Talbot

Bändil on hetkel käsil uue täispika albumi salvestamine ning 22.septembril 2023 anti välja uus singel "Casiopeia". Esitlus toimus kontserdiga Paavli Kultuurivabrikus.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.12.2017 - 11:18
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.09.2023 - 08:40
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Tallinna psühhedeelne biorobotite duo Talbot sai alguse juba aastal 2003, kuid tõsisem kütmine sai hoo sisse augustis 2008 aastal. Liikmeteks olid Magnus Andre (bass, klahvid, laul, lisavidinad / sündinud 27.08.1984) ja Jarmo Nuutre (trummid, laul, lisavidinad / sündinud 31.01.1983). Viljeletakse eksperimentaalset, äärmiselt rasket ent jäiselt kauniste momentidega muusikat, lihtsamalt öeldes doom'i.

Bänd avaldas kolme looga EP "Tundra" 23.oktoobril 2008. Kõigi lugude autoriteks olid Magnus Andre & Jarmo Nuutre. Bänd tuuritas üle Euroopa.

Jaanuaris 2010 anti välja singel "Combat Zen Speech". 15.märtsil 2010 ilmus esimene album "EOS", mis nimetati Eesti Muusika 2010 parimaks metalliplaadiks. Kõik 7 lugu kirjutasid taas Magnus Andre & Jarmo Nuutre. Talbot järjekorras teine Euroopa tuur algas 16. märtsil Viljandist. Kokku anti 25 kontserti neljateistkümnes riigis ning sõideti maha 18000 kilomeetrit. Sügisel tuuritati Venemaal, Ida-Euroopas ja Austraalias.

2011 aasta suvel astuti üles mitmel festivalil Eestis ning käidi minituuril Soomes. Sügisel toimus kolmeks osaks jaotatud maailmaturnee, esimese osana 16 linnas Venemaal kui Ukrainas, ühise nimetaja Tour de Balalaika 2011 all. Järgnes Tour de Balkan 2011 - kuu aega kestev ringsõit Kesk- ja Ida-Euroopas ning Balkani poolsaarel. Kolmas osa Tour de Ninja 2011 toimus Jaapanis ja Austraalias. Talbot oli Skype’s Go Change the World Award 2012 võitja.

2012 aasta möödus duol prooviruumi seinte vahel uut materjali treides. Talbot teine album "Scaled" ilmus 11.aprillil 2013 ning sisaldas 6 lugu. Plaati esitleti 17.mail Tallinnas, klubis Rockstar's. "Kõik kuus raadiust Scaled'il pakuvad suurepärast kuulamist ja erinevat dünaamikat ning ma ei saa seda piisavalt soovitada. Ma loodan, et kuulda palju enam Doom Duo'st ja kui sa oled mõnevõrra erinev, ära kõhkle." (Phil Johnston / Echoes ja Dust). Album pälvis Eesti Muusikaauhinna metal-kategoorias. Plaadiga andis Talbot ligi 200 kontserti, neist vähem kui viiendiku Eestis. Muude festivalide hulgas olid nimekaimad Roskilde Festival 2013 (DK) ja Rock The Beach 2013 (FI).

Jarmo Nuutre lahkus bändist 2013 hilissuvel ja asendus mõne nädala jooksul uue trummariga - Peterburlane Eugene Mikhaylov.

Paar viimast aastat stuudiotööga hõivatud olnud doomi-duo Talbot ilmutas 18.detsembril 2017 uhiuue video-singli “Magnetism”, mis on avapauk nende kevadel ilmuvalt kolmandalt täispikalt albumilt. Video autor ja režissöör on Margus Sikk, kes on varasemalt teinud muusikavideosid artistidele nagu Okym Riim ja Pilvikud. Videos lööb kaasa ka professionaalne slackliner Tauri Vahesaar, kes on kõrgelt hinnatud ka mujal maailmas ning löönud kaasa isegi Hollywoodi filmides. Rohkelt tuuritanud ja ajaga mitmeid auhindu kogunud Talboti jaoks on “Magnetism” esimene päris ametlik muusikavideo ning ühtlasi ka sissejuhatus aprillis algavaks järjekordseks Euroopa turneeks.

23.märtsist saab Spotify'st kuulata Talboti uut albumit “Magnetism”. Füüsiliselt on albumit võimalik osta alates 1.aprillist, esialgu CD-formaadis, kuid pärast ansambli euroturneelt naasmist aprilli lõpus ka vinüülina.

Peale albumi ilmumist suundus bänd kolmenädalalisele Euroopa turneele, mille raames anti 18 kontserti koos Norra ansamblitega Barren Womb ja JABBA. Ringreisile pani väärika punkti 23.aprillil Tallinnas toimunud USA legendaarse stoner/sludge bändi Eyehategod kontsert, kus ka Talbot külalisena üles astus.

Bänd esines Vana-Vigalas 30.juunil festivalil Hard Rock Laager 2018.

Doom-duo Talbot avaldas 13.detsembril teise muusikavideo albumilt “Magnetism”. Video koosneb peamiselt live-salvestistest, mis on üles võetud nende kevadisel Euroopa-tuuril ning kohaliku
raskemuusikafestivali Hard Rock Laager 2018 esinemisel. Muusikavideo valmis seekord kolme mehe koostöös - kaamera taga Vilmar Valdmann, kes filmis bändi tuuril; Toomas Tätte, kes võttis üles Hard Rock Laagri kontserdi, ning Taavi “Taff” Aavik, kelle osalusega sündisid visuaalid ja lähikaadrid ning kes kogu materjali kokku monteeris.

Eesti industrial-metal legend PEDIGREE tähistas 19.jaanuaril veerandsaja täitumist Tallinna klubis U3. Lisaks esinesid veel TALBOT ja Bedless Bones.

24.jaanuaril toimus Saku Suurhallis Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala, kus astus üles ka Talbot. Aasta metalalbumi tiitli võitis "Magnetism".

6.juunil avaldas Talbot loo "Infra" muusikavideo, lavastajaks Siim Parisoo.

Bänd esines 6.septembril Sveta Baaris muusikalehe Rada7.ee 20. sünnipäevapeol.

3.veebruaril 2022 avaldas Talbot videosingli "Tahitian Moon". Tegemist on Porno for Pyros loo kaveriga ning saksofoni soolo esitas Steve Vanoni ning video autoriks oli Rasmus Merivoo.

1.juulil esines Talbot Vana-Vigalas festivalil Hard Rocl Laager 2022.

18.novembril toimus üritus Von Krahl 30, kus esinesid Ans. Andur, Talbot, Pedigree jt.

Bändil on hetkel käsil uue täispika albumi salvestamine ning 22.septembril 2023 anti välja uus singel "Casiopeia". Esitlus toimus kontserdiga Paavli Kultuurivabrikus.

Faktid

Koosseis:
Magnus Andre on bass guitar, synths, vocals
Eugene Mikhaylov on drums & vocals

Muud huvitavat

Seotud videod

Talbot - Tahitian Moon
Talbot - Tahitian Moon

Artist: Talbot

Lugu: Tahitian Moon

Aasta: 2022

Talbot - Vanhalla
Talbot - Vanhalla

Artist: Talbot

Lugu: Vanhalla

Album: Magnetism

Aasta: 2018

Talbot - Magnetism
Talbot - Magnetism

Artist: Talbot

Lugu: Magnetism

Aasta: 2017

Režissöör: Margus Sikk