Machine Gun Kelly ehk mgk

26.juulil avaldavad Machine Gun Kelly & Jelly Roll ühise loo "Lonely Road".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.01.2020 - 10:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.07.2024 - 23:23
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Machine Gun Kelly on USA räppar ja näitleja. Kodanikunimega Richard Colson Baker sündis 22.aprillil 1990 Houstonis Harrise maakonnas Texases. Ta alustas muusikuteed teismelisena, oma esimese mixtape'i avaldas ta oma kulu ja kirjadega 2006. aastal (2015. aastaks oli neid ilmunud juba kümmekond). Mais 2010 ilmus Block Starz Music alt esimene singel "Alice in Wonderland" koos videoga. Järgnevalt osales ta Juicy J loos "Inhale".

2011. aastal sõlmis ta plaadilepingud Bad Boy ja Interscope Recordsiga. Tema suure plaadifirma debüütalbum "Lace Up" ilmus 2012. aasta oktoobris ja võeti kriitikute poolt hästi vastu. Album sisaldas singleid "Wild Boy", "Invincible", "Stereo" ja "Hold On (Shut Up)" ning jõudis edetabelis Billboard 200 neljandale kohale. Albumit müüdi üle 178 000 eksemplari.

2015. aasta algul avaldas ta singlid "Till I Die" ja "A Little More" oma teiselt stuudioalbumilt "General Admission". Album ise ilmus sama aasta oktoobris ning jõudis Billboardi edetabelis samuti neljandale kohale.

Tema edukaim singel on 2016. aastal ilmunud "Bad Things" (koos Camila Cabelloga), mis jõudis edetabelis Billboard Hot 100 neljandale kohale, oli esikohal edetabelis Mainstream Top 40, jõudis kahekordseks plaatinaplaadiks ning pälvis Radio Disney muusikaauhinna parima koostöö kategoorias.

Tema kolmas album "Bloom" ilmus 12. mail 2017 ning oli esimesel müüginädalal Billboardi edetabelis kaheksandal kohal. Plaadi nimekaimad singlid olid "At My Best" (ft. Hailee Steinfeld), "Trap Paris" (ft. Quavo & Ty Dolla Sign). 27.juunil 2017 tuli välja singel "Go for Broke" koos Inglise lauljaga James Arthur, mis oli Ameerika maadluse suurürituse WWE SummerSlam 2017 ametlikuks teemalooks. 23.novembril 2017 avaldasid Machine Gun Kelly, X Ambassadors & Bebe Rexha väga menuka ühisloo "Home", mis pärit Netflix filmist "Bright".

5.juulil 2019 ilmus Machine Gun Kelly neljas stuudioalbum "Hotel Diablo", mis oli esimesel müüginädalal Billboardi edetabelis viiendal kohal. Plaadilt tuli välja kolm singlit - "Hollywood Whore", "El Diablo" ja "I Think I'm Okay" (ft. Travis Barker & Yungblud).

14.jaanuaril 2020 teatas Machine Gun Kelly oma tulevase albumi nime "Tickets To My Downfall". 5.märtsil tuli välja "why are you here" muusikavideo.

13.märtsil ilmus Machine Gun Kelly singel "Bullets With Names" featuring Young Thug, RJMrLA & Lil Duke. Muusikavideo tuli välja 17.märtsil.

1.aprillil andsid Machine Gun Kelly & Travis Barker välja singli "Misery Business" ning 17.aprillil ilmus nende singel "Sick And Tired" koos iann dior'iga. Machine Gun Kelly & Goody Grace osalesid 24.aprillil ilmunud Mod Sun singlil "Stay Away".

Machine Gun Kelly avaldas 1.mail järgmise loo "Bloody Valentine". Muusikavideo tuli välja 20.mail ja selles mängib näitleja Megan Fox.

5.augustil andsid Machine Gun Kelly ja Travis Barker välja singli "concert for aliens". 7.augustil tuli välja Machine Gun Kelly & blackbear ühissingel "my ex's best friend".

25.septembril ilmus Machine Gun Kelly 15-looline album "Tickets to My Downfall", mille produtsendiks Travis Barker.. Plaadil osalevad veel Halsey, Iann Dior ja Trippie Redd. 30.septembril ilmus albumi deluxe versioon ning singliks oli "drunk face".

22.oktoobril tuli välja Machine Gun Kelly ja Halsey loo "Forget Me Too" muusikavideo.

13.novembril avaldasid Tommy Lee, Machine Gun Kelly ja 24kGoldn ühise loo "Climb".

2.detsembril andsid Yungblud, Machine Gun Kelly & Travis Barker välja singli "acting like that".

16.jaanuaril 2021 esitles Machine Gun Kelly oma Facebookis 49-minutilist muusikafilmi "Downfalls High".

Machine Gun Kelly ja blackbear osalesid 19.veebruaril ilmunud Trippie Redd albumi avaloos "Pill Breaker" ning loos "Red Sky".

12.märtsil andsid Machine Gun Kelly ja Corpse Husband välja singli "DAYWALKER!". Muusikavideot esitleti 18.märtsil.

Järgmine singel "Love Race" tuli välja 29.aprillil, kaaslauljaks Kellin Quinn. Muusikavideot esitleti 26.mail.

12.augustil ilmus singel "Papercuts" koos muusikavideoga, mis oli esimene märtsis 2022 ilmuvalt albumilt.

12.septembril jagati New Yorgis MTV videoauhindu. Parim alternatiivlugu oli Machine Gun Kelly "my ex's best friend" ft. blackbear.

Machine Gun Kelly ja Travis Baker osalesid 18.jaanuaril 2022 ilmunud iann dior singlil "Yhought It Was".

Machine Gun Kelly & Willow Smith avaldasid 4.veebruaril ühise loo "Emo Girl".

Machine Gun Kelly osales 25.veebruaril ilmunud Avril Lavigne albumil loos "Bois Lie".

3.märtsil tuli lauljalt välja kolme looga EP "lockdown sessions".

4.märtsil ilmus Machine Gun Kelly ja Lil Wayne singel "ay!".

25.märtsil ilmus Machine Gun Kelly album "Mainstream Sellout", kus kuuleb 16 lugu. Promona tuli 16.märtsil välja "Maybe" ft. Bring Me The Horizon.

Machine Gun Kelly osales 27.mail ilmumud Backbear singlil "gfy".

10.juunil ilmus Machine Gun Kelly uus singel "More Than Life" koos muusikavideoga, kaaslaseks Glaive.

24.juunil tuli Machine Gun Kelly albumist "Mainstream Sellout" välja viie lisalooga life in pink deluxe versioon.

19.augustil osales Machine Gun Kelly 44phantom singlil "don't sleep, repeat".

23.novembril avaldas Machine Gun Kelly singli "Taurus" (Feat. Naomi Wild). Muusikavideo lavastas Tim Sutton ja selles mängivad Colson Baker, Megan Fox, Naomi Wild ja Ruby Rose.

13.mail 2023 linastus kinodes üle maailma Sam Cahill lavastatud “Machine Gun Kelly: Mainstream Sellout Live from Cleveland: The Pink Era” 2022 üles võetud kontsertfilm.

30.mail avaldas Machine Gun Kelly koos muusikavideoga uue singli "Pressure".

Machine Gun Kelly lõi kaasa 3.novembril ilmunud Tee's Coney Island albumil loos "Soprano".

Machine Gun Kelly andis koostöös kitarritootjaga Schecter välja kollektsiooni Machine Gun Kelly signatuurkitarre, millest üks on juhtumisi žiletitera kujuline, see on aga sotsiaalmeedia kihevile ajanud. Lugejad näevad internetis kitarri disaini kui enesevigastamise ülistust, ehkki Machine Gun Kelly sõnul 10.jaanuarist 2024 on žiletitera kitarr pelgalt viide tema albumile "Tickets To My Downfall".

21.veebruaril andis Machine Gun Kelly koos muusikavideoga välja singli "don't let me go".

Machine Gun Kelly muutis peale 12 aastat oma artistinimeks “mgk” kuna gängsteritest inspireeritud nimi tekitas fännidele relvahirmu.

MGK ja Trippie Redd avaldasid 29.märtsil ühise EP "Genre: Sadboy".

7.juunil avaldas MGK singli "BMXXing". Muusikavideo lavastas Sam Cahill.

Machine Gun Kelly tähistas albumi "Hotel Diablo" viiendat sünnipäeva kui 5.juulil ilmus albumist 20-looline "Floor 13 Edition".

26.juulil avaldavad Machine Gun Kelly & Jelly Roll ühise loo "Lonely Road".

Faktid

Täisnimi: Richard Colson Baker
Sünniaeg/koht: 22. aprill 1990, Houston, Texas, Ameerika Ühendriigid
Pikkus: 1,92 m

Muud huvitavat