Muster

Muster osales TV3 saates “Uus laul” 23.aprillil 2023 looga "Suurlinna sära", mille autoriteks on Kert Laur, Mait Mikussaar, Erik Mikussaar. Lugu võistles 14.mail toimunud poolfinaalis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.11.2018 - 11:59
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.05.2023 - 05:33
Eesti artist, Ansambel, Rock

Muster on neljaliikmeline eestikeelne rokkbänd, mille lavaline olek siirast energiat kiirgab ning muusika pea lakkamatult võnkuma paneb. Noormeeste eeskujud on alternatiiv-rokkansamblid Foo Fighters ja A Day To Remember.

Trummar Kert Laur valgustab, et bändi eellane loodi juba 2008. aastal, aga kamp pidi laiali minema neli aastat hiljem, kuna tolleaegne bassimees ja laulja Karl-Erik Taukar alustas oma lauljakarjääri ning osales saates "Eesti otsib superstaari". 2014. aastal otsustas Kert koos endise bändikaaslase ja paralleelklassivennaga 21. keskkoolist Uku Haasmaga pundi uuesti kokku panna. Bändi esialgne kitarrist oli Märt Mustkivi, kes läks 2017 sügisel lennuakadeemiasse piloodiks õppima. Tema asemele tuli Erik Mikussaar, kes oli Kert Lauri endine kursusekaaslane Viljandi Kultuuriakadeemiast helitehnoloogia erialalt. Bändi uusim liige on Eriku noorem vend laulja Mait, kes liitus bändiga 2018 aasta alguses. Mait Mikussaar oli üks kümnest finalistist viimasel superstaarisaate hooajal, ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli.

Muster osales 2018. aastal Noortebändi konkursil, kus jõuti 9.novembril välja finaali ning korjati sealt endale 3 eriauhinda, sealhulgas ka publiku lemmiku auhind.

9.augustil 2019 tuldi välja looga “Must peegel”, mis pärit Muster uuelt lühialbumilt. EP esitluskontsert toimus 5.septembril klubis Laev.

7.oktoobril tuli välja EP singel "HEI". Muusika ja sõnad: T. Kalm, K. Laur, U. Haasma, M. Mustkivi. Rapla maakonnas ja Tallinnas filmitud muusikavideo režissöör oli Indrek Arula.

10.jaanuaril esineti ETV "Terevisioonis" lugudega "Unistustes" ja "HEI".

28.juulil 2020 esitles Muster lugu “Kas kuuled mu häält?”. Laulja Mait Mikussaare sõnul on lugu stiililiselt midagi uut, sest bändi varasemalt ilmunud lood on kõlanud pigem rokilikus stiilis. “Plaanime ka tulevikus oma muusikasse rohkem elektroonilisi elemente kaasata, et muusika kõlaks värskemalt ja mitmekesisemalt,” sõnas ta.

Muster avaldas 15.augustil 2021 suvise singli “Sinistes lainetes“, mille video on filmitud Lääne maakonnas asuvas Peraküla rannas. “See lugu koos videoga paneb loodetavasti rõõmuga meenutama peagi lõppevat kuuma suve,” sõnas bändi laulja Mait Mikussaar. Loos teeb lauljana kaasa ka tüdrukuteansamblis Little Mess tegutsev Johanna-Elise Kabel. Bändi sõnul sooviti naisvokaali kasutamisega lugu mitmekülgsemaks teha ning antud partii sobis just Johanna-Elisele kõige paremini.

Muster osales TV3 saates “Uus laul” 23.aprillil 2023 looga "Suurlinna sära", mille autoriteks on Kert Laur, Mait Mikussaar, Erik Mikussaar. Lugu võistles 14.mail toimunud poolfinaalis.

Faktid

Koosseis:
Mait Mikussaar (vokaal, kitarr) – sünd. 12.06.1998
Erik Mikussaar (kitarr, taustavokaal) – s. 04.10.1996
Kert Laur (trummid) – s. 17.12.1993
Rasmus Saar (basskitarr)

Lahkunud:
Uku Haasma (bass, taustavokaal) – s. 11.08.1994

Muud huvitavat

Seotud videod

Muster - Sinistes lainetes
Muster - Sinistes lainetes

Artist: Muster

Lugu: Sinistes lainetes

Aasta: 2021

Muster - Hei
Muster - Hei

Artist: Muster

Lugu: Hei

Aasta: 2019

Režissöör: Indrek Arula