YONNA

1.märtsil avaldas YONNA singli “Strangers”, mille mõnusalt särtsakas meloodia ning värske minekuga pop-biit maalivad sumeda pildi lahkumineku järgsest igatsusest. Video valmimisele aitas kaasa Helena Sõõro.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.04.2022 - 18:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.03.2024 - 17:32
Eesti artist, Sooloartist, Pop

YONNA puhul on tegemist mitmekülgse laulja ning laulukirjutajaga, kes ühtlasi ka ise muusikat produtseerib. Lauljanna karjäär sai hoo sisse aastal 2019, mil tema lugu "Miks sa teed nii" Eesti Laulu poolfinaali jõudis ja mida tänaseks on erinevatel platvormidel kokku kuulatud pea 400 000 korda.

Sellele järgnenud perioodil pühendas ta rohkesti aega muusika kirjutamisele ning produktsiooni oskuste arendamisele, et taaskord publiku ette astuda. Lauljanna looming on enamasti inglisekeelne ning seikleb alternatiivsema pop ja electropop saundide maastikul. Stiililiselt paralleele luues, võib kuulajaskond märgata elemente miljonite poolt armastatud artistide lauludest nagu seda on Lauv, Olivia Rodrigo ning Billie Eilish.

26.märtsil 2021 tuli välja singel “Love is Enough”. Yonna sõnul on "Love is Enough" energiline ja positiivse sõnumiga pop-house'i lugu, mis räägib iseenda aksepteerimisest ja armastusest. Loo autorid on Johanna Eendra ja Joosep Eendra. Muusikavideo valmistas Pilt Ruudus, fotod Helena Sõõro.

22.aprillil 2022 avaldas YONNA singli “I Can’t Stop Thinking ‘Bout You”, mis oma tujuküllase ja muretu fiilinguga kutsub armastuses riski peale välja minna. Värske singel keerleb ümber keeruka tundemaailma, kus omavahel on lahku mindud vahest ehk liiga vara, kuid meenutused koosoldud aegadest ei taha vaibuda. Muusika, sõnad, produktsioon - Johanna Eendra; mix, master - Mattias Pärt.

Lauljatari tuliuus pala on ainulaadne ka seepärast, et lisaks sõnadele ja muusikale, on neiu niisamuti vastutav produktsiooni eest. Käesoleval ajahetkel on tal pooleli õpingud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis, kus eesoleva suve alguses saab lõpetatud muusikaproduktsiooni eriala. “Hakkasin muusikat kirjutama juba 14-aastaselt kodus olnud häälest ära kitarri peal ning vahel kandsin loodud lugusid ka lähedastele ette. Kui on antud lauluhäält ning muusika kirjutamise pisik, siis tuleb seda kõike maailmaga jagada – olen kõige õnnelikum kui olen laval või loon muusikat,” sõnas YONNA.

31.detsembril 2022 tulid YONNA & greef lagedale looga "Told You So", mis jäi Eesti Laulu konkursilt tänamatult välja. Kaunist eneseleidmisest ja -otsingutest rääkiva pala kõla on mõnusalt sume, lootusrikas, kuid melanhoolne. Johanna Eendra ja Semjon Greefi mahedad hääled toetavad teineteist võrratult ning moodustavad duetis intiimse dialoogi. Loo autoriteks on Semjon Greef, Johanna Eendra, Sten Aamer, Taavi Paomets ning sümpaatse video tegid Philip Kaat ja Bertan Can.

Eesti Laul 2024 15. poolfinalisti seas oli Yonna "I Don't Know About You", autorid Johanna Eendra, Jakob Kaarma, Semjon Greef. Eesti Laulu poolfinaal toimus 20.jaanuaril Tartus. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril.

1.märtsil avaldas YONNA singli “Strangers”, mille mõnusalt särtsakas meloodia ning värske minekuga pop-biit maalivad sumeda pildi lahkumineku järgsest igatsusest. Video valmimisele aitas kaasa Helena Sõõro.

Faktid

Artistinimi: YONNA
Pärisnimi: Johanna Eendra
Sündinud: 1998 Tartu
Lugusid hakkas kirjutama 14-aastaselt, mängib klaverit
Johanna esineb ka akustilise kavaga, kus kitarril saadab teda vanem vend Joosep

Muud huvitavat

Seotud videod

YONNA - Strangers
YONNA - Strangers

Artist: YONNA

Lugu: Strangers

Aasta: 2024

YONNA & greef - Told You So
YONNA & greef - Told You So

Artist: YONNA & greef

Lugu: Told You So

Aasta: 2023

YONNA - I Don't Know About You
YONNA - I Don't Know About You

Artist: YONNA

Lugu: I Don't Know About You

Aasta: 2023