Ewig / Jeanette Biedermann

4.septembril 2015 tuli Ewig välja 5-loolise maxi-singliga "Ein Geschenk".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 14:08
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.09.2015 - 23:51
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Noor, kena ja julge esinemisega silmapaistnud talendikas lauljanna Jeanette, keda näitavad soosivalt kõik saksa telekanalid, on vallutamas Kesk-Euroopat oma uusima singli “No More Tears” videoga, mis Polydori muusikamasinast ametlikult ilmub 25.veebruaril 2002 aastal. See lugu on väga emotsionaalne ja annab meile ettekujutluse lauljanna hoopis sügavamast muusikatunnetusest kui seni ilmunud hoogsad pophitid. Sellepärast ongi teda seni tituleeritud saksa Britney Spearsiks ning ja kodumaal annabki ta ameerika staarile populaarsuselt silmad ette, omades särtsakat talendikust ka lavalises liikumises.

Jeanette Biedermann on sündinud 22.veebruaril 1981 aastal Berliinis ning peab end ise popmuusikas salapäraseks haldjaks. Juba seitsmeaastasena asus ta treenima ning osalema Berliini tantsu ja akrobaatikaetendustes laste tsirkuses “Lilliput” ning kümneaastaselt hakkas iseseisvalt lauludega esinema.. “Iga vaba minuti oma elus olen ma pühendanud tantsude õppimisele ning praegu üritan ennast laulmisse sisse elada koos tantsimisega.”, räägib noor lauljanna ise, kes peab oma eeskujudeks Mariah Carey’d ja Celine Dion’I, kellelt ta karaokes palju õppinud on.

1999 aasta veebruaris osales Jeanette suurimal noorte talentide konkursil Euroopas ning pidi esimest korda elus astuma laval üles ligi 270. 000 kuulajale. Olles loomult väga julge, sai ta edukalt hakkama ning teda märkas plaadifirma Polydor esindaja, keda võlus just Jeanette laulmis- ja tantsimisoskus, sest just need kaks asja määravad praeguses videomaailmas kõige tähtsama rolli ning muidugi sai Jeanette plaadilepingu.

Esiksingel “Go Back” nägi ilmavalgust 25.septembril 2000 ning täispikk 12 lugu sisaldav album “Enjoy!” ilmus 13.novembril. Singel jõudis Saksa singlite edetabelis kaheksandale kohale ning selle edu saatis väga sisukas ja vahva video. Lugu on perfektne ja väga hoogne ning ka sõnad, mis räägivad ühest jobust poisist, keda emme juurde tagasi saadetakse, on vinged. Eriti lahedad on kaadrid videost, kus autoga voodit mööda linna veetakse ja jobu kutt seal sees sipleb.

12.novembril 2001 lasti välja 15-looline teine LP “Delicious” ning singel sellelt "How Is It Got To Be" ilmus 01.oktoobril. Tegemist oli jällegi võrratu tantsuhitiga ning selle videos kihutas Jeanette kiire autoga mööda linna. Seda plaati iseloomustab ikka sama elav ja rõõmsapoolne muusika, mis peegeldub ehedalt lugudes “As Long As We’re Young” ja “No Love” ent plaadilt ei puudu ka üllatuslugu, pea a-capella lauldud “Amazing Grace”. Jeanette Biedermani järgmine singel "Sunny Day" ilmus 24. juunil, 2002.

14.oktoobril andis Jeanette välja uue loo singlina ning selleks oli „Rock My Life“. Singlil kõlab laulust nii raadioversioon kui ka rockversioon. Lisaks pakutakse vaatamiseks loo videot. Singel tõusis 25.oktoobril Saksamaa edetabelis uue tulijana kohale #5.

“Rock My Life“ 16-looline album koos Jeanette’i 2003 aasta kalendriga ilmus 25.novembril Saksamaal. Praeguseks on siit tõusnud juba kolm hitti, plaadi viimane lugu “So Deep Inside“, nimilugu “Rock My Life“ ning koos Ronan Keating’iga lauldud ballaad “We’ve Got Tonigt“. Üllatusena leiamegi samal ajal Saksamaa singliedetabeli Top-10-s lausa kaks viimati mainitud Jeantte’i lugu ning see on enneolematu edu. Plaat ise on äärmiselt mitmekesine ning on seekord rohkem rockilikum nagu ütleb LP nimigi. Ometi leiame siit väga ilusaid hingelisi aeglasemaid laule üsna palju ent ei puudu ka kiired tantsulood. Igatahes on plaat seni lauljatarilt kindlasti kõige parem ning näitab tõelist proffesionaalsust ja tugevat arengut.

Jeanette naasis 2003 aasta suvel edetabelitesse uue singliga “Right Now“, mis ilmus Saksamaal 16.juunil. Kena rütmikas tantsulugu jõudis singlite edetabelis neljandale kohale. Sügisel alustab lauljatar aga juba oma neljanda albumi reklaamimist ning plaat nimega “Break On Through“ tuleb välja novembris. Rajuka singlina ilmub siit 13.oktoobril aga “Rockin' on Heaven's Floor“, mille video 01.oktoobriks MTV Saksa edetabelis juba üheksandale kohale oli jõudnud. Singel näitab endas üsna jõulist kommertsrocki ning hoogne esitlus tõotab ka plaadile kindlasti suurt edu.

Jeanette neljas LP “Break on Through“ anti välja 03.novembril Universal grupilt ning siin kõlab lausa 16 lugu. 08.märtsil 2004 ilmus maxi-singel “No Eternity“, mis on jällegi Jeanette aeglasemate meloodiatega hittide hulka kuuluv. 08.novembril tuli uus singel "Run With Me".

Jõuludeks andis Jeanette välja albumi "Merry Christmas", millel oli 14 tuntud laulu ning plaat ilmub Saksamaal 22.novembril 2004. Reklaamiks oli valminud ka videoklipp loole "The Infant Light" ning singlina tuli see välja 06.detsembri.

Peale pisikest vaheaega tuli 07.aprillil 2006 juba Jeanette kuues album, mis seekord kannab nime "Naked Truth". Esimese singlina tuli 14.oktoobril 2005 välja "Bad Girls Club".

04.augustil 2006 ilmus "Heat of the Summer", mis on Jeany järjekorras juba 17-s singel. Video singlile võeti üles Mallorcal. 16.augustil 2006 esitles lauljatar VIVA kanalil oma Live-DVD-d "Jeanette - Naked Truth/Live at Bad Girls Club".

Jeanettte on olnud edukas samuti näitlejana televisionnis. Aastatel 2000-2004 mängis ta kaasa seebikas "Gute Zeiten, Schlechte Zeiten" Marie Balzer rolli. Augustist 2008 on tal peaosa Anna Polauke uues TV seriaalis "Anna & die Liebe".

Muusikasse pöördus Jeanette tagasi aastal 2009. Valmis album, mis ilmus Saksamaal ja Austrias 20.märtsil 2009. Singlina tuli 27.veebruaril välja ülimalt tantsuline ja hea rütmiga "Undress to the Beat". Samanimeline album kannab endas 13 uut lugu, väljaandjaks We Love Mu (Universal). Teise singlina järgnes albumilt 22.mail 2009 "Material Boy (Don't Look Back)".

Jeanette viimaseks soolosingliks oli 30.oktoobril 2009 ilmunud "Solitary Rose", mis kõlas ka popis TV seriaalis "Anna und die Liebe". Saksa edetabelis jõudis lugu #8 kohale.

Jaanuaris 2012 asutati ansambel Ewig kus Jeanette Biedermann laulab. Lugusid kirjutab ja basskitarri mängib Christian Bömkes ning kitarristiks on Jörg Weisselberg, kellega Jeanette abiellus samal suvel.

31.augustil 2012 andis Ewig välja esimese singli "Ein Schritt weiter" ning 14.septembril tuli armastusest ja romantikast kõnelev kolmeteistkümne looga album "Wir sind Ewig". Sügisel oli bändil väike tuur Saksamaal, Austrias ja Šveitsis.

15.veebruaril 2013 avaldati teine singel "Sieh mich an" ning sügisel tuli raadiosinglina "Unser Himmel".

Ewil teine album "Indianerehrenwort" ilmus Saksamaal 23.01.2015 ning sellele eelnes nimiloo singel.

4.septembril 2015 tuli Ewig välja 5-loolise maxi-singliga "Ein Geschenk".

Faktid

Ewig on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Jeanette Biedermann – laul - 22.veebruar 1981
Jörg Weisselberg – kitarr - 22.aprill 1968
Christian Bömkes – bass - 6.november 1980
Kontsertidel ja stuudios:
Steffen Langenfeld – klahvpillid
Denis Wenzel – kitarr
Robert Puls - trummid

Nimi: Jeanette Biedermann
Hüüdnimi: Jeany
Tähemärk: Kalad
Sünniaeg: 22.02.1981, kell 12
Sünnikoht: Berliin
Vanemad: Marion ja Bernd Biedermann
Õed/vennad: ei ole
Pikkus: 1,59m
Juuksed: blondid
Silmad: sinirohelised
Lemmikloomad: tal on 2 kassi
Abikaasa: Jörg Weisselberg, abielu 2012 suvel

Muud huvitavat