Rainer Ild

Rainer Ild oli soojendajaks 24.mail Paavli Kultuurivabrikus toimunud Horror Dance Squad uue albumi esitlusekontserdil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.11.2017 - 13:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.05.2024 - 21:47
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Noortebänd 2017 konkursi võitis tumedate ning ennekuulmatute helinüanssidega alternatiivse roki duo Rainer Ild. Alternatiivset rokki viljelevasse bändi kuulub peale 26-aastase Rainer Ildi 23-aastane Sven Seinpere. Ild tegutseb duos laulja, bassisti, kitarristi ja klahvpillimängijana. Seinpere mängib trumme ja kõlaplaate. "Tahame kahekesi võimalikult palju ära teha," rääkis Ild.

Ild ja Seinpere on koos muusikat viljelnud vaid kolm kuud, kuid et Ildil olid häälepaelad haiged, ei saanud ta kuus kuud laulda. "Aasta alguses tuli plaan hakata koos tegema. Lõpuks sain häälepaelad korda augusti alguses ja sellest ajast hakkasime proove tegema," jutustas Ild.

Sven Seinpere on mänginud bändides Ziggy Wild ja Freelancer, alates septembrist 2014 mängib bändides Sounds of September ja Eliot Ness. Pärnust Paikuselt pärit Ildi muusikutee sai alguse 17aastaselt, kui ta Koidula gümnaasiumis käies võttis esimest korda kitarri kätte. Paari kuu pärast soovis noormees aga juba ise muusikat kirjutada ja nii küpses mehel mõte minna Tallinna muusikat õppima.

Muusika tegemine käib Ildil ja Seinperel nii, et Ild loob meloodia ja seejärel sõnad, siis näitab valminut Seinperele. Siis istuvad nad maha ja räägivad, millest see lugu räägib ja mis tunded võiksid tekkida. Nagu Ild sõnastas: nad heietavad loost, räägivad mõtetest, elust ja lugudest. "Rääkimine on kellegagi koos lugu kirjutades väga tähtis. Et aru saada, kas me mõtleme samadest asjadest, enne kui hakkab midagi sündima," rõhutas ta.

2.septembril 2017 avaldatud lugu "I’m okay" on artistil täiesti uudne kõlapildi katsetus, mis erineb eelnevast loomingust oma meeleolu ja elektroonilisuse poolest. "Arvan, et olen leidnud endale uue helikeele, ja naudin seda," kommenteeris Ild.

25.oktoobril avaldati uus singel "Problem", millele on vändatud väga julge muusikavideo. Rainer Ild räägib, et pildirida sündis läbi improvisatsiooni. "Tegime enda jaoks jälle midagi täiesti uut. Kokkuvõttes tuli päris julge," ütlevad mehed oma video kohta. "Minul näiteks pole selle asja kohta lihtsalt sõnu," lisab trummar Sven Seinpere videosse veelgi rohkem salapära

Noortebändi viis finalisti salvestasid novembri alguses uudistemaja stuudios Raadio 2 abiga oma loomingu. Rainer Ild laulis linti lood "I’m okay" ja Post Malone'i kaveri "Go Flex".

11.novembril toimus Kultuurikatlas Noortebänd 2017 finaal, mille võitis duo Rainer Ild. Võitjapaketti kuulus 1000 eurot No Angel Recordsilt EP välja andmiseks, stuudioaeg Roundsound stuudiolt, loovagentuuri Vurr sotsiaalmeedia ja brändingu koolitus ja Nordic Hotel Forumi loomepuhkus. Lisaks viis Rainer Ild koju ka festivalide Acoussion Live ja Intsikurmu esinemiskutsed.

13.novembril esineti ETV Terevisioonis lugudega "I´m Okay" ja "Problem". 30.novembril astus Rainer Ild üles Liis Lemsalu albumi esitluskontserdil maagilises paigas nimega Helios Hall.

5.jaanuaril 2018 anti teada, et Rainer Ild lõi käed Taani plaadifirmaga No Angel Records ning oodata on debüütalbumit. Värskelt sõlmisid nad koostöö manager Sandra Sersantiga ning nüüdsest leiab duo ka Full House Agency artistide ridadest.

10.jaanuaril tuli välja bändi teine muusikavideo. "I’m Okay" muusikavideos saab näha trummar Sveni, laulja Rainer oli seekord hoopis režissööri rollis.

23.jaanuaril ilmunud singel "Open You Up" tuli esmaettekandele 25.jaanuaril Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal.

4.aprillil andis Rainer Ild välja uue singli "Feeble Mind" koos külmavärinaid tekitava muusikavideoga, mille režissöör oli Anna-Maria Jams. Videos loodi maailm, kus üks noormees on valudes. "Ta on vedanud kokku vanni, kitarri, projektori, alkoholi ja rösteri ning ta üritab aru saada, mida ta tegema peaks, sest armastust enam ei ole, see on läinud," kirjeldas Ild.

Rainer Ild esines Tallinn Music Weeki raames 6.aprillil Raadio 2 showcase'il Von Krahlis ja 7.aprillil Stella Soomlais stuudio linnalaval.

28.mail esineti ETV Terevisioonis. Kõlasid laulud "Open You Up" ja "Feeble Mind".

6.septembril sai alternatiivduo Rainer Ild aastaseks ning andis selle tähistamiseks koos videoga välja uue singli “You Find Me Cute”.

17.oktoobril ilmus debüütalbum "Longero & Cheap Chips", mille kümne loo autoriteks on peamiselt Rainer ja Sven, albumi miksis aasta miksija tiitliga pärjatud Bert Prikenfeld. "See päev jääb küll igavaseks meelde. Meie oma beebi on ametlikult väljas. See võib kõlada veidi naljakalt, kuid päriselt on nii teistmoodi tunne enda elu esimest albumit füüsiliselt käes hoida," selgitas õhinaga omanimelise duo solist Rainer Ild. Trummar Sven Seinpere lisas, et teda huvitab, mis saab pärast seda, kui plaat on kõigile kuulamiseks avalik. "Natukene on tunne, et bänd on saanud täiskasvanuks ning meie suund oleks just kui nagu olemas, kuhu astuda. Sisimas tean, et see on alles algus ning parem on veel ees," lausus ta. Plaadi esitluskontsert toimus samuti 17.oktoobril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis.

27.12 toimus vastavatud U3 Kontsertklubis minifestival WINTER BREAK 2018, kus astusid üles noorema põlvkonna ägedamad bändid nagu Rainer Ild, Bourbon Sugar, The Queen Of Spades ja The Boondocks.

9.veebruaril 2019 toimus Rainer Ildi singli “Breathless” video esmaesitlus äsja avatud kaupluses Intsikurmu KETS T1 kaubanduskeskuses. Seekord oli fantaasialend viinud ajas tagasi ja uus video ilmus VHS kassetil.

Rainer Ild järgmine singel "Call Me" oli iroonilise huumoriga vürtsitatud lugu ning pilguheit noorte vallaliste kohtingumaailma ühel rajul nädalavahetusel. 11.juunil avaldatud muusikavideo režissööriks oli Rainer Ild, operaatoriteks Peeter Tomson, Risto Randla ja Martin Lauri.

29.oktoobril tuldi välja loo "Ocean" muusikavideoga, mille stiil erineb suuresti koosseisu senisest materjalist. "Tavaliselt kuukene enne singli ilmumist filmime Sveniga muusikavideo, kus me enamasti külmetame ja piinleme kuskil. Seekord aga ei pidanud keegi kannatama. "Ocean'ile" tegime hoopiski kerge joonistatud visuaali, mis on ka tegelikkuses osa loo sisust," selgitasRainer uue video stiili.

26.augustil 2020 andis Rainer Ild välja kaks videosinglit, mis kirjeldavad värvikalt bändi sügavamat hingeelu. Singlid kannavad nime “disguise” ja “sorry doesn`t seem to cut it”. Muusikavideos “disguise” lõikab trummar Sven maha Raineri legendaarsed kuldkiharad, lõhub vanad sümbolid ja koos sellega ka kogu bändi vana energia. Selle jätk “sorry doesn`t seem to cut it” näitab uut Rainer Ildi ja duo värskemat, uuenenud ja tugevamat kooslust, kui kunagi varem.

Rainer Ild ja DJ Uibs (Pühamüristus) soojendasid 31oktoobril Von Krahlis ansambli Horror Dance Squad uue albumi esitluskontserti.

27,jaanuaril 2021 avaldasid muusikud Robin Juhkental ja Rainer Ild singli “Road to Nowhere”, mis kõneleb segaduses üles kasvanud noorsoost.

8.juunil tuli välja lugu “Akimbo”, veidi toores ja vihane, mis sarnaneb bändliikmete Sveni ja Raineri endi sisemaailmale. Lugu kõlab ka peagi ilmuval samanimelisel albumil. Lauluga koos ilmus ka muusikavideo, mille julge punk-produktsiooni eest vastutab Out of Sight Visuals. Muusikavideo sai purki aja hammasrataste vahele jäänud mõisas, mis oli nii hirmus, et lepiti kokku, et üksinda seal ringi ei käi. Filmimiseks tuli öö vahele jätta ning kosutavaks turgutuseks oli meeskonnaliikme Martin Lauri vanaema poolt tehtud makaronisalat! Mõisa kasutamise eest tuleb tänada Toomas Uripead.

Rainer Ild avaldas 13.juulil videosingli “Swing Me”, mis räägib suhtes inimestest, kes ei tohiks koos olla.

18.augustil ilmus Rainer Ild uus album "Akimbo", millel kõlas 11 lugu. Külalistena olid kaasatud Steps To Synapse ja Robert Linna. Albumi “akimbo” esitluskontsert toimus 27.augustil Kultuurikatlas.

5.oktoobril avalikustas Rainer Ild singli “Loose In The Head”, millega annab enda kuulajatele mõista, et kupli all ei ole kõik ikka päris korras. 7.oktoobril esineti Põhjala Tehases Impact Dayl.

Rainer Ild esitles 25.märtsil 2024 singlit “Honky”. See haarav lugu kutsub kuulajaid teekonnale enesemõtestamise ja eneseteadvustamise kaudu oma võrgutavate meloodiate ja sügava lüürika kaudu. Tuntud filmitegijate Roland Abel ja Raoul Kirsima lavastatud “Honky” muusikavideo pakub loo teemadele sürrealistlikku ja mõtteainet pakkuvat visuaalset tõlgendust. Andes lavastajatele loovkontrolli, kastab Rainer Ild ennast maailma, kus reaalsus ja kujutlusvõime sulanduvad, kutsudes vaatajaid uurima oma teadvuse sügavusi.

Rainer Ild oli soojendajaks 24.mail Paavli Kultuurivabrikus toimunud Horror Dance Squad uue albumi esitlusekontserdil.

Faktid

Rainer Ild (24.01.1991) - laul, bass, kitarr ja klahvpillid
Sven Seinpere (14.08.1994) - mängib trumme ja kõlaplaate

Muud huvitavat

Seotud videod

Rainer Ild - Honky
Rainer Ild - Honky

Artist: Rainer Ild

Lugu: Honky

Aasta: 2024

Rainer Ild - Akimbo
Rainer Ild - Akimbo

Artist: Rainer Ild

Lugu: Akimbo

Album: Akimbo

Aasta: 2021

Rainer Ild - Swing Me
Rainer Ild - Swing Me

Artist: Rainer Ild

Lugu: Swing Me

Album: Akimbo

Aasta: 2021

Rainer Ild - Disguise
Rainer Ild - Disguise

Artist: Rainer Ild

Lugu: Disguise

Aasta: 2020

Rainer Ild - sorry doesn't seem to cut it
Rainer Ild - sorry doesn't seem to cut it

Artist: Rainer Ild

Lugu: sorry doesn't seem to cut it

Aasta: 2020

Rainer Ild - Breathless
Rainer Ild - Breathless

Artist: Rainer Ild

Lugu: Breathless

Album: Longero & Cheap Chip

Aasta: 2019

Rainer Ild - Call Me
Rainer Ild - Call Me

Artist: Rainer Ild

Lugu: Call Me

Aasta: 2019

Rainer Ild - I'm Okay
Rainer Ild - I'm Okay

Artist: Rainer Ild

Lugu: I'm Okay

Aasta: 2018

Režissöör: Rainer Ild

Rainer Ild - Feeble Mind
Rainer Ild - Feeble Mind

Artist: Rainer Ild

Lugu: Feeble Mind

Aasta: 2018

Režissöör: Rainer Ild, Anna-Maria Jams

Rainer Ild - You Find Me Cute
Rainer Ild - You Find Me Cute

Artist: Rainer Ild

Lugu: You Find Me Cute

Aasta: 2018

Režissöör: Rainer Ild, Anna-Maria Jams

Rainer Ild - Problem
Rainer Ild - Problem

Artist: Rainer Ild

Lugu: Problem

Aasta: 2017