Missy Elliott

Missy Elliott ja Timbaland remiksisid Janet Jackson loo "Go Deep", mis ilmus 7.oktoobril Janeti albumi "The Velvet Rope" 25-aastapäeva versioonil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.05.2003 - 10:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.10.2022 - 07:25
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Missy “Misdemeanor” Elliott sündis 01.juulil 1971 Virginia osariigis Portsmouthis ning hakkas laule kirjutama juba teismelisena. 90-ndate alguses osales ta külalisena ansamblite 702, MC Lyte ja SWV esinemistel ning kuulus ise r&b gruppi Sista. Edasi hakkas Missy ennast näitama kui üks andekaimaid hip hop muusika loojaid ja produtsente. Ta kirjutas hitte samas ka r&b diivadele Mariah Carey, Whitney Houston ja Aaliyah.

Oma soolokarjääri alustas Missy 1997 aastal ja tema esimene LP kandis nime “Supa Dupa Fly“. Selle plaadi esimene singel oli "The Rain (Supa Dupa Fly)", millele vändati ka äge video (autorid nii Missy ise kui Hype Williams). Teine singel "Sock It to Me" räägib juba pealkirjaski iseenda eest. Detsembris võitis ta kaks Billboard auhinda parima räpivideo eest oma esimese singliga. Samas jätkas Missy edukalt produtsenditööd koos Timbalandiga ning nimekaimatest artistidest tulid siit Lil' Kim, Da Brat ja Ginuwine ent unustada ei saa ka endist spice girli Mel B. 1998 aasta mais osales Missy soundtrackil “Can't Hardly Wait“ remiksiga oma loost "Hit 'Em Wit Da Hee" ning tõusis juulis Billboardi r&b edetabelisse looga "Make It Hot", mida laulis Nicole ning jaanuaris 1999 oli hitiks Total’i "Trippin'".

Juunis 1999 ilmus Missy teine LP “Da Real World”, milles ta ühines räpparitega Eminem, Redman ja Outkast’i Big Boi. Samal ajal ilmus siit esimene singel "She's A Bitch", mis tõusis Ameerikas Billboardi edetabelisse nädalaiks. Selle LP teine singel oli 2000 aasta jaanuaris "Hot Boyz", milles osalesid nooremad räpparid Nas, Eve ja Q-Tip.

2001 aasta mais jõudis müügile kolmas LP “Miss E...So Addictive” kus tõusis domineerivaks Missy enda r&b lauluoskus ja plaat tõi kaasa tohutult kasvava menu. Plaadil olid talle abiks Jay-Z, Method Man, Ginuwine, Ludacris ja Eve ning siit tuli järjest kaks võimsat singlit - "Get Ur Freak On" ning "One Minute Man". Plaadi parim aeglane lugu oli "Take Away", duett Ginuwine’iga ning salajaseks plaadi viimaseks looks oli pistetud gospelkoor kus osalesid Yolanda Adams, Mary Mary, Kim Burrell, Karen Clark Sheard ning Dorinda Clark Cole.

Juunis 2001 jõudis remixitud versioon loost "Get Ur Freak On", kus laulis kaasa Nelly Furtado, jõulise muusikaga filmi “Tomb Raider“ soundtrackile, mille videoga võideti veebruaris 2002 Grammy auhind parima räp soolo esituse eest. Missy osales veel Janet Jackson'i remixil loost "Son Of A Gun". Järgnes Missy edukas töö produtsendina ning ta osales jälle Grammy auhinnaga pärjatud projektis kus neli kaunist uut tähte Pink, Christina Aguilera, Lil’ Kim ja Mya tegid kena koveri hitist “Lady Marmalade” filmile “Moulin Rouge“.

25.märtsil 2002 ilmus aga seni Missy kõige kuulsam singel “4 My People”, millele puhus tegelikult elu sisse ansambel Basement Jaxx oma meeletu hea funky remiksiga. Juba novembris 2002 oli Missy’l valmis ka neljas LP “Under Construction“, mis viis meid ajas tagasi vanade hip-hop elementide maailma ning siin kuulsime selliseid huvitavaid lugusid kui "Funky Fresh Dressed", "Bring The Pain" (koos Method Man’iga), "Back In The Day“ ja "Play That Beat". Selle plaadi esimene singel oli "Work It" ja teine koos Ludacris’iga veebruaris 2003 välja lastud "Gossip Folks“. Viimase uudisena on teatatud, et Missy on tegev Mya uuel singlil “My Love Is Like Whoa”, mis ilmub mais 2003.

"Pass That Dutch" on Missy uue singli nimi ja see anti välja 10.novembril 2003. Queen Of HipHop on teinud taas vana kooli klassikalise loo nagu seda osati 80-ndatel aastatel. Produtsent Timbaland selgitab loo mõtte lahti järgnevalt: “Singel räägib umbes samal teemal kui filmist "28 Days Later" pärit Zombie viirus nakatas Inglismaa, siin on tegu umbes samaga ent meie viirus ründab veidi pisemat riiki.“ Loomulikult annab singel avalöögi Missy juba viiendale LP-le nimega “This Is Not A Test“, mis ilmub 24.novembril 2003. Plaadil lööb kaasa kogu jänkide hiphop paremik ning loetleme siin nimistu - Jay-Z, R. Kelly, Alicia Keys, Busta Rhymes, Monica, Fabolous, Elephant Man, The Clark Sisters. Produtsendid on Timbaland, Craig Brockman, The Soul Diggaz, Nisan Stewart ja loomulikult Missy Elliott ise. Plaadifirmaks on Warner.

Christina Aguilera ja Missy Elliott lindistasid peale kolmeaastast vaheaega taas koos uue loo ning seekord on tegemist coveriga 1977 aasta Rose Royce's discohitiga "Car Wash". Nimilugu multikast “Shark Tale“ alustas raadiotes mängimist juba 31.augustil ning 26.septembrist jõudis telekatesse mõnus video. Filmi soundtrack ilmus müügile USA-s 21.septembril 2004. Samuti lõi Missy kaasa uue staari Ciara albumil ja singlil "1, 2 Step".

05.jaanuaril 2005 alustas Missy telesarjaga "The Road To Stardom" US TV-s, mille võitja saab auhinnaks $100,000 ning au laulda sisse Missy produtseeritud singli.

Produtsendina jätkab Missy nooremate talentide albumite väljaandmist. Kui juba 2002 aastal tõi ta turule eduka R&B artisti Tweet tolle debüüdiga "Southern Hummingbird", siis nüüd 22.märtsil 2005 järgneb Tweet teine LP "It's Me Again", millel lisaks lööb Elliott räpparina kaasa lausa kahes loos. Neist ägedamalt kõlab "Things I Don't Mean" ent sama hea on ka esimese Tweet singlina ilmunud "Turn Da Lights Off".

Missy Elliott enda uus album ilmus 04.juulil 2005 ja kannab nime "The Cookbook". Plaadil löövad kaasa Neptunes loos "On & On" ning ägedam lugu ja esimene singel on "Lose Control", milles osalevad Ciara ning Fatman Scoop. Teiseks singliks sai lugu "Teary Eyed", mis ilmus 29.augustil 2005. Kolmas ja seekord viimane singel ja video saab Missy enda sõnade kohaselt olema "We Run This". Singli Dave Meyers loodud video näitamist alustas MTV2 märtsis 2006.

19.juunil 2006 tuli Greatest Hits album nimega "Respect Me", millel ka kolm uut lugu. 05.juunil tuli ka uus singel "123".

Universal Pictures kavatseb vändata 34-aastase Elliott'i elust biograafilise filmi, mille valmistamisõigused sai Tribeca Films. Filmi produtsentideks on Robert De Niro ja Jane Rosenthal ning see algab juba tüdrukutepundi Sista tegemistest. Missy on seni välja andnud kuus sooloalbumit ning võitnud neli Grammy auhinda. Tema lugusid on esitanud veel Janet Jackson, Justin Timberlake ning Destiny’s Child.

Walt Disney Studios lõi 3-D video kahele Missy Elliott loole, mis kõlavad 14.02.2008 esilinastuvas filmis "Step Up To The Streets". Lugudeks on “Ching-A-Ling” ning “Shake Your Pom-Pom” ja video loob Dave Meyers. Esmakordselt sai videot näha saates MTV’s TRL 04.veebruaril 2008.

Uut plaati oli Missy Elliottilt oodata juba 2007 aasta mais ent selle valmimine on mitu korda edasi lükkunud. 13.juunil 2008 tuli lõpuks plaadi esimese singlina "Best, Best" ja juulis osales Missy Danity Kane videos "Bad Girl" ning samuti kuuleb teda räppimas Pussycat Dolls singlil "Whatcha Think About That".

Alles juunis 2011 selgus, miks fännidel on tulnud hiphopi superstaari Missy Elliotti uut albumit tervelt kuus aastat oodata. USA artist ja produtsent tunnistas, et 2008. aastal diagnoositi tal Gravesi tõbi.

Arvukate fännide rõõmuks suudab Missy taas muusikat teha. Talvel taasühines ta produtsent Timbalandiga, kellega koostöös sündisid sellised lood nagu "Work It" ja "Get Ur Freak On". Jaanuaris esines Missy külalisartistina Timbalandi laulus "Take Ur Clothes Off".

Missy Elliott kaasosalus kõlas 2011 suvel veel Katy Perry nr. 1 singliloos “Last Friday Night (T.G.I.F.)” ning räppari J. Cole debüüdil "Cole World". Septembris kuulis Missyt räppimas Demi Lovato uue albumi loos “All Night Long”.

Missy avaldas 17. septembril 2012 singlid "9th Inning" ja "Triple Threat".

Suvel 2014 osales Missy Faith Evans uuel singlil “I Deserve It”.

18.veebruaril 2015 avaldasid Skrillex ja Diplo oma 2014 juulis ühisprojekti Jack Ü nime all tulnud loost “Take Ü There” (featuring Kiesza) uue remiksi, milles osales Missy Elliott. Lugu kõlas 29.mail 2015 Euroopas ilmunud Skrillex and Diplo Pres. Jack Ü albumil.

Missy Elliott osales Janet Jackson'i 2.oktoobril 2015 ilmunud albumi "Unbreakable" loos "Burn It Up".

Missy Elliott kauaoodatud uus singel “WTF (Where They From)” ilmus 13.11.2015. Kaasa lööb Pharrell Williams ning Dave Meyers lavastatud muusikavideo avaldati päev varem.

7.veebruaril 2016 tuli Missy välja singliga “Pep Rally” ning 22.aprillil 2016 ilmus tantsuline singel A$AP Ferg & Missy Elliott "Always Strive And Prosper".

Missy Elliott lisas vürtsi 24.juunil 2016 ilmunud Fall Out Boy digisinglile Ray Parker Jr kaverist “Ghostbusters”, mis pärines 15.juulil linastunud samanimelisest filmist.

Missy osales 26.augustil 2016 ilmunud Britney Spearsi uue albumi loos "Trick or Treat".

26.jaanuaril 2017 tuli Missy Elliott välja loo "I'm Better" (ft. Lamb) muusikavideoga, mille lavastas ta ise koos Dave Meyersiga. 24.mail tuli välja loo remiks, kus löövad kaasa Lil' Kim, Eve ja Trina.

2.veebruaril 2018 avaldas Busta Rhymes loo "Get It", kus osalevad Missy Elliott ja Kelly Rowland.

Missy Elliott lõi kaasa 20.märtsil 2019 ilmunud indieräppari Lizzo singlil "Tempo". Muusikavideo avaldati 26.juulil.

23.augustil ilmus Missy viie looga lühialbum “Iconology”. Muusikavideo valmis samas loole “Throw It Back”. 17.oktoobril järgnes loo "DripDemeanor" (feat. Sum1) video.

16.jaanuaril 2020 esitles Missy loo "Why I Still Love You" muusikavideot lühialbumilt “Iconology”.

21.aprillil tuli välja Missy Elliott uus singel "Cool Off" koos pöörase tantsuvideoga.

Missy Elliott ja Future lõid kaasa 19.juunil ilmunud Teyana Taylor albumi loos "Boomin'".

26.juunil tuli välja Missy Elliott osalusega Toni Braxton loo "Do It" remiks.

Missy Elliott ja Madonna osalesid 13.augustil avaldatud Dua Lipa loos "Levitating", mille remiksi tegi Ameerika DJ The Blessed Madonna.

6.novembril ilmus Bree Runway ja Missy Elliott ühissingel "ATM".

Missy Elliott sai 8.novembril 2021 Hollywoodi kuulsuste alleel omanimelise tähe.

3.märtsil 2022 andsid ühise singli "Trampoline" välja David Guetta, Afrojack, Missy Elliott, BIA & Doechii.

18.augustil avaldasid Anitta ja Missy Elliott ühise loo "Lobby" muusikavideo.

Missy Elliott osales 16.septembril ilmunud Noga Erez loo "Nails" remiksil.

Missy Elliott ja Timbaland remiksisid Janet Jackson loo "Go Deep", mis ilmus 7.oktoobril Janeti albumi "The Velvet Rope" 25-aastapäeva versioonil.

Muud huvitavat

Ametlik leht: www.missy-elliott.com