Lenny Kravitz

Lenny Kravitz esines 1.juunil UEFA Champions League finaali eel Londoni Wembley Stadiumil, kus mängisid Borussia Dortmund ja Real Madrid.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.08.2002 - 15:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.06.2024 - 22:56
Välismaine artist, Sooloartist, Rock

26.mail 1964 aastal sündinud Lenny on oma päritolult pooleldi bahaamalane ja pooleldi juut. Lähtuvalt oma vanemate edukusest tv ja filmi maailmas, puutus Lenny juba 8-aastasena kokku USA showmaailma vägevaimate tegijatega. Tema muusika on inspireeritud 60-ndate ajast ning ta on üritanud mängida kitarri sama hästi kui Hendrix ning laulda sama vapustavalt kui Lennon. Ometi on Lenny muusikat mõjutanud rohkem hoopis sellised kuulsused nagu Elvis Presley ja Bob Dylan ning eriti võimsalt mõjub Kravitz kontsertidel esinedes. Kravitz on saavutanud lugematul hulgal #1 singleid hinnatud Billboard Top Single listil ja paljusid Grammy, American Music Awards ja MTV Video Music Awards auhindu ning on Virgin Recordsi üks ehedamaid artiste.

<b>1989:</b>
AUGUST: Ilmus Kravitz'i debüüt LP "Let Love Rule" ning siit tasub ära märkida parimad lood "Freedom Train," "I Build This Garden For Us," ja esimene Lenny suurem hitt "Let Love Rule."

<b>1991:</b>
MÄRTS: Ilmus Kravitz'i teine ja juba miljoni LP "Mama Said". Kravitz jõudis singlite Top 5-de looga "It Ain't Over Til It's Over" ning edu kindlustasid veel lood "Always On The Run" ja "Stand By My Woman."

OKTOOBER: Kravitz aitas kirjutada ja laulis ka tausta Madonna hitis "Justify My Love" ning töötas projekti Gulf War raames ja täiustas John Lennoni lugu "Give Peace A Chance", mida esitas võimas Peace Choir.

<b>1993:</b>
MÄRTS: Ilmus LP "Are You Gonna Go My Way?", mida on tänaseks müüdud mitu miljonit. Siit võetud lood "Believe," "Heaven Help," ja "Are You Gonna Go My Way?" tõusevad singlitena rockmuusika taevasse ning neid kuuleb pea iga päev nii raadiotes kui ka videokanalites. Kriitikud ülistavad muusikut kui uut leidu soul ja alternatiiv rocki vallas.

SEPTEMBER: Kravitz võidab MTV Video Music Award'il parima meeslaulja video tiitli ("Are You Gonna Go My Way").

<b>1995:</b>
SEPTEMBER: "Circus" LP ilmub ning sellega näitab Kravitz järjest rängema rocki poole suundumist ja edukas on singel "Rock And Roll Is Dead." Ometi pole plaat enam nii edukas kui eelmine LP ning detsembris rabab Kravitz'it raske hoop kui sureb tema ema ning muusik tõmbub avalikkuse eest tagasi.

<b>1998:</b>
MAI: Lõpuks ilmub kauaoodatud Lenny viies LP lihtsa nimega "5" ning muusika on siin oodatust tõsisem ja ka sõnad juurdlevad hoopis sügavamate probleemide üle nagu elu mõte, isaks olemine ja ema kaotus, millest Kravitz veel ikka üle pole saanud. Laul "Thinking Of You" ongi pühendusega emale ning samas mõjub tundeliselt ka ilus "Little Girl's Eyes", mille Lenny kirjutas oma tütre Zoe 9-ndaks sünnipäevakingiks.

SEPTEMBER: Lenny lõikab maha oma pikad lokkis juuksed ja teda hakkavad vaevama häälepaelad ning esinedes Cincinnatis 100,000 pealtvaataja ees lahkub ta peale 35 minutilist etteastet lavalt. Sama õnnetus juhtub järgmisel kontserdil Pittsburgh'is.

NOVEMBER: Ilmub singel "Fly Away", millega järgmise aasta veebruaris võidab Kravitz oma esimese Grammy auhinna.

<b>1999:</b>
APRILL: "Fly Away" tõuseb USA Top 3-e ning Kravitz osaleb filmimuusikas "Austin Powers".

JUULI: Ilmub singel "American Woman" ent pidevalt süvenev kurguhaigus segab juba tõsiselt kontsertide andmist ning Kravitz on sunnitud kontserttuuri katkestama.

<b>2000:</b>
VEEBRUAR: Kravitz võidab kaks Grammy Awardi: Best Rock Vocal Performance - Male ("American Woman"). Ilmub singlina "I Belong To You."

JUUNI: Kravitz osaleb Busta Rhymes' LP-l "Anarchy" loos "Make Noise".

OKTOOBER: Kravitz laseb välja albumi "Greatest Hits", millel kõlab uue loona menukas hitt "Again".

<b>2001:</b>
JAANUAR: Album on müünud USA-s üle kahe miljoni ning singel on tõusnud Top 10-sse.

VEEBRUAR: Lenny võidab oma kolmanda Grammy auhinna parima rockesitluse eest (looga "Again")

OKTOOBER: Ilmub Kravitzi uus LP “Lenny“ ja selle esimene singel “Dig In“.

NOVEMBER: Lenny abistab Mick Jaggerit tema sooloalbumi on his solo LP “Goddess In The Doorway“ lindistamisel loos "God Gave Me Everything."

DETSEMBER: Kravitz võidab VH1 auhindadest parima meessooloartisti oma ning singel “Dig In“ jõuab USA Topp 10-sse.

<b>2002:</b>
JAANUAR: Lenny võidab American Music Award’il parima meesrockartisti kategoorias.

VEEBRUAR: Lenny saab oma neljanda Grammy parima rockvokaali eest looga "Dig In".

MÄRTS: Ilmub singel “Stillness Of Heart“

JUUNI: viimane singel on sellelt plaadilt praeguseks “Believe In Me“.

NOVEMBER: ilmus DVD “Lenny Live“ sama aasta esinemistega maailma turneelt.

<b>2003</b>
Märts: Kravitz lindistas sõjavastase loo "We Want Peace" kui USA alustas Iraagi vallutamisega. Lugu esitai koos kolme moslemist muusikuga: Kadim Al Sahir Iraagist, Simon Shaheen Palestiinast ning Jamey Hadded Liibanonist.

Juuli: Kravitz kirjutas loo "Show Me Your Soul", mille võib leida Bad Boys 2 soundtrackilt.

<b>2004:</b>
Lenny Kravitz naaseb oma seitsmenda stuudioalbumiga "Baptism" ning selle annab Virgin Records välja 18.mail. Esimeseks singliks saab "Where Are We Runnin'?", mille mängimist alustavad raadiojaamad USA-s 29.märtsil. Kolmelooline singel ilmub 03.mail ning seda saadab väga ränga sisuga videoklipp, mis jutustab staari raskest elust laval ja lava taga. Teine Lenny singel "Calling all angels" tuli 12.juulil koos super cool videoga. Lugu räägib laulja elamustest kolimisel New Yorkist Los Angelesse, tema avastustest rock 'n' rollis ning armastusest surfamise vastu rannal.

Kravitz kutsutakse kaasa lööma OM albumil "Unity - Athens 2004 Olympics" ning seal kõlab lugu "We Want Peace."

Lenny Kravitz tegi oma debüüdi näitlejana, mängides pimedat raadio reporterit filmis “The Blind Bastards Club”.

<b>2005:</b>
Uudisena saab näha videot loole Storm (Remix) - Featuring Jay-Z

Juulikuu algul Tallinnas fantastilise kontserdi andnud Lenny uueks singliks on Lady. Maxi singlilt leiate ka live versioonid lugudest ”Are You Gonna Go My Way” ja ”Always On The Run”.

Detsembris tuli välja Lenny “Greatest Hits”- kogumiku uuendatud versioon sisaldab 14. algupärasele loole lisaks ka lugusid “Dig In” ja “Where Are We Runnin’?” ja lisa dvd’d. Dvd sisaldab kuut videot: “Always On The Run”, “Are You Gonna Go My Way”, “Fly Away”, “American Woman”, “Dig In” ja ”Where Are We Runnin’?”

<b>2006:</b>

Lenny valmistub turneeks koos Aerosmith'iga ent leidis siiski aega kirjutada uue loo "Breath", mis reklaamib Euroopa jookide firmat Absolut Vodkat. Initsiatiivi tõstis Absolut Tracks, kes pani loo vabaks allalaadimiseks üles lehele http://absoluttracks.com/

Septembris 2006 osales Kravitz popstaar Madonna Confessions turnee Pariisi kontserdil, mängides kitarri ja lauldes duetti.

<b>2007:</b>

USA menurokkar on kõrvuni armunud Omskist pärit Katja Kovaljovasse. Kravitz tutvus endast 23 aastat noorema brüneti venelannaga kaks aastat tagasi Peterburis, kus tal oli kontsert. Katja esines sõueelsel moedemonstratsioonil. Algatus tutvuseks tuli naistemehelt Lennylt. Paarikese kirjavahetus läks nii kuumaks, et Katja sõitis vanemate teadmata Lenny juurde Ameerikasse. Nüüd saadab nooruke kaunitar staari kontserdireisidel üle kogu maailma.

Lenny Kravitz teeb filmidebüüdi hooldaja rollis Lee Daniel esimeses filmis "Push". Film räägib loo hooldajast, kes aitab ülekaalulist kirjaoskamatut mustanahalist teismelist New Yorgi mustanahaliste linnaosas Harlemis. Film põhineb samanimelisel Sapphire’i bestselleril, kaasosatäitjateks saavad veel Mo'Nique ja Paula Patton.

<b>2008:</b>

Lenny on valmis oma kaheksanda stuudioplaadiga "It Is Time For A Revolution", mille 16 lugu lindistati erinevais paigus üle maailma New Yorkist Miamini, Pariisis, Bahamal ja Braziilias. Karmid, vihased kitarrisoundid ja Lenny Kravitzi pehme hüpnootiline laul loovad albumile meeleolu rokist, pehmest soulist ja jazzist. Plaadi muusikas on ta enda sõnul täiesti vaba ning plaat on soundilt juurtele tagasi pöörduv. Uus album tuli müügile veebruari esimesel nädalal ning avasingliks oli "I`ll Be Waiting", mille video esilinastus 22.12.2007. Veebruaris linastus juba teinegi video loole "Love Love Love".

Kõik lood uuel albumil on kirjutatud, produtseeritud ja esitatud Lenny Kravitzi enda poolt (ta valdab erinevaid muusikainstrumente – kitarrist klaverini, löökpillidest saksofonini). "Ma jumaldan seda albumit ja seda hinge, millega see on immutatud. Ma tunnen end justkui lapsena, kes mängib toas. Ja kõige tähtsam on see vabaduse tunne ja võimalus seda nautida," räägib muusik. "Ma ei ole end nii vabana tundnud karjääri algusest saati – ma justkui avasin uue peatüki oma elus."

Lenny Kravitzi album "It Is Time For A Love Revolution" näitas kõige edukamat debüüti edetabelites artisti kahekümneaastase karjääri jooksul. Laulja viimase nelja aasta esimene stuudioalbum maandus esikohale Jaapanis, Argentiinas ja Šveitsis ning jõudis viie parima hulka USAs, Kanadas, Saksamaal, Prantsusmaal, Austrias, Hollandis ja Itaalias. Armastuse revolutsionäär kindlustas esikoha endale ka Tallinna Kaubamaja lääne albumite topis. Mainekas ajakiri Rolling Stone nimetas selle kuu alguses ilmunud Kravitzi plaati tema parimaks loominguks.

Albumi toetuseks suundus Lenny Kravitz maikuus pikale kaheaastasele maailmaturneele "Love Revolution Tour", mille raames tuli ta teist korda ka Eesti pealinna esinema 10. juunil 2008.

Aprillis 2009 kingiti fännidele duubelplaat “Let Love Rule-20th Anniversary Edition”. Lenny Kravitzi debüütalbumi juubeliväljaanne sisaldab lisaks uuesti masterdatud albumilevarem avaldamata: Let Love Rule (Basic Rough Mix), Fear (1987 Demo), Mr. Cab Driver (Demo) Let Love Rule (Demo) ning singli b-poolt Cold Turkey (John Lennon) ja lugu Light Skin Girl From London. Cd 2 sisaldab üheksat varem avaldamata pala.

<b>2011:</b>

20.veebruaril ilmus singel "Come On Get It" ning 06.juunil tuli teine singel "Stand". 07.juulist sai alla laadida tasuta lugu "Rock Star City Life".

Lenny Kravitz uus album "Black and White America" tuleb 22.augustil 2011 Roadrunneri alt. Kitarril lööb kaasa Craig Ross. "Black And White America“ on viimase kolme aasta töö tulemus. Plaat sisaldab 16 lugu, mis on tema enda poolt kirjutatud ja produtseeritud ning loodud Bahamal ja Pariisis. Lenny säilitab olemasolevaid traditsioone oma albumis, ühendades rokk ja funk muusika elemente läbi temale iseloomuliku kitarrimängu stiili ja vokaali.

Lenny Kravitz esines 11. novembril Lätis Arena Rigal, osana tema üheksanda stuudioalbumi “Black And White America” turneest. Singlina ilmus 21.oktoobril 2011 veel "Push".

<b>2012:</b>

27.jaanuaril teatas Lenny Kravitz, et tegeleb juba järgmise plaadiga, mil nimeks "Negrophilia".

Augustis 2012 riietus Kravitz 60ndate aegsesse kostüümi, et osaleda Lee Daniels muuvi "The Butler" filmivõtetel New Orleansis.

<b>2013:</b>

"The Butler" esilinastus 16.augustil. Veel mängib Lenny filmis "The Hunger Games: Catching Fire", mis esilinastub 22.novembril 2013.

Oktoobris avaldas Lenny albumi "Are You Gonna Go My Way" 20-ks juubeliks duubelalbumi ehk Deluxe Editioni.

<b>2014:</b>

19.septembril ilmus Lenny kümnes album "Srtut". Albumil kõlab 12 lugu ning esimene singel "The Chamber" tuli välja 24.juunil. "Uus album on puhas rokk’n’roll. Ühtlasi lööb see kuulajat oma kõva rütmilisusega ning uurib ka iha, selle igas võimalikus vormis - kõige füüsilisemast kõige idealiseeritumani. Kaksteist lugu, sealhulgas esisingel "The Chamber", tulevad justkui otse südamest, näidates tundeid avatult ja siiralt. Just sellisel moel oligi see Kravitzil nii plaanitud. Lenny on läbi aastate suutnud kirjutada suure hulga hitte, tema albumeid on müüdud ligi nelikümmend miljonit eksemplari. Nüüd on just täiuslik aeg, et asja sisemusse tungida."

Lenny enda sõnul on uus plaat teda toonud tagasi juurteni, kus valitseb muusika, mis on talle kogu aeg väga meeldinud. "Tunnen, et olen sattunud justkui tagasi nende tunnete juurde, mis mind valdasid siis kui käisin veel keskkoolis. "Strut" on tõeline rokk’n’rolli album – toores aga hingega," ütles muusik. Nagu Kravitzile kombeks, on kõik lood uuel albumil kirjutatud, produtseeritud ja esitatud tema enda poolt – stuudios salvestades mängis ta sisse kitarri-, klahvpilli-, basskitarri-, trummi- ning löökpillipartiid. Albumi miksis kokku legendaarne Bob Clearmountain, kes on töötanud koos David Bowie, Rolling Stonesi, Bruce Springsteeni, Paul McCartney, Robbie Williamsi, Bon Jovi ja paljude teiste maailmanimedega.

Uus maailmaturnee algas 22.oktoobril Moskvast ning tuuri esimese osa raames külastab Lenny 16 Euroopa riiki, andes kokku 29 esinemist. Lenny Kravitzi show toimub suurel ümmargusel laval, kus staar esineb koos kümneliikmelise live-bändiga.

Albumi “Strut“ kolmanda singli “New York City” Francesco Carrozzini lavastatud muusikavideo avaldati VEVOs 10.novembril.

<b>2015:</b>

5.mail tuli VEVOs välja muusikavideo loole "Sex", mille autoriks Dikayl Rimmasch.

26.juunil avaldas Lenny Kravitz oma suhetest naistega mustvalge muusikavideo loole "The Pleasure and the Pain", mille lavastas Dikayl Rimmasch.

<b>2016:</b>

13.mail esilinastus Lenny dokumentaalfilm "Just Let Go".

14.detsembril jõudis eetrisse telekanalil Fox seriaal "Star", milles Lenny Kravitz mängib rockstaari Roland Crane. Lee Daniels lavastatud seriaalis mängivad veel Queen Latifah, Benjamin Bratt, Naomi Campbell, Tyrese Gibson jt.

Lenny Kravitz lööb kaasa räppari A$AP Rocky 29.detsembril ilmuva albumi loos "Flooded Over".

<b>2018 ..... :</b>

11.mail 2018 avaldas Lenny uue loo "It's Enough" ning 28.mail singli "Low".

12-looline album "Raise Vibration" tuli välja 7.septembril 2018 koos uue singliga "Johnny Cash".

22.novembril 2019 tuli Lenny Kravitz välja singliga "Here To Love (#fightracism)". 9.detsembril avaldatud videoga toetatakse ÜRO inimõiguste komitee kampaaniat.

13.novembril 2020 andis Decca Records välja heategevuskampaania BBC Children in Need raames välja Oasise 2002 aasta kaveri "Stop Crying Your Heart Out", mida esitasid Cher, Kylie Minogue, Mel C, Lenny Kravitz, Ava Max, Nile Rodgers, Lauv, Robbie Williams, Gregory Porter, Clean Bandit, Jess Glynne, Bryan Adams ning saatjateks on BBC Concert Orchestra ja Anoushka Shankar sitaril.

25.juunil 2021 avaldas Lenny muusikavideo 2018 albumi loole "Raise Vibration". Mark Seliger lavastatud video võeti üles Bahamal rannas.

13.oktoobril 2023 ilmus Lenny Kravitz singel "TK421", muusikavideo lavastas Tanu Muino. 15.märtsil tuleb BMG kaudu välja duubelalbum "Blue Electric Light".

Peggy Gou & Lenny Kravitz tulid 8.novembril välja ühise singliga "I Believe In Love Again".

24.mail 2024 tuli välja Lenny Kravitz 12-s stuudioalbum "Blue Electric Light". Plaadil kõlas 12 lugu, sealhulgas singel "TK421" ning 22.märtsil ilmunud "Human".

Lenny Kravitz esines 1.juunil UEFA Champions League finaali eel Londoni Wembley Stadiumil, kus mängisid Borussia Dortmund ja Real Madrid.

Faktid

Nimi: Lenny Kravitz
Sünniaeg / koht: 26. mai 1964 / New York, USA
Tähtkuju: Kaksikud
Päritolu: Pooleldi bahaamlane, pooleldi juut.
Ema: Näitleja Roxie Rocker
Isa: TV-produtsent Sy Kravitz
Elanud: Manhattan, Brooklyn, Los Angeles
Laulnud: California poistekoor
Õppinud: Beverly Hills keskkoolis koos Slashiga bändist Guns N' Roses
Abielu: Lahutatud 1993, abikaasa oli 1987 aastast Lisa Bonet, tal on tütar Zoe (1989)
Auhinnad: 3 Grammy't
Plaadikompanii: Virgin Records
Parim singel: "Fly Away" (1999)
Edukaim plaat: "Are You Gonna Go My Way?" (1993)

Ülalpool leiate Lenny Kravitz olulisemad faktid. Edasi saate veel tutvuda tema tegemiste ja õnnestumistega kronoloogilises järjekorras ülevalt poolt. Kes tahab veelgi rohkem lugeda, see külastagu ametlikku kodulehte www.lennykravitz.com

Muud huvitavat