Nevesis

Nevesis soojendas 13.juunil Saku Suurhalli blackboxis Ameerika grungemuusika ikooni Alice In Chains kontserti.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 21.03.2004 - 17:21
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.06.2019 - 22:55
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

2008. aastal Paides loodud Nevesis on oma lühikese eksistentsi jooksul jõudnud võita Jägermeister Rock Liiga nimelise konkursi, esineda pea kõigil kodumaa rockiklubide lavadel ning väisanud ka lähivälismaad. Arvukad kontserdid on Nevesisele jätnud toore, energiastpakatava ja kaasakiskuva kontsertbändi maine.

Nevesis liikmed on kõik kasvanud musikaalsetes perekondades. Näiteks solist Janno Reimi ja tema kitarristist noorema venna Erki isa oli Paradoksi kitarrist Jaan Reim ja kodus juhtus sedagi, et ansambel Fix mõnikord külla tuli. Trummar Ken Koemetsa paps Toomas on staažikas trummar, basskitarrist Bert Järveti ema Piret aga koguni muusikaõpetaja. Nende nelja mehe loodud muusika võiks sinna stoner-rocki ja riff-rocki alla liigitada. Nimi Nevesis pärineb Leedu suvalisest bussipeatusest, mis kandis sellist nime.

Esimene ülesastumine oli veebruaris 2009 Bikers Pubis. 3.aprillil 2009 anti avalöök Kagu-Eesti metsikumal rokisündmusel - Werro Rock 2009, juulis osaleti Hard Rock Laagris Vana-Vigalas. Aastaga jõuti anda üle 30 eduka kontserdi, mille hulgas Peterburi festivalil Doomsday Party. Nevesisele kuulus au väljastada Eesti aasta parim demoplaat, millel kolm mahlakat riff-rock-kärtsatust “Starfish Porn”, “My Eyes, the Flying Saucers” ja “Seven Million Years”. Septembrist veebist leitavad tasuta demod panid suitsusemat sorti traadimuusika sõpru tunnustavalt kulmu kergitama mitmel mandril. Esiletõstmise väärilist leidis Nevesises ka maailm suurim vastavat kogukonda koondav portaal stonerrock.com Lisaks oli kodumaine krimisari “Kelgukoerad” nende muusikat juba mitu korda heliriba ilmestama kaasanud.

Nevesis filmis Linnahalli tühjas saalis muusikavideo “Seven Million Years”, mis avaldati Youtubes 24.märtsil 2010. Lavastajaks oli Indrek "Masa" Maasik. 26.märtsil astus Nevesis üles Von Krahlis Tallinn Music Weeki ühel pöörasematest pidudest. Edasi esineti Reiu Rockil, Tartus festivalil Plink-Plonk ja Viljandis Rock Rampil. Oktoobris lisasid Janno ja Erki Reim oma akustilise kavaga värvi bändi Jaxy 15. sünnipäevale. 15ndal aprillil 2011 oli klubis Trehv taas laval legendaarne Paradoks, et mööduda Teist lähedalt. Temperatuuri hoidis lava peal "kuuma" kivikuningate punt Nevesis.

2011 aastal võideti ülekaalukalt Jägermeister Rock Liiga konkurs, mille võiduraha kulutati ainult oma esimese albumi salvestamisele. Salvestus leidis aset Türi Kultuurikeskuses 2012 jaanuari alguses ning plaat sai sisse mängitud live’is. Salvestas ja miksis Magnus Andre ansamblist Talbot, masterdas Taavi Aavik Pedigreest.

25.mail 2012 ilmus Horror Terror recordsilt Nevesise debüütalbum “Nevesis”, mis koosnes üheksast bändi enda poolt kirjutatud loost. “Plaat tuli täpselt selline, nagu ise ootasime ja lootsime – plaaditäis toorest ja ilusaks lihvimata rock ‘n’ rolli. Võib vist öelda, et tegemist on Nevesise senist tegutsemist ja loomingu paremikku täie auru ja jõuga kokkuvõttev tervik,“ kommenteeris uut materjali bändi kitarrist Erki Reim.

Albumi esitluskontsert toimus Rock Cafes. Oli mōnusalt küttene üritus, kus publik sai end korralikult välja elada. Samal päeval avaldati Youtubes singli "Illusion" video, mille rezhisööriks oli taas "Masa".

28. juunil 2012 esines Nevesis Rock Cafés, soojendades metalmuusika suurnime Megadethi esinemist. Lisaks võeti osa kõigist suve rockifestivalidest. 27.septembril esineti Rock Cafes sarjas R2 Live ning kohalolnud telekaamerad jäädvustasid bändi live igavesest ajast igavesti Eesti muusika ajalukku.

2013. aastal oli bänd suutnud mõjutada enamusi mainimisväärseid festivale Soome/Baltimaade regioonides (Lost in Music, Rabarock, Positivus, Hard Rock Laager, Rock Ramp, Tallinn Music Week, Spinefarm Records 20th Anniversary festival jne), lisaks Asymmetry Festival 5.0 Poolas. 2013. aasta hooajast juhivad bassimees Bert Järvet ja Mikk Tammepõld Dramamamast Raadio 2e kolmapäevaõhtust saadet “Rocki Ministeerium“.

Nevesise solist Janno Reim pääses “Eesti Laul 2014“ finaali verivärske koosluse Super Hot Cosmos Blues Band looga "Maybe Maybe". Loo kaasautor on Mati Sütt, Tartu rokkbändi Supernova basskitarrist. 1.märtsil 2014 toimunud finaalis Nokia Kontserdimajas saavutati teine koht. Reim tunnistas, et see oli väga hea kogemus. Aprillis sai SHCBB-l valmis ka järgmise loo "God is Good", kuid Nevesist pole ta samuti ära unustanud. 19.märtsist kuni 23.märtsini 2014 käidi väikesel tiirul Poolas ja Saksamaal. Teise osana on plaanis veel Baltikum, Soome ja Inglismaa.27.juunil 2014 esines bänd Vana-Vigalas Hard Rock Laager Rock-laval.

Nevesis oli 7.mail Tallinna Lauluväljaku sammassaalis toimunud Peda Folk 2015 peaesineja. Janno asemel on bändis nüüd Kiina Vargo.

Nevesis tegeles edasi uue albumi salvestamisega. 5.märtsil 2016 avaldati esimene lugu "Rock53", mille salvestas ja miksis Martin Kikas Ö Studios,Tartus.

2.juulil 2016 esines Nevesis Vana-Vigalas festivalil Hard Rock Laager. 10.veebruaril 2017 aitas Nevesis Rock Cafes käima tõmmata Pedigree uue albumi presentatsioonkontserdi.

Nevesis avaldas 11.aprillil 2017 loo “Abyss, Baby”, mis on teine singel nende 28.aprillil ilmunud plaadilt. Helikandja lindisti sessiooniti Martin Kikase legendaarses “Ö” Stuudios aastatel 2015 ja 2016.

“Pink Magnet Masters” on bändi sõnul eksperimentaalne otsing läbi erinevate žanrite, mis stiili poolest traditsioonilistest reeglitest kinni ei hoia. Lüüriliselt on album küllaltki eneseirooniline ning inspireeritud läbielatud emotsioonirohketest hetkedest. Kuigi üldine pilt võib algselt jätta väga sünge mulje, on album iga kuulaja enda tõlgendada ja avastus. Albumikujunduse on toonud ellu kunstnik Andres Rohtma, mis visuaalselt aitab tuua esile albumil peitvad erinevad koletised, mis ei pruugi olla algselt nii selgelt nähtavad.

Albumi esitluskontserdid toimusid 20.05.17 - Tallinn, Von Krahl; 09.06.17 - Tartu, Gen; 10.06.17 - Pärnu, Tempel.

Muusikalehe Rada7.ee terve jaanuari kestnud aasta albumi hääletuses võidutses Nevesis oma albumiga “Pink Magnet Masters”.

Nevesis soojendas 13.juunil Saku Suurhalli blackboxis Ameerika grungemuusika ikooni Alice In Chains kontserti.

Faktid

Koosseis:
Erki Reim — kitarr, vokaal - sünnipäev 26.august 1986
Bert Järvet — basskitarr. taustalaul - sünnipäev 10.juuni 1992
Ken Koemets — trummid - sünnipäev 12.juuni 1984
Kiina Vargo - kitarr, klahvpillid, taustalaul - s.1993

Muud huvitavat