Marianne Leibur

28.juunil esinesid Marianne Leibur ja Joel Rasmus Remmel kontserdiga "Kohtumisrajad" Valgete Ööde festivalil Haapsalu Jaani kirikus.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.01.2022 - 08:40
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.06.2024 - 22:07
Eesti artist, Sooloartist, Jazz

Marianne Leibur on laulja, viiuldaja ja laulukirjutaja. Tema esitusi ja häält iseloomustavad soojus, sametilisus ning loomulik ja sundimatu lavaline olek. Lauljatari omalooming on enamjaolt eestikeelne. Tema jaoks on emakeelel tugevam jõud ja tähendus, sõnad paigutuvad sügavamale südamesse. Mistahes muusikastiili ja esituse juures hindab ta emotsionaalset väärtust ja siirust.

Marianne on lõpetanud Nõmme Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ning Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli. Edasi õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonnas magistrantuuris ning ta on end ühe õppeaasta vältel täiendanud Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. Alates 2021.a. õpib lauljatar Soomes Sibeliuse Akadeemias.

Tallinna linn tunnustas Mariannet 2015. aastal noore kultuuritegija tiitliga aktiivse tegutsemise eest nii muusika- kui tantsuvaldkonnas. Muusikute peres üles kasvanud neiu vanaisa oli laulja, löökpillimängija ja hinnatud muusikapedagoog Kalju Terasmaa, kes lapselapse tegemistele kirglikult kaasa elas. Isa on viiuldaja, ERSO kontsertmeister Arvo Leibur, ema löökpillimängija Terje Terasmaa, vend Henrik Leibur on trummar ja trummiõpetaja.

2018.a. festivalil Jazzkaar nooreks talendiks nomineeritud lauljatar Marianne Leibur esitles 29.oktoobril 2018 enda esimest muusikavideot, mis valmis laulule "Eile, täna, homme". Laulu teksti autor on armastatud luuletaja Ellen Niit. Video ja stsenaariumi autorid on Reino Kuber, Henrik Leibur, Susann Kõomägi ja Marianne Leibur. Loo on Marianne arranžeerinud bändile ja keelpillidele. Helisalvestusel mängivad Joel-Rasmus Remmel, Kalle Pilli, Henrik Leibur, Ramuel Tafenau ning keelpillidel Arvo Leibur, Linda-Anette Verte, Ann Mäekivi, Andreas Lend ja Robert Nõmmann.

Marianne Leibur osales 3.septembril 2018 ilmunud ansambli Alfa Collective debüütalbumil “Canvas”. Ta lõi kaasa Martin Trudnikovi kaveransamblis Horoskoop ning 7.oktroobril 2019 avaldati koos videosingel "Mul tihti nukker meel".

2019. aasta kevadel pälvis ta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil palaga "Tinasõdur" esimese koha. Samal aastal toimunud rahvusvahelisel konkursil Riga Jazz Stage saavutas Marianne samuti esimese koha ning maineka Läti helilooja maestro Raimonds Paulsi antava eripreemia. "Tinasõdur" sõnade autoriks on Kristjan Järvan ning loole valmis 23.aprillil 2019 avaldatud südamlik muusikavideo, kus peaosasid mängivad armastatud näitlejad Hele Kõrve ja Indrek Sammul.

2019.a. avaldas Marianne Leibur oma esimese albumi "Marianne Leibur & Ansambel". Lauljatar on end ümbritsenud heade muusikutega, kellega koos on antud kõla Marianne omaloomingule ja arranžeeringutele. Lisaks jazzkvartetile rikastab ansambli helivärvide skaalat keelpillikvartett. Plaadile salvestatud 10 lugu on eestikeelsed, kandes endas sooje ja hingepuudutavaid emotsioone. Marianne jaoks on emakeelsel tekstil tugevam jõud ja tähendus ning sõnaga kontakt lähedasem. Plaadil on ka juba varasemalt ilmunud lood ''Eile, täna, homme'' ja ''Tinasõdur''. 2019. aasta detsembris omistati lauljatari esimesele albumile Eesti Muusikaauhindadel aasta debüütalbumi nominatsioon. 2020. aastal tunnustas Eesti Jazzliit Mariannet noore jazzitalendi auhinnaga.

Marianne tegutseb solistina ning ka laulja-viiuldaja-muusikaloojana ansamblis Pillikud. Pillikud on ansambel, mis ühendab endas jazz-folk-pop stiilid ning ammutab inspiratsiooni eesti keelest, loodusest ja rahvakultuurist. Pillikute sünniks võib pidada aastat 2014, kuid sellest ajast on vahetunud välja pea terve koosseis. Praeguseid Pillikuid on seitse tükki: 3 lauljat (kellest 2 mängivad ka viiulit), kitarrist, basskitarrist, trummar ja saksofonist. 2020 ilmus 8 looga Pillikud album "Metsaunelm".

23.detsembril 2020 üllatasid Jalmar Vabarna ning Marianne Leibur muusikasõpru ühise looga "Õhtu ilu". See Audrust pärit rahvalaul oli kitarristi ja laululooja Jalmar Vabarna 2021 kevadel ilmunud sooloalbumi esimene singel.

2022 aastal avas Eesti Kontsert sarja ÖÖKONTSERT, mille esimene esineja oli Marianne Leibur, kes end seekord ümbritses suure esituskoosseisu ja heade muusikutega. Laval olid koos temaga jazzkvartett: Joel Remmel (klaver), Kalle Pilli (kitarr), Heikko Remmel (bass) ja Ramuel Tafenau (löökpillid) ning lisaks ka keelpillikvartett: Linda-Anette Verte (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Ann Mäekivi (vioola) ja Andreas Lend (tšello). Kontserdil sai kuulda debüütalbumi "Marianne Leibur & Ansambel" eestikeelseid lugusid ning need toimusid 18.märtsil Vanemuise kontserdimajas ja 24.märtsil Estonia kontserdisaalis.

14.mail avasid solist Marianne Leiburi ja saksofonimängija Raivo Tafenau jazzkontsediga Musumäel Tallinna päeva pidustused.

29.novembrini kogus Hooandja toetust albumi "Jõulusoovid" väljaandmiseks. Juhan Trump on kirjutanud terve posu imeilusaid jõululaule, millest paljud jõuavad nüüd helikandjale. Marianne Leiburil oli suur rõõm salvestada neist mõned! Lisaks teevad kaasa Maris Aljaste laulustuudio Laulumarjad lapsed ja noored ning fantastiline bänd koosseisus: Paul Daniel, Rain Rämmal, Janno Trump ja Ahto Abner. Plaat ilmus 2.detsembril.

11.märtsil 2023 toimus Kumu auditooriumis naistepäeva jazzkontsert "In the Mood for Love", kus esinesid Marianne Leibur, Markus Eermann & Peter Gyarfas Band. 10.märtsil esineti kavaga Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

Marianne Leibur osales TV3 saates “Uus laul” 16.aprillil looga "Kohtumisrajad", mille autoriteks Marianne Leibur, Kristjan-Robert Rebane, Terje Terasmaa. Lugu võistles edasi 14.mail poolfinaalis ning pääses 28.mail Alexela kontserdimajas toimunud finaali.

3.juunil Philly Joe's toimunud kontserdil esitasid Marianne Leibur, Markus Eermann & Peter Gyarfas Band lugusid, mis on erinevaid ansambliliikmeid varasemalt kandnud, kõnetanud või erilisel moel puudutanud.

8.juulil esinesid Leiburid, Remmelid ja Tafenaud Haapsalus jazzifestivalil TAFF:fest.

Trio Tafenau, Agan, Leibur andsid esimese 60. sünnipäeva kontserdid 1. - 22.märtsini 8 etendusega.

28.juunil esinesid Marianne Leibur ja Joel Rasmus Remmel kontserdiga "Kohtumisrajad" Valgete Ööde festivalil Haapsalu Jaani kirikus.

Faktid

Marianne Leibur
sünnipäev: 01.12.1995

isa on viiuldaja, ERSO kontsertmeister Arvo Leibur
ema löökpillimängija Terje Terasmaa
vanaisa oli armastatud muusik Kalju Terasmaa
vend Henrik Leibur on trummar ja trummiõpetaja

„Mulle meeldib jazzmuusika puhul see, et muusikud saavad pakkuda kuulajale avastamist ja üllatusmomente improvisatsiooni, mänglevuse ja muusikalise koosmängu vabaduse näol.“
-Marianne Leibur

Fotod: Aivar Kullamaa, Sohvi Viik

Muud huvitavat

Seotud videod

Marianne Leibur - Tinasõdur
Marianne Leibur - Tinasõdur

Artist: Marianne Leibur

Lugu: Tinasõdur

Album: Marianne Leibur & Ansambel

Aasta: 2019

Marianne Leibur - Eile, täna, homme
Marianne Leibur - Eile, täna, homme

Artist: Marianne Leibur

Lugu: Eile, täna, homme

Album: Marianne Leibur & Ansambel

Aasta: 2018