Madonna

14.oktoobril 2023 algas Londonist "The Celebration Tour", Madonna 12s, tähistamaks tema 40. aastat muusikas. Tuur peatus 15s riigis. Viimane kontsert toimus Brasiilias Rio de Janeiro Copacabana rannas 4.mail 2024. Piletitulu oli $2,794,007.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.06.2003 - 15:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.06.2024 - 22:57
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Ühendriikide laulja Madonna on oma karjääri jooksul müünud üle 300 miljoni plaadi ja väljastanud rohkem Briti Top 10 hitte kui The Beatles ja Rolling Stones kokku, olles nõnda kõigi aegade edukaim naisartist. Madonnat teatakse kui muusikut, kes on alati võimeline kirjutama mõne hea poplaulu, ükskõik milline produtsent sellele lõpliku lihvi annab. Madonna on suuteline järgima viimaseid trende ja muutma nende järgi ka oma stiili, tänu sellele on ajahammas teda seni säästnud. Tal on ette näidata 5 Grammy auhinda ning tema kõigi aegade edetabeli parim plaat on 1990 aasta “The Immaculate Collection“ ning edukaim singel 1995 aasta "Take A Bow".

Madonna tegelikuks nimeks on Née Madonna Louise Veronica Ciccone, kes on sündinud 16. augustil 1958. aastal USA's Bay City’s Michigan’is. Ta oli oma pere kaheksast lapsest vanim ning õnnetuseks suri nende ema kui Madonna oli 6-aastane ning isa pidi üksi nad kõik üles kasvatama. Ometi lõi Madonna talent välja juba varakult ning koolis osales ta mitmetes lavastustes, oli ergutustüdruk ning võttis balleti - ja klaveritunde. Tänu oma tantsimisoskusele sai ta stipendiumiga sisse Michigan'i Ülikooli, kuid selle jättis ta 1977. aastal pooleli, et suunduda New York'i oma unistusi täide viima.

New Yorgis liitus Madonna tantsutrupiga Alvin Ailey, eesmärgiks - saada kogemusi. Edasi ühines Madonna oma toonase kavaleri ansambliga, kus sai taustalaulja koha. Lisaks hakkas ta ka ise lugusid kirjutama. Demo-singel "Everybody" andis suure tõuke - DJ Mark Kamins tegi sellest populaarse klubihiti, siit edasi õnnestus Madonnal aga saada leping meediagigandi Warner Bothers'iga 1982 aastal. 1983. aastal antaksegi selle kompanii poolt välja Madonna esimene album, mille esimene singel "Holiday" jõudis USA Top 20-sse. See singel oli veel siiski rohkem klubihiti moodi. Edasi anti välja singlid "Lucky Star" ja "Borderline" ning siit algas tähelend.

1984. aastal, mil vana album veel jahtunud ei olnud, andis Madonna välja juba järgmise - "Like A Virgin". See plaat koos nimiloo singliga saavutasid mõlemad edetabelites #1 koha. Järgmisel aastal ajas manager Freddie DeMann Madonnale välja osad filmides "Vision Quest" ning "Desperately Seeking Susan". Esimeses filmis oli ta justkui kodus - mängis ööklubi lauljatari, teises filmis aga juba peaosas. Filmimuusika neist filmidest sai albumina välja lastes väga populaarseks. Samas proovis Madonna õnne teatrilaval, kus ta tutvus oma tulevase abikaasa, Sean Penn'iga. Ent nagu suurtele staaridele kohane, ei püsinud esimene abielu eriti kaua - sedapuhku veidi vähem kui neli aastat. Ometi jõuti jätta unustamatu mulje koos mängides filmis “Shanghai Surprise“.

Muusikamaailmas edu jätkus, kuid seda paljude skandaalide saatel. Kõne all on 1986 aasta lugu "Papa Don't Preach", mis räägib naisest, kes jääb rasedaks väljaspool abielu. Järgmine ülisuurte skandaalide saatel ilmutis oli "Like A Prayer", mille keelas ära näiteks Vatikani paavstiriik. Ometi andis just see LP “Like A Prayer“ ise lauljatarile 5 top-20 hitti.

Uus suund ja periood Madonna karjääris saabus 90. aastatega, mil saavutati ülemaailmse staari staatus ja aluse sellele pani 1990 aasta plaat “I'm Breathless“. Sedapuhku oli lauljatar ise aga taandunud oma liiga julgetest esinemistest ning ilma tegid sellised singlid kui "Vogue", "Rescue Me" ning "Justify My Love", millest sai kõva hitt just tänu MTV-le. 01.novembril 1990 ilmus Madonna kogumikalbum “Immaculate Collection“, mis on vahest kõige kenam ja sisukam lauljatari plaat üldse ning see sisaldas kõiki tema lugude paremikku. Siin kuuleme 17 hittsinglit, millest kuus on olnud #1-eks, alustades looga “Holiday“ kuni viimase hitini “Rescue Me“.

1992. aastal asutas Madonna koos oma manageriga lindistuskompanii Maverick ning siitpeale hakati tulu tooma grupile Time Warner. Leping oli sõlmitud seitsmele aastale. Esimese albumina ilmus kohe “Erotica“ ning 1994 aastal r&b stiilis album "Bedtime Stories" koos hittsingliga “Take A Bow“ kus lõi kaasa superprodutsendiks tõusnud Babyface. Madonna naases edukalt filmindusse ja osales lausa kolmes filmis: "A League of Their Own", "Four Rooms" ja "Blue in the Face".

1996. aasta oli pühendatud muusikalile “Evita“, mille filmiversiooni peaosa eest sai Madonna ka Kuldgloobuse ning filmiga saavutas ta isegi kriitikute poolehoiu. Siit mäletame super-super-super-hitti “Don’t Cry For Me Argentina“. Samal aastal muutis Madonna elu veel üks suursündmus - Madonna sünnitas 14.oktoobri õhtul Los Angelese Hea Samariitlase haiglas tütre, kes sai nimeks Lourdes Maria Ciccone Leon. 38-aastase lauljatari tütre isa oli tema tantsutreener, Kuubal sündinud 30-aastane Carlos Leon.

Tagasi muusikamaailma jõudis Madonna 1998. aastal albumiga "Ray Of Light", millelt pärinevad mitmed hittsinglid, nende seas "Frozen", "Ray Of Light", "Drowned World (Substitute For Love)", "The Power Of Good-bye" ja "Nothing Really Matters". Plaadi aitas kokku panna produtsent William Orbit. Edasi on Madonna teinud 1999 aastal soundtrack'ile "Austin Powers: The Spy Who Shagged Me" kaks menulugu - "Beautiful Stranger" ning remixi 60'ndate hitist “American Pie“. Madonna lõi kaasa veel filmis "The Next Best Thing" kus mängisid staaridest Rupert Everett ning Benjamin Bratt.

2000. aasta 18.septembril ilmus Madonna album "Music", mille aitas kokku miksida prantsuse DJ Mirwais. Siit plaadilt tõusis esile neli rahvusvahelist hitti – “Music“, “Don’t Tell Me“, “What It Feels Like For A Girl“ ja juba eespool mainitud “American Pie“. Veidi enne plaadi tulekut aga sünnitas Madonna teise lapse, kes sai nimeks Rocco. Poja isa ja filmilavastaja Guy Ritchie’ga abiellus Madonna 22. detsembril 2000 Shotimaal.

01.augustil 2002 anti välja edukas kogumik GHV2 (Greatest Hits Volume 2). 15-looline kogumik sisaldab parimaid lugusid Maverick Recordsi aegadest ning algab 1992. aasta plaadi “Erotica“ looga "Deeper & Deeper", viienda loona kõlab “Don’t Cry For Me Argentina“ ning edasi tulevad fantastiliste plaatide “Ray of Light“ ja “Music“ pärlid. 2002. aastal oli Madonna peaosas Ritchie filmis "Swept Away" ning tegi veel filmimuusikat, sedapuhku järjekordsele Bondi filmile "Die Another Day".

Madonna järgmine album “American Life“ ilmus 28.aprillil 2003. Siin kuuldus 11 lugu, millest 14.aprillil lasti singlina välja esimene hitt “American Life“. Kuigi Briti tele- ja raadiokanali BBC arvustaja hinnangul oli see keskpärane album - viletsad tehnolood vahelduvad korralike ballaadidega, kaalus ometi siingi halb hea üles. Madonna kümnes plaat oli üsna energiline ja jõuline ning erines tugevalt tema viimasest 2000-nda aasta albumist “Music“. Samas kuuleme siin ka Madonnat taas kenasti täiel häälel laulmas ning eriti just plaadi parimates lugudes “Nothing Fails“ ja “Love Profusion“ ent samas kõlas ka väga tantsulisi palu ning plaat oligi rohkem sarnane üle-eelmisele albumile “Ray Of Light“. Popikuningannaks tituleeritud Madonna kirjeldas ise plaati kui oma praegust nägemust muusikast ja sõnum siin lugudes peegeldas tema tänapäevast nägemust globaalsest maailmast. Järgmine singel siit plaadilt oli “Hollywood“, mis ilmus 07.juulil 2003.

01.detsembril 2003 ilmus Madonna “Remixed & Revisited EP”, väljaandja Warner Bros. Kokku kuulsime siin seitset lugu ning uus laul oli plaadi viimane“Your Honesty”. Leida võis veel neli väärtuslikku remixi, Missy Elliotti versiooni laulust “Into The Groove” ja MTV Video Music Awards 2003 alustanud Madonna, Britney Spearsi, Christina Aguilera ja Missy Elliotti “Like A Virgin/Hollywood”. 15.detsembril 2003 lasti müügile aga uus maxi-singel “Nothing Fails”, mille raadioversioon kõvasti edetabeleid hullutas.

Detsembri alguses 2004 suundus Madonna taas stuudiosse, et alustada järgmise albumi salvestamist. Seekord oli abiks talle taas vana sõber William Orbit, Mirwais ja Stuart Price ning uudsena Depeche Mode laulude kirjutaja Martin Gore. Madonna üritas end seekord näidata kui Queen of Rock ning plaat pakkus muusikaliselt rasket kitarrisoundi. "Confessions on a Dancefloor" ilmus 15.novembril 2005 ning see oli juba 10-s Madonna stuudioplaat. 12-loolise plaadi esimese singlina tuli 07.novembril "Hung Up", mille kirjutas Stuart Price, aka Jacques Lu Cont. Singlile taotles Madonna luba kasutada sämplit ABBA loost 'Gimmie Gimmie Gimmie' ning sellleks sai ta loo autoritelt ka loa. Ajaloos oli selline luba antud seni Benny ja Björni poolt vaid ansamblile The Fugees, kes kasutasid säplit ABBA loost 'The Name Of The Game' oma 1996 aasta hitis 'Umble In The Jungle'.

Plaadiga naases diskomuusika kuninganna Madonna oma lemmiku ehk tantsumuusika juurde. Suurepärase albumi 12 lugu olid tantsumuusikale tavapäraselt kokku miksitud ja täiuslik tervik avaloost “Hung Up” kuni viimase “Like it or not” palani kindlustatud. "Confessions on a dance floor" ammutas oma soundi poolenisti varasematest diskomuusika aegadest ja poolenisti uuema klubimuusika rütmidest. Iga laulu valmimisel osalenud Madonna ütles, et tegemist on just lõbutsemiseks ja tantsuks mõeldud plaadiga ja ega kuulajal ei olegi võimalik kuni plaadi lõpuni oma puusade nõksutamist või vähemalt jalaga rütmi tagumist lõpetada. Albumi produtseeris Grammyga pärjatud produtsent-miksija-dj Stuart Price, keda on varem seostatud selliste nimedega nagu Les Rythmes Digitales ja Jaques Le Cont. Price oli ka Madonna kahe viimase tuuri muusikaline juht.

Plaat oli esimesel müüginädalal #1-ks 25-es erinevas riigis ning seda müüdi 3,5 miljonit tükki. 09.jaanuaril 2006 alustasid raadiojaamad loo "Sorry" mängimisega mis tähendas, et sellest sai järgmine singel. Madonna ja Stuart Price kirjutatud loo singel ilmus Warner Bros. Recordsilt 20.veebruari 2006 ning juba 26.veebruaril oli see UK #1 singel, olles järjekorras Madonna 12-s sellele positsioonile tõusnud hitt. 21.mail 2006 alustas Madonna Los Angeles'st oma kontsertidega Confessions Touril. 12.juunil 2006 esilinastus Madonna järgmise singli "Get Together" video, mis on stuudiversioon koos animatsioonidega. Euroopas ilmus singel 23.juunil ning maxil on lisaks kas remiksi, autoriteks Jacques Lu Cont ja Tiefschwarz.

16.juunil 2006 ilmus Warner Bros dokumentaal "I'm Going To Tell You a Secret" CD/DVD. Filmi autoriks oli Jonas Akerlund ja see oli kronoloogiline kokkuvõte diva 2004 aasta Re-Invention Tourist. Lisaks näidati seniavaldamata videosid, sealhulgas ärakeelatud versiooni 2003 aasta videost "American Life" singlile. Boonusena oli kaasas 14-looline CD, millel muuhulgas lood "Holiday", "I Love New York", "Like a Prayer" ning John Lennoni kaver "Imagine".

Septembris 2006 suutis Madonna oma Confessions turnee Pariisi kontserdil fänne üllatada, kutsudes lavale Lenny Kravitzi, kellega ta koos duetti laulis. Pealtvaatajate arvates mängis Kravitz kitarri oma tuntud headuses, kuid nad olid üllatunud, et seda suutis teha ka Madonna. Madonna 60 kontserdist koosnenud maailmatuur tõi sisse veidi üle 150 miljoni euro ehk ligikaudu 2,35 miljardit krooni, mis on uus naisartistide rekordikasum. 06.novembril 2006 ilmus järgmise singlina "Jump" ja lugu kõlab uues filmis "The Devil Wears Prada". Asjakohane video singlile filmiti Tokyos Jonas Åkerlund abiga.

23.jaanuaril 2007 andis Madonna välja taas kontsertplaadi, mis koosneb kahest CD-st ja DVD-st. Plaadi nimi on "The Confessions Tour". DVD’l saab näha selliseid hitte nagu “Jump”, “Sorry” , “Ray of light” , “Like a virgin” , “Erotica” ja teisi tuntud laule koos tantsu ja silmipimestava lavastusega. Kokku on kontserdi materjaliga kahetunnine DVD, millel boonusena näha ka katkendeid proovidest ja fotogalerii. Duubelalbumi versioonil on lisaks live DVD’le sama tuuri kontserditel salvestatud 13 laulu ka CD’l kuulamiseks.

11.02.2007 võitis Madonna album "Confessions on A Dance Floor" Grammy auhinna parima elektroonilise tantsumuusika albumi kategoorias. Madonna üks uus lugu "Hey You" on allalaaditavaks tehtud maist 2007 heategevuskampaania Live Earth raames. Selle autoriks on Pharrell. Väljaantud remikside singlil kuuleb aga nelja versiooni: Mixandra Dance Remix, Cleopatra's Celebrating the World Radio Edit, Thee Werq'n B!tches Generica Club Mix, Cleopatra's Celebrating the World Club MIX.

Madonna järgmine album "Hard Candy" ilmub 28.aprillil 2008. Et edu oleks kindel, on staar värvanud hetke kuumimad laulukirjutajad. Uut meistriteost võib kirjeldada kui suurepärast up-tempo plaati, mille 12-e värske lauluga jääb Madonna endiselt klubi meeleollu, aga seekord lisab vürtsiks sekka urban hip hop biiti ning seda koostöös oma ala tõeliste meistrite Timbalandi, Pharrell Williamsi, Nate “Danja” Hillsi ja Justin Timberlake’iga. “Albumi nimi on samaaegselt karm ja magus… nagu ma annaks teile kõva hoobi, millest jääb mõnus tunne. Ja loomulikult ma armastan komme,” naerab Madonna oma uut materjali kommenteerides. “Hard Candy” on nagu parim komm, mis on ohtlik, aga vastupandamatu ja oi kui maitsev.

Detsembris 2007 eitlesid produtsendid Nate "Danja" Hills ja Timbaland esimest ametlikku singlit "4 Minutes to Save the World", milles kaasa laulmas Justin Timberlake. Singel tuli digitaalselt välja 26.märtsil 2008 ning sellest oodatakse kevadvaheaja suurimat hitti. UK-s oligi singel "4 Minutes" #1 alates 20.aprillist ning see oli Madonnale juba 13-s esikohasingel Inglismaal. Huvitav on fakt, et esimest korda sai Madonna UK-s #1 positsioonile 23 aastat tagasi.

Juunis 2008 tuli Madonna uue albumi limiteeritud-versioon ilusas Candy Box pakendis, kuhu on lisatud kommid ja 16 lk pildiraamat ning albumilt leiab kaks remixi singliloost ”4 Minutes”. 23.augustil 2008 algas uue albumi tuur "Sticky & Sweet". Seekord osaleb koos kaheksat eri kostüümi kandva Madonnaga 12-liikmeline bänd ja 16 tantsijat. Show on jagatud nelja osasse ning selles saab näha ka Madonna sõprade Britney Spearsi, Pharrell Williamsi ja Kanye Westi videosalvestisi. Tuuritamine lõpeb 18. detsembril Sao Paulos. Kolmas singel viimaselt plaadilt ilmus 24.11.2008 ja on "Miles Away".

Oktoobris 2008 teatati, et Guy Ritchie ja Madonna lahutavad abielu. Põhjuseks on Madonna halastamatus, mis rikub kõik tema suhted: "Meeldiv olles ei jõuta sellisele positsioonile nagu Madonna ning ei püsita seal 20 aastat." Ametlikult toimus lahutus 21.novembril.

2009 aastal jätkas Madonna "The Sticky & Sweet Tour" maailmaturneed, mille raames esines 4. augustil esmakordselt Tallinna Lauluväljakul 70 tuhande pealtvaataja ees. Erikülaliseks oli maailma üks tuntumaid DJsid PAUL OAKENFOLD. Paar nädalat varem ilmus Eestis lauljatari venna Christopher Ciccone'i raamat "Minu õde Madonna", mis on mahlakas lugu staari eraelust.

03.augustil 2009 andsid Madonna ja Paul Oakenfold välja singli "Celebration". Singlile tegi video Jonas Akerlund. Samas salvestati New Yorkis veel teinegi uus lugu “Revolver” koos räppariga Lil Wayne ning mõlemad kõlasid Madonna uuel kogumikalbumil "Celebration", mis jõudis müügile 28.09.2009. Kogumikul on kahele plaadile pressitud Madonna 36 lugu, lisaks tuli DVD 47 muusikavideoga.

Madonna manager Guy Oseary andis teada, et augustist 2011 asus lauljatar oma järgmist albumit stuudios ette valmistama. Novembris 2011 esilinastus Madonna esimene rezissörifilm "W.E.", mille lõputiitrite ajal kõlab William Orbiti kirjutatud lugu “Masterpiece”. Lugu kõlab samuti Madonna järgmisel albumil

Album "MDNA" ilmus Interscope Recordsi alt 26.märtsil 2012. Esimene singel tuli 03.veebruaril ning selleks oli Martin Solveig kirjutatud "Gimme All Your Luvin'", milles osalevad veel Nicki Minaj & M.I.A. Plaadi produtsentideks olid veel Benny Benassi ja William Orbit, lisaks The Demolition Crew, Indiigo, Michael Malih ja LMFAO. Benny Benassi produtseeris tantsulise Madonna singli “Girl Gone Wild”, mille esitlus oli 27.veebruaril 2012.

Albumil kõlab 16 lugu ning boonusena "Give Me All Your Luvin' (Party Rock Remix)". Album "MDNA" tõusis esimesel müüginädalal UK #1 albumiks ning sellega tõusis Madonna kõigi aegade edukaimaks sooloartistiks, kelle 12 plaati on tabeli kõrgeimal kohal olnud. USA edetabelis tõusis plaat samuti kohale #1 ning oli Madonnale 5-es avanädala esikohaplaat.

MDNA nimeline maailmaturnee sai alguse Iisraelis Tel Avivis, kus Madonna astus üles kümnetetuhandete fännide ees. Kokku annab Madonna maailmaturnee käigus rohkem kui 80 kontserdi ning 12.augustil esines ta Helsinkis.

Kolmandaks singliks ja videoks valiti albumilt "Turn Up The Radio". Martin Solveig prodtseeritud lugu ilmus Interscopelt 5.augustil 2012.

9.septembril 2013 avaldas Madonna tuurist MDNA kahetunnise dvd.

24.septembril 2013 esitles Madonna 17-minutilist kunstlist lühifilmi "secretprojectrevolution", mis on ühistöö Steven Kleiniga. Lühifilm tehti projekti Art ForFreedom jaoks, mis julgustab maailma väljendama oma isiklikku tähendust vabadusest ja revolutsioonist kasutades selleks filmikunsti, muusikat, poeesiat ja fotograafiat.

iTunes alustas Madonna järgmise plaadi “Rebel Heart” kuue loo müüki 20.12.2014. Singli “Living For Love” muusikavideo avaldati 5.veebruaril 2015. 9.veebruaril tulid iTunes müüki veel kolm lugu - "Hold Tight," "Joan of Arc" ning Chance the Rapper/Mike Tyson koostööna valminud "Iconic".

Madonna 13-s album “Rebel Heart” tuli 6.märtsil 2015 koostöös Interscope Recordsiga. Kokku kõlab plaadil 14 lugu ning kaasa löövad Nas, Nicki Minaj, Chance the Rapper ja Mike Tyson. Järgmiseks singliks on ballaadilik “Ghosttown”, mis tuleb välja 20.aprillil ning selle Jonas Akerlund lavastatud videos mängib Terrence Howard.

18.juunil tuli VEVOs välja Madonna järgmise singli “Bitch I’m Madonna” (featuring Nicki Minaj) muusikavideo, mille lavastas taas Jonas Akerlund.

9.septembril 2015 algas Montrealist Madonna "Rebel Heart" maailmaturnee. Tuurist on valminud kontsertfilm, mis esilinastub 9.detsembril 2016. Ehedaimad hetked on esimest korda kontsertidel kõlanud "Take a Bow," akustilises võtmes "Like a Prayer," "Secret" ja "Don't Tell Me" ning popurrii lugudest "Dress You Up," "Get into the Groove," "Everybody" ja "Lucky Star."

9.detsembril toimus New Yorkis ajakirja Billboard Women In Music gala, kus aasta 2016 naiseks kuulutati Madonna.

15.septembril 2017 tuli müügile "The Rebel Heart Tour" DVD, kus 24-looline kontsert on üles võetud märtsis 2016 Sydney's. Promovideona avaldati 18.augustil "Material Girl ".

Madonna 14-s album "Madame X" ilmus 14.juunil 2019 ning on Madonna sõnul inspireeritud Lissabonist, kus ta on viimastel aastatel elanud. Plaadil, kuhu on jõudnud 15 uut lugu, kõlab nii latiinorütme kui ka muid maailmamuusika mõjutusi. Eri lugudes laulab muusik nii inglise, hispaania kui ka portugali keeles. Esimene singel "Medellín" koos Malumaga avaldati 17.aprillil. Singel "I Rise" tuli välja 3.mail ning "Crave" featuring Swae Lee 9.mail. Järgmisena ilmus 17.mail "Future" featuring Quavo, mida Madonna esitas külalisena 18.mail Tel Avivis Eurovisioonil ning 7.juunil ilmus singel "Dark Ballet".

Värsket kauamängivat esitleb Madonna esinemistega, mis toimuvad suurte staadionte ja kontserdisaalide asemel hoopis teatrites. See annab võimaluse fännidele näha teda esinemas kohtades, kus ta pole kunagi varem üles astunud. Tuur saab alguse 12.septembril New Yorgis BAM Howard Gilmani ooperimajas ja jätkub teisteski Ameerika ooperi- ja teatrimajades. 2020. aasta alguses jõuab tuur muuhulgas ka Lissaboni, Londonisse ja Pariisi.

Album "Madame X" müüs USA-s esimese nädalaga 95 tuhat koopiat ning sellest sai Madonna üheksas #1 plaat. 26.juunil avaldas artist muusikavideo loole "God Control".

Missy Elliott ja Madonna osalesid 13.augustil avaldatud Dua Lipa loos "Levitating", mille remiksi tegi Ameerika DJ The Blessed Madonna.

16.augustil 2021, Madonna sünnipäeval, teatati lauljatari naasmisest Warner Musicu alla. Samas anti esimene album uuesti välja. 2022 aastal täitub Madonnal 40 aastat laval ning plaanis on veel täiendatud varasemate plaatide ilmumine.

3.märtsil 2022 andis Madonna välja remiks versiooni loost "Frozen" koostöös Nigeeria lauljaga Fireboy Dml ning Kanada muusikuga Sickick. Ricardo Gomes lavastatud videot esitleti 10.märtsil. Samast loost 070 Shake remiks koos videoga tuli välja 31.märtsil.

24.juunil 2022 andis Madonna välja 50-loolise kogumikalbumi "Finally Enough Love: 50 Number Ones", millel kronoloogilises järjekorras tema suurimad hitid ja remiksid. 16-looline lühem vaersioon kannab nime "Finally Enough Love". 4.mail esitleti siit lugu “Into The Groove (You Can Dance Remix Edit)” ning 1.juunil tuli välja "Deeper And Deeper (David's Radio Edit)" koos muusikavideoga.

5.augustil avaldas Madonna koostöös Saucy Santana'ga singli "MATERIAL GWORRLLLLLLLL!". Sanal päeval tuli välja Beyonce ja Madonna "Break My Soul Queens Remix".

2.juunil tuli HBO uuest seriaalis "The Idol" välja The Weeknd singel "Popular" (feat. Playboi Carti & Madonna). 9.juunil 2023 andsid Sam Smith & Madonna välja ühise singli "Vulgar".

22.veebruaril 2024 tuli välja The Weeknd, Playboi Carti ja Madonna loo "Popular" muusikavideo, mille lavastas Cliqua.

14.oktoobril 2023 algas Londonist "The Celebration Tour", Madonna 12s, tähistamaks tema 40. aastat muusikas. Tuur peatus 15s riigis. Viimane kontsert toimus Brasiilias Rio de Janeiro Copacabana rannas 4.mail 2024. Piletitulu oli $2,794,007.

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.madonna.com/