KEYA

24.mail esitlesid KEYA ja drum’n’bassi helilooja ja produtsent Subbwell (Alvar Seeberg) remixi KEYA loole “Gravity”. “Gravity” kiirgab mõnusat suvevaibi ning toob kuulajateni rõõmsa meele drum’n’bassi raja, mis võrreldes originaaliga on saanud juurde veelgi kaasakiskuvamat tantsuenergiat. Lugu kõneleb jõust, mis inimesi üksteise poole tõmbab ning salapäraselt hullutab. Autorid loodavad väga, et lugu leiab oma tee ja koha, nii mitmeski suvises playlistis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.05.2023 - 18:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.05.2024 - 11:02
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

KEYA, pärisnimega Kaie Sauga, on seni enam tuntud kui Eesti lauljate hääleseadja ja -koolitajana. Kaie vokaaltreeningud ja õpingud on viinud teda ennast läbima kursuseid alates Kopenhaageni Complete Vocal Instituudist kuni Ameerika metal-screami esiema Melissa Cross’ini (Zen of Screaming). Tänaseks on Kaie edukalt käivitanud oma enda hääle ja loovuse treeningbaasi, kus pakub võimalust nii algajatele kui edasijõudnutele oma võimete avastamiseks ja arendamiseks. Hääle ja inspiratsiooni avastamise koostööd on tehtud kooride, ansamblite kui ka solistidega (näiteks OLLIE, Horror Dance Squad, Juur jpt).

“Olles koolitanud mitmeid erinevaid artiste nii Eestis kui välismaal, tunnen, et on aeg tulla lõpuks ka enda lugudega välja. Kuigi mulle pakub pinget hääle tehniline pool, siis lugude kirjutamine on midagi, mis on andnud mulle täiesti uue hingamise ja plaan on endas laulukirjutaja poolt edaspidi üha rohkem avastada,” rääkis Kaie.

Tema muusika varieerub tumedama house’i kui ka mahedama ja rõõmsamate lofi ja drum’n’bass’i saundide vahel. Seni avaldatud kuus singlit on kirjutatud ja produtseeritud koos Sander Sadamiga. Lisaks on oma panuse andnud Shelly Poole, kes on töötanud mitmete nimekate artistide ja produtsentidega, kelle hulgas ka näiteks Janet Jackson, Massive Attack ja Mark Ronson jpt. Kaasa on aidanud veel Märt Roogna.

22.veebruaril 2022 avaldas KEYA esimese singli “Circle of Flames” ning 23.juulil 2022 ilmus teine singel “Boom Boom”. 22.novembril 2022 tuli välja lugu “Feel Forever” ja 14.veebruaril 2023 ilmus neljas singel “My Secret Crime”.

30.märtsil 2023 välja tulnud singel “Gravity” pakatab mõnusast suvevaibist ja toob kuulajani hea tuju drum’n’bassi raja. Lugu räägib tugevast jõust, mis inimesi üksteise poole tõmbab ning salapäraselt hullutab.

19.mail 2023 ilmunud singel “Storm” toob kuulajani kevad-tormise tumedama house‘i raja. Lugu räägib suhete tormistest hetkedest, mis inimesed üksteisest lahutab ja müstilistest jõududest, mis õiged inimesed teineteise juurde tagasi toob ning kuidas tormid meie elus õpetavad ära tundma tõelisi tundeid ja õigeid inimesi.

KEYA soovis oma sõpradele ja fännidele imelist ja särisevat suveaega 22.juunil väljatoodud Säriseva Suve Mixiga koostöös DJ Mark Slaviniga. Sizzling Summer Mixtape sisaldab KEYA parimaid palasid, mis on omavahel põimitud ühtsesse kaasahaaravasse rütmide voogu.

25.augustil tuli välja KEYA singel “Fades to Gray”, mis toob kuulajani hilissuvise tumedama trummi ja bassi raja. Laul räägib sellest, kuidas igapäevaelu kohustused viivad inimesi eemale oma südame häälest ning kuidas südant kaotades kaotame enda ja inimesed keda armastame. Õhku jääb küsimus, kas kaotatud südant on võimalik tagasi saada või tunded ja armastus hääbub elu hallusse. “Fades to Gray” on kirjutatud ja produtseeritud koos Sander Sadamiga.

10.novembril ilmus KEYA lugu “Untrue Love”, mille produtseeris Sander Sadam. Loo visuaal valmis AI kaasabil. Värske singel toob kuulajani sügisnukra tumedama trummi ja bassi raja. Laulusõnad harutavad lahti loo vastuolulistest emotsioonidest, unetutest öödest, täitmata lubadustest ja purunenud unistustest. Korduvast refräänist “My true love is untrue” saab lakkamatu mantra, mille tonaalsus muutub meeleheitest vaikse leppimiseni, ning mille jooksul toimub arusaamine ja lahti laskmine armastusest, mis pole kunagi olnud tõeline.

29.märtsil 2024 esitles KEYA lugu "I Choose You". UK garage stiilis lugu räägib valikute tegemisest, mis loovad südames rahu ning toovad ellu kevadise kerguse. See on justkui hetk, mil viskad jalast rasked talvesaapad ning astud kergejalgselt uude kevadesse, valmis avastama uusi seiklusi. Loo produtsent on Sander Sadam ning lisaks on oma panuse andnud Shelly Poole, Loo visuaal valmis AI kaasabil.

24.mail esitlesid KEYA ja drum’n’bassi helilooja ja produtsent Subbwell (Alvar Seeberg) remixi KEYA loole “Gravity”. “Gravity” kiirgab mõnusat suvevaibi ning toob kuulajateni rõõmsa meele drum’n’bassi raja, mis võrreldes originaaliga on saanud juurde veelgi kaasakiskuvamat tantsuenergiat. Lugu kõneleb jõust, mis inimesi üksteise poole tõmbab ning salapäraselt hullutab. Autorid loodavad väga, et lugu leiab oma tee ja koha, nii mitmeski suvises playlistis.

Faktid

Artistinimi: KEYA
Pärisnimi: Kaie Sauga
Sündinud: 25.märtsil 1973
Töötab: Microsoft Eesti arenduskeskuses, varem Skype. Tal on oma ettevõte Noot ja traat.

Muud huvitavat

Seotud videod

Subbwell feat KEYA - Gravity remix
Subbwell feat KEYA - Gravity remix

Artist: Subbwell feat KEYA

Lugu: Gravity remix

Aasta: 2024