Dua Lipa

Dua Lipa & Young Thug lõid kaasa 27.mail ilmunud Calvin Harris singlil "Potion".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.05.2018 - 18:53
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.05.2022 - 05:29
Välismaine artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Dua Lipa on Suurbritannia laulja, laulukirjutaja ja modell, oma hääleulatuselt on ta kontraalt. Ta on sündinud 22. augustil 1995 Londonis, tema vanemad on albaanlased, kes lahkusid Sebiast Kosovost 1990ndatel aastatel. Ka tema isa on muusik – rokklaulja Dukagjin Lipa.

Dua Lipa muusikaline karjäär algas siis, kui ta oli 14-aastane ja ta esitas YouTube’is Christina Aguilera ja Nelly Furtado laule. 16-aastaselt kolis Dua Lipa Londonisse, sooviga saada lauljaks ning umbes samal ajal alustas ta ka tööd modellina.

2015 aastal sõlmis ta lepingu Warner Musicuga ning sama aasta augustis ilmus ka tema esimene singel “New Love”, mille produtsentideks olid Emile Haynie (USA muusikaprodutsent, kes teinud koosööd Eminemi, Kid Cudi, Lana Del Rey, Lady Gaga jt.) ja Andrew Wyatt (USA muusikaprodutsent, kes teinud koostööd Charli XCX’I, Miike Snow, Bruno Marsi, Flume’i jt.). Lauljatari teine singel “Be the One” ilmus 2015. aasta oktoobris ja selle leiab ka tema debüütalbumilt “Dua Lipa”. Lugu sai kiiresti väga populaarseks terves Euroopas, Austraalias, Uus Meremaal jm. Lauljatar ise kinnitab, et see oli selline “tumeda popi” lugu.

2016. aasta jaanuaris alustas Dua Lipa kontsertturneed Suurbritannias ja Euroopas. Talvel ilmusid singlid “Last dance”, “Hotter Than Hell”. Just viimati mainitud looga saavutas lauljatar edu nii Suurbritannias kui ka mujal Euroopas. Dua Lipa viies singel oli “Blow Your Mind (Mwah)” ja sellest sai augustis 2016 esimene lauljatari lugu, mis jõudis ka USA singlimüügitabelisse. Lisaks lõi ta kaasa Sean Pauli singlil “No Lie”.

27.jaanuaril 2017 tuli välja Martin Garrix singel “Scared to Be Lonely”, kus laulab Dua Lipa Inglismaalt. Samal päeval avaldati Blake Claridge lavastatud muusikavideo. Dua Lipa esimene tuur peaesinejana algas 24.veebruaril 2017 Chicagost ning jõudis lõpule 17.märtsil San Franciscos.

2.juunil 2017 ilmus Dua Lipa esimene album “Dua Lipa”, mis jõudis Briti albumitabelis esimesel müüginädalal viiendale kohale, müües 16 223 eksemplari. Tegemist on suurepärase popiplaadiga, millel lisaks eelpool mainitud singlitele on veel paar singlitena ilmunud lugu – “Lost in Your Light” (koos USA laulja Miguel’iga) ja “New Rules”. Plaadi ilmudes tõusis see kohe briti plaadimüügitabeli 5. kohale, mis on väga suurepärane saavutus. Plaadi on hästi vastu võtnud nii Dua Lipa fännid kui ka paljud muusikakriitikud, kes kiidavad lauljatari suurepärast ja võimast häält, vahvaid ja kaasakiskuvaid popilugusid ning oskust laulda ka võrratut ja mitmehäälset taustalaulu.

Plaadifirma Warner Music kinnitab: “Peale aastat suuri rahvusvahelisi esinemisi, võidukaid kodulinna kontserte, miljonite singlite müüki ja üheaegselt mitme singliga briti singlimüügi edetabelis olemist, märgib Dua Lipa debüütalbumi ilmumine üht suurt verstaposti noore Londoni artisti uskumatul teekonnal. Olles kogunud juba kiitvaid arvustusi kriitikutelt ja fännidelt, sisaldab album hittsingleid “Hotter Than Hell”, “Be The One” ja “Blow Your Mind (Mwah)” koos uue materjali ja väljapaistavate koostöödega - Migueli ning Chris Martiniga.” 12.jaanuaril 2018 tuli välja albumi seitsmes singel “IDGAF” (lühendatud fraasist “I don't give a fuck”).

21.veebruaril 2018 võitis Dua Lipa Briti muusikaauhinnad kahes kategoorias. Briti meedia tituleeris õhtu üheks liigutavamaks hetkeks selle, mil Dua Lipa võttis auhinda vastu võttes lavale kaasa oma väikese õe ja venna ning avaldas neile armastust miljonite televaatajate ees. “Kõik, mida ma teen, on minu väikese õe ja venna nimel. Tahan neile näidata, et kõik, millest unistad, on võimalik ja tahan olla neile hea eeskuju,” kommenteeris Dua Lipa BBC-le pärast galat.

6.aprillil 2018 ilmus Calvin Harris & Dua Lipa ühine singel “One Kiss”. Lugu jõudis UK #1 positsioonile 20.aprillil. Muusikavideo avaldati 2.mail.

26.mail esines Dua Lipa Kiievis UEFA Tsempionite liiga finaali avamisel.

Dua Lipa osales 29.juunil 2018 ilmunud Sean Paul uue albumi loos "No Lie".

7.septembril tuli välja Dua Lipa uus lugu "Electricity" koos pundiga Silk City. Singel on pärit 19.oktoobril ilmunud plaadilt "Dua Lipa (Complete Edition)", kus originaalile kõlab 8 lisalugu nagu "Want To", "Running" ja "Kiss And Make Up" koos K-pop plikadepundiga BLACKPINK.

Dua Lipa laulab duetti 26.oktoobril 2018 ilmunud Andrea Bocelli uue albumi singlil "If Only". 2.novembril esitletud loo video lavastas Gaetano Morbiol.

4.novembril võitis Dua Lipa Best Pop auhinnana MTV Europe Music Awardsil.

24.jaanuaril 2019 ilmus Dua Lipa singel "Swan Song", mis pärit filmist "Alita: Battle Angel". Film esilinastub 14.veebruaril.

10.veebruaril võitis Dua Lipa Grammy parima uue artisti auhinna.

20.veebruaril jagati Londonis popmuusikaauhindu Brit Awards 2019, kus parimaks Briti singliks kuulutati Calvin Harris ja Dua Lipa - One Kiss.

1.novembril avaldas Dua Lipa singli "Don't Start Now".

Dua Lipa esitles "Future Nostalgia" singlit 13.detsembril. Järgmine singel "Physical" koos muusikavideoga tuli välja 31.jaanuaril.

11-looline album "Future Nostalgia" ilmus 27.märtsil 2020. Päev varem tuli välja singel "Break My Heart". Dua Lipa järgmise singli "Hallucinate" animeeritud muusikavideo esitlus toimus 10.juulil.

24.juulil ilmus J Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny & Tainy ühissingel "UN DÍA (ONE DAY)" koos muusikavideoga.

Missy Elliott ja Madonna osalesid 13.augustil avaldatud Dua Lipa loos "Levitating", mille remiksi tegi Ameerika DJ The Blessed Madonna. "Club Future Nostalgia: The Remix Album" ilmus 28.augustil. Album on eklektiline ja eufooriline segu minevikust ja olevikust, muusikaajastute sulam, mis ühendab 90ndate house’i sujuvalt 2020ndate parima popi ja remiksidega, sekka 80ndate soul’i sugemeid ja sähvatusi nullindatest. “Club Future Nostalgia on nagu tantsupõrand, kuhu me nii väga igatseme, aga päriselt ei pääse,” ütles The Blessed Madonna albumi kohta. The Blessed Madonna on Kentuckys sündinud, Chicagos kasvanud ja nüüd põhiliselt Londonis tegutsev DJ ja produtsent, kelle nimi on kindlalt maailma klubikultuuri ajalukku kirjutatud. Plaadil kõlab Mark Ronsoni remiks loost "Physical", kus lööb kaasa Gwen Stefani ning palju üllatusi veel.

2.oktoobril ilmus Dua Lipa singel "Levitating" (feat. DaBaby). 30.oktoobril tuli "Fever" koos belglannaga Angele. kes laulab prantsuse keeles.

Dua Lipa osales 27.novembril ilmunud Miley Cyrus albumi loos "Prisoner". Singel koos videoga tuli välja 20.novembril.

31.detsembril avaldasid Kylie Minogue & Dua Lipa loo "Real Groove" Stuudio 2054 remiksi.

12.veebruaril 2021 ilmus Dua Lipa uus singel "We're Good" koos muusikavideoga. Samas tuli välja albumist "Future Nostalgia" 19-looline Moonlight Edition versioon.

26.märtsil tuli välja Amaal Mallik remiks Dua Lipa loost "Levitating", kus osalesid Bollywoodi lauljatarid Prakriti Kakar & Sukriti Kakar.

4.juunil avaldas Dua Lipa viimase albumi kaheksanda singli "Love Again" koos muusikavideoga. Lisaks tuli välja lugu "Can They Hear Us?" filmi "Gully" soundtrackilt.

Dua Lipa lõi kaasa 16.juulil avaldatud Pop Smoke postuumse albumi loos "Demeanor".

13.augustil ilmus Elton John & Dua Lipa lugu "Cold Heart (Pnau Remix)", mis pärit Elton John 22.oktoobril ilmunud albumilt "The Lockdown Sessions". Lugu jõudis UK #1 edetabeli positsioonile 15.oktoobril.

8.veebruaril toimunud Briti Muusikaauhindade galal võitis parima Pop/R&B artisti auhinna Dua Lipa.

Dua Lipa külastab albumi "Future Nostalgia" kontserttuuri raames Euroopat, tuuri erikülaline on Rootsi päritolu laulja Tove Lo. Eestile lähimad kontserdid toimuvad 21.juunil 2022 Leedus Kaunases ja 23.juunil 2022 Soomes Helsingis. 9.veebruaril Miamist alanud tuurist valmib lisaks dokumentaal.

11.märtsil avaldasid Dua Lipa ja Megan Thee Stallion ühise singli "Sweetest Pie". Muusikavideo sisu mõtles välja Megan ning lavastas Dave Meyers.

Dua Lipa & Young Thug lõid kaasa 27.mail ilmunud Calvin Harris singlil "Potion".

Muud huvitavat