Tallinn Daggers

Tallinn Daggers üllatab fänne 24.12.2015 ilmuva live-EP’ga “In Concert”. Neli lugu on salvestatud tänavusel Positivuse festivalil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.08.2003 - 15:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.12.2015 - 23:37
Eesti artist, Ansambel, Pop

Tallinna popmuusikat viljelev bänd alustas 2009. aastal duona ning on muutunud ajaga 5-liikmeliseks. Oma ühisprojekti mõjutajatena on mainitud selliseid nimesid nagu Tears For Fears, Happy Mondays, Joy Division, Ultravox, Tubeway Army, New Order ja Soft Cell.

Bändi kandvaks jõuks oli Ardo Kivi, keda toetas kontsertidel elektrooniliste trummidega Joosep Volk. Ardo Kivi oli seni ansamblites Shelton San ja Pedigree bassi mänginud, Joosep Volk oli Under Marié trummar. 2009 mais avaldati netisingel "Highs and Lows", mis pälvis sooja vastuvõtu. Tallinn Daggers tuli esmakordselt publiku ette augustis 2009 toimunud muusikafestivalil "Robotaanika park", esinemine avas pikema sügisese kontserditsükli.

Tallinn Daggers annab muusikat välja enda loodud plaadifirma Love Forever kaudu. 24. detsembril 2009 ilmus digitaalselt nende esimene EP album, mis kandis pealkirja "The Last Escape". EP koosnes neljast loost, mis kõik kirjutatud ja miksitud Ardo Kivi poolt. Loos "Island Phi Ley" tegi kaasa kitarril Valter Nõmm.

EP singel oli oktoobris 2010 välja antud "Flesh Parade", mis sisaldas lisaks originaalile viis erinevat remix'i. Aprillis 2010 ilmus laulule ka muusikavideo, mille režissööriks ansambli liige Joosep Volk Tolm stuudiost.

2011 aastal tuli singel "Fresco & Remixed" ja 25.märtsil 2011 oli duol au esineda Tallinn Music Week raames Rock Cafes.

Popduo debüütalbum "Like a Diamond" ilmus 6.juunil 2011. Kõik 9 laulu oli kirjutanud, sisse mänginud ja miksinud Ardo Kivi, masterdanud Philip Granqvist. Laulule "Night Dancer" lasti 31. mail 2010 välja muusikavideo, mille autoriteks Joosep Volk ja Reimo Õun.

6.juunil 2012 andis Tallinn Daggers välja EP "FM Transmission", mis oli alguseks uuele ajastule bändi tegemistes. Lood olid rohkem kitarrilembelised, sisaldades üldises helipildis vähem elektroonikat. EP sai sooja vastuvõtu osaliseks nii Eestis kui mujal. Kohalik muusikablogi Recent Music Heroes kirjeldas EP-d ning arengut läbi tummisema bassi, julgemate kitarririffide ning trummipartiide ja võimsamate sündikäikude. Rahvusvaheline muusikazine The Record Stache kirjutas aga järgmist: "Üleüldise tendentsina olen ma märganud, et Tallinn Daggersi uues loomingus on mitmekihiliselt kuhjunud rohkem isikupära, mis paistab silma kogu EP vältel. EP läheneb new wave'i taastulekule uue nurga alt."

5.juulil 2012 avaldati EP esimene singel "Not A Sin", mille muusikavideo autoriks taas Joosep Volk. Teiseks singliks koos videoga oli 26.septembril 2012 "God Bless The Radio".

Uus materjal nõudis rohkem lava-jõudu ning seetõttu kasvas bänd 5-liikmeliseks. Ardo Kivi sõnul oli selline muutus igati loogiline käik: “Viimasest EP-st on märgata, et me ei ole kaugeltki enam elektrooniline bänd. Lugudes domineerivad kitarrid, neile lisavad atmosfääri süntesaatorid. Muusika on muutunud orgaanilisemaks ja rokilikumaks, seetõttu oli live-bänd vältimatu osa progressist.” Uue live-bändina esines Tallinn Daggers esimest korda 2012 juulis toimunud Mooste mõisa karnevalil. Bassikäikude eest hoolitses Joosepi endine bändikaaslane Rein Fuks Pia Frausist ja Paul Sild Badass Yukist võttis enda õlule soolokitarri. Sündihelisid ning sämplereid ohjeldas kaunis ja ootamatu naisliige Birgit Pauklin, bändi endine ihufotograaf.

2.juulil 2013 ilmus uue koosseisuga esimene singel "Highwire Artists", mis oli silmapaistvalt isikupärane ning suvega sarnaselt mahe ja soe. Eelnevatel salvestistel mängis Ardo Kivi kõik instrumendid ise sisse, kuid seekord tegid seda uued liikmed ise, mis muutis kõlapildi mitmekesisemaks. Lugu sai postiviiset vastukaja nii Eestis kui välismaal ning leidis koha mitmete rahvusvaheliste muusikablogide (nagu Indie Music Nation) aasta edetabelites. 28.augustil avaldati Youtubes muusikavideo.

2013 aasta oli Tallinn Daggersi jaoks nende endi sõnul väga positiivne: selja taha jäi palju uut ja positiivset nagu tuur Turus, Tamperes, Helsingis, Tartus ja Tallinnas koos Soome indie-pop bändiga Big Wave Riders. Ühtlasi anti kontserte ka Soome showcase-festivalil Lost In Music ning Riias klubiõhtul I Love You Sessions.

24.detsembril 2013 esitleti jõulukingina oma uut singlit "Evol and Rockets", mis on ühtlasi ka viimane enne kevadel ilmuvat albumit. "Lugu räägib lahti ütlemisest. Täpsemalt asjadest ja nähtustest, millele inimesed kipuvad alati lootma jääma, mille külge klammerdutakse kas või kümne küünega, et mitte süveneda endasse ja uskuda oma võimetesse. Olgu selleks religioon, teised inimesed, esemed, raha, meelemürgid ja nii edasi," teatas bänd.

6.mail 2014 avaldas bänd muusikavideo "Evol and Rockets", mille autoriks Joosep Volk.

18.juulil 2014 esines bänd Positivus festivalil Lätis.

8.jaanuaril 2015 avaldas väikeplaadirma Seksound Eesti alternatiivmuusika hetkeseisu kogumiku “Kohalik ja Kohatu” neljanda osa, kus kõlab Tallinn Daggers esituses lugu “Evol And Rockets”.

"Daggersi järgmise plaadi avasingel "Black Hills" on lugu, mis pani paika tugeval määral albumi üldmeeleolu ja helipildi. Kui see lugu oli lõplikult salvestatud, siis järgnevad lood kirjutasid end ise. Ma ei saa öelda, et album oleks kiirelt valminud aga see lugu oli väga tugev alustala, millele toetuda. Plaadi selgroog võiks isegi öelda," rääkis Tallinn Daggersi ninamees Ardo Kivi.

31.jaanauril 2015 toodi teise uue loona avalikkuse ette "Nighthawks".

Tallinn Daggers uus album “Suburban Decay” jõudis müügile 16.märtsil 2015 ning sisaldab 10 lugu.

Plaadiesitlus toimus 21.märtsil SnakeHouse’is (Telliskivi 57, Tallinn). 26.märtsil esineti Sinilinnus Nordea & 5* programmis.

Tallinn Daggers avaldas 1.aprillil singli “Future Leather” ning 27.aprillil muusikavideo "Lucifer Rising".

19.juulil astub Positivus Festivalil Tallinn Music Weeki/Palladiumi laval üles indiroki bänd Tallinn Daggers, kes esitles 7.juulil soundcloudis uut singlit "Scarlet Eyes".

6.oktoobril 2015 ilmus digitaalne EP “Feed Your Head”. Sellelt leiab neli kaverversiooni neljast aastakümnest: 1960ndatest, ’70ndatest, ’80ndatest ja ’90ndatest. Plaati esitleti 10.oktoobril Snakehousis. Bänd lubas suunduda puhklusele.

Tallinn Daggers üllatab fänne 24.12.2015 ilmuva live-EP’ga “In Concert”. Neli lugu on salvestatud tänavusel Positivuse festivalil.

Faktid

Tallinn Daggers on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Ardo Kivi – vokaal, kitarr – 03.06.1982
Taavi Aavik - basskitarr - 11.02.1977
Paul Sild – kitarr – 31.12.1991
Birgit Pauklin – süntesaator, löökriistad – 18.10.1988
Rainer Meinart - trummid - 31.10.1990

Lahkunud:
Joosep Volk- elektritrummid – 07.02.1982
Rein Fuks - bass, taustalaul – 23.04.1982

Muud huvitavat

Seotud videod

Tallinn Daggers - Lucifer Rising
Tallinn Daggers - Lucifer Rising

Artist: Tallinn Daggers

Lugu: Lucifer Rising

Album: Suburban Decay

Aasta: 2015

Režissöör: Birgit Suitsu

Tallinn Daggers - Evol and Rockets
Tallinn Daggers - Evol and Rockets

Artist: Tallinn Daggers

Lugu: Evol and Rockets

Aasta: 2014

Režissöör: Joosep Volk

Tallinn Daggers - Highwire Artists
Tallinn Daggers - Highwire Artists

Artist: Tallinn Daggers

Lugu: Highwire Artists

Aasta: 2013

Režissöör: Joosep Volk