Tom Walker

27.märtsil ilmus Tom Walker uus singel "Lifeline", mis on jõuline ballaad ja räägib sõbra kaotusest. Tema teine album "I Am" jõuab müügile 31.mail 2024.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.12.2021 - 06:55
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.03.2024 - 13:55
Välismaine artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Tom Walker on Šoti laulja ja laulukirjutaja.

Pealinna Glasgow lähedalt Kilsythist pärit Tom Walker ostis esimese kitarri 13aastaselt ja õppis Michael Jaksoni ja AC/DC riffe katkuma. Kuna elati väikeses külas, siis temaealisi lapsi, kellega koos bändi teha, polnud ja seetõttu hakkas poiss õppima ka teisi pille – bassi ja trumme. Laulukirjutajaks kujunemisel olid talle eeskujudeks Ray Charles, Muddy Waters ja Paolo Nutini. Teismelisena rändas ta Londonisse õnne otsima eesmärgiga saada elukutseliseks muusikuks. Algus oli väga raske – lihtsast perest tulnud noormees vaevles finantsraskustes ja mingil perioodil isegi magas kus juhtus, sealhulgas rongijaamades.

2014. aastal asus ta õppima Londoni loovmeedia kolledži ja 2016. aastal sai kirjastus- ja plaadilepingu. Kontsertagentuur ja esimesed indie- ja rockmuusika salvestised, mis said sooja vastuvõtu osaliseks. 2016. aastal tuli välja esimene singel "Sun Goes Down" ning esimene viie looga EP "Blessings" ilmus 19.mail 2017 Relentless Recordsilt.

Kuulsuseni jõudis ta pärast singli "Leave a Light On" ilmumist, mis jõudis 2018. aasta juunis Ühendkuningriigi singlite edetabelis 7. kohale. Oktoobris 2018 laulis ta trummi ja bassi bändi Rudimental singlil "Walk Alone". Jaanuaris 2019 tõusis Tom Walker singel "Just You & I" UK edetabelis kolmandale kohale. Veebruaris tuli esimene Brit Awards aasta läbimurde artistina.

1.märtsil 2019 ilmus debüütalbum "What a Time to Be Alive", mis oli suuresti kogumik, sest paljud laulud olid ilmunud juba paari eelmise aasta jooksul. 13 lugu sisaldanud album jõudis UK edetabelis #1 positsioonile. Novembris lisandus plaadile 21-looline Deluxe Edition ning kokku tuli plaadilt 7 singlit. Viimane oli 31.mail ilmunud "Now You're Gone" koos rootslannaga Zara Larsson.

13.juunil 2020 avaldas Tom Walker singli "Wait for You", mille remiksil osales saksa laulja Zoe Wees. 20.oktoobril 2021 ilmus singel "Something Beautiful“, kus kaaslaseks austraalia räppar Masked Wolf. Pandeemia ängistusest kõneleva loo video tegi Anastasia Delmark. 12.novembril 2021 tuli välja lugu "Silver Lining”, mis kirjutatud Sebastian Fitzek psühholoogilisele thrillerile "Playlist”.

6.detsembril 2021 ilmus singel "For Those Who Cant Be Here". 24.detsembril kõlas lugu Westminster Abbey’l kuninglikul jõulugalal "Royal Carols: Together At Christmas", mille organiseeris Cambridge’i hertsoginna. Esinemisel saatis Walkerit Kate Middleton isiklikult. Kate pühendas selle kontserdi inspireerivatele inimestele, kes on panustanud suuresti pandeemiaga võitlemisse ning inimestele, keda on COVID raskesti puudutanud.

21.jaanuaril 2022 tuli loost "Something Beautiful" välja remiks, kus kaasatud Sarcastic Sounds, Masked Wolf, Foster & Rxseboy.

29.aprillil ilmus Tom Walker singel "Serotonin". Muusikavideo lavastas Samuel Douek.

29.juulil tuli välja Robin Schulz ja Tom Walker ühine singel "Sun Will Shine".

14.oktoobril 2022 avaldas Tom Walker singli "The Best Is Yet To Come".

22.septembril 2023 ilmus Tom Walkerilt singel "Burn", millega algas tema teise albumi ajajärk.

Tom Walker andis 3.novembril välja singli "Freaking Out" ning 2.veebruaril ilmus Tom Walker singel "Head Underwater".

27.märtsil ilmus Tom Walker uus singel "Lifeline", mis on jõuline ballaad ja räägib sõbra kaotusest. Tema teine album "I Am" jõuab müügile 31.mail 2024.

Faktid

Nimi: Thomas Alexander Walker
Sündinud: 17.detsembril 1991 Kilsyth, Šotimaa
Kihlatu: kauaaegne tüdruksõber Annie

Muud huvitavat