Sam Ryder

8.detsembril ilmus Sam Ryder jõulusingel "You’re Christmas To Me", mis pärit Amazon MGM Studios filmist "Your Christmas or Mine 2". Jack Lowe lavastatud muusikavideot esitleti 16.detsembril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.12.2022 - 11:45
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.12.2023 - 10:24
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Sam Ryder on Briti laulja ja laulukirjutaja. Ryder tõusis TikToki kaudu tuntuks pärast seda, kui postitas 2020. aasta märtsis COVID-19 pandeemia ajal Ühendkuningriigis toimunud esimese blokeerimise ajal muusikakavereid.

Ta on üles kasvanud Essexis Chelmsfordis ning käinud katolikus koolis. Ryder alustas laulmist 11-aastasena kui oli käinud Canada rockbändi Sum 41 kontserdil. Ta on suur Briti heavy metal bändi Iron Maiden fänn. Kitarri õppis mängima inspireerituna Soome rockbänd Lordi eeskujul Eurovisiooni 2006 järel. Ta on osalenud mitmes bändis ja nende albumitel. 2021.a. andis ta välja debüüt EP "The Sun’s Gonna Rise".

2022. aasta Eurovisioonil saavutas Sam Ryder UK esindajana teise koha omakirjutatud looga "Space Man". Lugu reklaamides esines ta märtsist maini Euroopas kontsertidega. Peale Eurovisiooni tõusis lugu UK singliedetabelis kohale #2. Lugu on sotsiaalmeedias kuulatud üle 80 miljoni korra. Juunis oli tal au esitada eurolugu kuninganna juubelikontserdil. 19.augustil 2022 ilmus Ryderi teine singel "Somebody", mis oli UK edetabelis #77.

2.septembril 2022 ilmus Ryderi kolmas singel "Living Without You" koostöös superprodutsentidega Sigala ja David Guetta. Singel oli UK #48. Järgnes Suurbritannia "Tantsud tähtedega" saates debüteerinud singel "All The Way Over". Jõulusingliks lasi Sam Ryder välja "Jingle Bells".

9.detsembril 2022 ilmus Parlophone Recordsilt Sam Ryder debüütalbum "There's Nothing But Space, Man!". 14-loolise plaadi fookuspalaks oli "Put A Light On Me". 12.detsembril lisas Sam albumist 21-loolise deluxe versiooni. Plaat tõusis UK #1ks esimese nädalaga 16.detsembril.

Sam Ryder andis 12.mail 2023 välja singli "Mountain". Ta esines 67. Eurovisioonil Liverpoolis, mille finaal toimus 13.mail. Laval ühines temaga Queeni trummar Roger Taylor.

24.mail ilmus Sam Ryder uus singel "Fought & Lost" Parlophone Recordsilt. Loos lööb kaasa Queeni kitarrist Brian May. 16.juunil avaldati loo orkestriga versioon.

8.detsembril ilmus Sam Ryder jõulusingel "You’re Christmas To Me", mis pärit Amazon MGM Studios filmist "Your Christmas or Mine 2". Jack Lowe lavastatud muusikavideot esitleti 16.detsembril.

Faktid

Sünninimi: Sam Ryder Robinson
Sünniaeg: 25. juuni 1989
Sünnikoht: Maldon, Essex, England

Tähtkuju: Vähk
Pikkus: 174cm
Juuksed: blondid
Silmad: hallid

Ta on vegan.
Tal on pikaaegne tüdruksõber Lois Gaskin-Barker.
Talle meeldib surfata, lumelaua ja uiskudega sõita, reisida.
Mõjutused David Bowie, Elton John ja Queen
Ta usub Ufode olemasolusse.

Muud huvitavat