LeAnn Rimes

LeAnn Rimes osales 17.aprillil 2023 ilmunud lauljatari Tenille Arts singlil "Jealous Of Myself".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.04.2002 - 14:48
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.04.2023 - 20:31
Välismaine artist, Sooloartist, Country

LeAnn Rimes, sündinud 28.augustil 1982, on seni olnud tuntud kui ameerika üks noorimaid edukaid kantrilauljaid ning teda kutsuti siiani hellitavalt väikeseks tüdrukuks Garlandist, kellel on suur hääl. Juba 13-aastasena kantrilauljana alustanud ning nüüd 18-aastasena kantripopi säravaimaks täheks tõusnud LeAnn Rimes olevat laulma hakanud juba 2-aastasena, päris suure publiku ees nähti teda aga esimest korda 1995 aastal Dallase TV-s ja hiljem kontsertidel üle Texase osariigi. LeAnn'i debüüt LP "Blue" ilmus juulis 1996 ning tänaseks on seda müüdud 8 miljonit. Kohe järgmisel aastal kuulus lauljatarile 2 Grammy auhinda. 1998 aasta märtsis tõusis tema singel "How Do I Live" kõigi aegade USA suurima läbimüügiga kantrimuusika singliks, ületades müüginumbritelt 3 miljonit.

Alates 2000 aasta algusest muutus aga kõik ning peale edukaid kontserttuure kadus lauljatar mitmeks kuuks avalikkuse tähelepanu alt. Põhjuseks oli plaadikompanii vahetus seoses täisealiseks(18) saamisega ning LeAnn ilmus välja juba Curb Recordsi tiiva all täiesti uues imagos tõelise daamina ning juba popimate lugudega, sest just tänapäeval leiavad kõige paremate häältega lauljad just kommertslikku edu. Neist esimene “I Need You”, jõuline ballaad, valmis spetsiaalselt teleseriaalile Jesus ning see ilmus ka singlina 17.aprillil. Aasta teises pooles üllatas kõiki aga uus film “Coyote Ugly”, milles lausa neli peateemalist lugu olid tema esitatud ning edu saladuses polnud vaja eriti kahelda, sest oli ju kõigi nende lugude autoriks Diane Warren. Filmimuusikaplaadi avalugu “Can’t Fight The Moonlight” ning neljas lugu “But I Do Love You” anti välja singlina novembris ning selle edust üle maailma olete ilmselt kõik teadlikud. Igatahes vallutas singel Inglismaa, tuues LeAnn Rimesile tema elu esimese number üks singli väärikas UK edetabelis novembris 2000.

30.jaanuaril 2001 andis LeAnn välja uue plaadi “I Need You” ning kõik ülalpool kirjeldatud hitid olid seal olemas. Plaat jäi LeAnn Rimes’il viimaseks Curb Recordsi tiiva all kus ta oli tegev üle kuue aasta. Selle ajaga jõuti tema plaate osta üle 25 miljoni ning lisaks paljudele auhindadele suutis LeAnn minna eelmisel aastal 2000 USA muusikaajalukku kui esimene naisartist, kelle kaks singlit on korraga edetabeli esikümnes. Need olid plaadi nimi- ja avalugu “I Need You” ning viimane jalustrabav hitt “Can’t Fight The Moonlight”. Lisaks neile lugudele leidub siin veel mitmeid seni avaldamata lugusid kui ka eelmise aasta laule ja isegi üleeelmise aasta laule.

Plaadi üks tempokam lugu on kolmas “You Are”, mis on täiesti uus pala ning siin kõlab LeAnn juba sõiduvees kantrilauljana, murdes oma häält üsna tavapäraselt. Üks plaadi parimaid ballaade on kindlasti “Soon”, mille sõnad ja esitlus võtavad lausa pisara silma. Siin jätab LeAnn hüvasti oma lapsepõlve unistuste ja tõelisuseks saab täiskasvanulik suhtumine ning kõik möödunu jääb magusaks ja kurvaks mälestuseks. Sama teema juurde pöördutakse plaadil tagasi veel kaheksanda looga “One Of These Days” kuid juba lootusega südames ja leppides paratamatusega, et kunagi tuleb keegi kes oma armastusega pühib kõik mälestused hoopis kaugemale hinge sügavustesse. Albumi keskosas kõlab ka rokilikumaid lugusid. Otsa teebki lahti “Can’t Fight The Moonlight”, millele järgneb kohe veelgi rajusem “Love Must Be Telling Me Something” kus on kuulda tugevat taustakoori ja isegi rokilikku orelit. Plaadi seitsmes ja kõige vanem lugu on koos Elton Johniga esitatud “Written In The Stars”, mis pärineb Eltoni albumilt “Aida” ning on ilmunud ka eraldi singlina 22.veebruaril 1999. Nagu ikka on lugu kui muusikal ise ja juba klassikaliste Eltoni klaverisaate, keerulise ja pikavõitu salmiosaga ning väga üleva refrääniga. Albumi kaks viimast lugu lasevad nautida LeAnni kaunist ja mahlakat häält ning kadunud nukrus ja tõsidus asendub taas plaadi avaloole sarnase rõõmuga. Tõesti ilus, eriti viimane hästi vaikne traditsiooniline akustilise kauni viiulisoologa kantrihümn “Please Remember”.

Aasta 2002 on toonud LeAnn’ile palju muutusi. 23.veebruaril abiellus ta Dallases 21-aastase noormehega kelle nimi on Dean Sheremet. Oma viimaseks ametlikuks elukohaks on LeAnn nimetanud Los Angelesi ning lubab peagi naaseda stuudiosse, et hakata lindistama oma kaheksandat albumit.

19.augustil ilmus uus singel “Life Goes On“, millega alustati lauljatari uue LP “Twisted Angel“ promot kuigi 13 täiesti uut lugu sisaldav plaat jõuab poodidesse alles 01.oktoobril 2002. Seekordne plaat on aga LeAnn’ile esimene kus ta osales terve LP loomise protseduuri juures ning loodki on siin väga laia profiiliga, alustades kantrist ja popist kuni rockini välja. Plaadile on lugusid kirjutanud Desmond Child, Peter Amato ja Gregg Pagani ning esimese singli kirjutas LeAnn koos tiimiga Child & Andres Carlsson. Selle loo video filmiti New Orleansis ning direktoriks oli Matthew Rolston. Kokku on LeAnn olnud aga lausa nelja loo kaasautoriks ning need on “Wound Up“, “No Way Out“ ning plaadi nimilugu “Twisted Angel“. Plaat on päriselt aga lauljatarile juba kaheksas stuudioalbum ning seekord katsetatakse ka üht technolugu nimega “Tic Toc“.

LeAnn Rimes järgmine singel ilmus 27.jaanuaril ja see oli “ Suddenly “

LeeAnn Rimes esitas 27.mail 2003 ABC telekanali shows Good Morning America esmakordselt oma uut singlit “We Can“, mis tõsi pole seekord pärit tema enda albumilt vaid on uue filmi “Legally Blonde 2: Red, White & Blonde” soundtracki esimene singel ning ilmub koos filmi esilinastusega 01.juulil USA-s. Kantri ja rocki sugemetega ilus hoogne lugu pärineb menuautori Diane Warren’i sulest , kellega LeeAnn on seni juba kahel korral filimuusikas koostööd teinud ning eelmisteks lugudeks olid 1997 aastal "How Do I Live" filmist Con Air ning 2000 aastal "Can't Fight The Moonlight" filmist Coyote Ugly. Uus singel “We Can“ ja soundtrack, milles kõlavad veel sellised kuulsused nagu John Lennon, Eurythmics, Aretha Franklin, George Clinton ja Coolio, ilmub Curb Recordsilt ning filmi väljaandja on MGM (Metro-Goldwyn-Mayer). “Legally Blonde 2: Red, White & Blonde” peaosatäitja on Reese Witherspoon ning mõnusa ja humoorika filmi ametlik koduleht asub aadressil http://www.legallyblonde2.com/

09.veebruaril 2004 ilmub Euroopas LeAnn Rimes album “The Best Of“ ning selle levitajaks on Curb (Warner Music). Kokku kuuleme plaadil 20 lugu, millest kuulsaimat “Can't Fight The Moonlight“ pakutakse avaloona originaalis filmist “Coyote Ugly“ ning lõpuloona kõlab selle Latino Mix. Lisaks lauljanna senistele parematele paladele leiame siit ka uued lood nagu ilus ballaad “This Love“ ning koos Ronan Keating’iga esitatud lugu “Last Thing On My Mind“.

29.aprillil 2004 esmaesitleti Iirimaal tähelepanu väärivat tutikat singlit “Last Thing On My Mind“, mille esitajateks on Ronan keating ja LeAnn Rimes. Üks maailma parimaid kantrisoliste ja maailma parim ballaadide esitaja ühinevad suve hakul juba mõlema laulja eraldi plaatidel sisalduva loo singlil ning meeldetuletuseks – loo autoriteks on Ronan ise ja ansambli Busted produtsent Steve Robson. Euroopas saab singlit ostma hakata alates 10.maist ja selle väljaandjaks on Universal Records. Loo video on inspireeritud filmist "Grosse Pointe Blank" ning Ronan mängib raadio dj-d, kes esitab oma saadet ning seda juhtub kuulma autoroolis kihutav LeAnn ning video mõte on kui oled kellegi kaotanud, keerlevad su peas ikka ja jälle need sõnad, mis sa kunagi ütlemata jätsid kui õige aeg käes oli – ühesõnaga armastuse kaotamise lugu ja mõlemad lauljad mängivad siin hiilgavalt.

21.juunil 2004 anti välja veel üks tähelepanu vääriv album “The Best of Leann Rimes – Remixed“ Curb Recordsilt. See album sisaldab kõik lauljatari 14 popimat lugu remiksidena ning nimetagem siin kuulsaimad meistrid nagu Graham Stack, Aurora Borealis, Thunderpuss ja Peter Amato.

LeAnn Rimes andis 19.oktoobril 2004 välja Curb Recordsilt jõuluplaadi "What a Wonderful World", mis sisaldab üheksat jõululaulu, sealhulgas interpretatsioone nagu "White Christmas", "Have Yourself a Merry Little Christmas", "The Christmas Song". Plaat salvestati juba eelmisel aastal Los Angeleses koos Brian Setzer Orchestra muusikutega. Originaalidest on LeAnn ise kirjutanud plaadile lood "A Different Kind of Christmas", "Miss You Like Christmas" ja "Just Love Me".

25.jaanuaril 2005 tuli album "This Woman“, mis on rõõmus ja hingeline plaat. Juba varem esitati lugu "Probably Wouldn't Be This Way" üritusel Academy of Country Music Awards. Plaadi produtseeris Dann Huff (varem Faith Hill, Keith Urban) ja "This Woman" esimeseks singliks ja videoks oli valitud "Nothin' 'Bout Love Makes Sense".

LeAnn Rimes laulis sisse kaks uut laulu filmi "NASCAR 3D: The IMAX Experience" soundtrackile ja need on "I Got It Bad" ja "Star Spangled Banner". Osta sai plaati alates 14.märtsist 2005.

Legendaarne California Disneyland tähistas 50-ndat aastapäeva vägeva peo ja ilutulestikuga ning selleks puhuks lindistati uus pargi hümn "Remember When". Loo autoriks oli Richard Marx ja selle esitajaks valiti LeAnn Rimes. "Remember When" lisati samuti juubeliplaadile "The Official Album of Disneyland's 50th Anniversary", mille andis 03.mail 2005 välja Walt Disney Records.

02.mail 2005 andis ILC plaadifirma välja dvd - The Best of LeAnn Rimes. See DVD ilmus samaaegselt diiva Greatest Hits CD-ga. Sisaldab tosinajagu videosid ja palju lisamaterjali.

2006 aasta 02.juunil ilmus lauljatarilt album "Whatever We Wanna", produtsendiks Dan Huff (varem Ronan Keating, Shania Twain) ja see lindistati Nashville'is. Lugusid oli kirjutanud Darrel Brown, Steve Robinson, Jess Cates, Dennis Matkosky ja Jeremy Warmsley. Esimese singlina tuli müügile "Strong" 26.mail 2006.

Septembris 2006 ühinesid LeAnn Rimes ja Brian McFadden esitamaks emotsionaalset ballaadi ‘Everybody’s Someone’, millest vändati tore video ning singlina ilmub see 25.septembril. Mõlema andeka laulja võimekaid vokaale esiletoovas loo kirjutasid Martin Sutton ning Chris Neil.

LeAnn esitas ilusa dueti "Til We Ain't Strangers Anymore" ansambli Bon Jovi albumil “Lost Highway”, mis ilmus 19.juunil 2007 plaadifirmalt Island Records. 17.septembril 2007 tuli välja aga soolosingel "Nothing Better To Do". Mõlemaid lugusid võib kuulda lauljatari 09.oktoobril 2007 ilmunud uuel albumil "Family".

Aprillis 2008 üllatas Leann singli ja videoga "Good Friends and A Glass Of Wine". 18.juulil 2008 tuli ilusa singlina "What I Cannot Change" ning 2008 novembris anti samast loost välja terve tantsuliste remixide maxi-singel.

2010 jõulude ajal kihlus LeeAnn Rimes näitlejaga Eddie Cibrian, kes on temast 9 aastat vanem. Paarike sai kokku filmi "Lifetime" võtetel. Tagasihoidlik abiellumise tseremoonia toimus 40 külalise ees 22.aprillil 2011, mille tarvis LeAnn kirjutas laulu "How much a Heart Can Hold".

26.septembril 2011 tuli kaverite plaat "Lady and Gentlemen", millelt varem oli ilmunud kaks singlit - 08.juunil 2010 John Andersoni 1983 aasta singli "Swingin'" kaver ning novembris 2010 "Crazy Women". Enne albumit ilmus veel singlina "Give".

20.novembril 2012 avaldas Curb Records lauljatari singli "What Have I Done". 18.detsembril 2012 tuli digitaalselt müüki teine uus singel “Borrowed”. 4.juunil 2013 tuli lõpuks välja uus album "Spitfire".

LeAnn Rimes laulis legendaarse EDM artisti The Crystal Method uue albumi loos "Grace". Plaat jõudis müügile 14.jaanuaril 2014.

5.augustil 2014 ilmus kogumikalbum "Dance Like You Don’t Give a…Greatest Hits Remixes", millel 13 tantsulugu. Remiksijateks on Kaskade, Cahill, Dave Aude, Soul Seekerz jt.

28.oktoobril 2014 avaldas LeAnn Rimes kuue looga EP "One Christmas: Chapter 1". Promosingliks oli "I Want a Hippopotamus for Christmas".

David Gray ja LeAnn Rimes ühinesid duetiks "Snow in Vegas". Lugu pärineb Gray 2014 aasta albumilt "Mutineers" ning ilmus singlina 23.veebruaril 2015.

16.oktoobril 2015 jõudis müügile LeAnn Rimes teine jõulualbum nimega “Today Is Christmas”. Kuulda saab 12 rada.

LeAnn Rimes ilmutas oma 16nda stuudioalbumi "The Remnants" 28.oktoobril 2016 RCA Recordsilt. Esimene singel “The Story” avaldati 24.juunil ning selle Isaac Rentz lavastatud video 9.augustil. Teiseks singliks oli 9.septembril “How to Kiss a Boy“, mille video autoriks Laurence Warder ning Vevosse jõudis video 5.oktoobril.

22.märtsil tuli Vevos välja “Love Line“ muusikavideo, lavastajaks Laurence Warder. LeAnn Rimes avaldas 14.juulil 2017 muusikavideo loole "LovE is LovE is LovE".

20.juunil 2018 avaldas Rimes 5-loolise EP "Re-Imagined", mille tarvis ta salvestas uuesti oma lood "Can't Fight the Moonlight", "Blue", "One Way Ticket", "How Do I Live" ja "Borrowed". Neist viimases laulab ka Stevie Nicks.

13.aprillil 2019 tuli vinüülil välja kontsertalbum "Rimes: Live at Gruene Hall". 10 lugu sisaldav plaat jõudis Spotify'sse 26.septembril.

LeAnn Rimes osales 8.novembril ilmunud Taylor Hawkins & The Coattail Riders albumi loos "C U in Hell".

LeAnn Rimes 2000 aasta albumi "Coyote Ugly" 20ndaks aastapäevaks lasi Curb Records 15.oktoobril 2020 välja DJ Dave Audé tantsulise megamixi, kus kõlavad plaadi lood “The Right Kind Of Wrong", “But I Do Love You", “Please Remember Me” ning “Can’t Fight The Moonlight”.

LeAnn Rimes avaldas 20.novembril 12-loolise meditatiivse albumi "Chant: The Human & The Holy".

18.detsembril 2021 ilmus LeAnn Rimes singel "Throw My Arms Around the World".

22.aprillil 2022 avaldas LeAnn Rimes loo "How Much a Heart Can Hold" muusikavideo, milles näeb kaadreid 22.aprillil 2011 laulatusest Eddie Cibrianiga. 20.mail avaldas Rimes uue albumi reggae-hõngulise loo "The Only" (featuring Ziggy Marley, Ledisi, and Ben Harper).

16.septembril 2022 andis LeAnn Rimes välja 19-nda stuudioalbumi "God's Work", millel kõlab 12 lugu. Albumit valmistati ette 3 aastat. Plaadi produtsendiks on Darrell Brown ning kaasa lööb palju külalisi - Mickey Guyton, Ziggy Marley, Aloe Blacc, Ben Harper, Ledisi, Sheila E., Robert Randolph. 15.juulil tuli välja singel "The Wild", kus kaasatud kantrimuusik Mickey Guyton ja trummilegend Sheila E. 19.augustil tuli välja singel "Awakening".

28.septembril avaldati Eddie Cibrian lavastatud video loole "Spaceship".

LeAnn Rimes osales 17.aprillil 2023 ilmunud lauljatari Tenille Arts singlil "Jealous Of Myself".

Faktid

Nimi: Margaret LeAnn Rimes
Lavanimi: LeAnn Rimes
Sündis/koht: 28. august 1982 / Jackson, Mississipi, USA
Kodulinn: Los Angeles
Tähtkuju: Neitsi
Juuste värv: Blondid
Silmad: Sinised
Pikkus: 165 cm
Perekond: Ainuke laps peres, isa Wilbur, ema Belinda
Abikaasa: Eddie Cibrian, abielu 22.04.2011
Hobid: Ratsutamine, tennis, kontsertidel käimine
Eeskujud muusikas: Reba McEntire, Judy Garland, Patsy Cline, Barbara Streisand, Wynonna Judd
Esimene #1 singel: One Way Ticket (Because I Can)
Hinnalisim singel: How Do I Live
Esimesed Grammyd: 1997 3 tükki korraga
Heategevus: Toetab teaduslike uuringutega tegelevaid haiglaid St. Jude’s

Lemmik:
Lauljad: Brandy, Alanis Morrisette, Celine Dion, Whitney Houston
Film: The Bodyguard
Näitleja: Woopi Goldberg
Värvid: Punane ja must
Toidud: Kana, pasta, pizza, praetud liha ja praekartulid
Laul: Fade to Blue

Muud huvitavat