Desiree Mumm

1.septembril 2022 alustas Desiree õpinguid Tartu ülikoolis Euroopa õpingute magistrantuuris. Ta lõpetas kooli Jaanipäeva paiku 2024 ning plaanib sel alal tulevikus ka töötada. "Mul on ikka olnud erinevaid mõtteid, aga ma eelistaksin poliitikale diplomaatiat, mis on sama lai kui poliitika valdkond."
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.03.2003 - 15:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.07.2024 - 08:12
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Desiree Mumm on eesti laulja, sisulooja ja näitleja. Ta on tuntud TV3 seriaalist "Armastus" ning osales aastal 2018 Eesti Laulul looga "On My Mind" ning 2021 looga "Siiani".

10.veebruaril 2018 võistles Desiree Eesti Laul 2018 1. poolfinaalis Amiran Gorgazjan looga "On My Mind" ning sai 4. koha. "Amiran on selle kirjutanud oma tüdruksõbrast, mis on temast väga armas," sõnas Desiree ja lisas, et lugu räägib armumisest. "Sellest hetkest, kui sa kedagi veel liiga hästi ei tunne, aga sa mõtled temast koguaeg, sa ei saa teda oma peast välja." Lugu tehti avalikuks 19.detsembril 2017.

13.juulil 2018 tuli välja singlina Desiree pala "Burn Like the Sun" eestikeelne versioon, mis kõlab Taani-Rootsi populaarse telepõneviku "The Bridge" Venemaal valminud uusversiooni "Sild" avatiitrites. "Desiree vokaal oli just eestikeelsena taotluslik ja sobis ideaalselt sarja venekeelse versiooni avalooks, luues juba algtiitrite ajal sobiva atmosfääri," kommenteeris Yulia Sumacheva, WeiT Media tegevjuht ja peaprodutsent. Desiree loo autoriteks on Isaac Heath Carpenter ja Lindsay Marcus kooslusest The Moon Chambers, master ja salvestus Marco Margna.

5.veebruaril 2021 avaldas Tiktokker ja laulja Desiree Mumm singli "Seisma enda eest", mille esmaesitlus toimus Sky Plusis. Lugu räägib purunenud suhtest, kuid seda julgustavas võtmes. Loo produtsent Amiran Gorgazjan tunneb rõõmu Desireega koostööst: "Desiree näitab välja suurt kirge enda kunsti vastu ning on alati valmis midagi uut proovima. Kohe, kui ta mulle sõnad saatis, teadsin ma, et sellest tuleb edukas lugu. Tema väga isiklikud ja intiimsed sõnad inspireerisid mind endast kõike andma, et tema uus lugu ellu viia."

28.novembril 2021 esitles Desiree Mumm Eesti Laul veerandfinaalis kõlavat lugu "Siiani" koos Henrik Normanni lavastatud muusikavideoga. Muusika: Hannes Agur Vellend, Desiree Mumm. Sõnad: Desiree Mumm, Kretel Kopra, Hannes Agur Vellend. "See lugu on kirjutatud minu kunagiste kogemuste põhjal. Tahtsin, et see annaks edasi valu, mida kogesin ning oleks märk mu tugevusest, sest olen suutnud sellest valust edasi liikuda, õppida ja midagi luua," rääkis Desiree. 3.veebruaril 2022 ilmus loost remiks, mille tegi Hømi ehk klubimuusikat viljelev duo, mille liikmeteks Alvar Antson ja Frank "Kriis" Karjus.

11.veebruaril 2022 tuli välja Henrik Normanni lavastatud muusikavideo TV3 sarja "Armastus" nimilooga "Armastuse laul". Muusika: Michel Legrand; eestikeelsed sõnad: Heldur Karmo / Henrik Normann. Sarjas mängimine oli Desiree näitlejadebüüt.

25.aprillil 2022 ilmus videosingel "Vii mind kaasa", mille produtsendiks Hannes Agur Vellend ja video autoriks Alvar Antson. Laulu autorid: James Flannigan, Steve Garrigan, Vincent May, Mark Prendergast; eestikeelsed sõnad: Kersti Kuusk.

Juunis 2022 lõpetas Desiree Mumm Tallinna Ülikoolis riigiteaduste bakalaureuse eriala. ”Ma plaanin oma haridust rakendada ja plaan on minna ka magistrisse. Eks need riigiteadmistes omandatud teadmised tulevad kasuks meedias ja üldse suheldes inimestega,” arutles Desiree. ”Ülikooli haridus õpetab kriitilist mõtlemist. Minu eesmärk sisulooja ja toimetajana on rääkida olulistest teemadest ja teha seda hästi ning ma arvan, et ülikooli haridus aitab mind ka sellega,” lisas ta.

Desiree Mumm avaldas 16.jaanuaril 2023 uue singli "Ei tea ma veel", mis on TV3 "Armastus 2" 5. osas kõlav laul. Singli muusikaline kujundaja on Henrik Normann, produtsent Hannes Agur Vellend ja eestikeelsete sõnade autor Kersti Kuusk. Muusika: Alexis Kesselman, Castle, Riley McDonough, Connor McDonough. "Lugu räägib kaotusvalust ja igatsusest. Sellest, kui kaotad enda jaoks kõige kallima inimese, kuid ei suuda sellega leppida. Sellest, kuidas lootus ja armastus elavad edasi ka siis, kui suhe või see inimene enam ei ela," kirjeldas Desiree loo sisu.

17.aprillil esitles Desiree Mumm "Armastus 2" seriaali 9. osas kõlavat lugu “Kõigest, mis hingel” koos Alvar Antsoni tehtud videoga. Tegemist on ABBA loo “Slipping Through My Fingers” kaveriga, mille eestikeelsete laulusõnade autor on Kersti Kuusk.

30.augustil avaldas Desiree Mumm eestikeelse ballaadi “Täna öösel”. Loo autor on Scotty Wiseman ja eestikeelsete sõnade autorid on Heldur Karmo ja Desiree ise. “Looga soovisin edasi anda armumise tunnet. Mul tuli lauldes silme ette augustikuu öö ja paar, kes armunult läbi öise küla jalutavad. Mu viimased ballaadid on olnud võib-olla pisut nukramad, see on siis tasakaaluks pisut rõõmsam,” kommenteeris Desiree.

13.juunil 2024 ilmus tüdrukuteansambli Dynamint hiti "Klubi Paradiis" 20. juubeliks uusversioon. Sõnad: Silver Orissaar, Desiree Mumm, Priit Seäsk. Muusika: Vahur Valgmaa, Priit Seäsk. Klubivideo režissööriks oli Vahur Valgmaa ning produtsent Lisella Beatrice Kirjutaja koostöös Tierra Blanca Content (TBC). Lugu esitavad Beatrice x Desiree.

1.septembril 2022 alustas Desiree õpinguid Tartu ülikoolis Euroopa õpingute magistrantuuris. Ta lõpetas kooli Jaanipäeva paiku 2024 ning plaanib sel alal tulevikus ka töötada. "Mul on ikka olnud erinevaid mõtteid, aga ma eelistaksin poliitikale diplomaatiat, mis on sama lai kui poliitika valdkond."

Faktid

Artist: Desiree Mumm
Sünnipäev: 19.veebruar 1999

Muud huvitavat

Seotud videod

Beatrice x Desiree - Klubi Paradiis
Beatrice x Desiree - Klubi Paradiis

Artist: Beatrice x Desiree

Lugu: Klubi Paradiis

Aasta: 2024

Režissöör: Vahur Valgmaa

Desiree Mumm - Kõigest, mis on hingel
Desiree Mumm - Kõigest, mis on hingel

Artist: Desiree Mumm

Lugu: Kõigest, mis on hingel

Aasta: 2023

Desiree Mumm - Siiani
Desiree Mumm - Siiani

Artist: Desiree Mumm

Lugu: Siiani

Aasta: 2021