Go Away Bird

15.aprillil 2024 avaldas ansambel Go Away Bird uue singli "Best Hangover In My Life". Autoriks ikka Stanislav Bulganin.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.09.2017 - 19:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.04.2024 - 21:55
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Eestlane, venelane ja ameeriklane astuvad baari, sealt väljub aga ansambel Go Away Bird. Trip-rock'i, post-pungi, dream pop'i ja 90ndate indie kokteil väikese western-touch'iga on see, millega GAB'i kõla enam-vähem defineerida annab.

Bänd sündis Tartus, kuid suundus peagi Tallinna. Multitasker Hanna Parman on Tallinna tüdruk, lugude autor Stanislav Bulganin tuleb Moskvast ja klahvpillimees Dirk Lloyd on pärit Oregoni osariigist USAst. Lisaks liitus bändiga kitarrist ja helitehnik Veljo Sepp.

2016. aasta Eesti Laulu finaalis särati looga "Sally", millele valmis 9.veebruariks muusikavideo, autoriks Kristin Pärn. 6.aprillil 2016 anti välja teine lugu "Dora Lee" ning 1.juunil avaldati rohkete staaridega loo "Drinking Party in a Train Compartment" muusikavideo. Augustis ilmus järgmine singel "Alcohol" koos Janno Reimiga Super Hot Cosmos Blues Bandist. Videote autoriks oli Jüri-Illimar Reinberg-Shestakov.

Go Away Bird istus terve suve Tartus stuudios, et lindistada oma kümne looga debüütalbumit "Sleep on it". Esitluskontserdid toimusid Tallinnas 3.novembril Vabal Laval ja Tartus 4.novembril Genialistide klubis. Enne albumit tuldi avalikkuse ette veel lugudega "Late Summetime" ja "Painkiller". Plaat "Sleep on it" oli Eesti Muusika Auhindadel 2017 nominent parima debüütalbumi kategoorias.

9.märtsil 2017 ilmus provokatiivse sõnumiga singel "Sextoy", mille visuaalid lõi Mikk-Mait Kivi. Erinevalt albumi funkylikust versioonist kõlab singel palju rokilikumalt. Laulu sõnumiks on endiste kaaslaste seksuaalne ärakasutamine. Nelja esinemisega anti panus Tallinn Music Weekil 2017 ning 16.juulil esineti Positivus festivalil Lätis. Bändi suuremaid esinemisi täiendasid kitarrist Veljo Sepp ja kõige kaunima lauluhäälega taustalauljad Eestis, kaksikud Vivi ja Viveli Maar.

5.septembril 2017 avaldati uus lugu "Coca Cola", mis on esimene singel Go Away Birdi järgmisel aastal ilmuvalt teiselt plaadilt. "Laul, ma loodan, rõhutab meie elu ja meie maailma absurdsust. Aga see ei tähenda, et sel kõigel üldse mõtet poleks," ütles laulu autor Stanislav Bulganin. Laulu salvestas ja miksis Tartus Östuudios heliprodutsent Martin Kikas. Gabriela Liivamägi kaunid pildid monteeris videoks kokku bändi paljude videote autor Jüri-Illimar Reinberg-Shestakov.

Go Away Bird andis üle pika aja kontserdi 9.septembril Von Krahlis koos Ans. Anduri ja lauljatar Haldiga.

Go Away Bird avaldas 28.novembril varasemast rokilikuma singli "Gamer Girl", seda tänu Rein Fuksi sisse mängitud trummidele ja Martin Kikase produktsiooniideedele.

Go Away Birdi ja Pia Frausi eestvedajad Stanislav Bulganin ja Rein Fuks panid medikad ühte karpi ning selle tulemusena valmis suvise meeleoluga sündipop lugu “Red Blur on My Dress”. 23.mail koos lüürikavideoga avaldatud laul on salvestatud Tallinnas Rein Fuksi Seksound stuudios ja selle miksis kokku Martin Kikas Tartus Ö Stuudios.

1.augustil 2018 andis Go Away Bird oma eestvedaja Stanislav Bulganini sünnipäeva puhul välja uue singli "Promises". Bändi solisti Hanna Parmani arvates on see ilmselt Stassi kõige ilusam lugu. "Kuulates tuleb nutt peale," tunnistas laulja.

13.detsembril 2023 tuli Go Away Bird talvise depressiooni peletamiseks välja mõnusalt sujuva looga "Ask me", mille autoriks Stanislav Bulganin.

15.aprillil 2024 avaldas ansambel Go Away Bird uue singli "Best Hangover In My Life". Autoriks ikka Stanislav Bulganin.

Faktid

Koosseis:
Hanna Parman (12.12.1992)
Stanislav Bulganin (01.08.1978)
Dirk Jonathon Lloyd (17.04.1976)
Veljo Sepp (26.10.1982)

Muud huvitavat

Seotud videod

Go Away Bird - Coca Cola
Go Away Bird - Coca Cola

Artist: Go Away Bird

Lugu: Coca Cola

Aasta: 2017

Režissöör: Jüri-Illimar Reinberg-Shestakov