maria kallastu

maria kallastu esineb festivalil NUBLIKUM 2024, mis toimub 27.juulil Keila uuenenud laululaval.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.09.2023 - 17:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.07.2024 - 07:49
Eesti artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Maria Kallastu (artistinimi kirjutada maria kallastu) mõjub Eesti popimaastikul kui sõõm värsket õhku. Tema siidist R’n’B vokaali maitsestavad unenäolised helid ja kõrvu kergitavad harmooniad, saateks raskelt astuv gruuv. Kallastu on olnud ümbritsetud väga eripalgelisest muusikast juba lapsepõlvest saadik, mis on kujundanud tema teed helilooja ja produtsendina. Maria tunneb, et laulmine ja lugude produtseerimine on tema kui artisti jaoks võrdselt tähtsad. Neid oskusi ühendades väljendab ta ennast piiranguteta ja autentselt. Ta on koostööd teinud mitmete kohalike talentidega, kelle seas produtsendid Karl Killing ja boipepperoni, räppar säm. Lisaks laulab ja mängib klahve ta ka psühhedeelse funki’i koosluses Kenors.

Kallastu esimene singel "Curtains" tuli välja 13.novembril 2021. "Kui ma lasin välja oma debüütsingli "Curtains", siis tegelikult oli see esimene lugu, mis oli valmis produtseeritud projekt," rääkis ta. "See tähendas, et mul ei olnud väga midagi, mida kohe järgnevalt välja lasta."

30.septembril 2022 järgnes teine singel "ONLY" ning 23.veebruaril 2023 "LOVE COLLECTION" koos kitarristiga Mattias Tirmaste. 2.mail 2023 tuli välja luuletaja EiK, maria kallastu ja kitarrist Mattias Tirmaste ühine lugu "MAIKUUVIHMAD". Varasemalt oli Maria osalenud veel 14.12.2022 ilmunud EiK singlil "PUDEDAKS LUMEKS".

12.mail 2023 esines maria kallastu Tallinn Music Week raames TIKSu laval Fotografiskas.

5.septembril 2023 osales Maria räppar Säm singlil “linn on sinu”. Sämi sõnul on Maria näol tegemist väga erilise artistiga ja seda mitmel põhjusel. Räppar kiidab nii tema lauluhäält kui ka laulukirjutamisoskust, mis karjääri alguses juba äärmiselt kõrgel tasemel. “Mind ei ole juba mitu aastat keegi niimoodi üllatanud oma kirjutamis- ja hääleoskusega. Paljudel artistidel võib olla hea hääl, aga pole oskust sõnu kirjutada. Teinekord osatakse sõnu kirjutada, aga jälle häält pole. Leida artist, kes oskab mõlemat – see on Eestis väga harukordne. Maria on kindlasti järgmine A-kategooria artist Eestis,” kiidab säm. Värske singel “linn on sinu” on artistide sõnul päriseluline kompott mitme inimese mõtetest ja tunnetest. “Tundsin suvel pikalt, et mul ei ole sugugi midagi öelda. Leidsin inspiratsiooni hoopis ühelt spetsiifiliselt sõbralt, kes maadles eriti raskes olukorras. Suures pildis samastusin ka ise tema emotsioonidega ja neid tundeid oli päris lihtne kirja panna,” meenutab säm. “Loo pealkiri tuli sämi esimeste ideede hulgast. Fraas “linn on sinu” jäi mulle kohe kõrvus helisema ja otsustasin selle temaatika järgi kirjutada refrääni,” lisab Maria.

20.septembril 2023 avaldas maria kallastu singli “PEACHES”. Lugu on kirjutatud ja produtseeritud maria kallastu poolt, miksis ja masterdas José Diogo Neves. “Mul oli produtseerides kindel visioon silme ees. Tahtsin kirjutada mulle südamelähedaselt R’n’B harmooniaga pala, millel on tugevalt astuv träpi biit, kuid üldine olek on kerge ja lendlev. Helide sämplimisega tahtsin loole sära ja omapära juurde tuua,” seletab Maria. “PEACHES” on maria kallastu sõnul armastuslaul, milles tunda kerget obsessiivsuse maiku. “Rõõmsameelne, romantiline ja magus – kõik, mis mulle popmuusika puhul meeldib. Samas eksisteerib seal ka natuke tumedam pool, kus tunded on läinud üle piiri, armastusest joovastuses ja reaalsusest väljas,” kirjeldab ta oma uut singlit.

4.oktoobril ilmus maria kallastu debüüt-EP "WHITENOISE", mille helipildis on kuulda erinevaid žanreid ja stiile: pop, R’n’B ja elektrooniline muusika. Lisaks avanes viiest loost koosneva lühialbumiga selle visuaalne maastik, mis valmis koostöös režissöör Johanna-Aurelia Rosina ja operaator Martin Lauriga. maria kallastu esitas lugusid "PEACHES" ja "GOODNIGHT" hommikul ETV Terevisioonis. Lühialbumit ja selle visuaale esitleti samal õhtul Nudistis toimuval "WHITENOISE" EP esitluspeol.

23.veebruaril 2024 avaldasid maria kallastu ja boipepperoni loo "Säran". Singli valmimisele andis lisatõuke kitarrist ja kaasprodutsent Mattias Tirmaste. Loo on mix'inud Mattias Pärt ja masterdanud Siim Hiob. "Laul sündis vahetult, emotsioone filtreerimata," kommenteeris Boipepperoni head loomingulist klappi Maria Kallastuga.

6.aprillil esines maria kallastu lokaalis F-Hoone üritusel TMW Soda Pop!

Suurbritannia tantsumuusika plaadifirma NoCopyrightSounds (NCS) alt saabus 14.mail Soundy, Sander Mölderi ja maria kallastu esimene ühine lugu nimega “Donna”, mis on inspireeritud diskokuningannast Donna Summerist. Lugu põimib kokku kaasaegse garage’i kui 2-stepi.

16.mail esinesid EiK, boipepperoni, An-Marlen, villemdrillem ja maria kallastu Tallinnas klubis D3.

31.mail ilmunud Nublu singli "Push It" koos Maria Kallastuga andis välja Universal Music Groupi all tegutsev Island Records Finland. Loo produtseeris Aleksi Liski.

12.juulil esines maria kallastu Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis festivalil Võnge 2024.

maria kallastu esineb festivalil NUBLIKUM 2024, mis toimub 27.juulil Keila uuenenud laululaval.

Faktid

Maria Kallastu
Sünniaeg: 2000
Vanemad: ooperilauljast ema Kai ja heliloojast isa Andrus Kallastu, vend pianist Karl Kallastu
Haridus: Sütevaka humanitaargümnaasium 2019
Eeskujuks nii loome- kui eluprotsessis on Ameerika laulja, räppar ja produtsent Frank Ocean

Muud huvitavat

Seotud videod

maria kallastu - PEACHES
maria kallastu - PEACHES

Artist: maria kallastu

Lugu: PEACHES

Album: WHITENOISE

Aasta: 2023