Wateva / Futuristik

12.juulil astus Wateva üles Pärnus Beach Grind festivalil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.03.2017 - 10:57
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 22:27
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Futuristik on elektroonilise tantsumuusika (EDM) produtsent Tallinnast, kellele omistati au remiksida Eesti Laul 2017 tunnusmuusika. Futuristik on loonud Eesti Laulule kaks moodsat versiooni - house'i ja drum and bass'i rütmiga. Mõlemad versioonid avalikustati 5.mail 2016.

"Seoses konkursi laienemisega tõime Eesti Laulu juurde uue ja rütmikama muusika, mille autor on Arian Levin. 2017. aastaks tegi sellest remiksi Futuristik. Selle nime taha peitub Kris Evan Säde, kes õpib Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassis," rääkis Eesti Laulu peaprodutsent Mart Normet.
Musikaalset noormeest soovitas Normetile Ago Teppand. "Kui küsisin temalt nõu, kes Eesti muusikaloojatest on 2017. aasta sound'iga, sain temalt sekundiga vastuseks Futuristik," lisas Normet.

"Muusikaga tegelemist alustasin 13-aastaselt, teadmata täpselt, mis see muusika, mida ma teen, üldse on. Tasapisi hakkas huvi asja vastu aina kasvama ja 15-aastaselt võeti mind vastu tol hetkel Saksamaa ühte kõvemasse plaadifirmasse Plasmapool, kelle release'id purustasid kõik müügisaitide tabelid," rääkis Futuristik, kes on sündinud 08.12.1997.

"Kui sain 15, siis paljud minu iidolid olid koondunud Saksamaa plaadifirma Plasmapool alla. Olin selleks hetkeks juba kaks aastat muusikat teinud ning sõber soovitas, et miks mitte proovida ja saata ka sinna mõni lugu. Minu imestuseks meeldis see managerile ja nii koostatigi kuuekuune eksklusiivleping minu ja Plasmapooli vahel. Järgmise kahe aasta jooksul väljastasin sealt üle kümne loo, millest mõni jõudis Beatporti edetabelite tippudesse," kirjeldas ta oma muusikutee edukat algust.

Oma debüüdi tegi Futuristik veebruaris 2016 kui rahvusvahelise plaadifirma NCS alt tuli välja tema remiks Cartooni loost "Immortality". Cartooni Ago Teppand lõi sõnad ja vokaali meloodia Futuristik suvesinglile "Little Bit", mille avaldas NCS 2.augustil 2016.

Futuristik on väga kiirelt kogunud populaarsust nii Eestis kui ka välismaal ning on soojendanud oma lühikese tegutsemisaja jooksul selliseid d’n’b suurnimesid nagu näiteks Camo & Krooked, Friction, Sub Focus. Edu taga on koostöö maailmakuulsa plaadifirmaga Liquicity. Tema lugu "Sun" kõlas 4.novembril 2016 avaldatud kogumikul "Liquicity Alchemy 2".

2.detsembril 2016 tuli välja Liquicity plaadifirma alt Futuristik EP "Waterborne / Feeling This Way". Lisaks originaalidele "Waterborne" (ft. Miyoki) ning "Feeling This Way" (ft. Charlotte Haining) kõlavad EP-l mõlemi loo instrumentaalid. "Waterborne" (ft. Miyoki) loole valmis lisaks muusikavideo.

17.detsembril 2016 avaldas NCS Cartoon uue loo "C U Again", kus osalevad Futuristik ja laulja Mikk Mäe.

Futuristik loodab pääseda oma muusikat esitama sadade tuhandete inimeste ette. "Ma tahan tunda oma nahal seda, kuidas minu muusika inimesi positiivselt mõjutab. Just see on ülim, mida produtsent tahta võib," räägib noor produtsent.

Futuristik esines 5.augustil 2017 Weekend festivalil Pärnu rannas.

Wateva

23.augustil 2017 lõpetas tegevuse ansambel Cartoon ning edasi minnakse erinevate projektidega; Joosep & Ago & Mihkel = LEMON FIGHT ning Hugo & Futuristik = WATEVA. Wateva esimeseks looks oli "See U" (feat. Johnning).

5.jaanuaril tuldi välja uue looga “My Love 2U”, mille lauljaks leiti YouTube’ist nooruke Emili Jürgens. Lugu valmis koostöös Stig Rästaga.

Eesti Laul 2018 finaalis Saku Suurhallis 3.märtsil osales Karl Kristjan Kingi & Karl Killing feat. Wateva looga “Young”. Lugu avalikustati 20.detsembril.

6.aprillil 2018 andis Wateva välja uue loo "I'm Talkin About".

1.augustil avaldas Wateva Selected Records alt uue singli "Amnesia", kus lööb kaasa Saksamaa laulukirjutaja Alia. Wateva oli laval 10.augustil Tallinnas klubis Studio.

18.augustil esineti Pärnus Weekend Festival Baltic'ul ning järelpeol klubis Sunset.

4.oktoobril 2018 jõudis Spotify'sse üsna küte EP "We Killed It, It's Murda", kus kõlavad lood "Ber Zer Ker" ja "Ping Pong Party".

29.detsembril tähistasid pealinna peosarjad Grind ja Katel aasta lõppu suursuguse kahe saali peoga Kultuurikatlas, mille üheks esinejaks oli Wateva.

Eesti Laul 2019 poolfinalistid olid Ago Teppand, Hugo Martin Maasikas ja Lacy Nicole Jones looga "Halleluja" viimase esituses. 1.detsembril avaldatud lugu kõlas 2.veebruaril poolfinaalis Tartu ülikooli spordihoones.

16.veebruaril ilmus Wateva singel “Ice Cream”.

WATEVA andis 12.aprillil välja singli “Haters”, mis ilmus maineka Big Beat Records plaadifirma kogumikalbumil “Big Beat Ignition: Los Angeles”. “Big Beat Records saadab kogu album laiali Miamis toimuva Ultra Music Festivali esinejatele, seega võib juhtuda, et meie lugu saab esindatud mõne suurema tegija setis,” sõnab Kris Evan Säde ambitsioonikalt.

Wateva andis 26.aprillil välja uue singli "Tell Me," millele on andnud oma hääle Elina Born. Lugu ilmus BBC Radio 1 saatejuhi Pete Tongi plaadifirma Deux Trois' alt. Elina Borni kaasamine oli muusikutel juba varem mõttes. "Oleme alati Elinaga lugu teha tahtnud ja lõpuks see õnnestus. Tema hääle karakter oli selle loo jaoks täpselt õige," kommenteeris Säde. Wateva teine pool, Hugo Martin Maasikas lisas, et koostöö Borniga oli väga sujuv. "Vokaalid said juba esimese sessiooniga purki ja saime hakata materjali kallal töötama," sõnas Maasikas.

14.juunil avaldas Wateva singli "Dead!". 15.juulil andis Wateva välja uue singli “Until We Die”. Loole andis hääle rootsi laulja Next To Neon ning see ilmus mainekate Armada Music ja Future House Music plaadifirmade alt.

6.detsembril ilmus värske singel “So High” Selected. plaadifirma alt.

31.jaanuaril avaldas Wateva singli "Rear-View Mirror," mille B-poolelt leiab VIP-versiooni 2018. aastal avaldatud loole "Amnesia". "Rear-View Mirror" loos teeb vokaalil kaasa Emily J. Ühes topeltsingli avaldamisega andis Wateva teada, et peatselt näeb ilmavalgust ka nende debüütalbum. "Oleme selle väljaandmise nimel palju higi ja verd valanud. See oli meil juba pikka aega kaugeks unistuseks, aga nüüd võib vist lõpuks öelda, et oleme lõpusirgel," rääkis Säde. "Albumile sai täpselt selline muusika, mida me ise armastame ja ka kuulata naudime," ütles muusik ja lisas, et tegemist on väga südamelähedase projektiga.

Wateva esines 7.veebruaril Kultuurikatlas toimunud Simple Session Live Night peol.

Wateva avaldas 12.juunil singli „Cold Fumes in Mid-June“, millel teeb kaasa Beyond Beyondi ja okeiokei ridadest tuntud Karl Killing. Lugu anti välja maineka Saksamaa plaadifirma Selected. alt ning tegemist on järjekorras teise singliga Wateva sügisel ilmuvalt täispikalt debüütalbumilt.

Wateva astus üles 12.septembril pealinna ühes hinnatumas peopaigas Noblessneri Valukojas toimunud Eesti ühel suurimal tantsumuusika sisefestivalil “Made In Estonia”.

Wateva avaldas 11.juunil 2021 singli "Headlights". Loole andis hääle Stefan ning tegemist on esiksingliga koosseisu maineka Hollandi plaadifirma Heroic alt ilmuvalt debüütalbumilt "Disposable Society". Uus lugu "Headlights" keskendub vaimsele heaolulule, stressile ja hirmudele, millega paljud viimase keerulise aasta jooksul tegelema on pidanud. "Teadsime algusest peale, et "Headlights" peaks olema albumi esiksingel. Olime erinevatelt plaadifirmadelt palju head vastukaja saanud ja teadsime, et Stefani vokaal on tugev," rääkis Wateva liige Kris Evan Säde.

9.juulil ilmus Wateva singel “Someone Better”. Säde sõnul on mõnes mõttes jätkulugu nende kõige esimesele, 2018. aastal ilmunud singlile “My Love 2 U,” millel teug Samuti kaasa Emily J. “Someone Better” on veidi melanhoolsem kui tema eelkäija ja iseloomustab meie praegust suunda paremini. Lugu aitasid kirjutada Karl Killing, kes osales samuti “My Love 2 U” loomisprotsessis ja kellega koostöös ilmus eelmisel aastal “Cold Fumes” ning Gevin Niglas, kes oli 2019. aastal Armada Musicu alt ilmunud „Until We Die” kaasautor,” räägib muusik.

WATEVA debüütalbum “Disposable Society” ilmus 6.augustil ning sisaldas 13 lugu. Deep house alla liigituva heliteose uus singel oli samal päeval avaldatud "Marabú". Eriilmelised lood moodustavad helikandjat järjest kuulates tervikliku kõlapildi. Maasikas ja Säde lasid end albumit kirjutades loomingulistest piiridest vabaks: lisaks WATEVA-le omastele energilistele house-muusika elementidele kostub albumil nii melanhooliat (“Marabù”), kui ka techno (“Burn Out”) ja eri kultuuride mõjutusi. Albumil teevad vokalistidena kaasa Manna, NOËP, Karl Killing, Emily J, Asena, Daniel Levi, Stefan ja Donkong.

6.augustil toimus WATEVA Instagrami vahendusel elektrooniline esitluspidu, kus muusikud mängisid livestream’i ajal ette albumi materjali ning vastasid küsimustele.

Wateva avaldas 3.septembril muusikavideo enda äsja ilmunud samanimelise debüütalbumi nimiloole "Disposable Society", millele andis enda hääle lauljatar Manna. Postapokalüptilise temaatikaga muusikavideo režissöör on Marta Vaarik ning tegemist on kõige rohkemate eriefektidega loodud muusikavideoga Eestis.

16.oktoobril toimus Kultuurikatlas elektroonilise kollektiivi WATEVA albumiesitluse pidu. Lisaks astusid üles Jozels, Siimi MHKL ja Notitz ning mitmed nimekad külalisartistid, kes “Disposable Society” nimelisel debüütalbumil kaasa tegid.

31.detsembril ilmus kolmas singel Trad.Attacki! veebruarikuus ilmuvalt albumilt "Remixed". Loo "Sõidu" remiksimise võttis ette eesti elektroonilise muusika duo Wateva. Jalmar Vabarna: "Wateva tume ja tõsine joon on äge ja me ei pidanud remiksi kuulates pettuma, see kõik on seal olemas."

26.jaanuaril Alexela Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2022 galal saatis kõiki galal ülesastuvaid esinejaid sümfooniaorkester, kellele sobivasse võtmesse olid ka artistide armastatud lood seatud. Üheks esinejaks oli Wateva, kes võitis aasta elektroonikaalbumi kategoorias.

Wateva avaldas 19.veebruaril 2022 Hollandi plaadifirma Future House Music alt uue loo "Lunacy", millel teevad kaasa saksa laulukirjutaja ja produtsent JustLuke ning laulja Shira. Duole omaselt kohtuvad loos tumedad bassiliinid, minimalistlikud elektroonilise muusika elemendid ning vokaal.

29.aprillil ilmus WATEVA ja Karl Killingu ühine singel “Get U Off My Mind”. Värskele loole valmis põgenemistoas filmitud muusikavideo ning see ilmus Hollandi plaadifirma Future House Music alt. Kollektiivi järgmine ülesastumine toimus 6.mail Vaba Laval TMW raames.

Futuristik astus üle pika aja üles dj-setiga, tehes seda lausa kahel korral drummi ja bassi üritusel Backstage. Toimumisaeg oli 28.mail @D3 (Telliskivi 62/2).

Wateva oli 6.juulil Tallinna Lauluväljakul toimunud Tiësto kontserdi soojendajaks.

8.juulil esines Futuristik Pärnu rannapargis festivalil Beach Grind. 9.juulil astus samas üles Wateva. 22.juulil esines Wateva Pärnumaal Valgeranna Festivalil. 29.juulil 2022 esines Wateva Võsu Rannafestivalil. 7.juulil astus Wateva üles Pärnus festivalil Beach Grind. 28.juulil esinesid WATEVA feat m els & ELINA BORN Võsu Rannafestivalil.

29.augustil ilmus WATEVA feat. m els singel “Madness”, mille andis välja Suurbritannia plaadifirma NCS (NoCopyrightSounds). Loo autorid on Hugo Martin Maasikas, Kris Evan Säde ja Merili Käsper.

Wateva andis 1.märtsil 2024 Don Diablo plaadifirma Hexagon alt välja tantsuhiti "Close to Me". Loos laulab UK artist Nola ning loo ilmumise külge on pannud oma käe ka tunnustatud muusikaprodutsent Gevin Niglas.

5.aprillil ilmus Wateva uus lugu “Paradise”, mis hõlmab endas hip-hopi ja house-muusika elemente, sidudes need kaks ühtseks tervikuks. Kaasa teevad Pluuto ja Asena. Loo annab välja mainekas Hollandi plaadifirma Future House Music.

12.aprillil toimus Alexela Kontserdimajas kaheksandat korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindade jagamine, kus astus üles ka Wateva. Erinumber "Aitümakas" esitati koos koos Anna Hintsiga. Tänu positiivsele vastukajale otsustati “Savvusanna sõsarad” filmist inspireeritud muusikapala 19.aprillil ka digitaalselt kuulamiseks välja anda.

12.juulil astus Wateva üles Pärnus Beach Grind festivalil.

Faktid

Artistinimi: Futuristik
Pärisnimi: Kris Evan Säde
Sünnipäev: 08.12.1997

Hugo-Martin Maasikas - 20.10.1990

Muud huvitavat

Seotud videod

WATEVA ft. Karl Killing - Get U Off My Mind
WATEVA ft. Karl Killing - Get U Off My Mind

Artist: WATEVA ft. Karl Killing

Lugu: Get U Off My Mind

Aasta: 2022

Wateva ft. Manna - Disposable Society
Wateva ft. Manna - Disposable Society

Artist: Wateva ft. Manna

Lugu: Disposable Society

Album: Disposable Society

Aasta: 2021

Režissöör: Marta Vaarik

Futuristik - Waterborne (ft. Miyoki)
Futuristik - Waterborne (ft. Miyoki)

Artist: Futuristik

Lugu: Waterborne (ft. Miyoki)

Aasta: 2016