RUTE

12.juulil esines RUTE Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis festivalil Võnge 2024.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.02.2024 - 18:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 22:23
Eesti artist, Ansambel, Rock

RUTE on särtsakas rokkbänd, mis muudab oma uudishimu ja armastuse elu keerukuse vastu muusikaks. Bänd tuli kokku Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MUBA) koos õppimise ajal ning noorte muusikute eesmärk on lihtne - luua muusikat armastusega. Müra täis maailmas särab RUTE eheda muusikalise majakana, tuletades meile meelde, et mõnikord piisab täiuslikust segust noorusest ja rokist, et luua midagi tõeliselt maagilist. Neljast andekast muusikust koosnevasse bändi kuuluvad laulja Rute Trochynskyi, pianistist Hugo Luberg, trummar Ralf Erik Kollom, basskitarrist Alec Aleksejeva ja kitarrist Richard Raun.

Trochynskyi alustas lavateed oma muusikust isa Ruslan Trochynskyi kõrval 5-aastasena. Ta on andnud koolikontserte, esinenud koos Svjata Vatraga festivalidel ja televisioonis ning laulnud lavadel sooloartistina kui ka trioga Jäälilled. 2023 detsembris võistles ta TV3 saate "Eesti Otsib Superstaari" superfinaalis.

RUTE on Trochynskyi esimene oma bänd. "Ühel hetkel tundsin, et tahaks ise oma loomingut väljendada. Võtsin sõbrad kokku ja hakkasime tegema," selgitas ta. Septembris 2022 alustanud bänd viljeleb Trochynskyi sõnul ingliskeelset rokki ja peamiselt laulab ta ballaade. "Ma olen terve elu rahvalaule laulnud ja need, mis mulle on kõige rohkem meeldinud, on hästi ballaadsed. Aga ma arvan, et me oleme oma identiteedi otsingul," rääkis Trochynskyi. "Maailm on valla." Kuna Trochynskyi juured ulatuvad Ukrainasse, lauldakse nii ukraina kui ka eesti keeles. 2.detsembril ETV "Terevisioonis" kõlanud "Südamesoov" räägib Ukrainas toimuvast sõjast ja lootusest, et see lõppeb niipea kui võimalik ja rahu jõuab maailma. Lisaks esitati veel teinegi pala "Me silmad".

12.detsembril 2022 anti välja esimene singel ''Heart's Desire'', mis räägib Ukrainas toimuvast sõjast ja lootusest, et rahu peagi taastub. Loo autor on Rute Trochynskyi, arranþeeringu lõid Hugo Luberg, Henri Paul Pukk, Märten Lehto ja Richard Raun ning laulu salvestas, masterdas ja miksis Rauno Avel.

Bändi esimene pikem kontsert toimus 30.aprillil 2023 Tartus Lodjakoja sünnipäeval. Ning 11.mail esineti Tallinn Music Week raames Fotograafiskas Indie Shuffle laval. Lisaks osaleti värskel kodumaisel festivalil Treski Fest.

3.august 2023 tuli välja lugu “Dancing With the Sharks”, mille miksis Roman Urazov. TMW esituse filmis üles Ako Lehemets. 10.augustil esinesid RUTE ja Svjata Vatra Paavli Kultuurivabrikus.

1.veebruaril 2024 ilmus singel "Pretty Woman", mille esmaettekanne oli ETV "Terevisioonis". Lugu salvestati MUBA stuudios Enno-Mihkel Jürima juhtimisel. "Räägib ühest saatuslikust naisest, kes on nii ilus, aga toob endaga kahjuks kaasa ainult kaost," tutvustas laulja. Teise uue loona kõlas "Lover". Insipiratsiooni lugude kirjutamiseks saab Rute inimestevahelistest suhetest ja teda valdavatest emotsioonidest. Bänd on vaikselt alustanud ka oma esimese albumi loomisega. "Lood on olemas ja nüüd hakkame vaikselt salvestama ja sinna poole tegutsema," sõnas Rute ja lisas, et olemas on kümme lugu.

28.aprillil võitis Rute Tartu tudengipäevade festivalil Tudengibänd 2024 tiitli. Parimaks instrumentalistiks valiti Alec Aleksejeva bändist Rute. Publiku lemmikuks kuulutati samuti Rute. "Meile anti väga head tagasisidet ja oleme selle üle väga tänulikud, see tegi südame soojaks. Muusikud, kes on nii pikalt olnud professionaalsel tasemel ütlevad nii ilusaid ja siiraid asju meie kohta, kes me oleme alles noored ja verivärsked. See tõesti tähendas meile palju," tõdes Rute Trochynskyi.

12.juulil esines RUTE Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis festivalil Võnge 2024.

Faktid

RUTE on:
vokaal - Rute Trochynskyi (s. 12.12.2005)
kitarr - Franz Königswieser
bass - Alec (Darina) Aleksejeva (s. 13.05.2003)
trummid - Aron Talu

Foto: Merilyn Sepp

Muud huvitavat