Starboy Bob

31.jaanuaril 2024 andis Starboy Bob välja uue loo, kus teevad kaasa ka ooperilaulja Oliver Kuusik ja saksofonist Virgo Veldi. Lugu kannab nime “Mees maas” ja on eelkõige pühendatud Eesti võitlusspordile. Kenneth Rüütli loodud videos teeb kaasa MMA võitleja Maikel Astur, keda saab näha 30.märtsil A.Le Coq spordimajas Tartus.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.11.2023 - 16:42
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.02.2024 - 13:38
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Starboy Bob on sündinud 1982.a. Järvamaal Koerus, kuid suurema osa oma elust elanud Tallinnas. Esimesed read kirjutas ta 2004. aastal ja sellest ajast peale on ühel või teisel moel figureerinud Eesti räpimaastikul. Tema lood on lihtsa sõnumiga, kuid meeldejäävad ja romantilise vibe’iga. Paljud ei pruugi teada, et Starboy Bob on varasemalt kaasa teinud artistidega nagu Genka ja Paul Oja, 10-6 ja Redcap Goblins.

"Mäletan, et mulle juba varajases pubekaeas hakkasid meeldima sellised põksuvad rütmid," meenutab räppar oma teekonna algust enne hiphop-maastikule jõudmist. Noort meest sümpatiseeris noorusajal ka hiphopiga kaasas käiv riietumiskultuur – ägedad kottpüksid, värvilised hoki- ja kossusärgid, nokatsid viltu peas jne. "Mäletan, kuidas unistasin hetkest, kui olen laval, mikker käes ja rahvas lava ees kätega muusika taktis hype’imas," räägib räppar, et artistiks saamise unistus oli tal koguaeg olemas.

Starboy Bob on tänaseks andnud välja lugusid mitmete Eesti tuntud artistidega. "Mõtlen isegi vahel, et olen õnnesärgis sündinud," kommenteerib ta ent pigem arvab, et oli õigel ajal õiges kohas ja hetkel saab ta nautida raske ja järjepideva töö viljasid. "Mul on väga hea meel, et niipalju andekaid ja ägedaid inimesi on minu ümber kogunenud. Kindlasti koguneb veel," on ta kindel.

Starboy Bobil on ka Youtube’is väga palju vaatamisi. Ta ise arvab, et selle edu taga on kindlasti hea muusika ja meeskond, kes tema ümber toimetab, kuna kõiki asju paraku ise ei jõuaks teha. "Palkasin soolokarjääri alguses enda tiimi sotsiaalmeedia mänedžeriks Sigrid Tamme, kes on tänaseks juba vastutav kogu manageerimise eest," toob mees välja.

Koostööd teeb ta bändist Põhja-Tallinn tuntud Wild Disease’iga, kes valmistab lugude mixid & masterid. Viimati nähti mehi koos 2008. aastal koos pundis 10-6. 24.septembril 2021 tuli Youtube'i üles Wild Disease ja Starboy Bob nostalgiline lugu "Kunagi".

13.mail 2022 jõudis Youtube'i videosingel "Bubble Gum", mille video lavastas Kenneth Rüütli bändist Põhja-Tallinn.

22.juuli 2022 tuli plaadifirma Masterhead Records alt välja Starboy Bob x Tommyboy lugu "Eha". "See ei ole keeruline, pigem oli meie mõte teha üks sirge jutuga laul igihaljal naiste teemal, kuidas välja kukkus – pane mängima ja keera volüümi!"

Inspiratsiooni kogub räppar suuresti ikka elust enesest. Suurt rolli mängib ka fantaasia. Selle ehedaks näiteks on tema sõnul 19.augustil 2022 välja tulnud lugu nimega "Tüdruk kle". "See Muhumaa päiksekiir on tänaseks pea kaks aastat olnud minu chicka," muigab mees.

23.septembril 2022 ilmus räpparite Starboy Bob x AG singel "Päikesekuu", kus taustalauljaks on Johanna Randmann. Lugu sündis spontaanselt. AG kommenteerib järgnevalt: "Bob vanakooli mees, nagu ta on. Sõitis maja ette ja ütles, et tal üks lahe biit ja lugu, aga pole veel jõudnud DEMO lindistada. Haaras sõnad ja räppis seal samas AG kodu ees. Tema arvates oli see igati julge lüke, et alustada lugu luuletusega. Nii lõidki mehed käed ja hakkasid stuudios lindistamised pihta."

Oma 40.ndal sünnipäeval, 20.oktoobril 2022, avaldas Starboy Bob videosingli "WTF". Seekord miksis ja masterdas Margo Marx Rindemaa. Video tootis Mustu Films režissöör Kenneth Rüütli juhtimisel.

25.novembril 2022 ilmus Starboy Bob album "Lõpp on algus". Kümne looga plaati saab kuulata Youtubest kui ka Spotifyst. Albumi esmaesitlus toimus Urban Baris, kus sai korraldatud vinge loosimäng. Tekitades veidi Rootsi kruiisilaeva tunnet, kus pidi endale õnnenumbri tõmbama ja auhinnale järgi tulema, kui laval hõigati tema number. Esitlusel astusid lavale AG, autoriplaadi esitaja õde Heidi Marley, Jaanus Saks aka Wild Disease, Johanna Randmann, Tommyboy.

4.mail 2023 ilmus räpparite Starboy Bob x AG ilmus uus hitikas "Neljapäevak", mis on suunatud autoomanikele, kellele meeldib käia neljapäevakutel või niisama driftida. Saab kuulda kummivilinat, leida uusi tutvusi ja näidata oma autosid.

22.juunil 2023 andsid Starboy Bob ja Genka välja ühise loo "Google Translate". Video algab korraliku huumoriga, kus saab kuulda leedu keelt kõnelemas meid, kes otsustavad Starboy Bobi ja Genka peole minna. Kuulsad räpparid panevad purjeka peal pidu ja üritavad daamide tähelepanu võita, kes kustutavad janu mimosadega.

5.oktoobril esilinastus YouTube’is räppar Starboy Bobi sensuaalne muusikavideo "Siivutu saatan", mille peategelaseks on kehastunud Brigita Anton, kes läks augustis lahku näitleja Jan Uuspõllust. Värske loo miksisid ja masterdasid Jaanus Saks ja Vahur Valgmaa, video tegi Mustu Films.

31.jaanuaril 2024 andis Starboy Bob välja uue loo, kus teevad kaasa ka ooperilaulja Oliver Kuusik ja saksofonist Virgo Veldi. Lugu kannab nime “Mees maas” ja on eelkõige pühendatud Eesti võitlusspordile. Kenneth Rüütli loodud videos teeb kaasa MMA võitleja Maikel Astur, keda saab näha 30.märtsil A.Le Coq spordimajas Tartus.

Faktid

Artistinimi: Starboy Bob
Nimi: Veiko Marley
Sündinud: 20.oktoober 1982 Koeru, Järvamaa

Muud huvitavat

Seotud videod

Starboy Bob x Genka - Google translate
Starboy Bob x Genka - Google translate

Artist: Starboy Bob x Genka

Lugu: Google translate

Aasta: 2023

Starboy Bob - Siivutu saatan
Starboy Bob - Siivutu saatan

Artist: Starboy Bob

Lugu: Siivutu saatan

Aasta: 2023

Starboy Bob x AG - Neljapäevak
Starboy Bob x AG - Neljapäevak

Artist: Starboy Bob x AG

Lugu: Neljapäevak

Aasta: 2023

Starboy Bob - WTF
Starboy Bob - WTF

Artist: Starboy Bob

Lugu: WTF

Album: Lõpp on algus

Aasta: 2022

Starboy Bob - Bubble Gum
Starboy Bob - Bubble Gum

Artist: Starboy Bob

Lugu: Bubble Gum

Album: Lõpp on algus

Aasta: 2022