Showtek

22.detsembril tulid Showtek & Bombs Away välja ühissingliga "Together".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.04.2019 - 18:29
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.12.2023 - 08:53
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

Vendadest Wouter ja Sjoerd Janssenist koosnev elektroonilise muusika duo Showtek alustas 2001. aastal techno mängimisega ent suundusid 2003. aastast hardstyle’i produtseerimise ja mängimise juurde. 19.aprillil 2007 nägi Hollandi independent plaadifirma alt ilmavalgust nende debüütalbum "Today Is Tomorrow," mis pälvis rohkelt heakskiitu ja kostus nii raadiojaamades kui tantsupõrandatel. Sama juhtus ka nende 23.oktoobril 2009 ilmunud albumiga "Analogue Prayers in a Digital World," mida esitleti Amsterdam Dance Event festivalil, kus seda saatis ka rahvusvaheline edu.

Showtek esines 16.juunil 2009 Tartus ning 19.veebruaril 2010 Tallinnas Saku Suurhallis üritusel All Stars Winter. 18.juunil 2011 astuti üles Pärnus "Showtek World Tour - Here we F*cking Go" raames. 19.juulil 2013 möllati Pärnus SunSetis vahupeol Warmduscher ning augustis 2016 esineti Pärnu rannas festivalil Weekend.

Showtek on 18 tegutsemisaasta jooksul küll jäänud truuks tummistele elektroonilistele biitidele, ent on sellegipoolest olnud alati avatud eri ˛anrite mõjutuste sissetoomisele. "Kui liigume vahepeal hardstyle’ist rohkem elektroonilise tantsumuusika suunas, siis me võime rütmi muuta, aga meile omane, raskelt tummine saund jääb siiski alles," räägivad vennad. Noorena Crystal Watersi, Faithlessi, Underworldi ja 90ndate klubimuusika saatel üles kasvanud vennad tunnistavad, et armastavad ka näiteks hip-hopi ja reggaet just nende stiilide autentsuse poolest ning on nendest ˛anritest ka enda muusikasse elemente sisse toonud.

Duo on aastate jooksul teinud koostööd mitmete suurnimedega, teiste seas Tiėstoga, kellega anti Boys Will Be Boys nime alt välja EP "We Rock". Major Lazeriga on kahasse kirjutatud singel "Believer", mis kogunud mitukümmend miljonit kuulamist ning mitmed singlid ühes David Guettaga. Guettaga tehtud koostöödest vaieldamatult edukaimad 2014. aastal ilmavalgust näinud singel "Bad" ning 2018, aasta singel "Your Love".

Showteki liikmed on õnnelikud, et saavad enda rahvusvahelist edu ka oluliste sõnumite edastamisel ära kasutada. "Muusika on hea võimalus jõuda inimesteni, see ühendab meid. Tahame noori inspireerida, et nad kuulaksid iseennast. Inimesed ütlevad sulle koguaeg, mida teha ja mida mitte. Kui tunned, et oled loominguline inimene, siis ole loominguline. Kui tahad saada jalgpalluriks, siis saa selleks. Järgi oma unistusi!" räägib Wouter Janssen.

28.juunil avaldas Showtek uue loo "Rave", kus kaaslasteks Steve Aoki, MAKJ & Kris Kiss.

21.juulil astuti üles Beach Grind festivalil Pärnu klubis Sunset.

Showtek, MAKJ ja Kris Kiss osalesid 3.aprillil 2020 ilmunud Steve Aoki albumil "Neon Future IV" loos "Rave".

7.mail 2021 ilmus Showtek & Theresa Rex singel "What Is Love".

11.veebruaril 2022 ilmus Showtek & VÉRITÉ singel “Pour It Down”.

23.juunil 2023 esines Showtek Pühajärve jaanitulel.

22.detsembril tulid Showtek & Bombs Away välja ühissingliga "Together".

Faktid

Liikmed:
Wouter Janssen (sünd. 30.08.1982)
Sjoerd Janssen (sünd. 06.04.1984)

Muud huvitavat