Mandy Moore

Mandy Moore seitsmes stuudioalbum "In Real Life" ilmus 13.mail Verve Forecast alt. 11-loolise plaadi produtseeris Mike Viola ning mõneski loos osales Taylor Goldsmith. Nimiloo tegi ta avalikus 18.märtsil ning 6.aprillil tuli välja singel "Little Dreams". 26.aprillil ilmus järgmine singel "Four Moons".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.03.2002 - 09:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.05.2022 - 14:50
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Mandy Moore on sündinud Nashuas 10.aprillil 1984 ent juba kahe kuu pärast asus nende viieliikmeline pere Florida osariiki Orlando’sse kus nad tänini elavad. Mandy kohta on öeldud, et ta teadis juba kuue aastaselt täpselt, et tahab saada näitlejaks ent laulmise avastas ta enda jaoks suvelaululaagris kui oli üheksa aastane.

Edasi läks kõik tema unistuste kohaselt ning Mandy alustas laulmistundidega ning osales kohalikus teatris näitemängudes, millest esimene suurem roll oli Ngana näidendis "South Pacific". Hiljem oli ta ameerika jalgpalliklubi Pop Warner tantsutüdruk ja laulis ka klubi hümni võistlustel. Järgnesid esinemised juba televisioonis ning saadetele teemalaulude lindistamised. Ja nii juhtuski, et ühe saate produtsent ärgitas Mandy’t saatma demokasseti David McPherson’ile, Urban A&R ja Epic Records/550 asepresidendile ning McPherson’ile meeldis see väga ja Mandy kutsuti plaadilepingut vormistama ning tänaseks on Mandy juba välja andnud kaks albumit.

Praegu elab Mandy koos oma pere ja kolme kassiga ikka sealsamas Orlandos ning kirjeldab end kui tavalist tüdrukut, kellele meeldivad kõik samad ajaviited mis teistele temaealistelegi, vahest tõstab ta rohkem siiski esile oma kiindumist internetis kolada ning kui tal on vähegi vaba aega, on see kohe esimene tegevus, millega ta alustab. Kui rääkida siin veel Mandy näitlejarollidest, siis tema esimene suur film “The Princess Diaries” esilinastus aprillis 2001 ning edasi tõusis kassahitiks film “A Walk To Remember”.

Muusika:

“So Real” (07.detsember 1999):
Mandy esimene album näitas meile väga sügavat muusika tunnetamist ning just tahtmist teha muusikat. Kuigi tema hääl ei ole just esmaklassiline peitub siin lauludes sõnum, kus noor lauljatar avastab iseennast ning lugude sisu on äärmiselt realistlik ja vahest tõsinegi kui kuulata laulude sõnu tähelepanelikumalt. Plaadi avasingel “Candy” oli mõnes mõttes vahest lahjavõitu lugugi kui arvestada, et plaadil peituvad ka tõelised pärlid nagu teine singel “What You Want” ning üks meeldejäävamaid “So Real” ja loomulikult tohutult hästi kõlav ballaadilik “Walk Me Home”. Omapäraselt võlub hea rütmi ja meeldejääva kooriosaga “Not Too Young”.

“I Wanna Be With You” (09.mai 2000):
Kiirelt esimesele järgnenud teine album sisaldas palju esimese materjali ning seetõttu nimetatigi seda *special edition*. Ometi annab siin põhitooni meeletult hea “I Wanna Be With You”, mida võiski kuulama jääda. Uutest lugudest on mõnusad veel "Everything my heart desires", "Want you back" ja "The way to my heart" ning hästi mõjub ka "Your Face". Plaati iseloomustavad jällegi väga head laulusõnad ent siin tuleb eriti esile tõsta väga küpselt kõlavaid Mandy vokaale. Albumit kuulates tunned suurt naudingut muusika voogavusest ning see on pea täiuslik

“Mandy Moore” (19.juuni 2001):
Mandy kolmas album näitab lauljannat juba küpsemana. Kadunud on naiivsed laulusõnad ning ka muusika on muutunud vähe käredamaks. Plaaadi esimene singel "In My Pocket" sisaldas endas väga paljude muusikastiilide sugemeid ning koos kena rütmiga sobis see ka tantsusaalidesse. Selliseid naljakaid ja erki lugusid on plaadil veelgi ning parimad neist on “17” ning “Split Chick”. Aeglasematest lauludest tuleks esile tõsta kindlasti hingestatud esitlusega uut singlit “Cry”, mis on esindatud ka Mandy uues filmis “A Walk To Remember”. Lisaks kuuleme teda samas filmis laulmas veel kolme laulu "It's Gonna Be Love", "Only Hope" ning duetis koos Jonathan Foreman’iga "Someday We'll Know". Filmimusa plaat ilmus USA-s 25.jaanuaril 2002.

"Coverage" (september 2003):
Epic Recordsilt ilmunud plaat on 70-ndate popmusa klassika coverite kogumik Mandy Moore'i esituses. Esindatud on Todd Rundgren, Cat Stevens, Elton John, etc.; Kaasa löövad: Evan Dando, Semisonic'i Dan Wilson, the Rembrandts, New Power Generation. Kokku on plaadil 12 lugu ja esimese singlina ilmub 21.oktoobril Have A Little Faith.

Juulis 2006 teatas uus Los Angelese plaadifirma The Firm, et nad on sõlminud plaadilepingu Mandy Moore'iga. Uudis tuli suure üllatusena, sest juba kolm aastat tagasi ütles Mandy, et ta ei laula enam nii pea ning keskendub näitlejakarjäärile. Nüüd ilmus siiski aastal 2007 album, mille produtsendiks John Alagia. Kõiki plaadi 18 lugu on Mandy ise aidanud kirjutada ning albumi "Wild Hope" ilmumisajaks oli 19.juuni 2007.

26.mail 2009 tuli Mandy album "Amanda Leigh". RED Music alt ilmunud plaadi muusika on kirjutanud Moore ning Mike Viola, salvestajaks Ducky Carlisle oma koduses stuudios Bostonis. Plaadil kõlab 12 laulu.

2009 aasta veebruaris abiellusid Mandy ja laulja Ryan Adams. 24.jaanuaril 2015 andis paar teada lahutusest.

Mandy Moore naases lauljana ning 10.veebruaril 2017 tuli välja lugu “Wind In My Hair”, mis on teemaks Disney telekanali 24.märtsil eetrisse jõudvas seriaalis "Tangled: Before Ever After".

Hollywoodi staar Mandy Moore mängib peaosa Briti õudusfilmis "47 Meters Down", mille režissöör on Johannes Roberts. Esilinastus oli 25.mail 2017.

Septembris 2017 kõlas Mandy Moore esituses lugu "Willin'" tv seriaalis "This Is Us".

18.novembril 2018 abiellus Mandy Moore rockbändi Dawes ninamehega Taylor Goldsmith Los Angelesis.

Mandy Moore avaldas üle pika aja taas uue singli. "When I Wasn't Watching" ilmus 17.septembril 2019 ning selle produtsendiks oli Mike Viola ning muusikavideo lavastas Lauren Dukoff. 1.novembril avaldas Mandy Moore järgmise uue loo “I’d Rather Lose”.

13.jaanuaril andis Mandy Moore välja singli "Save A Little For Yourself" ning 11.veebruaril singli ja muusikavideo loole "Fifteen". Uus album "Silver Landings" ilmus 6.märtsil ja sisaldab 10 lugu.

11.novembril andis Mandy Moore välja jõulusingli "How Could This Be Christmas?", mille b-ppoleks on klassika "It's the Most Wonderful Time of the Year".

Mandy Moore ja tema abikaasa Taylor Goldsmith salvestasid loo "Finding You Backwards", mis kõlas Amazon Rom-Com'i "I Want You Back" soundtrackil. 11.veeebruaril 2022 Amazon Prime Video kanalil linastunud romantilises komöödiafilmis oli lugu lõputiitrite saatjaks.

Mandy Moore seitsmes stuudioalbum "In Real Life" ilmus 13.mail Verve Forecast alt. 11-loolise plaadi produtseeris Mike Viola ning mõneski loos osales Taylor Goldsmith. Nimiloo tegi ta avalikus 18.märtsil ning 6.aprillil tuli välja singel "Little Dreams". 26.aprillil ilmus järgmine singel "Four Moons".

Faktid

Nimi: Amanda Leigh Moore
Lavanimi: Mandy Moore
Sündis/koht: 10. aprill 1984 / Nashua, New Hampshire, USA
Kodulinn: Orlando, Florida, USA
Pikkus: 173 cm
Kaal: 47 kg
Tähtkuju: Jäär
Päris juuste värv: Blondid
Päris silmade värv: Pähklipruunid (Tal on kontaktlääsed)
Vanemad: Don ja Stacy
Vennad: Vanem vend Scott ja noorem vend Kyle

Lemmik värvid: Roosa ja oran˛
Lemmik laulja: Natalie Imbruglia
Lemmik näitlejad: Gwyneth Paltrow, Ryan Philipe
Lemmik õppeained: Inglise ja prantsuse keel

18.novembril 2018 abiellus Mandy Moore rockbändi Dawes ninamehega Taylor Goldsmith Los Angelesis

Muud huvitavat