Gayle

28.juunil 2024 avaldas GAYLE uue singli "Internet Baby".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.01.2022 - 17:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.06.2024 - 07:14
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Gayle on Ameerika laulja ja laulukirjutaja. Sündinud 8.juulil 2004 Dallases, Texase osariigis, kodanikunimega Taylor Gayle Rutherford.

Laulmisega alustas ta 7-aastaselt ning mängib kitarri. Ta suundus muusikapealinna Nashville, Tennessees, et alustada unistuste karjääri. Omal käel andis ta 2020. aastal välja lood "Z", "Dumbass", "Happy for You" ja "Orange Peel". Gayle tegevust märkas Arthouse music kirjastaja ja endine konkursi American Idol kohtunik Kara DioGuardi ning tema abiga sai Gayle plaadilepingu Atlantic Recordsilt.

13.augustil 2021 ilmus Atlantic alt Gayle singel "abcdefu", mis mõne kuuga kogus striimingutes üle 100 miljoni kuulamise ning on jõudnud kogu maailmas edetabelitesse. Muusikavideo lavastas Jimmy Fisco.

Singel "abcdefu" on olnud top 20-s paljudes riikides üle maailma. #1 looks on see tõusnud Austrias, Soomes, Norras, Rootsis, Iirimaal, Malaisias ja 7.jaanuaril 2022 Saksamaal. 14.jaanuaril jõudis lugu #1 kohale UK-s.

19.jaanuaril 2022 andis Gayle välja uue singli "ur just horny" koos muusikavideoga. Loo autorid on Gayle, Daniel Kyriakides ja Sara Davis ning produtsentideks olid Daylight ja Peter Nappi.

25.veebruaril ilmus Justus Bennetts ja GAYLE koostöö lugu "Don't Trip".

18.märtsil ilmus Gayle EP "a study of the human experience volume one", kus kõlab 6 lugu. Muusikavideo tuli välja loole "luv starved".

12.augustil ilmus Gayle singel "indieedgycool" ning 26.augustil järgnes "god has a sense of humor". 16.septembril tuli välja Gayle ja Blackbear singel "fmk". Lood pärinesid 9.detsembril avaldatud kaheksalooliselt EP-lt "a study of the human experience volume two and a half".

9.märtsil 2023 avaldas GAYLE agressivse singli "everybody hates me".

14.aprillil avaldasid Lauren Spencer Smith, Em Beihold & GAYLE ühise singli "Fantasy".

5.mail tuli välja GAYLE singel "don't call me pretty".

GAYLE esituses kõlas lugu "Butterflies" 21.juulil ilmunud Atlantic Records soundtrackil "Barbie The Album". Samal päeval esilinastus Warner Bros. Pictures muuvi "Barbie".

25.augustil tuli välja Gayle singel "leave me for dead".

6.oktoobril avaldas Gayle uue singli "i don't sleep as good as i used to".

7.novembril ilmus Atlantic Recordilt lauljatari album "hello this is the setlist for my tour", kus kuuleb 18 lugu.

28.juunil 2024 avaldas GAYLE uue singli "Internet Baby".

Faktid

Täisnimi: Taylor Gayle Rutherford
Sünniaeg ja -koht: 8.juuli 2004 Dallas, Texas, U.S.

Muud huvitavat