Henrico

28.03.2023 nägi päevavalgust Henrico järjekordne singel, mis kannab pealkirja “Külmad Käed”. Sel korral on lugu valminud koostöös produtsent Steven Ilvesega ning hästi sujunud koostöö lubab eeldada, et see ei jää nende ainsaks ühiseks tööks. Kui esimene singel oli laulja jaoks justkui eksperiment, siis tänaseks on Henrico veendunud, et soovib muusikaga järjest rohkem seotud olla ja kuulajale end üha enam avada. Keerukad emotsioonid on aidanud Henricol sõnadeks vormistada Steven Ilves ja Merilin Jõnts (mänedžer).
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.01.2022 - 11:43
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.03.2023 - 16:22
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Noor artist Henrico avalikustas 22.jaanuaril 2022 debüütsingli “Pilkude eest”. Esimene singel õnnestus välja anda tänu produtsent Not Overile (Aleksandr Antonovile), kes Henricole koostööprojektina võimalust pakkus. Not Overi poolt Henricole pakutud 1980ndatest inspireeritud tantsulugu on ehk pisut ootamatu, kuid siiski otsustati riskida ja laul avaldada. Loo sõnad kirjutas Henrico koostöös Renate Salustega, kes oli suureks abiks ning üheskoos jõuti just ainuõigete sõnadeni. Lugu on kuulatav raadios ja kõikvõimalikel muusikaplatvormidel.

Singlile on loodud ka suurejooneliste efektidega täiendatud muusikavideo, mis on vaatajatelt pälvinud palju tähelepanu. Kui palju inimesi, aega ja vaeva sellise muusikavideo valmistamine nõuab? Videotiim kuulusid Jörgen Alunurm, Kristo Kaljuvee, Anna Peterson, Enriko Lill jpt, kellel kõigil oli kandev roll video valmimise protsessis. Video filmimiseks kulus terve päev, mis sai alguse varastel hommikutundidel ning kestis hilisõhtuni välja. Suurem osa tööst oli aga siiski veel ees ning video viimistlemine nõudis meeskonnalt mitmeid unetuid öid.

Henrico ise kirjeldaks singlit järgnevalt: “Lugu “Pilkude eest” räägib sellest, kui kaugele ollakse nõus minema ja mida ollakse valmis tegema, et meid märgataks. Lugu peegeldab selle õige pilgu püüdmise soovi ja meeltesegadust. Südames leegi sütitanud inimese tähelepanu võitmise nimel ületatakse kammitsevad piirid ja minnakse kaugemale, kui peeti ennist võimalikuks. “Pilkude eest” toob kuulajani armastuse, valu ja ennekõike lootuse.”

Henrico on pärit Pärnust ning lõpetanud 2016.a. Pärnu Ühisgümnaasiumi. Ta alustas laulmisega juba lapseeas koorides, kuid on professionaalse soololaulmisega tegelenud kaks aastat. Ta on õppinud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis. Varasemalt on pisut kokku puutunud ka modellindusega. Vabal ajal meeldib Henricole tegeleda kokkamise ja reisimisega.

Henrico on alati soovinud end publikuga jagada ning ühiseks keeleks on ta tänaseks leidnud just muusika. Varem on Henrico kaasa löönud näiteks Tuuli Ranna ja Kristel Aaslaiu (ÖED) 2019.a. muusikavideos "Suvemees", mis oli Henrico jaoks meeldiva äratundmise hõnguga protsess.

Henrico ja Kenny koostöös valmis 20.juuniks 2020 värske singel, mille muusika on produtseerinud Not Over (Aleksandr Antonov). Lool on tõesti soe ja siiras sõnum, mis omalmoel kõnetab meist kindlasti igaüht. Meeliülendav on tunda hetki, mil ei ole tähtsust mis on kell või kas järgmine kohustus on juba uksele koputamas, sest kõik mis on vajalik heaks enesetundeks on just praegu käega katsutav. Henrico kirjeldaks värskeimat singlit järgnevalt: “Uus singel ”Ei kuule” kannab endas positiivseid ja ülevoolavaid emotsioone. Olles koos heade sõprade, kaaslase või olulise inimesega ei ole vahet mis ümber toimub, sest maailm ja käesolev hetk kuulub meile. Loosse on põimitud lõputu suvi ja parimad veedetud hetked elus.”

Henrico tunnistab, et ta tõesti muusikuna alles avastab ennast. Ta leiab siiski, et iga samm edasi on samm õiges suunas enese leidmiseks ja välja kujundamiseks. Kennethi kaasamine uue loo kirjutamise protsessi oli kindlasti üks edasiviivatest sammudest, mis Henricot oluliselt täiendas. Nii Henrico kui ka Kennethi sõnad on Kennethi enda poolt loodud. Ridade kirjutamisel inspireeris teda enim kaasaegne ja kerge kõlaga house-muusika rütm.

Kuigi selliste koostööde puhul on tänapäeval tavaks saanud üldse mitte kohtuda ning interneti teel lugu valmis teha, siis “Ei Kuule” protsessi jaoks otsustati siiski stuudios kohtuda. Kuna varasemat kokkupuudet ei olnud ühelgi osapoolel, siis eksisteeris üksnes lootus, et tegemist on vähemalt normaalsete inimestega. Õnneks keegi pettuma ei pidanud ning kõigi ootused said positiivselt ületatud-koostöö sujus suurepäraselt. Henrico märkas kiirelt, kui professionaalne on Kenneth oma töös. Kenneth seevastu hindab kõrgelt Henrico töökust ja järjepidavust, kuna leiab, et need on ühed olulisemad omadused muusikamaailmas.

Suvisele loole on jäädvustatud ka värvikas muusikavideo, mis on avalik alates 20.06.2022. Muusikavideo produtseeris Saksamaalt pärilt Maurice Buttermann, kes lähenes protsessile kunstilise ja ehk pisut värskema hingamisega. Esialgu olid video võtted planeeritud toimuma rannas, kuid kuna eesti ilm on muutlik, siis viimasel hetkel tuli kõik toimuv ümber korraldada sisetingimustesse. Kogu videotiim töötas puhkepausideta ning kõigest kolme tunniga olid võtted ümber korraldatud - uus visioon, sisu, lokatsioon ja kõik muu sinna juurde käiv! Kuigi ootamatused on paratamatult stressirohked, siis Henrico ise suhtus olukorda märgatava kergusega: "Ma arvan, et see juhtus põhjusega, sest uus video on minu arvates palju erilisem ja coolim, kui algne idee! Filmisime maagilises Vääna-Jõesuu suvekodus. Auto, mida näete videos on tegelikult leitud paar minutit enne filmimist! Kogu protsess oli üllatusi ja ootamatusi täis, kuid meil oli ääretult tore ja hea vibe!”

28.03.2023 nägi päevavalgust Henrico järjekordne singel, mis kannab pealkirja “Külmad Käed”. Sel korral on lugu valminud koostöös produtsent Steven Ilvesega ning hästi sujunud koostöö lubab eeldada, et see ei jää nende ainsaks ühiseks tööks. Kui esimene singel oli laulja jaoks justkui eksperiment, siis tänaseks on Henrico veendunud, et soovib muusikaga järjest rohkem seotud olla ja kuulajale end üha enam avada. Keerukad emotsioonid on aidanud Henricol sõnadeks vormistada Steven Ilves ja Merilin Jõnts (mänedžer).

Faktid

Nimi: Henrico Rattasepp
Sündinud 18.veebruaril 1996 Pärnus

Vanemad Tõnu ja Ebe-Liis Rattasepp elavad maakodus Pärnu lähedal Saulepa külas
Noorem vend Robin ja noorem õde Rebeca

Muud huvitavat

Manager Merilin Jõnts

Fotod: Alice Teki

https://www.facebook.com/henrico.rattasepp.98

Seotud videod

Henrico x Not Over - Pilkude eest
Henrico x Not Over - Pilkude eest

Artist: Henrico x Not Over

Lugu: Pilkude eest

Aasta: 2022