Synne Valtri Band / Patune Pool

Synne Valtri Band avaldas 7.juunil uue loo "Salaaed" koos muusikavideoga. “Ma soovin, et minu lugu tekitaks inimestes emotsioone, olgu see siis kurb või vastupidi – väga rõõmus. Uus lugu kindlasti peaks pigem andma väga palju positiivset vaibi, sest tegu on siiski suvelooga ja ülimalt-ülimalt rõõmsa looga,” sõnas Synne. “Nautige, sest meie meelest on see laul ideaalne suvepäevadesse, autosõitudeks ja sõpradega koosviibimiseks,” kommenteeris lauljatar.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.03.2017 - 12:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.06.2024 - 23:10
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Tantsumuusika ansambel Patune Pool püüab panna jala tatsuma kõigil, seepärast leiabki repertuaarist nii vanu häid Eesti lugusid, 80-ndate läänehitte kui ka loomulikult iseenda poolt loodud laule. Veidi tänapäevasemalt vürtsitatud tantsupalad meelitavad jalga keerutama ja kaasa laulma ka kõige väsinumad pidulised.

Oli 2013.a kaunis päikesepaisteline suveõhtu kui ühel üritusel kohtusid Keila neiu Sünne ja Türi noormees Edvin. Peale Sünne poolt joristatud paari viisijuppi tekkis Edvinil soov luua bänd ja nii saigi omavahel kontakte jagatud. Vaid mõne aja möödudes kohtusidki nad stuudios, eesmärgiga salvestada esimene ühisprojekt, milleks oli Sünne kirjutatud laul „Pilgud“. Kuna koostöö laabus ja huumor klappis, sündiski 1.novebmbril 2013 ansambel PATUNE POOL. Alguses mõtlesid nad, et teevad väikese kõrtsibändi, millega mõned korrad kuus esinemas käia. Nüüd on Patune Pool Sünne ja Edvini töö ja elu 24/7.

Miks just selline nimi? Seda on meilt palju küsitud. Kuna oleme mõlemad teravama huumori armastajad siis nimi „Lilleke“ või „Lummus“, mida meile ka pakuti, lihtsalt ei sobinud meie temperamendiga kohe kuidagi. Midagi veidi patust oli vaja, midagi, mis tekitaks hetkega huvi. „Patune Pool“ tundus just see õige. Päeval korralik, kuid õhtul.... ;)

Enda iseloomustamiseks teatavad nad: „Muusika on meile mõlemale mitte hobi vaid pigem elustiil. Ei lähe päevagi mööda kui Edvin arvutis midagi ei sepitseks või Sünne ühtki viisijuppi ei ümiseks. Seetõttu teemegi oma tööd suure armastusega ja jagame laval Teiega seda rõõmu. Meie jaoks on kõik meie esinemised erilised, ei tea, on see juhus või tõmbame me vaid ülimalt toredaid inimesi oma ümber. Iga kord tunneme, et oleme kui sõprade keskele sattunud ja me loodame, et see ei muutu iial“.

Edvini jaoks on muusika kogu elu ning ta on meelelahutusega tegelenud kaua. 10 aastat oli diskor, käis erapidudel ja suvepäevadel. Sünne laulis 5 aastat bigbändis. Kumbki ei tunne nooti, kõike tehakse kuulmise järgi ja muusika valmib arvutis.

Kaheksa kuud pärast alustamist (2014) tuli välja teine lugu „Dolce Gabbana“, mis tegi bändi tuntuks Lõuna-Eesti kandis. Järgnesid lood „Ma tahan veel“, „Head aega“, „Tõmban su hoovi“ ning lugematul hulgal kavereid. Pärast ETV aastavahetusprogrammi 2016 aastal teati neid ka Tallinnas ja Harjumaal. Nii et televisioon tegi oma töö.

2016 aasta novembris andis Hitivabrik välja ansambli täispika albumi „Tõmban su hoovi“, kus kõlab 15 lugu. Album võitis Kuldne Plaat 2017 auhinnad kategooriates Aasta uustulnuk ja Aasta ansambel. Jaanuaris 2017 tuli välja originaallugu „4 x A“ ning kaveritest sai lausa megahitiks oktoobris 2017 avaldatud „Tahan ma“.

4.juulil tegi Patune Pool oma elu suurima ülesastumise Õllesummeri Viking Line laval. 18.-22. juulini osalesid Patune Pool, Hellad Velled ja Sinu Naine Saksamaa ansambli Saragossa Band Eesti tuuril.

13.novembril avaldati kurva alatooniga kaver "Miks Nii". Sõnad kaunile loole on loomulikult kirjutanud bändiliikmed Sünne Valtri ja Edvin Petrov, ning muusika tuleb Tatjana Bulanova loost "Иди". Melanhoolse tunde tekitab ka loole tehtud video, kus näidatakse hetki bändi kuulsusrikkast ajaloost, millele tõmmatakse joon alla sel aastavahetusel.

Patune Pool avaldas 11.detsembril kuueloolise albumi “Kõike head”. Helikandjal kõlavad laulud “Tahan ma”, “Miks nii”, “Võta vabalt (meil on aega veel)”, “4xA”, “Playboy” (koos ansambliga Hellad Velled) ning pala “Dolce Gabbana” instrumentaal.

Patune pool lõpetas tegevuse alates 1.jaanuarist 2019. Viimane kontsert anti Sossi klubis.

Eesti Laul 2019 finalistiks oli Sünne Valtri endakirjutatud looga "I'll Do It My Way". 1.detsembril avaldatud lugu kõlas 16.veebruaril finaalis Saku Suurhallis. 4.jaanuaril tuli loo eestikeelne versioon “Iseenda teed”, mille sõnad on Marek Sadamalt.

<b>Synne Valtri Band</b>

Sünne Valtri on kokku pannud uue bändi ning tutvustas 8.märtsil Synne Valtri Band koosseisu, kuhu kuuluvad trummar Gert Gregor Källo, basskitarrist Jaanus Viskar ja kitarrist Toomas Laur. Källo on varem trumme mänginud koolidirektor Olavi Otepalu ja ettevõtja Indrek Luukase loodud bändis. Toomas Laur on teinud Marek Sadamaga projekte N-Euro ning Laur ja Sadam. Samuti kuulub ta Meie Mehe ja Vinüüli ridadesse. Jaanus Viskar musitseerib veel bändides Zetod ning Sinu Naine.

Synne Valtri Band esitles esimest singlit "Näita ennast" 27.märtsil ning 7.mail toodi välja teine singel “12 kuud”. Laulude autoriks on Vahur Valgmaa.

Synne Valtri Band avalikustas 11.juunil kolmanda singli “Vastandid tõmbuvad”, mille autor on Vahur Valgmaa.

18.augustil jõudis kuulajateni bändi neljas lugu “Jälle siin”, mis pärit taas Vahur Valgmaalt.

24.detsembril 2019 ilmus Synne Valtri Band uus lugu "Teemant" koos videoga. Muusika ja lüürika on teinud Vahur Valgmaa.

Synne Valtri feat. Väliharf oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Synne Valtri, Jaanus Viskar, Toomas Laur, Gert Gregor Källo ja Aapo Ilves kirjutatud looga "Majakad". Lugu avaldati koos videoga 30.novembril.

Synne Valtri Band järgmine singel “Levist väljas” tuli välja 27.mail. Loo autor on taaskord Vahur Valgma ning see räägib sellest kuidas inimesed võiksid aja maha võtta ja leida enda jaoks selline aeg, millal saab tõsiselt puhata. Me ei räägi sundpuhkusest, vaid vabatahtlikust puhkusest.

Synne Valtri Band tuli 25.juulil välja uue videosingliga, mis kannab nime “Nii jääda võiks me”. Viisi autor Dina Migdal, sõnad Synne Valtrilt. 17.augustil avaldati videosingel “Vii mind kaugele”, mille autor on Synne ise.

5.novembril tulid ansambel Meie Mees ja laulja Synne Valtri välja oma esimese ühise looga, mil nimeks “Miski peab muutuma”. Synne kommenteeris, et ta on Meie Mehega ühistel lavadel esinenud palju kordi ning koostöö on alati olnud meeldiv ja eelkõige lõbus. “Kui Emil Oja mulle ettepaneku ühislooks tegi, olin ma koheselt nõus. Nad on väga toredad kolleegid ja nendega koos ühiseid ettevõtmisi saadab alati naer ja mahlane huumor. Laulu salvestamine käis kiiresti ja kõik sujus. Loodame, et juba tuttav viis Eesti kuulajatele samuti meeldib,” rääkis lauljatar.

Synne Valtri Band tuli välja debüütalbumiga “12 kuud”, mille esitluspidu toimus Tallinna kesklinnas, Rotermanni kvartalis asuvas Urban Baris 18.novembril.

30.märtsil 2021 jagati Eesti popmuusika aastaauhindu “Kuldne Plaat”. Aasta Uustulnuk 2021 – Synne Valtri Band.

10.aprillil rõõmustas Synne Valtri fänne uue omakirjutatud soolosingliga “Viivuks veel jää”. Lauljatari kommentaar: “Elu koosneb pisikestest värvilistest killukestest. On neid, kes toovad sinu ellu punast ehk armastuse ja kire värvi, on neid kes kiirgavad kollast kui rõõmu värvi, on ka neid kes loovad selgust oma sinise helgiga. Kuid mõnikord on need killud ka mustad, tuues kaasa kurbust ja valu, kuid vaatamata sellele, kõik need killud täiendavad teineteist ja loovad meie eludest imelise vitraaži, mis eemalt vaadates tõeliseks kunstiteoseks muutub.”

Alates maikuust on kollektiivi uueks trummariks Martin Kütt.

Synne Valtri Band tegi 8.juunil YouTube’is avalikuks oma uue videosingli “Eile veel”. Muusikavideo võeti üles imeilusal Paldiski pankrannikul, filmimisele aitasid kaasa Fiorello Rand ja Synne tütar Sandriin Valtri. Sünne: "Loodame, et see lugu tekitab mõnusat suve feelingut ka kuulajates. Mõnus autoga trippimise lugu ju &#9786;&#65039; Ilusat suve ja kohtume juba suurtel lavadel, üle Eesti. (PS: õppige sõnad ruttu pähe)”.

14.septembril tuli bänd välja videosingliga “See öö jääb meiega”. Värske laulu autor on Synne Valtri ise. Tartu Laululaval esitatud kontserdi videograafid olid Silver Tõnisson ja Paula Aavekukk.

10.detsembril ilmunud Genka kogumikul "Oleg Kosjugin X" kõlab Planeet remiks loost "407 karaati", kus kaasatud Synne Valtri.

27.jaanuaril 2022 tähistas Synne Valtri Band kolmandat sünnipäeva ning andis sel puhul välja uue singli "Maailmalõppu või Kuuni”. Synne kirjutatud lugu räägib tunnetest, mida ei saa kontrollida. Tunded, mis on seletamatud ja just kui määratud. Teadmine, et sind mõistetakse sõnu lausumata, teadmine, et sind oodatakse alati.

19.juunil tuli Synne Valtri Band välja uue looga "Saatuslik Naine". Synne Valtri Band esines 16.juulil Pärnu Vallikäärus üritusel Pärnu Suvepidu 2022.

26.septembril avaldas Synne Valtri Band uue loo "Kardan kaotada end".

Laura Põldvere ja Synne Valtri tulid 21.märtsil 2024 välja ühise singliga “Oleks”. Laura mõtles laulu kirjutades selle peale, et keerulises suhtes olles mõtled vahel et ehk oleks kergem olla ilma kaaslaseta. “Aga kokkuvõttes on iga hea suhte alustala vaevanägemine, omavahel kompromisside leidmine. Tegelikult koos olla on ikkagi palju parem.” Synne sõnul oli ta Lauralt koostööpakkumist saades äärmiselt üllatunud. 26.märtsil esitletud video autor on nimekas režissöör Hindrek “Masa” Maasik.

Synne Valtri Band avaldas 7.juunil uue loo "Salaaed" koos muusikavideoga. “Ma soovin, et minu lugu tekitaks inimestes emotsioone, olgu see siis kurb või vastupidi – väga rõõmus. Uus lugu kindlasti peaks pigem andma väga palju positiivset vaibi, sest tegu on siiski suvelooga ja ülimalt-ülimalt rõõmsa looga,” sõnas Synne. “Nautige, sest meie meelest on see laul ideaalne suvepäevadesse, autosõitudeks ja sõpradega koosviibimiseks,” kommenteeris lauljatar.

Faktid

Synne Valtri Band liikmed:
Kitarr: Toomas Laur (10.05.1977)
Bass: Jaanus Viskar (08.10.1990)
Trumm: Martin Kütt (1991)
Vokaal: Synne Valtri (26.07.1982)

Laulja Sünne Valtri
Sündinud 26.07.1982 Tallinnas
Aastatel 2009-2013 esines koos Horre Zeigeri BigBandiga. Aastatel 2009-2012 Toomapojad.
Abielus ja teismeline tütar.

Toomas Laur - kitarrist
Toomas on geniaalne kitarrist, keda bändi meelitada ei olnud sugugi lihtne. Ta on olnud liige mitmetes edukates bändides, kuulsaim neist on ansambel Meie Mees. Synnega olid nad tuttavad olnud SVB-sse kuulumise hetkeks paar aastat. Toomas silitab bändi kuulajate kõrvu oma imeliste soolodega.

Jaanus Viskar - basskitarrist
Jaanus tegutseb tänaseni ka ansamblis Zetod, milles ta oma Seto juuri uhkusega demostreerib. Synne tutvus Jaanusega aastal 2017 saates Rahvabänd, kus Jaanus tol ajal ansambliga Sinu Naine esines. Jaanus on andekas bassist, kes oma oskuste ja kogemusega lugudele õige hingamise annab.

Martin Kütt - trummar
Martin liitus SVB-ga mais 2021. Koos Jaanusega tegutsevad nad ka bändis Zetod ning nende viljakas kostöö on jätkunud tänaseni Synne Valtri Bandis. Martin on ülimalt tehniline ja andekas trummar kes igasse loosse elu sisse suudab puhuda.

Patune pool iikmed:
Produtsent Edvin Petrov
Sündinud 07.01.1986 Paides
Muusika produtseerimisega tegelnud juba 2006. aastast
Tal on elukaaslane ja teismeline poeg.

Muud huvitavat

Seotud videod

Synne Valtri Band - Eile veel
Synne Valtri Band - Eile veel

Artist: Synne Valtri Band

Lugu: Eile veel

Aasta: 2021

Synne Valtri Band - See öö jääb meiega
Synne Valtri Band - See öö jääb meiega

Artist: Synne Valtri Band

Lugu: See öö jääb meiega

Aasta: 2021

Synne Valtri Band - Levist väljas
Synne Valtri Band - Levist väljas

Artist: Synne Valtri Band

Lugu: Levist väljas

Aasta: 2020

Synne Valtri Band - Nii jääda võiks me
Synne Valtri Band - Nii jääda võiks me

Artist: Synne Valtri Band

Lugu: Nii jääda võiks me

Aasta: 2020

Synne Valtri Band - 12 kuud
Synne Valtri Band - 12 kuud

Artist: Synne Valtri Band

Lugu: 12 kuud

Aasta: 2019

Synne Valtri Band - Vastandid Tõmbuvad
Synne Valtri Band - Vastandid Tõmbuvad

Artist: Synne Valtri Band

Lugu: Vastandid Tõmbuvad

Aasta: 2019

Patune Pool - Miks nii
Patune Pool - Miks nii

Artist: Patune Pool

Lugu: Miks nii

Aasta: 2018

Synne Valtri - I'll Do It My Way
Synne Valtri - I'll Do It My Way

Artist: Synne Valtri

Lugu: I'll Do It My Way

Aasta: 2018

Patune Pool - Tahan ma
Patune Pool - Tahan ma

Artist: Patune Pool

Lugu: Tahan ma

Aasta: 2017