Josh Groban

6.aprillil avaldas Josh Groban loo "Bean Song" koostöös firmaga Bush's Bean ubade reklaamiks. Videos osaleb ka tema isa.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.09.2018 - 10:28
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.04.2021 - 06:55
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Josh Groban on USA laulja, kelle muusikas kõlab nii klassika kui pop, ta on tuntud oma küpse sumeda baritonvokaaliga. Grobani lauludel on tiivustav mõju. Sa nagu lendaksid läbi õhu kuskile avarustesse, kus hingel ja mõtetel on hea, kus süda tuksub õnnelikuna ja näib, et maailmas on nii tohutult palju ilusat ja helget, on millesse uskuda ja mida loota.

Alustanud näitlejana kooliteatrites õppis ta edasi kultuuri ning alustas laulmisõpet 1998. aastal. Koolitee katkes 1999. aastal kui temaga sõlmis plaadilepingu Warner Bros. divisjon ning klassikalise muusika suunajaks sai David Foster, kellele meeldis Grobani eriline hääl. Esimesteks salvestisteks olid "Gira Con Me" ja "Alle Luce Del Sole". 1999. aasta Grammy galal esitas Groban Fosteri kirjutatud laulu "The Prayer" koos Celine Dioniga. Groban laulis duetti "There For Me" Sarah Brightmaniga diiva 2000-2001 La Luna tuuril ning lugu kõlab ka "La Luna" kontsert-dvd-l. Esimene Grobani avaldatud lugu oli "For Always" koos Lara Fabianiga 2001 aastal muuvi "A.I.: Artificial Intelligence" soundtrackil.

Josh Grobanit mäletab ehk nii mõnigi "Ally McBeali" vaatajatest sarja 2002-2003. aasta osadest. Esmakordselt astus ta sarjas üles Malcolm Wyattina mais 2001 ning esitas loo "You're Still You". Järgmisel hooajal laulis ta Richard Marxi kirjutatud lugu "To Where You Are".

20.novembril 2001 ilmus Grobani esimene album "Josh Groban", millel kõlas 13 laulu. Singliks oli "The Prayer", mida koos Charlotte Church’iga esitati Salt Lake City Taliolümpia lõputseremoonial 24.veebruaril 2002. Sama lugu koos Sissel Kyrkjebų’ga esitati Oslos Nobeli Rahupreemia galal novembris. Albumi lugu "Canto Alla Vita" koos Iiri megabändiga The Corrs esitati jõulukontserdil Vatikanis. 3.detsembril 2002 tuli välja dvd "Josh Groban in Concert".

11.novembril 2003 ilmus teine album "Closer", mis avaldas laulja laia muusikalise skaala ooperist popini. Lisaks ingliskeelsetele lugudele kõlas 13-loolisel plaadil veel itaalia, hispaania ja prantsuse keel. Kahe kuu pärast oli David Fosteri produtseeritud plaat USA edetabelis #1. Austraalia menubändi Secret Garden kaver "You Raise Me Up" oli siin üheks menukiks ning kuulajate lemmikuks oli veel "Remember When It Rained". James Horner kirjutatud lugu "Remember Me" koos Tanja Tzarovskiga kõlas filmis "Troy" ning 2004 aastal kõlas Alan Silvestri ja Glen Ballardi kirjutaud "Believe" Robert Zemeckise animafilmis "The Polar Express". American Music Awardsi galal esitas Groban koos orkestriga loo "Remember When It Rained" ning 30.novembril 2004 tuli välja kontsert-dvd "Live At The Greek".

7.novembril 2006 ilmus kolmas album "Awake", kus kasutati moodsamaid taustu ning peahäält. Singel "You Are Loved (Don't Give Up)" tuli välja septembris. Aastatel 2007-2008 toimus plaadi tuur 71 suurlinnas, millest valmis dvd "Awake Live". 6.mail 2008 avaldatud materjal koondab parimaid hitte Grobani esimeselt kolmelt albumilt kontsertsalvestisena ning on tõeline maiuspala Grobani fännidele. Albumi "Awake" üheksa lugu salvestati 28.augustil 2017 USAs Salt Lake Citys 15 000 pealtvaataja ees. Plaadikarbis olev dvd on aga justkui Grobani best of, koondades igati põnevat materjali Grobani kontsertesinemistest alates 2001. aastast. Muuhulgas kuuleb-näeb kontsertsalvestisi Grobani 2001. aasta hittidest "Canto Alla Vita" ja "Alla Luce del Sole", samuti 2003. aastal ilmunud albumilt "Closer" tuntuks lauldud "You Raise Me Up" ja "Remember When It Rained". DVD-lt leiab Josh Grobanilt ühtekokku 29 säravat kontsertsalvestist, lisaks näidatakse staari lavatagust melu. Tegu oli esimese kontsertsalvestisega ajaloos, mida näidati ka USA kinodes.

9.oktoobril 2007 andis Josh Groban välja jõulualbumi "Noėl", mis ainuüksi USA-s on tänaseks müüdud 5,8 miljonit. Album oli Billboard 200 edetabeli #1 neli nädalat. Klassikalisi jõululaule sisaldaval plaadil osalesid duettides Brian McKnight, Tony Bennett ja Faith Hill.

16.novembril 2011 andis Josh välja albumi "Illuminations". Ta palkas oma viienda plaadi tegemiseks produtsent Rick Rubini , kes on tuntud kui suurepärane artistide omapära rõhutaja ja isiksuse esiletooja. Groban ei sära kolmeaastase vahega ilmunud plaadil ainult solisti ega heliloojana, ta esitab laule eri keelteski. Muu hulgas esimest korda portugali keeles. Kriitikute hinnangul on Rubin aidanud toota Grobanil suurepärase omanäolise ja südamliku plaadi, mis sisaldab singleid "Hidden Away", "Voce Existe Em Mim", "Higher Window" ja "L ’ Ora Dell ’ Addio". Plaadil kõlavate pillide arv äratab aukartust ja nii saadab enamikus lugudes Grobanit täiemõõduline ent iga kord eriilmeline orkester, kellele on lood arran˛eerinud David Campbell. Groban ise mängib klaverit, perkussiooni, flööti ja trumme. Saateks kuuleb esitusi puhkpilliorkestritelt keelpillikoosseisudeni. Sisse lipsavad isegi akordion ja ukulele. Plaadi toetuseks suundus Groban 81-suurlinna tuurile Straight to You Tour.

5.veebruaril 2013 ilmus kuues stuudioalbum "All That Echoes", mille produtseeris Rob Cavallo. Albumi 12 loo hulgas kõlavad ka Stevie Wonder ja Glen Hansard kaverid, menusingliks oli 18.12.2012 avaldatud "Brave". Plaati saatis All That Echoes World Tour.

Broadway muusikalidest tuntud laule sisaldav seitsmes album "Stages" tuli välja 28.aprillil 2015 ning seda salvestati lausa poolteist aastat. 13 loo produtsentideks olid Bernie Herms, Humberto Gatica ja William Ross. 2016 aastal ilmus kontsertversioon "Stages Live". 2016-2017 mängis Groban Pierre’i osa Broadway muusikalis "The Great Comet", mis põhineb Lev Tolstoi romaanil "Sõda ja rahu".

21.septembril 2018 tuli välja uus album "Bridges" ning 18.okttobril algab taas kontserttuur, kus külalisena osaleb Idina Menzel. Plaadi 9 loo autoriks on Josh Groban ise ning kaasa löövad Andrea Bocelli, Sarah McLachlan, Vicente Amigo ja Jennifer Nettles. Kaveritest on esindatud Celine Dioni "S'il suffisait d'aimer", ansambli Snow Patrol "Run" ning duo Simon & Garfunkel "Bridge over Troubled Water". Esimene singel "Granted" ilmus juunis ning 11.septembril tuli välja lugu "River" koos muusikavideoga. Seni melanhoolsema materjaliga silma paistnud Groban on oma sõnade kohaselt seekord püüdnud luua rõõmsamat ja meeleolukamat muusikat.

26.oktoobril avaldasid Idina Menzel ja Josh Groban heategeval otstarbel viimase loo "Lullaby". Josh Groban kirjutatud lugu "We Will Meet Once Again" kõlab duetina Andrea Bocelli 26.oktoobril ilmunud uuel albumil.

19.apriilil 2019 avaldas laulja 19-loolise kontsertplaadi "Bridges Live: Madison Square Garden".

Josh Groban uus album "Harmony" ilmus 20.novembril 2020. Albumil kõlas 10 klassika kaverit ning 2 originaallugu, mille produtsendiks Bernie Herms. Duetipartneriteks on Leslie Odom Jr ja Sara Bareilles. 2.oktoobril tehti avalikuks "The Impossible Dream" ning 17.oktoobril Robbie Williams 1997 aasta loo “Angels” kaver. 30.oktoobril tegi ta avalikuks Kenny Loggins 1977 aasta klassika "Celebrate Me Home" kaveri.

3.veebruaril 2021 avaldas Josh Groban muusikavideo oma kaverile Robbie Williamsi klassikast "Angels" Facebook Watchis. Albumi "Harmony" deluxe versioon avaldati 26.veebruaril ning siin kõlas 6 lisalugu.

6.aprillil avaldas Josh Groban loo "Bean Song" koostöös firmaga Bush's Bean ubade reklaamiks. Videos osaleb ka tema isa.

Faktid

Täisnimi: Joshua Winslow Groban
Sündis: 27. veebruar 1981, Los Angeles, California
Pikkus: 1,8 m
Girlfriend: Schuyler Helford

Muud huvitavat

www.joshgroban.com