Karl Killing

3.juulil esines Karl Killing Õllesummeril Pringles laval.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.03.2024 - 09:13
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.07.2024 - 22:06
Eesti artist, Sooloartist, R&B & Soul

Karl Killing on eesti laulja, laulukirjutaja ja produtsent. Ta on kirjutanud lugusid mitmetele tuntud artistidele nagu 5Miinust, villemdrillem, Elina Born, Grete Paia, Jüri Pootsmann ja Pluuto.

Karli artistiteekond sai alguse Stig Rästa poolt 2016.a. kokku pandud poistebändis Beyond Beyond. Kaaslasteks Gevin Niglas, Frank Pintsaar ja Frederik Küüts. Neilt ilmus 4 singlit, 2016. aastal "So Alive" ja "I Don't Wanna Wait". 2017.a. järgnesid "Get Used To Me" ning "A Little Love".

Tema soolokarjäär sai alguse aastal 2020 singliga "High Heels". Lauluvõistlusel "Eesti laul 2021" saavutas ta 6.märtsil finaalis 8. koha looga "Kiss Me".

Plaadifirma Warner Music Baltics avaldas 2021. aastal Karli singlid "Friday Nights" ja "Powerless". Esimesest tegi NOĖP house-kõlaga töötluse "Friday Nights (all my friends are wasted)", viimasest valmis aga eestikeelne versioon pealkirjaga "Segadus hinges", milles lõi kaasa poplauljatar Ariadne. 2022. aasta kevadel kogus Karl kuulamisi looga "Keegi teine (feat. Kaw)“.

Rahvusvahelist tähelepanu ja miljoneid kuulamisi on Karl Killingule toonud koostöö elektroonilise duoga Wateva. Nende esimese ühise loo "Cold Fumes (in mid-june)" andis välja mainekas Saksamaa plaadifirma Selected. 2022. aasta jätkusingel "Get u off my mind" ilmus aga Hollandi plaadifirma Future house music alt.

Killing saab oma loomingus inspiratsiooni isiklikest kogemustest ja emotsioonidest ning väga erinevatest žanrites, ent tema kuldteeks muusikas on RnB. Karli kauaoodatud debüütalbumi esiksingel "Linda" jõudis kuulajateni 2022. aasta sügisel.

2023 aastat alustas Karl bängeriga "Hoia end", millel teeb kaasa räppar villemdrillem. "Lugu räägib suhtesse kadumise ohust. Kuna kuulan viimasel ajal palju afrot ja ampiano‘t, siis see andis ka laulu suuna minule ja kaasprodutsent Gevin Niglasele. Tahtsin teha midagi melanhoolset, samas tantsulist," selgitas Karl.

Karl Killing on koos sõber Jüri Pootsmanniga valmis saanud võrgutava suvise loo "minuga". 14.juunil avaldatud muusikavideo lavastas Bertan Can (@bertanxart) ja filmis selle koos Ben Raybone’ga, kes on ka kõikide laulu saatvate pressifotode autor. Laulusõnade kaasautoriks on Lauri Räpp. "Olen alati tahtnud Jüriga koos lugu välja anda, sest ta on üks andekamaid ja toredamaid kutte meie muusikamaastikul. See on suur privileeg, et saan kutsuda Jürit enda sõbraks. Veel suurem au on temaga koos muusikat teha," märkis Karl.

3.novembril tulid villemdrillem ja Karl Killing lagedale singliga "üksinda". Loo autoriks on lisaks Villemile ja Karlile ka Kevin Keevallik ehk kaw ning muusika ja produktsiooni eest vastutasid Soome produtsent Evertime ja Karl Killing. villemdrillemi sõnul räägib lugu harjumuspärastest mõttemallidest suhetes: "Isegi kui mitte kõige parema käitumismustriga kaaslasest ollakse lahku mindud, temaga pole kõige paremad minevikumälestused, siis on ta sellegipoolest oma jälje jätnud ja eelistaksin ikkagi olla pigem temaga, mitte üksinda. Eraldi ja eemal olles saan aru, kui oluline see inimene ikkagi on. " Loole tegi vaatemängulise visuaali taaskord Get Shot Films, kus kandva külalisrolli sooritas Jüri Pootsmann. Video režissöör oli Robert Parelo.

30. novembril ilmus Ariadnel koos Karl Killinguga lugu "All I Need", mille andis välja plaadifirma NCS (NoCopyrightSounds). Looautoriks oli Ago Teppand. Lugu NCSi alt on midagi, mida mõlemad on ammu tahtnud teha. "Tunnen, et olen oma muusikas otsekohesem, robustsem ja toorem, mida ma olen kaua endas otsinud. Teadsin, et see on kuskil minus olemas," selgitas Killing.

1.detsembril avaldas Karl Killing singli "petan", mis sündis koos laulukirjutaja Emily Jürgensi ja produtsent Elias Hjelmiga. "Lugu räägib lahti laskmisest, aga selles kõige konkreetsemas ja teadlikumas võtmes. Justkui oleksid halvima etapi üle elanud ja keerukast olukorrast on juba sügavalt ükskõik, soovides lihtsalt eluga edasi liikuda. Kirjutasin laulu ajal, mil olin oma tunnetega sarnases kohas ning julgesin end ausalt väljendada," kommenteeris Karl. Singlit saadab A CUBE Agency poolt loodud sünge ja urbanistlik muusikavideo, mille tegelaseks võluv modell Mia Moore.

9.veebruaril 2024 ilmus singel "sinust saati" armastatud laulja Anne Veskiga. Lugu saabus koos lõbusa muusikavideoga A Cube Agency poolt, mille kaadrid on filmitud Alexela kontserdimajas ja Magdaleena haiglas. ""sinust saati" räägib uue armumise tundest, sellest, kuidas oled sellele inimesele nii tänulik, kuidas kõik on perfektne, ja kuidas soovid, et see tunne ei kaoks kui esimese armumise tuhinast saab armastus," selgitas Karl.

7.märtsil tuli välja Karl Killing debüütalbum "37". 12 looga albumil astuvad külalisartistidena üles Anne Veski, YASMYN ja KiROT, kaasautoritena Kristian Tori, Frederik Küüts, Gevin Niglas, Karl Tamm, Elijas Hjelm ja Wille Mannila ning mix ja master on Jonas Karlssoni poolt. Plaadile eelnes veebruari lõpus singel "sa pigem ei meeldi mulle". "Album on uuekooli R&B sound’iga. Kuna ma ise kuulangi ainult sellist muusikat, siis tunnen, et see on ka minu enda muusikalisse käekirja tugevalt sulanud. Minu lugudes on teistsugused harmooniad ja kõvasti meloodilisem muusika kui see, mis hetkel turul aktuaalne on. Ma olen vokalist ja seda ma ka selle albumiga näitan," kirjeldas Karl.

"YASMYNiga lugu "hoitud" on kindlasti üks mu hingelähedasemaid. See lugu viib sind nostalgilisse meeleollu. Mul tuleb sellega kohe silme ette maikuu, kus on juba piisavalt soe, et saad särgi väel väljas käia – tead, et kohe on ka juuni ja algab suvi. Kuidagi sooja tunde tekitab see lugu, isegi kõige koledamatel päevadel. Tegelikult kõik need lood kõik meeldivad mulle meeletult. Albumilt leiab nii tantsumuusikat kui ka mõnusat kulgemist," lisas Karl.

Plaadiesitlus toimus 7.märtsi õhtul Loomelinnakus, uues õdusas kokteiliklubis Suhe sõpradele ja toetajatele ees.

11.märtsil esines Karl Killing ETV Terevisoonis lugudega "vastased" ja "hoitud". Viimases oli laval ka YASMYN.

5.juunil toimus Karl Killing debüütalbumi "37" esitluskontsert @Kinomaja Bar and Stage. Albumiesitluskontserdil astusid lisaks Killingule lavale Kirot, Yasmyn ja Villemdrillem.

26.juunil avaldasid Säm ja Karl Killing uue loo "on läinud nii". Video režissöör oli Markus Mikk.

3.juulil esines Karl Killing Õllesummeril Pringles laval.

Faktid

Nimi: Karl Killing
Sündinud: 11. juulil 2001
Pikkus: 196 cm

Karli ema Ingi on muusikaõpetaja, isa Jaan on aktiivne kolmes bändis. Suurem õde Grettel Killing töötab hetkel Tier Musicus managerina ja tegeleb artistidega nagu Alika, NOËP, Sander Mölder ja Mick Pedaja.

"Kui ma poleks laulja/produtsent, oleksin: kokk või korvpallur."

"Kui mul oleks supervõimed, siis oskaksin: miksida ja produda paremini kui Mike Dean, kirjutada paremini kui PARTYNEXTDOOR, laulda paremini kui Chris Brown."

Muud huvitavat

Seotud videod

Karl Killing & Anne Veski - sinust saati
Karl Killing & Anne Veski - sinust saati

Artist: Karl Killing & Anne Veski

Lugu: sinust saati

Album: 37

Aasta: 2024