Holy Motors

Holy Motors viimane etteaste oli 2.septembril Terminali plaadipoes ning bändi tegevus on pandud pausile.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2018 - 09:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.10.2023 - 20:00
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Holy Motorsi nime all tegutsev Tallinna ansambel paistab silma oma melanhoolse ja psühhedeelse kõlaga, nende muusikas segunevad shoegaze ja Americana. Bändi kuuluvad laulja Eliann Tulve, kelle vanemad on kusjuures Helena ning Jan-Eik Tulve, trummar Caspar Salo ning kitarristid Hendrik Tammjärv, Lauri Raus ja Gert Gutmann.

Holy Motorsi liikmed on kauaaegsed sõbrad ja enamasti Raplast pärit. "Raplas kasvamine oli aeglane ja rahulik ning seal sai palju muusikaga tegeleda. Gert käis kohalikus muusikakoolis, mina ja Caspar mängisime tema isa garaažis," meenutab Eliann.

Bänd loodi 2011. aastal ent aktiivsemalt asuti tegutsema alates 2013. aastast. Nende esimesed lood jõudsid Soundcloudi 2014. aastal ning samal aastal esinesid nad ka näiteks Tallinn Music Weekil ja Schillingul, nende kõige esimene esinemine oli aga kinos Sõprus enne Jim Jarmuschi linateose "Mystery Train" seanssi. Ansambli nimi tuleneb samuti filmist - samanimelisest Leos Carax'i linateosest, mis jooksis ka Eesti kinodes.

Nad on andnud välja põrandaalust elektroonikat, psühhedeeliat ja äärealade rokkmuusikat. Ameerika indie-plaadifirma Wharf Cat alt on ilmunud kaks Holy Motorsi seitsmetollist vinüülisinglit, "Heavenly Creatures" 2015. ja "Sleeprydr" 2017. aastal.

9.veebruaril 2018 andis Wharf Cat välja Holy Motorsi esimese täispika albumi "Slow Sundown", mis on toonud nendele rohkem tähelepanu isegi välismaal kui Eestis. Tänaseks on ilmunud ka esimesed arvustused. Oluline muusikaportaal Pitchfork, kus ei ole seni ilmunud veel ühegi teise Eesti muusiku plaatide arvustused peale Arvo Pärdi ja Maria Minerva, andis plaadile 6,1 punkti 10-st, tuues välja, et "Eesti bändi debüütalbum kõlab nagu pikk ja üksildane sõit kuuvalgel ööl koos ohtra reverb'iga". AllMusic'us sai "Slow Sundown" 7 punkti 10-st ning sealne kriitik tõi välja bändi spagetivesterni kõlasid ning võrdles Holy Motorsit Mazzy Stari ja Angelo Badalamentiga. 9-loolise plaadi produtsendiks on Carson Cox ning lood salvestati Brooklynis 2017 veebruaris.

Albumi ilmumine viib Holy Motorsi ka tuurile, mille raames andsid nad 10. veebruaril kontserdi ka Von Krahlis. Edasi mindi aga Varssavi, Berliini, Vilniusesse ning Krakovisse ning märtsis SXSW festivalile Ameerikas.

Holy Motors jagas 20.veebruaril soundcloudis uut singlit "Valley".

Holy Motors esines 6.aprillil TMW raames Von Krahlis üritusel Raadio 2 Night. Bänd võitis Telia ja Telliskivi Loomelinnaku poolt välja pandud artisti-auhinnana 1000 eurot. Holy Motors puhul hinnati nende stiilset dreampopi ja americana sulamit. Berliini muusikaagentuuri More Zvukov juht Natasha Padabed tõstis esile bändi muusikasse kätketud filmilikku ja melanhoolset laengut. Ka Tšehhi muusikaajakirja Full Moon peatoimetajat Michal Parizeki võlus Holy Motorsivõime luua erilist atmosfääri: „Shoegaze’i ja vesterni motiivid on nende jaoks vaid alguspunktid, millest nad loovad täiesti omalaadse keskkonna.“

Holy Motors esindas Eestit Hollandis mainekal Eurosonic festivalil, mis kestab 16.-19.jaanuarini 2019.

Holy Motors töötab Berliinis Ameerika psühhedeeliarokki viljelevast Brian Jonestown Massacre'ist tuntud muusiku Anton Newcombe'iga uue lühialbumi kallal. 13.märtsil jõudsid Youtube'i lood "Beast in Black" ja "Two Days Passed".

Lauri Raus ja Andres Lõo avalikustasid 31.oktoobril 2019 Bandcampis digi-EP “Hour of the Wolverine”. Kaks tumemagusat bluesi, mis sündinud kusagil hämariku ja koidu vahel, teevad kummarduse Halloweenile.

8.juunil astus Sveta Baaris üle pika aja üles hiljuti aktiivselt Euroopa tuntumaid klubisid väisanud shoegaze grupp Holy Motors ning 12.juunil toimus samas unikaalne Andres Lõo eksperimentaalne elektrooniline muusikaline etteaste.

23.oktoobril andis New Yorgi plaadifirma Wharf Cat Records välja Holy Motors teise albumi "Horse". Bändi kitarrist Lauri Raus sõnas, et värskele albumile "Horse" on koondatud teelolemisel kogutud mälestused, kogemused, tunded ja ideed. "See plaat võib-olla manifesteerib neid hetki, kui me olime Hispaanias, Itaalias, Ameerikas või ükskõik kus, on vist jäänud mulje, et see onp igem soojema vööndi muusika, soojad õhtud ja külmad hotellid," tõdes ta.

Laulja Eliann Tulve sõnul on nende suureks inspiratsiooniallikaks ideed, mis tekivad filmidest. "Filme vaadates tekib tihti tahtmine edasi arendada seda ugu," tõdes ta ja mainis, et võib tekkida ka tahtmine mõelda välja täiesti uus stsenaarium, aga midagi sellist, mis meenutaks ka nähtut.

7.novembril esitles Tallinnas kinos Sõprus dream-country ansambel Holy Motors oma teist albumit “Horse”. Esitamisele tuli uue albumi materjal täies mahus ning lisaks muusikat bändi varasemast loomingust. Bändiga liitusid laval Craig Dyer ja Leonard Kaage Berliinis tegutsevast ansamblist The Underground Youth, kellega koostöös uus album 2020. aasta alguses salvestati.

9.juulil 2021 andis Holy Motors Peipsi ääres Kauksi rannaliival ainulaadse akustilise kontserdi festivalil Mägede Hääl.

2.oktoobril esines Holy Motors Von Krahlis TMW: GROM raames.

Telliskivi kvartalis asuvast Terminalist sai 30.oktoobri õhtuks Roadhouse kui toimus “Twin Peaks Halloween: The Return”, mille lava vallutasid kaks David Lynchi armastavat artisti: Holy Motors (EE) ja The Lunacy Of Flowers (UK).

17.augustil 2023 esinesid @ Kalamaja Uus Laine Berliinis baseeruv Gloria de Oliveira ning Holy Motors.

Holy Motors viimane etteaste oli 2.septembril Terminali plaadipoes ning bändi tegevus on pandud pausile.

Faktid

Koosseis (nimi/tegevus bändis/sünnipäev):
Eliann Tulve – laul - 14.01.1998
Caspar Salo – trummid - 29.08.1988
Hendrik Tammjärv – kitarr - 30.01.1990
Lauri Raus – kitarr - 28.12.1990
Gert Gutmann – kitarr - 12.09.1991

Muud huvitavat

Seotud videod

Holy Motors  - Country Church
Holy Motors - Country Church

Artist: Holy Motors

Lugu: Country Church

Album: Horse

Aasta: 2020