Kalle Sepp & Locomotiiv

Kalle Sepp osales looga “Teda tasus oodata” 30.aprillil 2023 TV3 saates “Uus laul”. Loo autorid: Pilvi Karu, Andres Karu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.03.2017 - 12:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.04.2023 - 22:40
Eesti artist, Ansambel, Pop

Telesaatega “Su nägu kõlab tuttavalt” tuntuks saanud laulja Kalle Sepp asutas 2016. aasta sügisel oma uue ansambli Locomotiiv. Bändi koosseisu kuuluvad tuntud Eesti muusikud: Mikk Tammepõld, Viljar Norman, Ken Koemets ja Priit Jääger. Kalle sõnul võib ansambli muusikas leida nii funk-, rock- ja popmuusika kõlavärve.

Enamus laulude autoriks on Mikk Tammepõld ning 2017 aasta sügiseks peaks valmima album. 4.oktoobril 2016 ilmunud esimese singli “Viirastus” valmimisele aitasid kaasa basskitarrist Mati Sütt (Super Hot Cosmos Blues Band) ja trummar Ken Koemets (Nevesis), samuti produtsent Martin Kikas.

“Luban, et homme” muusika autoriks on Mikk Tammepõld ja sõnad on Tatjana Alandi sulest. 9.veebruaril 2017 avaldatud singli produtseeris taas Martin Kikas Ö-stuudiost. Muusikavideo režissöör oli Carlos Lesmes ning näitlejateks Maria Engel ja Endro Roosimäe.

Kalle Sepp & Locomotiiv andis 2017 kevadel neli avalikku kontserti, kus esitusele tulid nii uued laulud kui ka mitmed tuntud palad Eesti levimuusikapärandist.

6.aprillil avaldasid Kalle Sepp & Locomotiiv singli "Ära päri", mis on salvestatud Tartus Ö Stuudios produtsent Martin Kikka abiga. Muusika ja sõnade autoriks on Mikk Tammepõld.

19.septembril tuli välja tempokas pop-lugu "Mäng", mis jutustab artisti ümberkehastumisest ja maskidest, mida me kõik aeg-ajalt kanname.

"Kõik on mäng - elu, muusika, suhted. Mängiv inimene on õnnelik ja mängimine on tihti see, mis annab elule uut vunki ja sära. Ma võtsin elu nii nagu ta on, võtsin ta rõõmud, sõpruse, kurbuse, kaotused, lootused, hetked ja igaviku ning mängisin selle koos oma sõpradega kokku muusikaks," sõnas Kalle. "Ma mängisin oma unistuse teoks. See on minu esimene album. Mängimine teeb mind vabaks," lisas ta.

Plaadile jõudis täpselt kümme lugu, millest tänaseks on kuulajaile tuttavad "Viirastus", "Luban, et homme", "Ära päri" ning värskeim, septembris ilmunud singel "Mäng". Suurema osa muusikast kirjutas plaadile Kalle hea sõber ja bändikaaslane Mikk Tammepõld. Plaat sai kirjutatud ja salvestatud viimase aasta jooksul Tartus "Ö"Stuudios. "Samas on plaadil ka üks lugu, mille harmoonia ja meloodia pärineb 17 aasta tagant. Väga palju aitas meid lugude lõpliku näo leidmisel ka produtsent Martin Kikas," lisas Tammepõld. Plaadil teevad külalissolistidena kaasa Adeele Sepp ja Jaan Pehk.

Debüütalbum "Mäng" ilmus 13.oktoobril ning samal päeval toimus esitlus Tallinnas, lokaalis Kivi Paber Käärid. 20.oktoobril oli esitlus Tartus, Athena keskuses.

29.jaanuaril 2018 tulid Kalle Sepp & Locomotiiv välja singliga “Unes või ilmsi”, mis tutvustab ansambli Locomotiiv teistsugust helikeelt võrreldes seni ilmunud singlitega. Selle autoriteks on bändi liikmed Mikk Tammepõld ja Priit Jääger.

29.mail andis Kalle Sepp oma bändiga Locomotiiv välja uue singli "Meenutus", mis juhatab sisse Locomotiivi täiesti uue muusikamaterjali. "Leidsime bändiga muheda ja terava huumoriga vürtsitatud Ott Arderi teksti," kirjeldas Kalle Sepp uut laulu. Loo muusika autoriks on Mikk Tammepõld.

6. kuni 27.veebruarini 2020 andsid Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld 11 kontserti “Risti-rästi” tuuril erinevates Eesti paikades. 20.detsembril 2019 andis duo välja muusikavideo vendade Urbide palale “Õhtuvarjud” ning 1.veebruaril RockHoteli loole "Kohtumistund”.

Kalle Sepp mängib kaasa Vanemuise Teatris 28.novembril esilinastunud muusikalises komöödias "Nunnad hoos".

Kalle Sepp osales looga “Teda tasus oodata” 30.aprillil 2023 TV3 saates “Uus laul”. Loo autorid: Pilvi Karu, Andres Karu.

Faktid

Kalle Sepp (sündinud 12.11.1982) räägib endast:

Ma olen professionaalne meelelahutaja. Olen laulja, näitleja ja õhtujuht. Kõike, mida teen, teen suure kirega ning mind innustab soov alati paremaks saada. Tahan end paremini tundma õppida, täpsemalt tunnetada maailma ning osata seda kõike veel avatumalt teistega jagada.

Alustasin laulmisega suhteliselt hilja. Keskkoolis, kui sattusin laulma aktustel ja pidudel. Mis parata, hakkas meeldima ning leidsin oma kire. Aastaid hiljem salvestasin neist keskkooli lauludest ka plaadi "Kesktalve kevad".

Peale laulmise ja esinemise on minu teine kirg meisterdamine. Nii asusin 2001. aastal Tallinna Ülikooli õppima tööõpetuse õpetajaks ning samal ajal liitusin ka Tallinna Ülikooli meeskooriga. Meestega laulan ma tänaseni. Oleme käinud kõikidel laulupidudel ning võitnud auhindu erinevatel konkurssidel.

Ülikooli aastad olid loomulikult tegusad ja rajud ning kolmandal kursusel sai ühe kursavennaga kokku pandud punt nimega "The Purple Gang". Alguses pidime mängima ühel peol ja kogu lugu. Väikeste muudatustega tegutseb bänd tänaseni. "The Purple Gang" on stiilsed mehed ja stiilne meelelahutus.

Julge pealehakkamine aitas mul kord jala saada muusikalide ukse vahele. Esimesed projektid olid Nukuteatri lavastus "Romeo ja Julia" ja Muusikaliteatri "Pipi Pikksukk". Muusikalidest koori- ja taustalauljana kaasa löömine meeldis mulle väga ning nii olin osa kõikidest Linnahali lavastustest. Lemmikutena jäid meelde "Fantoom", "Nii on meil moes" ja ka hilisem Nukuteatri "Shrek."

2009 aasta sai minust revüüteatri Starlight Cabaret liige, kus laulan ka praegu. Startlight Cabaret tegutseb Viru hotelli Merineitsi restoranis. Oleme seitsme aasta jooksul andnud sadu etendusi. Meelelahutuslik muusika- ja tantsuetendus on kombineeritud suurepärase restoranimenüüga.

2013 aastal otsutasin vallutada Eesti ühe suurema lava ning läksin Vanemuise "Ooperifantoomi" ettelaulmisele. Illusioone polnud, ei olnud ma ju teatris veel seni päris suuri rolle teinud. Poole aasta pärast ettelaulmist helises mu telefon ning lisaks osalemisele "Ooperifantoomis" sain rolli ka "Evitas" Juan Perónina.

Teen seda, mida armastan ning armastan igat oma uut väljakutset ning koostööd. Elu on professionaalne meelelahutus.

Muud huvitavat

Seotud videod

Kalle Sepp ja Locomotiiv - Luban, et homme
Kalle Sepp ja Locomotiiv - Luban, et homme

Artist: Kalle Sepp ja Locomotiiv

Lugu: Luban, et homme

Aasta: 2017

Režissöör: Carlos Lesmes