Lene Marlin

4.jaanuaril 2013 ilmus kokkuvõttev kogumik "Here We Are: Historier så langt", millel 15 lugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.08.2003 - 14:56
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.08.2020 - 07:12
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Lene Marlin Pedersen sündis 17.augustil 1980 aastal väikeses Norra linnakeses nimega Tromsø, mis asub riigi kauges põhjaosas. Kui tüdrukutirts oli 15, kinkisid vanemad talle jõuludeks kitarri, millel ta kiiresti mängima õppis. Laulda oli talle alati meeldinud ning pärast pisukest harjutamist otsustas ta oma oskusi sõpradele näidata. Sõbrad otsustasid sellest ka äriinimesi informeerida ning lõpuks jõudis Lene 1997 aastal Norra Virgini Recordsi osakonda ja temast sai plaadilepingu omanik. Nii algas Lene Marlini tõus tippude hulka.

Juba 1998 aastal ilmus Norras tema esimene singel "Unforgivable Sinner". Lugu tõusis edetabelis kohale #1 ja oli seal kaheksa nädalat jutti, olles samas Norra muusika ajaloos kõige kiiremini ülespoole tõusnud uus singel. Teine singel "Sitting Down Here" võeti samuti kuulajate poolt ülihästi vastu ning sellele järgnes LP "Playing My Game" 22.märtsil 1999. Uskumatu tundub tänaseni fakt, et esimese kolme päevaga müüdi seda Norras 50 tuhat eksemplari ning järgnenud aasta jooksul osteti plaati üle Euroopa 1,5 miljonit. Eduka aasta eest autasustati lauljatari nelja Norra suurima muusika auhinnaga ning MTV-Europe pärjas teda 11.novembril 1999 parimaks põhjamaade artistiks. 2000 aasta lõpus lasti välja kolmanda singlina veel “Where I’m Headed“.

Ometi ei tulnud see edu Lene’le kergelt, sest pealinna Oslo stuudiosse jõudmiseks tuli sõita esmalt tunnike autoga ja siis veel kaks tundi lennukiga. Samal ajal lõpetas tüdruk edukalt veel keskkooli ja seda priimusena. Ent Lene nimetab siiani oma suurimaks õnneks kuulda esmakordselt oma esimest singlit "Unforgivable Sinner" raadios mängimas ja ülim unistus saada kuulsaks lauljaks on tänaseks ammu täitunud. Lene elab praegu Oslos ent ei ole unustanud oma vanemaid ja sõpru, kellega ta kohtub nii sageli kui aeg seda võimaldab.

2003 aastal oli Lene tegevuses järgmise albumi ettevalmistamisega ning plaadi põhiprodutsendiks oli nagu eelmiselgi Hans Olav Grøttheim EMI/Virginist. Plaat kandis nime "Another Day" ning see sai põhiliselt lindistatud Londonis, kus Lene juhendajaks oli Mike Hedges, kes on teinud koostööd selliste bändidega nagu U2, The Cure, Manic Street Preachers ning Travis. 10-looline LP ilmus 22.septembril 2003 nii Euroopas kui Aasias ja Norras esitleti seda 19.septembril. Singlitena lasti siit välja "You Weren't There", "Another Day" ja augustis 2004 "Sorry".

2005 aasta aprillis sai valmis uus ametlik koduleht http://www.lenemarlin.com/ ning seal esitleti siis lauljatari uut singlit "How Would it Be" ja selle videot. Maxi singel sisaldab lugusid “How It Would Be” , varem avaldamata “Blanket in a parki” ning live versiooni loost “Sorry”. Sügisel tuli ka album "Lost In A Moment ".

30.märtsil 2009 avaldas lauljatar plaadi "Twist The Truth", mille singel oli "Here We Are".

4.jaanuaril 2013 ilmus kokkuvõttev kogumik "Here We Are: Historier så langt", millel 15 lugu.

Faktid

Nimi: Lene Marlin Pedersen
Artistinimi: Lene Marlin
Sündis / koht: 17.august 1980 / Tromsø, Norra
Silmad: Rohelised
Juuksed: Blondid
Pikkus: 160 cm

Muud huvitavat