Dave Storm

Dave Storm esines 28.juulil Tallinnas Sweet Spot festivalil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.01.2018 - 11:30
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.07.2018 - 18:14
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Dave Stormi võib pidada üheks Eesti elektroonilise muusika pioneeriks ja eestvedajaks. Alustanud tavalise süldi dj-na, läks ta hiljem üle housile ja hakkas üritusi korraldama ning 1999 aastast oma lugusid tegema. Temalt on ilmunud rohkem kui paarkümmend singlit USA-s, Hispaanias, Hollandis, Suurbritannias ja mujal. Dave on remiksinud selliseid suurmeistreid nagu Chus & Ceballos, David Penn, Tom Middleton, Joey Musaphia ja Sandy Rivera. Ta on esinenud festivalidel ja klubides Inglismaal, Brasiilias, Prantsusmaal, Lõuna-Aafrikas, Hispaanias jne.

Esimesed autorilood olid 2001 aastal "My Lover" ja 2002 aastal "Good Love". 2004 aastal asutas ta housmusale orienteeritud oma plaadifirma Ceremony Records. Samal aastal ilmusid lood "Got To Be With You" ja "Ride" ning 2005 aastal "Number One" ja "Rockstars". Aastal 2006 avaldas Dave Storm esimese dj mix albumi "Delicious Café Moskva" ning järgnevalt tulid koostöösinglid "Music Is Everywhere" (Blonde Bond), "Plastic People" (David Penn) ning "Happy Endz" ‎(James Werts).

Juulis 2010 rõõmustas ta suvise beach-house muusika sõpru miksalbumiga "Waves". Plaadil figureerivad nimekad produtsendid housemuusika tipust: Sandy Rivera, Robert Owens, Jody Wisternoff (Way Out West), Manuel Tur, Capitol A, Francois Dubois jpt. Esindatud on ka eesti muusika Meelis Meri ja Dave Stormi enda loomingu näol. 2011 aastal tulid Ceremony alt maxi-singlitena Simon Grey & Dave Storm "Signs", Dave Storm & Ricky Inch "I Don't Know" ja Dave Storm Featuring Simone Moreno "Sundance".

2014 suvel ilmus singel "Surrounded" Suurbritannias, sügisel "La Terrazza" Hollandis. Oktoobrist 2014 liitus ta DX Meedia meeskonnaga ning järelhelindas kohalike teleseriaalide lipulaevu "Pilvede all" ning "Kartulid ja apelsinid". 2015 aastal tuli välja maxi-singel Shur-I-Kan & Dave Storm "Losing You“.

9.detsembril 2016 ilmus Ceremony Recordsilt Dave Storm Feat. Avoid Dave maxi-singel "Deep Underground".

Augustis 2017 tuli välja 13-looline Dave Storm uus album “Music Is Everywhere”, mis on stiilirikkam, kui tema varasem, põhiliselt erinevatele housemuusika þanritele keskendunud looming. Albumilt leiab lisaks housele ka discot, funki, souli, downtempot, breakbeati ja drum’n’bassi ning seda kõike Davele omases võtmes, mitte piinlikult puhtaid þanrijooni järgides. Siit leiab vanad klassikud nagu “Music Is Everywhere” ja “Acid Bath”. Uudisversiooni James Wertsiga kahasse tehtud “Happy Endz” loost, mida autoritelegi ootamatult hakkasid mängima dj’d ja raadiojaamad Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus Dave on nüüd ka mitmel korral tuuritamas käinud. Veel on plaadil tuntud briti produtsendi Shur-I-Kaniga koos toodetud klubilugu “Losing You”. Kaasa teevad veel mitmed nimekad lauljad ja instrumentalistid - meie oma soulidiiva Sofia Rubina, kahel korral ka varasemalt Davega koostööd teinud Brian Lucas Ameerika Ühendriikidest ning kodumaistest lauljatest veel Marilin Kongo ja Avoid Dave. Autor teeb plaadil ühes loos ka ise häält.

25.jaanuaril 2018 toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2018 pidulikul galal valiti Aasta Elektroonikaalbumiks Dave Storm “Music Is Everywhere”. Dave Storm astus üles 23.veebruaril 2018 Kultuurikatlas üritusel "Made In Estonia" Katelde saalis.

30.juunil toimus PADAs Sweet Spot festivali warm-up pidu, kus elektroonilise muusika laval esines ka Dave Storm. 14.juulil esineb Dave Storm Pärnus Made In Estonia⎢Summer Music Festivalil.

Dave Storm esines 28.juulil Tallinnas Sweet Spot festivalil.

Faktid

Pärisnimi: Taavi Tuisk
Sünnipäev: 10.03.1977

Muud huvitavat