Alfa Collective

Alonette ehk Anett Tamm andis 11.jaanuaril 2024 välja esimese soolosingli, mis on autori sõnul mõjutatud 1960.–1970. aastate popmuusikast. "Selle ajastu levimuusikas on palju häid näiteid, kuidas kirjutada universaalselt kõnetavaid laule, mis on fantaasiarikkad ja unikaalsed. Olen juba tükk aega soovinud lähemalt tutvuda selle minaga, kes ihkab jutustada lugusid läbi laulukirjutamise stiili ja südamelähedase helikeele ning Alonette'is leidsin selleks suurepärase väljundi," selgitas Tamm.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.07.2018 - 13:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.01.2024 - 16:09
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Alfa Collective on 2017. aasta suvel loodud ansambel, mis koosneb viiest noorest interpreedist. Ansambel mängib peamiselt laulja Anett Tamme jazzi ja souli mõjutustega loomingut, millesse on põimitud popi ja folgi elemente. Ansambli vokalisti ideedest lähtudes avastatakse, katsetatakse ning luuakse kõlapilt, mille eesmärk on tekitada kuulajale just see sama ennastunustav tunne, mille vaimus ollakse muusikat tehes.

Tallinnast pärit Anett Tamm on väikest viisi muusikaga tegelenud sellest ajast saati, kui otsustas 12-aastaselt kitarriga laule saatma hakata. Kasvatanud kiiresti repertuaari ning teinud oma versioone lemmiklauludest, esines ta seal, kus võimalus anti. Laulukirjutamisega puutus Anett kokku juba varasemalt klaveri taga istudes, kuid lugusid avalikustama ning intensiivsemalt kirjutama hakkas ta 15-aastaselt. Muusika tegemisel pole ta kunagi kindlast stiilist lähtunud, vaid on mõjutatud alternatiivsest muusikast, soulist, popist, jazzmuusikast - kõigest, mis hinge kõditab.

Alfa Collective’i ridadesse kuuluvad lisaks vokalistile Anett Tammele bändi Avoid Dave trummar Martin Petermann, jazzansamblite Innersound ja Jana Kütt Group kitarrist Johannes Laas, trioga Titoks gypsy-jazzi esitav bassimängija Robert Nõmmann ning progressiivse roki bändis Up The Sky tegutsev klaverimängija Taaniel Pogga.

20.aprillil 2018 andis Alfa Collective välja esimese singli “Canvas” koos autori Taavi Muide muusikavideoga, kus abstraktse kunsti loojaks on lauljatar Lepatriinu ehk Triinu Paomets.

16.juulil anti välja singel “Blind”. “See jutustab loo pimedast armastusest ja naiivsuse tõttu tehtud vigade tunnistamisest,” kommenteerib Anett Tamm. Ta lisab, et muusika on mõjutatud Hiatus Kayotest ning inspireeritud Joni Mitchelli ja Amy Winehouse’i helikeelest. “Alfa Collective’i muusika on loominguline rännak, milles leidub nii piiranguteta eksperimenteerimist ja žanrite segunemist kui ka lihtsust, ausust ning rahulikku groove’imist.”

3.septembril 2018 ilmus Alfa Collective debüütalbum “Canvas”, millel teevad kaasa ka kitarrist Erki Pärnoja ja laulja Marianne Leibur. Plaadile koguti edukalt toetus Hooandja projektis. Septembri toimus ka plaadi esitlustuur.

Alfa Collective avaldas 10.jaanuaril 2021 uue singli "Align", millega nad juhatavad sisse bändi uue ja julge muusikalise suuna. Singel "Align" heidab kuulaja tormisesse eksperimentaalse popi maailma ning annab esmase vaate bändi 2021. aastal ilmuva teise albumi helipildile, mis astub üle varasematest žanrilistest piiridest. Lugu jutustab moonutatud mõttemaailmast ja ängistavate tunnetega toime tulemisest.

Alfa Collective avaldas 23.aprillil mahedalt astuva singli “Second Plan”, mis jutustab valikutest ja muutustest.“Laulus peitub meeldetuletus võtta ennast vähem tõsiselt ning mõelda suured küsimused ja mured lihtsamaks. Vahepeal on mõnus olla naiivselt lootusrikas ja paratamatute muutuste suhtes leplik,” sõnas ansambli eestvedaja ja laulja Anett Tamm. Laulu “Second Plan” on kirjutanud, salvestanud ja produtseerinud Anett Tamm ja Martin Petermann. Loo kokkumängu teostas Martin Petermann ning lõppviimistluse tegi Svante Forsbäck.

10.juulil 2021 esines Alfa Collective festivalil Mägede Hääl Peipsi ääres Kauksi rannas LHV pealaval.

5.oktoobril tuli Alfa Collective välja psühhedeelse funki mõjutustega looga “The Door”, mis on tujukas monoloog enesekindlust hävitavatele hirmudele ja ebakindlustele vastu hakkamisest. Muusikavideo valmis 11.oktoobriks režissööri Elis Rumma ning operaatori ja VFX kunstniku Juss Saska koostööna. Videos figureerib bändi kõrval noor näitleja Gabriele Amine Ahwazian ning stilistikaga oli abiks Jane Mändsoo.

Alfa Collective andis 25.märtsil 2022 välja lühialbumi "Hello Egg", millele jõudis valik viimaste aastate jooksul kirjutatud lugudest. Lühialbumi viit lugu ühendavaks jooneks on laulja Aneti sõnul teatav elu peadpööritava absurdsuse, muutlikkuse ja kontrollimatuse tajumine. "Sellest tulenevalt sai EP nimetatud ka abstraktse avaloo "Hello Egg" järgi — laulukeses saavad kokku nii nelja seina vahel hullumine, lapsik rõõm ja lust kui ka mingisugune fantastiline munade kahekõne."

"Hello Egg" EP esitlus toimus 1.mail Jazzkaare kontserdil Fotografiskas. 5.mail esineti TMW raames Philly Joe's jazziklubis.

5.augustil esines Alfa Collective Intsikurmu festivalil.

Tallinna hipstermussi skeene kutsus kõiki 10.septembril klubisse Uus Laine, kus esinesid Alfa Collective, Ouu, Neon Fir ja Kenors.

Alonette ehk Anett Tamm andis 11.jaanuaril 2024 välja esimese soolosingli, mis on autori sõnul mõjutatud 1960.–1970. aastate popmuusikast. "Selle ajastu levimuusikas on palju häid näiteid, kuidas kirjutada universaalselt kõnetavaid laule, mis on fantaasiarikkad ja unikaalsed. Olen juba tükk aega soovinud lähemalt tutvuda selle minaga, kes ihkab jutustada lugusid läbi laulukirjutamise stiili ja südamelähedase helikeele ning Alonette'is leidsin selleks suurepärase väljundi," selgitas Tamm.

Faktid

Alfa Collective on: (nimi-tegevus bändis-sünnipäev)
Anett Tamm - vokaal, klaver, kitarr – 08.08.2000
Johannes Laas – kitarr - 17.02.1994
Taaniel Pogga – klahvpillid - 23.06.1992
Robert Nõmmann - bass, kontrabass - 1997
Martin Petermann – löökpillid - 12.03.1992

Muud huvitavat

Seotud videod

Alonette - Twist of Fate
Alonette - Twist of Fate

Artist: Alonette

Lugu: Twist of Fate

Aasta: 2024

Alfa Collective - The Door
Alfa Collective - The Door

Artist: Alfa Collective

Lugu: The Door

Aasta: 2021