Ocean Districts

14.oktoobril toimus esimene Eesti Raskemuusikaliidu poolt ellu kutsutud raskemuusika esitluspäev Paavli Kultuurivabrikus. Lavale astus ühtekokku 11 kollektiivi, nende seas Ocean Districts.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.04.2023 - 08:38
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.10.2023 - 07:53
Eesti artist, Ansambel, Rock

Ocean Districts on viieliikmeline instrumentaalansambel Tallinnast, mille alged tekkisid 2011. aastal. Martin Lepalaan kõrvalprojektist välja kasvanud kooslus kätkeb endas mõjutusi erinevatest žanritest ja bändidest, mille ühisteks nimetajateks võiksid olla meloodia, atmosfäär, emotsioon ja dünaamika.

3.jaanuaril 2014 ilmunud Ocean Districtsi debüütalbumi “Expeditions” kontseptsioon oli avaldada austust maadeavastajatele, kes on sooritanud suuri tegusid. 9-loolist plaati esitleti väljamüüdud plaadiesitluskontserdil, millele järgnesid esinemised naaberriikides ning kuulsa Iiri post-rock bändi God Is An Astronaut soojendamine Eestis ja Lätis. Album sai äärmiselt hästi vastu võetud väljaspool kodumaad ning 2014. a. detsembris ilmus esimene muusikavideo albumi lõpuloole “Discovery”. 2015.a. lõpust elas bänd üle pea pooleteise aastase totaalse seisaku.

2017. aastal tuli Ocean Districts taas kokku, vahetus trummar ning alustati poolelijäänud EP kirjutamist ja salvestamist ning 5-looline EP “Doomtowns” tuli välja 12.oktoobril 2018. Albumi teema on inspireeritud tuumakatsetustest, mida nii USA kui Nõukogude Liidu relvajõud tegid aastast 1945 kuni varajaste 90ndateni – kokku lõhati planeedi eri kohtades üle 2000 lõhkepea. USA katsetused toimusid suuremas osas Nevadas, kus muuhulgas ehitati näidisena linnu, mis siis õppimise eesmärgil õhku lasti. Katsetuste täielik mõju inimestele, floorale ja faunale nii testmistele õhus, maa all ja peal on siiani teadmata. Salvestas ja miksis Alan Urva, masterdas Nicholas T. Petersen (Track & Field Recording). Kujunduse tegi Aleksandr Lugin, kasutatud on Erik Halliku tööd. Loos “Castle Bravo” aitas vokaaliga Mari-Liis Aljas. Esitlustuuri raames astuti üles kaheksal korral erinevates Baltikumi suurematest linnades, koos Kaschaloti ja Liblikaga. Eesti kontserdid toimusid 12.10 Tallinnas Sveta Baaris, 13.10 Narvas Art Club Ro-Ros, 19.10 Pärnus Kultuuriklubi Templis ja 20.10 Tartus Genialistide klubis.

6.aprillil 2022 esitleti live lindistust loole “Survival City”, mis võeti üles ajaloolises Kino Sõprus, kui Ocean Districts esines üritusel GROM.LIVE. Koos videoga kuulutas bänd välja uue albumi ning samuti ka Hooandja kampaania. Uus album on bändi 8-aastase staaži ambitsioonikaim ettevõtmine, mille kallal on tööd tehtud enam kui kolm aastat. Nagu eelnevad plaadid “Expeditions” ja “Doomtowns”, on ka eesoleva kauamängiva puhul tegu kontseptalbumiga. Kogu albumi visuaalne ja heliline pool on omavahel tugevalt seotud, keskendudes ühele konkreetsele ideele. “Fantoom saare puhul räägime maadest, mis kunagi on arvatud eksisteerivat ja mida on ka kaartidele kantud, kuid hiljem avastatud, et neid pole kunagi eksisteerinud. Kas siis on tegu olnud müütide, inimlike eksimuste või looduskatastroofidega, me ei tea ja ei pruugigi kunagi teada. See mõte rabas meid ja andis palju loomingulist püssirohtu, mille pealt ennast aktiveerida,” sõnas bändi juhtfiguur Martin Lepalaan. 19.detsembril esitleti videosinglit “Lemuria”. Loos lööb kaasa Eesti üks hinnatumaid basskitarriste Janno Trump.

17.aprillil 2023 tuli välja muusikavideo loole “Fata Morgana”, kus teeb erikülalisena kaasa Robin Juhkental. See on esimene Ocean Districtsi laul, kus seni reeglina instrumentaalset muusikat viljelev bänd kasutab vokalisti.

8.mail ilmus 10-looline kontseptalbum “Phantom Islands”, mille esitluskontserdid olid 19.mail Tartus Genialistide klubis ja Tallinnas Paavli Kultuurivabrikus 3.juunil. Ocean Districts esines 1.juulil Vana-Vigalas festivalil Hard Rock Laager.

14.oktoobril toimus esimene Eesti Raskemuusikaliidu poolt ellu kutsutud raskemuusika esitluspäev Paavli Kultuurivabrikus. Lavale astus ühtekokku 11 kollektiivi, nende seas Ocean Districts.

Faktid

Ocean Districts on:
Martin Lepalaan (13.06.1985) – kitarr
Tanel Kõnd (07.05.1984) – bass
Taavi Liinak (27.10.1987) – kitarr
Siim Eenma (05.04.1989) – kitarr
Sten Loov (13.11.1988) – trummid

Muud huvitavat

Seotud videod

Ocean Districts feat. Robin Juhkental - Fata Morgana
Ocean Districts feat. Robin Juhkental - Fata Morgana

Artist: Ocean Districts feat. Robin Juhkental

Lugu: Fata Morgana

Album: Phantom Islands

Aasta: 2023