Uudo Sepp

Eesti Laul 2024 finaalis 17.veebruaril 2024 võistles Uudo Sepp, Sarah Murray "Still Love". Autorid: Liis Hainla, Uudo Sepp, Joel Sundkvist, Aleksi Wiklund. Esmakordselt kõlas lugu ETV eetris 8.detsembril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.08.2018 - 22:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.02.2024 - 21:24
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Telesaate "Eesti otsib superstaari" seitsmenda hooaja võitja Uudo Sepp on sündinud 28.märtsil 1997 Kuressaares. Laulmist alustas ta juba lasteaias. Kooliajal suunas ja inspireeris teda lauluõpetaja Malle Veske Kuressaare Vanalinna koolist. Põhikoolis alustas ta kitarriõpingutega. Ta oskab mängida ka trumme, klaverit ja veidike kannelt. 2015ndal aastal saavutas Uudo oma esimese bändiga The Habit Saaremaa parima noortebändi tiitli. Ta lõpetas Kuressaare Gümnaasiumi aastal 2016.

Uudo laulud sünnivad elust ja inimestest, ilusatest hetkedest. Teda inspireerivad Tõnis Mägi, Jaak Joala, Alo Matiisen, Lewis Capaldi, Ed Sheeran ja kõik teised ägedad artistid, kes suudavad oma loominguga luua omamoodi ulme keskkonna. Peale muusika armastab ta tegeleda igasuguse ekstreemspordiga, näiteks sõita lumelauaga, lohesurfata, teha mistahes maatööd või siis niisama elu ja olu üle filosofeerida. Parimaks omaduseks endas peab ta südamlikkust. Uudo siirus, koostoimes muusikaga pakub loodetavasti hingesoojust igale eestimaalasele.

3.juunil 2018 võitis Uudo Sepp Saku Suurhallis toimunud "Eesti otsib superstaari" superfinaali. Uudo sai auhinnaks artistilepingu Universal Musicuga ning Spotify lansseeris eksklusiivselt debüütsingli koos reklaamikampaaniaga, milleks oli spetsiaalselt saate võitjale kirjutatud lugu "Võitmatu". Lisaks saab värske superstaar lennata Nordicaga terve aasta jooksul tasuta.

12.juunil tegi Uudo Sepp esimese ülesastumise televisioonis (ETV Terevisioon) oma uue bändiga, mille koosseisusus on Robert Vaigla (kitarr), Heikko Remmel (bass), Oliver Rõõmus (trummid) ja Joonas Mattias Sarapuu (klahvpillid). 29. juunil toimus Kuressaare merepäevadel Saaremaa kaubamaja taguses parklas Uudo Sepa & Bändi kontsert, mis oli esimene suurem avalik ülesastumine värskele superstaarile oma kodupubliku ees. Tallinnas anti esimene kontsert 4.juulil Õllesummer Festivali B&G veini- ja džässiala laval.

1.septembril avaldas Uudo Sepp oma teise singli "Sinule", mis juhatas sisse tema novembris ilmuva debüütalbumi. Uudo Sepa sõnul sündis loo idee lihtsalt sellest, kui ta nägi, kuidas üks poiss üritas ühte tüdrukut saada, aga tüdruk tundis, et poisist on talle natuke vähe ja andis talle järjepidevalt korvi. "Ühel õhtul ma lihtsalt mõtlesin, kui palju head see poiss oleks sellele tüdrukule saanud teha ning kirjutasingi loo."

1.novembril jõudis raadiotesse ja digikanalitesse järgmine lugu "Lendame koos", mis räägib oma koha leidmisest, kus süda saaks tunda rahu tunnet. "Kodutunne kadus, kui isa ema uksest välja astusin ja nüüd otsin oma kohta, mille kohta saan öelda KODU. Niimoodi lennates ehk leian silmapiiri tagant äratundmise, ehk leian oma südame, koduaia," seletas Uudo.

8.novembril paiskus raadiotesse ja digikanalitesse singel "Tahan elada", mis räägib sellest, kuidas igast momendist tuleb võtta kõik ja elada elu täiel rinnal. Uudo Sepp: "Idee sündis tundest mu sees, mis aeg-ajalt mind tagasi hoiab. Kardan vahel maksimaalselt elada ja nii jään osadest asjadest oma elus ilma. Tänu Maian Kärmase imelisele empaatiavõimele mõista inimese tundeid, sündis just selline laul, mis oli ammu sees ja millest olin unistanud."

16.novembril ilmus plaadifirma Universal alt saate "Eesti otsib superstaari" võitja Uudo Sepa debüütalbum "Sinule". Album salvestati Berliinis ja Helsingis, sellel on kokku 10 lugu, sh juba raadiotes kõlanud "Võitmatu", albumi nimilugu "Sinule", "Lendame koos" ja "Tahan elada".

Uudo Sepa album ilmus koostöös mitmete Eesti ja Soome laulukirjutajatega nagu Maian Kärmas, kes on koos Uudoga kirjutanud enamiku lugude sõnad, Karl-Ander Reismann, Bert Prikenfeld, DJ Rudd, Matias Melleri, Alx Go, Duncan Townsend, Katrina Noorbergen, Jenny Karr, Carsten Schedler. Terve albumi produtsendiks ning ka mitme loo kaasautoriks on Rootsi produtsent Kim W, kellega koos lihvis Uudo kõiki lugusid viimse detailini.

Albumi "Sinule" esitluskontserdid leidsid aset 15.detsembril Tallinnas ööklubis Venus Club ja need filmis üles Kanal 2.

17.jaanuaril tuli YouTube’i üles lugu “Enese varjud”.

19.jaanuaril esines Uudo Sepp New Yorgi Eesti Majas.

24.jaanuaril toimus Saku Suurhallis Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala, kus astus üles ka Uudo Sepp.

”Tulikuum” on Uudo Sepa lugu, mille saatel avastada suveöös uusi tänavaid, uusi inimesi ja tulikuumi tundeid. Lugu, mis võiks tuletada meelde, et oma unistuste poole tuleb püüelda, samas mitte unustades nautida tulikuumi hetki igas päevas. Singel avaldati 26.aprillil. Muusika ja sõnad Uudo enda sulest, kaasautoritena andsid oma panuse veel Meelis Meri, Eva Vaino ja Maian-Anna Kärmas, produtseeris Kim Wenneström.

Uudo Sepp oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Andrei Zevakin kirjutatud looga "I'm Sorry. I Messed Up". Lugu koos videoga avaldati 30.novembril.

3.aprillil ilmus singel “Sober”, mis valmis Uudo Sepal taas koos Andrei Zevakiniga. Laul on armastuse sellisest küljest, millest pigem ei räägita, aga on ometi päevakorras.

28.02.2021 andis Uudo välja singli "PRAY", mida valmistati rohkem kui aasta. Laul on mõeldud igaühele, kes igatseb või kellel on juba olemas enda parem pool. Enda päike, kuu, tähed ja maa. Kuid ka nendele, kes on suutnud lahti murda selle, mis on olnud neile tohutult tähtis ja kallis. Hoidke teineteist ja väärtustage neid momente kui olete koos!

Uudo Sepp avalikustas 16.juunil 2021 singli nimega “Vaba päev”. Suvisele loole on mõeldud välja ka pöörane muusikavideo, kuhu Uudo kaasas enda sõbrad ja mõned oma jälgijad. Lõbusa video jaoks meisterdas noormees koos enda kallima Kendra Katrina Könneliga vanni, millega nad sõitsid läbi Tallinna tänavate päikese poole.

9.juunil 2022 andis Uudo Sepp koos Tšellopoistega välja loo “On hetki”. Tšellopoisid on Uudo vend Karret Sepp ja Kaspar Kluge.

Avocano ja Uudo Sepp andsid 21.juunil välja singli “Late Night Calls”. Avocano puhul on tegu DJ-duoga, mille moodustavad Carl-Philip Madis ja Charles Zobel ehk Charles Zelfy.

9.veebruaril 2023 esines Uudo Sepp koos muusik Richie Kaljulaidiga ETV "Terevisioonis" uut lugu "Kahekesi". "Enne suve tahan võimalikult palju muusikat välja anda, aga suvel olen Ameerikas," rääkis Sepp sel aastal eesseisvatest plaanidest. USA-sse läeb Sepp raamatuid müüma ning ta lisas, et ühtegi hirmu tal sellega seoses ei ole. Sepp tutvustas ka, et ta õpib Tallinna ülikoolis suhtekorraldust ja reklaamindust.

Uudo Sepp osales TV3 saates “Uus laul” 23.aprillil looga "Sinu laul", mille autoriks ta ise on.

12.oktoobril avaldas Uudo Sepp koos laulja, laulukirjutaja ja laulupedagoogi Regina Tambekiga singli “Kaardid laual”. Uudo ja Regina on ka loo autorid.

Eesti Laul 2024 finaalis 17.veebruaril 2024 võistles Uudo Sepp, Sarah Murray "Still Love". Autorid: Liis Hainla, Uudo Sepp, Joel Sundkvist, Aleksi Wiklund. Esmakordselt kõlas lugu ETV eetris 8.detsembril.

Faktid

Saatebänd:
Robert Vaigla (kitarr)
Heikko Remmel (bass)
Oliver Rõõmus (trummid)
Joonas Mattias Sarapuu (klahvpillid)

Robert Vaigla (19.04.1986) paistab laval välja oma alati särava Colgate’I naeratuse ja veatu kitarrioskusega. Oma aastatepikkuse kogemusega on ta Uudo bändis asendamatu. Väga hea ümberkehastumisvõimega Robi on vastavalt olukorrale, kas väga hea huumorisoonega või vastupidi, väga konkreetne ja asjalik.

Heikko-Joseph Remmel (03.02.1994), kes oli varasemalt pigem tuntud kui andekas jazz-muusik, on hakanud ennast tänu Uudo bändile kiirelt väga koduselt tundma ka pop-muusikas. Heikko muusikalised teadmised tulevad kõigile kasuks prooviruumis samas on kõigile suur väärtus ka tema oskus õigel hetkel elu nautida…

Oliver Rõõmus (10.06.1993) on kohati rahulik ja vaoshoitud, kuid õigel hetkel põhimõttekindel ja oma visiooniga ning mängib seega väga olulist rolli bändi tasakaalus. Samas võib Oliveri vahel laval tabada ka kolme triibuga Adi dressidega, see on üks tema kindlaid põhimõtteid, mida ei saa keegi kõigutada.

Joonas Mattias Sarapuu (07.06.1994) jääb oma energilise mängimisstiiliga juba kaugelt silma ja on ilmselt ka bändi üks stiilsemaid kujusid. Joonas ei karda avaldada oma arvamust ja on tänu sellele kohati ka bändi mõistuse hääl.

Muud huvitavat

Seotud videod

Uudo Sepp - PRAY
Uudo Sepp - PRAY

Artist: Uudo Sepp

Lugu: PRAY

Aasta: 2021

Uudo Sepp - I'm Sorry. I Messed Up
Uudo Sepp - I'm Sorry. I Messed Up

Artist: Uudo Sepp

Lugu: I'm Sorry. I Messed Up

Aasta: 2019

Uudo Sepp - Sinule
Uudo Sepp - Sinule

Artist: Uudo Sepp

Lugu: Sinule

Album: Sinule

Aasta: 2018

Režissöör: Martin Raid