Pluuto

KiROT kaasas uuele singlile “INSTITUUDIAUTO” Genka, nublu ja pluuto. Lugu räägib sotsiaalmeedia ja uudisartiklite kommentaariumitest, kus aina enam kohtab negatiivseid, lahmivaid ja ründavaid sõnumeid, tihtipeale teemadel, millest antud artiklis või postituses juttugi pole. Internet on justkui ajuvabade negatiivsete bottide poolt üle võetud - kuid kõige selle taga on ju inimesed. “Igale poole ei ole vaja oma nina pista, vahepeal on targem mitte midagi öelda” võtab loo sisu kokku KiROT. 11.juulil avaldatud muusikavideo tegi MASA.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.11.2021 - 12:47
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.07.2024 - 09:49
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Pluuto alustas oma karjääri Soundcloudis, kus ta andis 2018. aastal välja oma esimese mixtape'i "Muhumaa ülestõus". Toona 15-aastane Pluuto tegi seda rohkem naljaviluks, kuid temale endale suureks üllatuseks tekkis tal meeletult kiiresti suur kuulajaskond ja nõudlus tema muusika järele aina kasvas.

2018. aasta detsembris noorukite armastusest jutustava hitiga “Mõtetes” tuntuks saanud ja Eesti muusika TOP’e vallutanud lugu tänaseks kogunud erinevatel platvormidel juba üle 2 miljoni kuulamise.

1.veebruaril 2019 avaldas mõminaräppar Nublu koos räpipundiga 5miinust ja Pluutoga ühise pala "Tsirkus". Pluutoga koos ilmus märtsis ka järgmine Nublu lugu pealkirjaga "Mesimagus". 14.juuli 2019 avaldas Pluuto loo "Minu mure" ( prod. okeiokei ). 2.augustis ilmus Pluutolt lugu "Veenus" koos videoga, mille režissöör oli Jüri Belov.

Räpparid Pluuto, Reket ja Nublu andsid 21.novembril 2019 välja loo "SOS (See on see)". Singlile valmis video, mille režissöör oli Jüri Belov.

3.septembril 2020 toimunud Eesti filmi- ja teleauhindade galal esinesid uue looga "Johnny Bravo" ja spetsiaalse lava-show’ga Grete Paia ja Pluuto. Lugu heidab pilgu tänapäeva suhtekeeristele. "Soovitakse kõike kohe nullist sajani, olles ise segaduses, mõnikord ka endid lõhkudes. Lõpuks leiad end taas alguspunktist – a kuidas sa tead, mida ma tahan, kui ma ei tea seda ise ka? Nagu ütlevad ka laulusõnad, " kommenteeris Grete Paia. Muusikavideo tootis A³ Creative Agency ning nii lugu ise kui ka ametlik video nägid ilmavalgust 4.septembril. 23.veebruariks 2021 valmis Grete Paia ja Pluuto ühisest hitist "Johnny Bravo" uusversioon koos Eesti Kaitseväe orkestriga, mille arranžeeringu tegi Teet Raik.

Aastal 2020 hakkas Pluuto valmistama oma esimest päris albumit "Päripäeva", mis ilmus 11.septembril 2020. "Päripäeva" sisaldas 12 laulu ning võeti väga soojalt vastu. Albumi avaldas ta Wavy Music plaadifirma alt, mille üks loojatest ta ka ise on. Sama aasta novembris selgus, et Pluuto osaleb koos produtsendi Andrei Zevakiniga Eesti laulul lauluga "Wingman". Eesti laulul 6.märtsil 2021 jäid nad 5. kohale.

30.septembril 2021 tuli sahtlist vahepalaks "Lemon Pepper Freestyle". Youtube’i video tegid Markus Mikk ja Mari Elle Rist.

Tuntud räppar ja muusik Pluuto, keda on aastaid erinevad plaadifirmad soovinud enda alla saada, allkirjastas 1.novembril 2021 lepingu maineka plaadifirma Sony Music Balticsiga. "Ma olen isiklikult elevil selle sõlmimise üle, sest need, kes mind teavad, teavad ka, et ma olen Pluuto suur fänn olnud juba aastaid. Pluuto on erakordne noor artist, kes on tulevane superstaar. Kogu Sony Musicu tiim tervitab teda soojalt ning oleme kõik valmis järgmiseks hitiks," sõnas Sony Music Balticsi tegevust juhtiv direktor Kaisu Pulli.

5.novembril ilmus Pluuto värske lugu "Deja vu". Loo on teinud Pluuto koos Karl Killinguga ning see räägib tunnetepuntrast ja tahtest põgeneda probleemide eest, mattes tunded, kartused ja murekohad pidutsemise alla. Loo idee on Pluuto sõnul viia kuulaja koos temaga murevabale rännakule, kus elatakse päev korraga.

Video produtseeriti koostöös Jüri Beloviga. "Kuna tuli välja, et filmimise perioodil viibib Jüri seoses Racer Worldwidega Pariisis, pakkus ta välja, et filmime hoopis seal. Esmapilgul tundus idee väga ambitsioonikas, kuid järgmine hetk teatas manager, et piletid on ostetud ja ongi minek. See oli superotsus ja ideaalne võimalus, mida me ära kasutasime," selgitas Pluuto. "Pariisi elav öömelu lasi meil filmida ja pidutseda samal ajal ehk saime nautida ilusat linna ja ühele poole saada hea videoga".

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus astusid üles ka Andrei Zevakin & Pluuto looga "Wingman".

Pluuto lõi kaasa 29.jaanuaril 2022 ilmunud Cartoon singlil ja muusikavideos "Piranha".

19.mail avaldas räppar Margiiela plaadifirma Sony Musicu alt singli "Sucka Shit", kus teevad kaasa Beebi, Kaw, Pluuto, Villemdrillem ja Leis.

3.juunil ilmus Pluutol koos Soome räpiltalendiga Ares lugu "Tal ei isu", mille produtseeris Karl Killing. Loo sõnum toetub refräänile ning räägib paranoiast ja teadmatusest paarisuhtes, kui üks partneritest eksleb teises riigis ringi. 16.juunil avaldatud muusikavideo režissöör on Aleksandr Tokarev (A Cube Agency).

9.juulil esines Pluuto Pärnu rannapargis festivalil Beach Grind. 29.juulil esines Pluuto Võsu Rannafestivalil. 13.augustil esines Pluuto Elvas Eesti hiphop festivalil. 27.augustil esines Pluuto Tallinnas Telliskivi Kvartalis FlexFestil.

22.septembril 2022 avaldasid Pluuto ja Heleza loo “Sa oleks võinud öelda nii”, mille produtseeris Andrei Zevakin. Lugu räägib suhtesituatsioonist, mil jäetakse õigeaegselt üksteisele asju ütlemata, mis kulmineerub eri ootusteks ja pettumusteks.

5.aprillil ilmus Pluutol koos muusikavideoga värske singel “Ikka siin”, produtsendiks on 15-aastane biidimeister tops. Loo video kujutab pluuto sõnul elu, mida ta on vahepeal elanud, kuid avalikuse eest kiivalt varjul hoidnud. “Tagaistmel, ma olen välja teeninud selle jalaruumi,” nagu kõneleb lugu.

19.aprillil nägi ilmavalgust Pluuto uus lugu "Ära jää mu peale lootma". produtsendid on on Gevin Niglas ja Tops. Album "Vice Versa" jõuab kuulajateni maikuus. "Ära jää mu peale lootma" on artisti sõnul lugu hukule määratud romansist, mis sai alguse paradiisisaarel Balil. "Kõik on seotud selle kunstnikuneiuga, kellega seal tutvusin," rääkis muusik.

Uuekooli räppar KiROT võttis kampa Pluuto ja Aropi ja 26.mail avaldati videosingel "Astusin Sisse".

16.juunil esines Pluuto Tallinnas Kopli 70 elustiilifestivalil Flex Fest. 23.juunil esines Pluuto Pühajärve jaanitulel. 7.juulil astus Pluuto üles Pärnus festivalil Beach Grind. 15.juulil esines Pluuto Raplas Chainz Festil.

13.augusti öösel esines Pluuto EESTI HIPHOP FESTIVALi laval.

Pluuto ja Asena lõid kaasa 5.aprillil ilmunud Wateva loos “Paradise”.

Sony Music Finland andis 13.juunil 2024 välja Pluuto teise stuudioalbumi "Vice Versa". 17 looga plaadil teevad kaasa Nublu, Beebilõust, Maian, Margiiela, KiROT ning Kohver. Produtsentide hulgast leiab teiste seas Gevin Niglase ja Topsi, albumi salvestamise, miksimise ja masterdamise eest vastutas Markus Palo.

KiROT kaasas uuele singlile “INSTITUUDIAUTO” Genka, nublu ja pluuto. Lugu räägib sotsiaalmeedia ja uudisartiklite kommentaariumitest, kus aina enam kohtab negatiivseid, lahmivaid ja ründavaid sõnumeid, tihtipeale teemadel, millest antud artiklis või postituses juttugi pole. Internet on justkui ajuvabade negatiivsete bottide poolt üle võetud - kuid kõige selle taga on ju inimesed. “Igale poole ei ole vaja oma nina pista, vahepeal on targem mitte midagi öelda” võtab loo sisu kokku KiROT. 11.juulil avaldatud muusikavideo tegi MASA.

Faktid

Kodanikunimi: Henry Orlov
Sündinud 4. novembril 2002 Tallinnas

3 põhjust, miks armastan oma elukutset: Esiteks kindlasti see, kui näen rahvast muusikat nautimas või kuskil live’l kaasa hüppamas, that means a lot! Samuti olen saanud hästi palju lahedaid tutvusi. Kolmandaks, võib-olla olekski kõik need elamused, mis artistina kaasnevad.

Muud huvitavat

Seotud videod

Pluuto - Ikka siin
Pluuto - Ikka siin

Artist: Pluuto

Lugu: Ikka siin

Album: Vice Versa

Aasta: 2023

pluuto feat. Ares - Tal ei istu
pluuto feat. Ares - Tal ei istu

Artist: pluuto feat. Ares

Lugu: Tal ei istu

Aasta: 2022

Pluuto - Deja vu
Pluuto - Deja vu

Artist: Pluuto

Lugu: Deja vu

Aasta: 2021