ALIKA

9.mail 2024 tähistati Euroopa päeva Narvas tasuta kontserdiga, kus esinesid Uku Suviste, Alika ja Smilers.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.10.2022 - 17:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.05.2024 - 21:36
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Alika Milova on sündinud Narvas 5.septembril 2002. Muusikaga on ta tegelenud 4-aastasest saati ning on noore elu jooksul edukalt esinenud erinevatel laulukonkurssidel, mille hulgas The Baltic Voice, New Wave Junior, Kaunas Talent, Berlin Perle jne.

6. mail 2018 võitis Alika Milova ETV+, Läti LTV7 ja Leedu LRT Kultura talendišõu "Bravo!". Alika Milova esitas finaalis "Aerosmithi" laulu "Amazing".

12. detsembril 2021 võitis Alika TV3 telesaate "Eesti otsib superstaari". Finaalis esitas ta Duncan Laurence lugu "Arcade". Võitja pälvis 10 000 euro suuruse auhinnaraha ning lepingu plaadifirmaga Universal Music. Kohe ilmus ka Alika Milova esimene singel "Õnnenumber".

Lugu "Õnnenumber" kirjutati neljale viimasele kandidaadile ning kõik laulsid ühe ja sama singli sisse. Laulu sai avaldada aga saate võitja. "Salvestasime seda laulu, igaüks oma versiooni," ütles Alika. Küll aga tõdes laulja, et singli näol pole tegemist päris täpselt sellega, kuhu suunas ta oma edasises lauljakarjääris liikuda soovib. "See ei ole täiesti mu stiil," rääkis Milova ja lisas, et on õnnelik, et lugu kuulajatele meeldib. Loo muusika: Kim W, Katrina Noorbergen, Mimoza Blinsson; sõnad: Jana Hallas.

Detsembris teatas lauljatar sotsiaalmeedias, et otsib enda uude bändi liikmeid. Milovale laekus ligikaudu 90 sooviavaldust. Üheskoos teiste muusikutega hakkas Milova kandidaate hindama. Bändi valiti Robert Nõmmann bassil, Robert Leht trummidel ja Markus Nurmsaar kitarril.

Esmakordselt esines Alika koos oma bändiga 6. veebruaril ETV saate “Tähtede lava 2022” finaalis kui esitati ansambli Depeche Mode lugu “Personal Jesus”.

3.juunil 2022 avaldas Alika Milova oma teise singli "Bon Appetit". "Töötasime nii loo kui video kallal pikalt," ütles Alika Milova ja lisas, et alustas looga Soomes Grind Studios, kus käisin koos Reketiga märtsikuus produtsent Elias Hjelmi juures, Eestis aitas hiljem loo lõpuni teha Karl-Ander Reismann. "Mulle väga meeldis selle loo positiivne ja jõuline energia ja tunnuskäik. Mõtlesime selle just siis, kui sõin võileiba stuudio diivanil ja see jäi koheselt kummitama."

Muusikavideo režissöör on Markus Mikk. "Muusikavideos soovisin teha midagi eristuvat ja näidata ennast uuest küljest", sõnas Milova ja lisas, et ta armastab väga oma uusi bändiliikmeid ja soovis ka neid videosse kaasata. "Videos kehastun omamoodi hulluks ja müstiliseks karakteriks, kes mõtleb ise omale välja peo ja selle osalised, keda ta siis videos järjest ellu äratab, kuni pidu saab hoo sisse."

6. oktoobril kell 22 andis Alika Milova välja oma kolmanda singli “C’est la vie”. Muusikavideo valmistasid Shurik Zubra ja Rustam Subrakov ning see on filmitud sügisestel Tallinna tänavatel. Muusika poole pealt tegi kaasa Soome produtsent Elijas Hjelm ning sõnu aitas kirjutada Põhja Korea 5Miinusest koos Kadri-Ann Mägiga.

Alika sõnul räägib laul n-ö enda maailmas olemises. "Kuidas ma näen oma silmadega seda maailma, neid inimesi ja kuidas ma tunnen ennast. Iga inimene näeb seda maailma omamoodi ja iga inimene on eriline. Mina näen seda nii ... Ei tohi unustada, kes sa oled ja kust sa tuled." Laulja sõnul polnud esialgu plaanis loo refrääni prantsuskeelsena kirjutada, aga see juhtus kui ta asus guugeldama ilusaid prantsuskeelseid sõnu. Sealt tulid välja näiteks sellised sõnad nagu “bisous” (suudlused) ja “bijoux” (ehted), mis kenasti ka riimuvad ja neid otsustas Alikas laulus kasutada. Kuna ansambli kitarrist Markus on õppinud Tallinna Prantsuse Lütseumis, vaatas tema lauluteksti ka üle.

Alika osaleb looga "Bridges" Eesti Laulul. Loo produtsent Wouter Hardy on vaid paar aastat tagasi võitnud looga "Arcade" Eurovisioni lauluvõistluse. Esmakordselt kuulis laulu ETV erisaates 2.detsembril. Poolfinaalis võistles lugu 14.jaanuaril, finaalis 11.veebruaril saavutas Alika 1. koha.

31.märtsil toimus Fotografiskas Alika ja tema bändi kontsert. Sündmuse tegi eriliseks see, et Alika jaoks oli tegemist tema karjääri ühe oodatuima ja suurima avaliku esinemisega.

Alika esines Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade galal, mis toimus 6.aprillil Kultuurikatlas.

4.mail andis Alika välja inglise keelse ballaadi “You”. Muusika Alika, Gevin Niglase ja Frederik Küütsi poolt, lüürika Alika enda sulest.

Alika võistles looga "Bridges" Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis 13.mail Liverpoolis. Ta jõudis kaheksandale kohale.

Alikal ilmus 1.juunil ingliskeelne lugu “Too Much”, mille aitasid Alikal kirjutada Frederik Küüts ja põhjanaabrid Aleksi Liski ning Elias Hjelm. Loo eestikeelset versiooni “Lihtsalt veab” sai kuulata 16.juunil koos laheda videoga.

17.juunil Tallinna Lauluväljakul esinenud rokkmuusika legendi Scorpions erikülaline oli ALIKA. Alika, Nublu ja 5miinust esinesid WRC Rally Estonia avasõul 20. juulil Tartu Raekoja platsil.

25.augustil astusid Paavli kultuurivabrikus üles ansambel Arg Part kui ka Alika.

Noep andis 2.septembril enda senise karjääri suurima kontserdi A. Le Coq Arenal, kus astusid külalisesinejatena üles Trad.Attack! ja Alika Milova. "Mul on väga hea meel ja suur au soojendada Noepi staadionikontserdil! See on tõesti väga erakordne üritus!" kommenteeris Alika.

Alika järgmine singel “Õde ütles” avaldati 29.septembril.

24.novembril ilmus lauljataril 13-ne looga album "ALIKA". “See teekond on alanud lapsepõlves, kui ma olin umbes kaheksa aastat vana. Sellest ajast on juba videod, kus mu isa tegi minuga “intervjuud” ja küsis, kas ma tahan albumit. Ma ütlesin, et ja ja! Ma olen hästi hästi elevil, see on hästi sürreaalne kõige paremas mõttes,” ütles ALIKA ja lisas, et pooled albumi lood on ingliskeelsed ning pooled eestikeelsed, sekka ka üks ukrainakeelne ja üks venekeelne lugu. Albumi "ALIKA" esitluskontsert toimus 30.novembril Tallinnas Kinomajas (aadressil Uus 3).

13.12.-30.12. tõid Alika ja Koit Toome pühadetunnet inimeste südametesse kaunite jõulukontsertidega üle Eesti. 11-l kontserdil kõlasid tuntud ja vähemtuntud jõululaulud ning lood artistide enda repertuaarist; lauldi nii armastusest, pühadeajast kui talverõõmudest. Lauljaid saatis suurepärane Koit Toome bänd (Peter Põder, Hannes Agur Vellend, Ralf Erik Kollom).

Alika Milova teeb oma näitlejadebüüdi populaarses Eesti krimisarjas "Kättemaksukontor", kus teda võib näha 30. hooaja kahes viimases episoodis.

ALIKA astus üles Eesti Muusikaauhinnad 2024 galal 1.veebruaril Unibet Arenal. Otseülekanne toimus Kanal 2-s. ALIKA võidutses ülekaalukalt ning pärjati kokku viie tiitliga: Aasta Artisti, Aasta Naisartisti, Aasta Albumi, Aasta Debüütalbumi ning Aasta Laulu kategoorias.

10.veebruaril selgitati Läti telekanali LTV1 otsesaates “Supernova” välja meie lõunanaabrite tänavune eurolaul. Külalisartistidena astusid lavale ALIKA ja Gabrielius Vagelis Leedust.

Eesti Laulu finaalis tuli 17.veebruaril esitamisele Alika 2023. aasta võidulugu ja hiljuti aasta laulu tiitliga pärjatud "Bridges“. Suursündmuse puhul sai laul täiesti uue kuue ühendades Alika silmapaistva vokaali ja Bedwettersile omase stiili.

23.veebruaril esilinastus kinos Apollo CC Plaza dokumentaalfilm "Sillad Liverpooli", mis jälgib Alika Milova teekonda 2023. aasta Eurovisionile. Filmirežissöör Mihhail Valtfogel tutvus Alika Milovaga, kui neiu oli kõigest 14-aastane. Mihhail oli Alika esimese muusikavideo produtsent ning nad olid teinud koostööd mitmes projektis, seega oli tal lihtne saada eksklusiivseid kaadreid lauljatari muusikukarjääri suursündmusest.

2024 märtsis esitasid Queeni loomingut Pärnus, Moostes, Tartus ja Tallinnas meie oma suurepärased artistid Alika, Koit Toome, Ott Lepland ja Madis Arro koos professionaalse livebändiga. Kõlas valik legendaarse rokkbändi repertuaarist ning laulud saavad kodumaiste muusikute esituses uue ja omanäolise kõla nii sooloetteastetes, duettides kui ühise bändina. “Kummardus Sulle, Queen” lisaetendused olid 10.04 Vanemuise kontserdimajas ja 11.04 Pärnu kontserdimajas. Tuuri lõpp toimub 23.04 Tallinna Alexela kontserdimajas.

9.mail 2024 tähistati Euroopa päeva Narvas tasuta kontserdiga, kus esinesid Uku Suviste, Alika ja Smilers.

Faktid

Nimi: Alika Milova
Sünniaeg: 5.september 2002

Alika Milova bänd:
Robert Nõmmann bassil - sünd.15.sept. 1997
Robert Leht trummidel - sünd. 27.mai 2000
Markus Nurmsaar kitarril - sünd. 2.juuli 2000

Muud huvitavat

Seotud videod

ALIKA - Lihtsalt veab
ALIKA - Lihtsalt veab

Artist: ALIKA

Lugu: Lihtsalt veab

Aasta: 2023

Alika - Õde ütles
Alika - Õde ütles

Artist: Alika

Lugu: Õde ütles

Aasta: 2023

Alika Milova - Bon Appetit
Alika Milova - Bon Appetit

Artist: Alika Milova

Lugu: Bon Appetit

Aasta: 2022

Alika Milova - C’est La Vie
Alika Milova - C’est La Vie

Artist: Alika Milova

Lugu: C’est La Vie

Aasta: 2022

Alika - Bridges
Alika - Bridges

Artist: Alika

Lugu: Bridges

Aasta: 2022