Must Hunt / Brad Jurjens

21.aprillil avaldas Brad Jurjens loo ''Call of the Void'' (eestikeeli Tühjuse Kutse). "Lugu käsitleb alateadvuse heidetud tumedaid varje ja neile alistumise kohutavaid tagajärgi,” kirjeldas sõnade autor Lev Kerzhner.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.03.2018 - 18:57
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.04.2023 - 08:01
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Eesti rokkival bändil Must Hunt ilmus 29.märtsil 2018 topeltsingel “Tuli” / “Ei allu!”. Bändi esimeste lugude muusika autoriks on Marko Atso ning sõnad on kirjutanud Aapo Ilves. Lood salvestas, miksis ja masterdas Keijo Koppel Roundsound stuudios Tallinnas märtsis 2018. Produtseeris Marko Atso. Kujundus – Fengarm.

2018 aastal loodud bändis mängib trummidel Marko Atso ning ühe kitarri haaras kaenlasse tema 17-aastane poeg Simo. Oma panuse annavad laulja Laura Prits, muidu Ameerikas resideeruv kitarrist Brad Jurjens (Priit Jürjens) ning kähedate bassitoonidega panustab omalt poolt Toomas Pihel.

“Hetkel on meil koos selline bänd, mille kohta ma võin päris julgelt öelda, et Eestis ei ole seda mitte kellegagi võrrelda, sest see on kindlasti uudne. Vaimusilmas kujutasin täpselt sama asja ette, kui see mõte pähe tuli, et sellist asja peaks tegema. Ja et see ka kõlab täpselt samamoodi, on ikka jackpot,” on Atso oma uue bändiga rahul.

Brad Jurjensil on Marko kohta ainult kiidusõnu lausuda. “Minu meelest on Atso üks parimaid metaltrummareid maailmas üldse, mis siis, et ta eestlane on. Marko probleem oligi see, et ta ei leidnud Eestis sellist tüüpi, kellel oleks piisavalt aega ja poleks palju muid kohustusi. Siiamaani on meil kõik jube hästi sujunud, ma ei näe põhjust, miks edaspidi ei peaks sujuma,” ütleb ta. Tundub, et ka Ameerikast Eestis muusikat tegemas käia pole Jurjensi jaoks kontimurdev. “Aprillis lindistame plaadi, siis lähen vahepeal tagasi LA-sse ja tulen juunis tagasi, et Musta Hundiga kontserte andma hakata,” kinnitab ta.

Musta Hundi laulude sõnad on kirjutanud Aapo Ilves. “Raskeroki kõla andis mulle tuge juba siis, kui me veel valel pool raudset eesriiet elasime ja seetõttu pole nüüd, mil keelamiskultuur jälle pead üritab tõsta, vähimatki probleeme sellele vastanduvat tekstimetalli õigetesse vormidesse valada, liiatigi, kui need vormid on nii head, nagu Musta Hundi puhul vaieldamatult juhtus,” sõnab Ilves. “Plaadimaterjal on meil juba valmis, kuid et asi oleks veel vingem, vajab see enne lindistamist natukene kohendamist,” lisab Marko.

Musta Hundi topeltsingel on kuulamiseks Spotify’is üleval 29.märtsist, füüsilisel kujul ilmus singel 5.aprillil (piiratud kogus ehk 100 tk poodides ja kodulehe poes).

20.aprillil jõudis tulevaselt plaadilt avalikkuse ette juba kolmas singel ja seda nii helis kui ka pildis. Nagu teistelgi lugudel, on ka “Joosta huntidega” muusika autor Marko Atso ja sõnad kirjutas Aapo Ilves. Video võttis üles ja lõikas kokku Indrek Kasesalu, stilistika poolelt pani õla alla Grete Laus-Evestus.

6.juunist jõudis raadiotesse uus lugu “Kas sa kuuled”, mille teksti kirjutas Laura Prits.

20.juunil nägi ilmavalgust bändi debüütalbum “Ei allu!”, mille kõikide lugude – neid tuleb plaadile neliteist – muusika autor on Marko Atso. Plaadi peaaegu kõikide lugude sõnad on pärit legendaarse poeedi Aapo Ilvese sulest.

27.septembril anti välja loo "Kas sa kuuled" Laulasmaal filmitud muusikavideo.

14-loolise rokkalbumi, millest valmis lumivalge vinüül, kõik palad kantakse lavadel ette kolmes linnas. 5. oktoobril esineti Tallinnas Rock Cafés, kus astusid Musta Hundiga üles ka kohaliku skeene tuntud nimed Pedigree ja Zahir. 6. oktoobril esines Must Hunt Raplas, klubis Madhouse. 12. oktoobril astuti üles Tartus, klubis Rock & Roll, kus soojendaja oli Lõuna-Eestist pärit ekstreemse thrash metal’i ansambel Tankist.

Must Hunt esitles 25.jaanuaril 2019 uut lauljat, kelleks on ansamblites Magnetic Band, Shanon ja Revals tuntust kogunud andekas laulja Freddy Tomingas. Bändi endine solist Laura Prits kommenteerib lauljavahetust: “See otsus sündis loomulikult ja asjade käigust oli teadlik kogu bänd. Soovin kuttidele edu ja usun, et Musta Hundi nime kuuldakse tulevikus veel väga palju. Mind aga võib näha lavalaudadel rokkimas bändiga Ziggy Wild, ning lisaks muusika kirjutamisele ja esinemistele on mul plaanis ka paar muusikavälist projekti.” Marko Atso lisab: “Must Hunt on tegutsenud alles kümme kuud, ja mul on hea meel, et enne suuremat rallit meil bändis kõik asjad paika loksusid, kuna kõige olulisem on, et igaüks tunneb ennast sada protsenti hästi ja õiges kohas, ükskõik, mida ta parasjagu teeb. Laura on suurepärane laulja ja saab oma energia panustada enda projektidesse, mis on tema puhul õigeim valik. Must Hunt jätkab uue plaadi materjali kirjutamisega ja kuna Freddy on proff, siis oleme juba hetkel uuteks kontsertideks rohkem kui valmis.”

18.märtsil tuldi välja loo "Oota mind ära" muusikavideoga. Atso seletas lahti uue singli mõtte. "Kui armastus ei ole ühel hetkel enam nii lihtne, loomulik, ja ei kulge seda rada, millest kõik alguse sai, tuleb teha esimene samm ja lahkuda, et tulla tagasi selle tunde juurde, mis oli kunagi väga tugev ja võimas."

Must Hunt esitles uut bändiliiget, kelleks on ameeriklane Ralph Ciavolino. Ralph on tuntud eelkõige Rootsi päritolu kitarrivirtuoosi Yngwie Malmsteeni bändi bassimehe ja lauljana. Ciavolino: “Oleme [Musta Hundi kitarristi] Brad Jurjens’iga pikka aega head sõbrad olnud juba tema USA päevilt. Tulin Eestisse, et temaga üht uut projekti arendama hakata, aga kui pühapäeval tuli välja, et Mustas Hundis vabanes bassimehe koht, ei mõelnud ma pikalt ja võtsin töö vastu.”

Must Hunt astus üles 18.aprillil Tallinnas ööklubis Café Amigo, kus toodi esimest korda elavale ettekandele nii “Oota mind ära” kui ka mitmed teised uued laulud.

24.aprillil avaldati lugu “Suudluskindlad huuled”, millele on valminud ka helistuudios RoundSound filmitud muusikavideo. Musta Hundi värsket muusikat sai kontsertidel kuulda 11.mail Tartus klubis Rock & Roll, 19.mail Türi lillelaadal ja 24.mail Tallinnas ööklubis Café Amigo. 25.mail esineti Võrus Club Tartus.

Must Hunt avaldas 6.juunil uue singli pealkirjaga "Tuletooja". Liis Lassi sõnadele kirjutatud laulule valmis ka Ülgase fosforiidikaevanduse tunnelites filmitud muusikavideo. "Kui meie ümber on inimesi, kes toovad värvid meie ellu, siis tuleb seda neile inimestele öelda," selgitas Marko Atso värske loo peamist mõtet. Uut singlit sai kontsertettekannetel kuulda esimest korda 7.juunil Pärnus klubis Püramiid ja 21.juunil Viljandis klubis Cheers.

Must Hunt andis 17.juulil välja uue loo "Honda" nii eesti kui inglise keeles. Loos on rock segatud techno- ja kantrimuusika elementidega.

Must Hunt avaldas 30.augustil uue plaadi “Oota mind ära”. Lisaks nimiloole kõlavad 12-laululisel albumil kõik ansambli uue koosseisu singlid nagu “Suudluskindlad huuled”, “Tuletooja” ja teised, ning ka täiesti uued senikuulmata palad. Laulja Freddy Tomingas kirjeldab, et suure töö ja pühendumise tulemusena on valminud helikandja, mille üle kogu bänd võib sirge seljaga uhkust tunda. “Me ei valinud ainult üht valemit, vaid lubasime omale stiililiselt kõvasti piire kombata, et oleks huvitavam nii endal kui ka kuulajal.” Marko Atso lisab, et albumi loomise protsess algas juba veebruarikuus ja vältas augustini, tänu millele oli võimalik pühenduda igale loole eraldi. “Meil oli aega korralikult keskenduda nii muusikalisele kui ka kõlalisele poolele. Täname bändiga veel Keijo Koppelit, kes need sajad tunnid meiega vastu pidas ja Vahur Valgmaad, kes tegi plaadile sellise lõppviimistluse, mis on heliliselt suur samm edasi võrreldes varasemate albumitega, kus kunagi trumme olen mänginud.”

Plaadi “Oota mind ära” esitluskontsert toimus Muinastulede ööl 31.augustil Vergi sadamas.

Must Hunt avaldas 29.novembril 2019 Tallinna Linnahallis filmitud video oma tuliuuele loole “Maailm”. “Tallinna Linnahallis on filmitud enne meid ja küllap filmitakse ka pärast, aga mõtlesime, et võiks proovida seda ruumi näidata neist külgedest, mida varem võib-olla uuritud pole. Otsus lugu avaldada sündis spontaanselt alles reedel ja tänu Indrek Kasesalu ülimalt leidlikele ideedele oli meil esmaspäevaks juba kõik filmitud,” kommenteerib trummar Marko Atso. Basskitarri mängib nüüd Mart Veski (Herald / (Three Leg Dog).

Must Hunt alustas 3.aprillil oma kontserdiaastat teise sünnipäeva tähistamisega. Ühes tuurigraafiku avaldamisega toodi ilmavalgele ka värskendatud versioon laulust “Risttee”.

Must Hunt avaldas 23.oktoobril 2020 uue singli ”Lilled Algernonile”. Musta Hundi kitarrist ja loo muusika autor Brad Jurjens kirjutab: ”Lilled Algernonile” oli minu lapsepõlve lemmikraamat ja ma tahaks selle laulu pühendada meie sõbra Kristjan Lepa mälestuseks.”

Ansambli MUST HUNT bändikaaslased, kitarrist Brad Jurjens ja laulja Freddy Tomingas said valmis uue loo nimega “Kolm on kohtuseadus”. Brad: “Numbril kolm on minu jaoks praegu suht märgiline tähendus. Juba on käimas mu kolmas aasta USAst Eestis tagasi, kodus ootavad mind kolm daami, kaks päris pisikest ja üks vähe suurem, bänd sai just kolmeaastaseks jne.” “Kolm on kohtuseadus” on salvestatud, miksitud ja masterdatud Bradi poolt “Estonia 15” stuudios. 18.märtsil 2021 avaldatud loo muusika autor on Brad Jurjens, sõnad kirjutas Liis Lass (Raudsepp). Basskitarril Mart Veski.

Kitarrist Brad Jurjens avaldas 7.mail loo oma peatselt ilmuvalt sooloalbumilt “The New Normal”. Laul kannab nime “Haymaker”, mis poksijate maailmas tähendab lõuahaaki. Laulja ja sõnade autor on Lev Kerzhner, muusika autor Brad Jurjens ja salvestatud on nii Bradi “Estonia 15” stuudios Tallinnas kui Levi stuudios Haifas, Iisraelis. Miksi ja masterduse võttis enda peale Toomas Juhkov (TJ Underground Studios).

2.juulil ilmus ansambli Sorus ja kitarrist Brad Jurjensi (MUST HUNT) koostööna valminud lugu nimega “Seitse deemonit”. 3.septembril tuli välja Sorus feat. Brad Jurjens eepiline lyric video ja singel nimega “Piraadid, kes eksinud mereteel”. Sulev Saluneem: "novembris ilmub neljas Soruse plaat “Piraadid, kes eksinud mereteel”. See saab olema kõige tehnilisem ja parem plaat, mida loonud olen, sest sellele lisab maagiat võimas ja julge Brad Jurjens”. Plaat on valmimas Bradi käe all “Estonia 15” stuudios. Miksib ja masterdab Lauri Kuriks.

10.septembril ilmus Brad Jurjens’i uus video laulule “Ordinary”. Video tegemise tarvis lendas Eestisse kohale ka laulja Lev Kerzhner, kes on Iisraeli rocki ja metali skeenes üks tuntumaid tegijaid. Videos, mis on filmitud Tallinnas Cafe Opera keldris asuvas uues üliägedas baaris, teeb peale Lev’i kaasa ka Bradi uus bänd: Tõnis Noevere, keda tuntakse peamiselt Metsatöllu trummarina, teine kitarrist Toomas Juhkov ja bassimees Rauno Kaivoja.

10.oktoobril tuli välja Brad Jurjens teine singel “A Part of Me” 15.oktoobril ilmunud sooloplaadilt “The New Normal”. Albumiesitlused toimusid 15.oktoobril Tallinnas rockiklubis Tapper ning 16.oktoobril Tartu klubis Rocknroll.

Kitarrist Brad Jurjens ja laulja Freddy Tomingas on võtnud kampa ex-Terminaatori trummari Eimel Kaljulaidi ja valmis saanud uue loo nimega “Illusioon”. Brad: “Loo sõnade autor, nagu alati, on Liis Lass. Temaga ühel õhtul Messengeris lobisedes sai selgeks, et me ei peaks uut lugu lihtsalt mingi järjekordse uhhuuu projekti alt avaldama. Poisid olid kõik nõus ja kuna mul oli juba mitu aastat üks hea bändinimi soojas, siis saigi maimuke nimeks “HELLRIDE.” Laulu mõtte kohta räägib Freddy, et “sageli otsime kedagi või midagi kauget ja püüdmatult arvates, et see on alati parem märkamata, kuid tegelikult on see keegi või miski hoopis meie kõrval.” 13.mail 2022 avaldatud “Illusioon” on salvestatud, miksitud, masterdatud ja filmitud Bradi poolt “L. A. Sound” stuudios Tallinnas.

2.juulil esines Brad Jürjens Vana-Vigalas festivalil Hard Rocl Laager 2022.

20.veebruaril 2023 esitleti Kanal 2 saates “Õhtu!” metal-versiooni Marju Läniku laulust “Veerev kivi”. Lisaks lauljatarile lõid värskes versioonis kaasa Brad Jurjens (kitarr), Bryan Romano Farani (kitarr), Krevon Alet-Märtson (bass) ja Tõnis Noevere (trummid). Marju Läniku sõnul kõlas see artisti elust rääkiv lugu 1987. aasta muusikafilmis “Pingul keel”. Muusika Mikk Targo, sõnad Leelo Tungal.

21.aprillil avaldas Brad Jurjens loo ''Call of the Void'' (eestikeeli Tühjuse Kutse). "Lugu käsitleb alateadvuse heidetud tumedaid varje ja neile alistumise kohutavaid tagajärgi,” kirjeldas sõnade autor Lev Kerzhner.

Faktid

The (Brad Jurjens) Band:
Vocals - Lev Kerzhner
Guitar - Brad Jurjens
Guitar - Toomas Juhkov
Bass - Rauno Kaivoja
Drums - Tõnis Noevere

Must Hunt koosseis (nimi-tegevus bändis-sünnipäev):
Freddy Tomingas - laul - 09.02.1974
Brad Jurjens - soolo- ja rütmikitarr - 08.12.1976
Mart Veski – basskitarr - 21.01.1981
Marko Atso – trummid - 24.12.1973

Lahkunud:
Toomas Pihel – bass - 05.03.1977
Laura Prits – laul – 04.02.1993
Simo Atso – rütmikitarr – 11.01.2001
Ralph Ciavolino– basskitarr

Muud huvitavat

Seotud videod

Hellride - Illusioon
Hellride - Illusioon

Artist: Hellride

Lugu: Illusioon

Aasta: 2022

Brad Jurjens - Ordinary
Brad Jurjens - Ordinary

Artist: Brad Jurjens

Lugu: Ordinary

Album: The New Normal

Aasta: 2021

Brad Jurjens - A PART OF ME
Brad Jurjens - A PART OF ME

Artist: Brad Jurjens

Lugu: A PART OF ME

Album: The New Normal

Aasta: 2021

Must Hunt - Tuletooja
Must Hunt - Tuletooja

Artist: Must Hunt

Lugu: Tuletooja

Aasta: 2019

Must Hunt - Maailm
Must Hunt - Maailm

Artist: Must Hunt

Lugu: Maailm

Aasta: 2019

Must Hunt - Joosta huntidega
Must Hunt - Joosta huntidega

Artist: Must Hunt

Lugu: Joosta huntidega

Aasta: 2018

Režissöör: Indrek Kasesalu

Must Hunt - Kas sa kuuled
Must Hunt - Kas sa kuuled

Artist: Must Hunt

Lugu: Kas sa kuuled

Album: Ei allu!

Aasta: 2018