Elina Nechayeva

19.juulil esines Elina Nechayeva koos kvartetiga Pärnus kauni Villa Ammende aias mõnusalt kulgeval muusika- ja veiniõhtul.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.11.2020 - 17:08
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.07.2024 - 21:48
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Elina on sündinud 1991.a. Tallinnas. Laulis 16 aastat kooris “Raduga”. Lõpetas Tallinna Prantsuse Lütseumi 2011.a. ning osales klassikalise laulu ettevalmistuskursusel Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis.

Aastatel 2011-2014 õppis Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudis laulmist Eda Zahharova lauluklassis. Seejärel õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistratuuris, mille lõpetas eksternina 2016.a.

Kahel korral on ta jõudnud “Eesti otsib superstaari” televoorudesse ning võitnud koolidevahelise Vene Romansi konkursi.

Kohtla-Järvel 2011.a. toimunud “Klassikalise vokaali noorte lauljate rahvusvahelisel konkursil” saavutas vanemas vanusegrupis III preemia ja laureaadi tiitli.

Tallinnas 2013.a. toimunud noorte lauljate konkursil “Laulusild” saavutas I koha, mille preemiaks oli G. Verdi nim. Milaano Konservatooriumis ooperistuudio tundides osalemine.

Osales ETV konkursil “Klassikatähed 2014” televoorudes ja pääses kolme finalisti hulka.

Aastal 2015 võitis prof Tiit Kuusiku nim. Rahvsusvahelisel lauljate konkursil Pärnus II preemia ja laureaaditiitli.

Aastatel 2015-2016 mängis külalisena Eesti Draamateatri lavastuses “Kaart ja territoorium”.

2017. aastal pääses 1500 osaleja hulgast rahvusvahelise konkursi Neue Stimmen finaali kahekümne naise hulka. Detsembris 2017 muutis Netšajeva oma nime kirjakuju Nechayevaks lootusega, et see aitab tema karjäärile kaasa.

Elina teeb koostööd “Eesti Kontserdiga” ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Helin Kapteniga ning esineb kontsertidega kodu- ja välismaal.

2018 aastal esines Elina koos maailmakuulsa dirigendi Neeme Järviga Shanghai ooperiteatris ning 2019 aasta veebruaris maailma tuntuima ooperimuusikatähega Placido Domingoga.

Palaga ”La Forza” võitis ta konkursi “Eesti laul 2018”. Autorid: Timo Vendt, Mihkel Mattisen, Elina Nechayeva, Ksenia Rossar. Eesti esindamine Lissabonis Eurovisiooni 2018 lauluvõistlusel päädis kõrge 8. kohaga. 28.mail 2018 toimus Elina Nechayeva suur soolokontsert "Armastuse jõud", mis täitis Alexela kontserdimaja publikuga. Elina lavapartneritena astusid kontserdil üles Andrei Bogachi ja Ksenia Kuchukova, neid saatis orkester ÜENSO dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhatusel. Kõlasid kuulsad ooperihitid ja tuntud armastuse duetid.

31.mail 2019 avaldas Nechayeva loo "La voce dell'alba" ehk "Koidu hääl". Autorid: Timo Vendt, Mihkel Mattisen, Elina Nechayeva, Ksenia Rossar. Videos on pööratud tähelepanu Eesti loodusele. "Mulle väga meeldib vesi, ma saan sellest väga palju energiat," selgitas Nechayeva. Võimeka häälega lauljatar lisas, et tegelikult on see üks keerulisemaid teoseid tema repertuaaris.

16.septembril 2020 ilmus Elina Nechayeval esimene enda kirjutatud singel, mis on pühendatud tema jaoks kõige kallimale inimesele. "Me kõik mõtleme oma lähedastele, kes on siit ilmast lahkunud ja loodame, et nende hing on kusagil lähedal ning nad näevad meie tegemisi kõrgelt pilve tagant. Kirjutasin laulu "Lind" mõeldes oma vanaemale," selgitas Elina oma esimese singli tagamaid.

Elina Nechayeva avaldas 10.detsembril 2020 prantsuskeelne singli "Dans mes reves" ehk "Minu unenägudes". "Dans mes reves" inspiratsiooniallikaks on unenäod. "Igal ööl näen kaasahaaravate süžeedega värvikaid unenägusid ning unedes läbielatud emotsioonid ja tunded on nii tugevad, et tihtilugu kummitavad nad mind veel terve päeva," selgitas Elina singli sünnilugu. Detsembris toimus Elina Nechayeva jõuluturnee 11 kontsertiga üle Eesti.

2020. aastal Vene Teatris esietendunud muusikalis "Minu veetlev leedi” on Elinal peaosa. Ta mängib tahumatut Elizat, kellest professor Higgins voolib peene suurilmadaami.

Elina Nechayeva tegi koostööd dirigendi ja helilooja Kristjan Järvi ning saksa helilooja ja produtsendi Robot Kochiga. Ühiselt valmis ambient pop kõlaga teos, mis on pooleldi jutustus, pooleldi laulmine. 30.aprillil avaldatud “Burnt” põhineb Kristjan Järvi teosel “Nebula” ja see avaldati kolmes keeles – inglise, eesti ja vene. Elina Nechayeva selgitas sotsiaalmeedias, et lugu on fööniksist, kes kerkib läbi hävingu tuha ning mõnikord võime end kõik tunda põlenud fööniksitena.

11.juunil 2021 andis Elina Nechayeva välja singli, mis on valinud koostöös produtsent Andres Kõpperi ehk NOËPiga. "Tuli selline mõte, et miks mitte teha kunagi tulevikus plaat, kus on minu eklektilised katsetused peal, esimeseks ohvriks langeski NOËP, kellega koos me kirjutasime ägeda laulu, Sander Mölder oli ka meiega pundis," selgitas Nechayeva.

19. ja 20.novembril jõudis Saku Suurhallis esmakordselt lasteni uus etendus "Lotte ja vana õunapuu saladus". Janno Põldma ja Heiki Ernits lõid "Lotte ja vana õunapuu saladus" tarvis täiesti uue loo ja enneolematu 400-ruutmeetrise lava. Lavastas Ain Mäeots, kunstnikeks olid Heiki Ernits ja Iir Hermeliin. Muusikaga rikastasid etendust Priit Pajusaar ja Leelo Tungal. Osades: Gerli Padar, Mait Malmsten, Vallo Kirs, Sepo Seeman, Jan Uuspõld, Elina Nechayeva, Priit Strandberg jt.

Elina Nechayeva andis 14.detsembril välja kauaoodatud albumi “The Sound of Beauty”. Elina kommentaar plaadi kohta: “Öeldakse, et ilu on vaataja silmades, kuid mina ütleks hoopis, et ilu on kuulaja kõrvades. Minu suur armastus laulmise vastu algas just klassikalisest muusikast ning tekkis suur soov jagada kõigiga neid imekauneid teoseid, mille ilust vaimustun iga kord, kui neid laulan või satun kuulama teiste esituses. Särav, eriilmeline, vaimustav, virtuoosne ning mõnikord nukker ilu minu valitud teostes sütitab hinges soovi elada nii nagu muusika kõlab. See ei pruugi juba tunduda üllatusena, aga minu esimene plaat pole tavaline orkestriga salvestatud soprani aariate kogumik! Ka siin ei suutnud oma eksperimenteerimse ja katsetamise kirest mööda minna. Suure orkestri tunde tekitab minu armas kvartett, kellega oleme juba aastaid koostööd teinud, Andrus Rannaääre loodud seadetega. Klaveril – Auli Teppo, viiulid – Katariina Maria Kits ja Ann Meeta Teppo ning tšellol – Andreas Lend. Olen õnnelik, et plaadi salvestusel lõid kaasa ka Heigo Rosin, kes andis lugudele löökpillide näol juurde särtsu ja värve. Duettides lõid kaasa minu kauaaegsed lavapartnerid Andrei Bogach ja Ksenia Rossar.”

14-loolise plaadi “The Sound of Beauty” esitlus toimus 15.detsembril Solarise Apollo poes.

Imelisel pühadeajal andsid Jassi Zahharov ja Elina Nechayeva neli kaunist jõulukontserti „Püha öö“. Võrratud ooperilauljad on varemgi ühel laval üles astunud, kuid esimest korda oli neil võimalus tuua publikuni koos tuntuid ja vähemtuntuid jõululaule.

28.jaanuaril 2022 astus Elina Nechayeva Rahvusooperis Estonia lavale Öökuninganna osas soomlase Vilppu Kiljuneni lavastatud Mozarti saksakeelses ooperis "Võluflööt”. "See ooper on väga müstiline, väga põnev, sel on väga palju huvitavaid sümboleid ja Öökuninganna on väga huvitav tegelane. Nõuab suurt temperamenti ja viha, et paluda oma tütart ära tappa oma isa ehk minu eks Sarastro. Õnneks muusika aitab kaasa ja läbi selle tuleb iseenesest see kurjus ja õelus välja," ütles Nechayeva.

04.12 võistles Eesti Laul 2022 kolmandas veerandfinaalis Elina Nechayeva lauluga "Remedy", mille autor on Sven Lõhmus. Lugu võistles edasi 3.veebruaril poolfinaalis ning 12.veebruaril 2022 Saku Suurhallis Eesti Laul 2022 Finaalsaates.

Elina Nechayeva avaldas 7.aprillil muusikavideo “Ave Maria”. Märtsis filmitud video režissööriks on Hindrek “Masa” Maasik. Elina kirjutas YouTube’is loo kommentaariks, et andeka Oleg Vrona poolt loodud imeline teos on “tõeline hingeravim segastel ja pimedatel aegadel. Kaunis “Ave Maria” rahustab stressis meelt ja näitab valgust ka kõige pimedamal tunnil.”

24.aprillil oli Elina külas telesaates "Hommik Anuga", kus kõlas jupike loost "Plan€t B". Omakirjutatud loo sõnumiks on ainult üks planeet Maa. Hindrek Maasik loodud muusikavideo avaldas Elina 28.aprillil. Uut singlit esitles Elina Lennusadam 10. sünnipäevakontserdil 13.mail.

Elina Nechayeva esines 4.juunil Haapsalu Itaalia muusika festivalil Piiskopilinnuse õuel pianist Auli Teppo saatel. Erikava viis kuulajad rännakule Itaalia kõige populaarsemasse muusikasse läbi sajandite – alates ooperist ja lõpetades erinevate eurovisioonilauludega.

Elina Nechayeva andis kolm kaunist klassikalist kontserti pealkirjaga “The Sound of Beauty” Kiivitaja talus (19.08), Ammende villa aias (20.08) ja Tallinna Vene Teatris (15.09). “Suure orkestri tunde tekitab minu armas kvartett, kellega oleme juba aastaid koostööd teinud: klaveril Auli Teppo, viiulitel Maria Goršenina ja Laura Kuusmaa ning tšellol Andreas Lend. Löökpillidega annab juurde särtsu ja värve Heigo Rosin,” teatas Elina.

Elina Nechayeva kvartett esines erikavaga 3.juunil 2023 Haapsalu Itaalia Muusika Festivalil Piiskopilinnuse õuel.

12. - 22.märtsil 2024 kõlas muusikaline maagia “Uni saabub koidikul” Eesti suurimates kontsertsaalides. Esinesid Elina Nechayeva, Tiit Kikas ja Tehnikaülikooli akadeemiline meeskoor, Heldur Harry Põlda juhtimisel.

19.juulil esines Elina Nechayeva koos kvartetiga Pärnus kauni Villa Ammende aias mõnusalt kulgeval muusika- ja veiniõhtul.

Faktid

Elina Nechayeva
Sündinud 10. novembril 1991 Tallinnas
Temas on vene, eesti ja tšuvaši verd
Elina oskab seitset keelt – eesti, vene, inglise, prantsuse, saksa, itaalia ja jaapani.
Lauljatari hobideks on näiteks mäesuusatamine, sukeldumine, kardisõit ning tulirelvast laskmine. Lisaks tegeleb ta joogaga.

Muud huvitavat

Seotud videod

Elina Nechayeva - Ave Maria
Elina Nechayeva - Ave Maria

Artist: Elina Nechayeva

Lugu: Ave Maria

Aasta: 2022

Režissöör: Hindrek Maasik

Elina Nechayeva - Plan€t B
Elina Nechayeva - Plan€t B

Artist: Elina Nechayeva

Lugu: Plan€t B

Aasta: 2022

Elina Nechayeva - Remedy
Elina Nechayeva - Remedy

Artist: Elina Nechayeva

Lugu: Remedy

Aasta: 2021

Elina Nechayeva - Lind
Elina Nechayeva - Lind

Artist: Elina Nechayeva

Lugu: Lind

Aasta: 2020

Elina Nechayeva - La voce dell'alba
Elina Nechayeva - La voce dell'alba

Artist: Elina Nechayeva

Lugu: La voce dell'alba

Aasta: 2019