hollandis ja Saksamaal. Selleks, et välismaal rohkem kanda kinnitada, on suur osa ansambli lugudest ilmunud Hollandi plaadifirma alt.

11.12 võistlesid Eesti Laul 2022 neljandas veerandfinaalis Pür Müdd ja Shira lauluga "Golden Shores", mille autorid on Madis Sillamo, Oliver Rõõmus, Joonatan Siiman, Kasper Krogh Vestergaard, Nikolaj T¸th Andersen. Lugu võistles 5.veebruaril poolfinaalis.

25.veebruaril ilmus Hollandi plaadifirma Soave Recordsi alt Pur Mudd singel "Oh God". "On hetki mil leiame end olukordadest, kus juhtuvad rasked ning ebameeldivad asjad nii meiega, kui ka meie ümber. Lugu on justkui palve Jumalale, kellele saab end igas hetkes avada", kirjeldasid Pur Muddi liikmed.

6.mail esines Pür Müdd Tallinn Music Week kavas Võnge Festivali laval.

Grete Paia ja pop-elektrooniline duo Pür Müdd avaldasid 12.mail tantsulise uusversiooni Smilersi peagi 20 aastaseks saavast legendaarsest hittloost. "Ma üldiselt olen skeptiline uusversioonide ja remixide osas, aga Pür Müdd'i "Ainult Unustamiseks" toimib väga hästi!" tõdes Sal-Saller, kelle aegumatule loole uus hingamine anti.

8.juulil esines Pür Müdd dj-setiga festivalil Võnge Punch Club'i laval.

Pür Müdd esines 16.septembril Alexela kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindade galal.

Pür Müdd ja Grete Paia esinesid looga "Ainult Unustamiseks" aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril.

Faktid

Laulja Joonatan Toomiste
Sünnipäev: 08.01.1997
Silmavärv: roheline
Pikkus: 186 cm
Pillid: kitarr, klaver, trumm
Hääl: sensu

Joonas Alvre sünnipäev 28.12.1989
Oliver Rõõmus sünnipäev 10.06.1993

Muud huvitavat

Seotud videod

Púr Múdd, Shira - Golden Shores
Púr Múdd, Shira - Golden Shores

Artist: Púr Múdd, Shira

Lugu: Golden Shores

Aasta: 2021

Púr Múdd - Da Da Da
Púr Múdd - Da Da Da

Artist: Púr Múdd

Lugu: Da Da Da

Aasta: 2020

Púr Múdd - On My Mind
Púr Múdd - On My Mind

Artist: Púr Múdd

Lugu: On My Mind

Album: On My Mind EP

Aasta: 2020