Shawn Mendes

30.septembril avaldas Shawn Mendes singli "Heartbeat" muuvist "Lyle, Lyle, Crocodile". 7.oktoobril tuli samast filmist välja lugu "Carried Away".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.03.2018 - 19:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.10.2022 - 07:14
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Shawn Mendes on Kanada laulja ja laulukirjutaja. Esimese tähelepanu sai ta 2013 aastal kui hakkas postitama kavereid läbi Vine ja YouTube. Juba järgmisel aastal võitis ta manageri Andrew Gertler’i ja Island Records A&R Ziggy Chareton’i südamed ning sai plaadilepingu ning juba 26.juunil 2014 ilmus esimene singel "Life of the Party" ja juulis "Shawn Mendes" EP.

Mendes esimene album "Handwritten" tuli välja 14. aprillil 2015, mille singel "Stitches" jõudis top 10-sse nii USA-s kui Kanadas ning oli UK #1. Album jõudis edetabelite esikohtadele ning tegi Mendes’ist viienda artisti, kes enne 18-aastaseks saamist USA-s plaadiedetabeli tippu jõudnud. Samal aastal avaldati ühissingel "I Know What You Did Last Summer" Camila Cabello’ga.

Teine album "Illuminate" ilmus 23. septembril 2016 ning selle menusingliks oli "Treat You Better". Euroopas ja Austraalias jõudis kõrgetele kohtadele singel "There’s Nothing Holdin' Me Back". Kokku on Mendes teinud kolm maailmatuuri: ShawnsFirstHeadlines, Shawn Mendes World Tour ja Illuminate World Tour.

MTV Europe'i muusikaauhindade galal 2017 novembris napsas Shawn Mendes aasta artisti auhinna Taylor Swifti, Ed Sheerani ja Miley Cyruse nina alt. Ühtlasi võitis Shawn’i pala "There’s Nothing Holdin’ Me Back" Londonis Wembleys asuval SSE Arenal peetud tseremoonial parima laulu preemia.

22.märtsil 2018 ilmus Mendes’i kolmanda albumi esimene singel "In My Blood" ning kiirelt järgnes päev hiljem teine singel "Lost in Japan". Mõlema looga jõudis Mendes nädalaga UK top 40-sse. 3.mail 2018 tuli välja albumi kolmanda singlina Shawn Mendes x Khalid duett "Youth".

18.mail tuli välja järgmine singel "Where Were You In The Morning?" ning 23.mail tuli lugu "Nervous". 14-looline "Shawn Mendes: The Album" ilmus 25.mail.

12.oktoobril avaldasid Shawn Mendes ja Teddy Geiger kaveri 1981 aasta David Bowie ja ansambli Queen loost "Under Pressure".

25.oktoobril tuli välja loo "Lost in Japan" muusikavideo, mis põhineb Sofia Coppola filmil "Lost in Translation".

4.novembril võitis Shawn Mendes Best Live Artist auhinnana MTV Europe Music Awardsil.

5.novembril tuli välja Shawn Mendes ja Khalid loo "Youth" muusikavideo, autoriteks Anthony Mandler ja Larry Jackson.

21.detsembril avaldas Shawn Mendes kolme remiksiga EP, kus kõlavad "Youth", millel kaaslasteks Khalid ja Jesse Reyez, "Why" koos R&B staaariga Leon Bridges ning "Where Were You in the Morning" koos Kanada dj-ga Kaytranada.

3.mail 2019 avaldas Shawn Mendes singli "If I Can't Have You" koos mustvalge videoga.

21.juunil ilmus Shawn Mendes & Camila Cabello singel "Señorita". Muusikavideo lavastas Dave Meyers. Lugu on olnud #1 32 riigis.

Shawn Mendes lõi kaasa Chance the Rapper 26.juulil ilmunud albumi tantsulises loos “Ballin Flossin”.

13.novembril 2019 tuli välja remiks Taylor Swifti loost "Lover", kus Shawn Mendes laulab lisafraase ning kõlavad kaunid harmooniad.

Shawn Mendes avaldas 2.oktoobril singli "Wonder" koos videoga. 20.novembril tulid Shawn Mendes ja Justin Bieber välja ühise singliga "Monster".

4.detsembril 2020 ilmus album "Wonder", kus kõlab 14 lugu.

14.juulil avaldasid Shawn Mendes & Camilo loo "Kesi" remiksi.

20.augustil avaldasid Shawn Mendes & Tainy singli "Summer Of Love".

Shawn Mendes singel "It'll Be Okay" ilmus 2.detsembril. Muusikavideot esitles ta 13.jaanuaril 2022.

31.märtsil tuli välja Shawn Mendes uus lugu "When You're Gone", mida saatis muusikavideo.

Poplaulja Shawn Mendes tühistas juulis 2022 psüühiliste probleemide tõttu kogu enda kontserttuuri "Wonder“. Mendes ütles oma avalduses, et ta pole siiski valmis mölluks, mida tuuritamine endast kujutab, ning pärast grupi terviseekspertidega konsulteerimist otsustas ta tuuri pooleli jätta.

30.septembril avaldas Shawn Mendes singli "Heartbeat" muuvist "Lyle, Lyle, Crocodile". 7.oktoobril tuli samast filmist välja lugu "Carried Away".

Faktid

Täisnimi: Shawn Peter Raul Mendes
Sündinud: 8. august 1998, Toronto, Ontario, Kanada
Pikkus: 1,88 m
Juuksed: tumepruunid
Silmad: tumepruunid
Perekond: Karen ja Manuel Mendes, õde Aaliyah
Mängib: kitarri ja klaverit

Muud huvitavat