Mya

11.veebruaril 2021 avaldas Mya singli "Forever My Love", millega ta jätkab traditsiooni anda igal Valentinipäeval välja uus lugu. Ühtlasi tähistas lauljatar nii 1998. aastal ilmunud singlit “It’s All About Me”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.03.2002 - 10:58
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.02.2021 - 06:10
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Mya Marie Harrison sündis 10.oktoobril 1979 Washington DC-s ning alustas oma karjääri tegelikult tantsijana. Juba päris noorena märkas tema andekust meister-steppija Savion Glover ning Mya pääses klubisse TWA (Tappers With Attitude) ning kuni 16-aastaseks saamiseni tuntigi teda põhiliselt eduka tantsijana. Laulma hakkas Mya teismelisena ning sai juba 16-aastaselt esimese plaadilepingu Interscope Records'iga ning noore tähe esimene plaat “Mya” ilmus aprillis 1998.aastal.

Sellelt plaadilt, mille lugude kaasautor on ka Mya ise, võib leida väga paljude kuulsate artistidega koos esitatud laule, millest singlitena ilmusid sel aastal koguni kolm: “It’s All About Me” (Sisqo), kuulsaim ja USA top-10 singel "Ghetto Supastar (That Is What You Are)" (Pras Michel ja Ol' Dirty Bastard), kolmas singel "Movin' On" (Silkk The Shocker). 1998. aasta lõpus oli Mya esimest Lp-d USA-s müüdud juba üle miljoni ning edu jätkus. 1999.aastal järgnevad samalt plaadilt USA Top-10 hitt "Take Me There" (Blackstreet & Mase) ning "My First Night With You", mille videos kandis Mya üllatavat valget endadisainitud kleiti.

Mya esimese albumi võib kokku võtta sõnadega – kõike teen esimest korda. Ning nii kõnelevadki need laulud siin vaid 16-aastase neiu naudingust olla noor, tema sidemetest, armastusest, kartusest seda kaotada ning muidugi avastustest täiskasvanuks saamisel. Ent samas on Mya ise õnnelik, et on saanud lauljaks ning usub, et ei tüdine sellest iial, sest talle meeldib oma laulude, tantsisklevate videote ja oma esimese valminud filmiga “In Too Deep” kuulajaid ja vaatajaid õnnelikuks teha.

2000. aasta aprillis ilmub Mya teine LP "Fear Of Flying", mille esimene singel "Case Of The Ex" jõuab järjest ülespoole rühkides novembriks USA Top 10-sse ning teine singel “Free” ilmub veebruaris 2001. Märtsis võidab Mya oma teise plaattinaplaadi USA-s, sest “Fear Of Flying” on müüginumbritelt ületanud miljoni piiri ning kui kõnelda sellest albumist lähemalt, leiame siit hoopis vabamaid ja tantsulisemaid lugusid kui eelmisel plaadil ning ka lauljatar ise esineb uutes videotes hoopis vabamalt ning tantsisklevamalt. Kogu plaadi hingestatus on aga kokku võetud singlisse "The Best Of Me", mis on kirjutatud kahass Swizz Beatz’iga ning lugu esitab Mya koos Jadakiss’iga.

Aprillis 2001 valmib superkassatükk filmimaailmas “Moulin Rouge” ning ilmub selle filmi soundtrack. Ilmselt pole vaja üle korrata, et singliks sellelt plaadilt saab “Lady Marmalade”, mille esitajad on Christina Aguilera, Lil’ Kim, Mya ja Pink ning juba maikuus tõuseb singel USA number üheks ning püsib seal üheksa nädalat järjest. Septembris jagatud MTV muusikaauhindadel saab “Lady Marmalade” kaks võitu ning magusaim neist on ihaldatud aasta parim video ning loomulikult parim filmimuusikast pärit video.

2002.aasta veebruaris jõuab singel ka Grammy auhinnani ning selleks on parim popesitus vokaalosa eest. Lõpetuseks lisame veel uudise, et Mya on saanud osa uues vändatavas filmis “Chicago”.

Mya kolmas album "Moodring" ilmus 22.juulil 2003 ning plaadi esimene singel on plaadi avalugu "My Love Is Like.. Wo". Järgmine singel siit plaadilt oli "Fallen", mille video sai 2003 aasta MTV auhinnaks Best Soul Video, "My Love Is Like.. Wo" oli samas Best Pop Video.

24.juulil 2004 ilmus filmi 'Havana Nights, Dirty Dancing II' dvd ja selle soundtrackil laulab Mya lugu "Do You Only Wanna Dance". Mya lõi kaasa veel Method Man ning Elephant Man 2006 aasta albumitel.

Peale plaadifirma vahetust Motown Records kasuks, järgnes Mya neljas album "Liberation", mille produtsentideks on Dr. Dre, Lil Jon, Jonathan Rotem ja Kwame. Videot loole ""Lock U Down" esitleti juba aprillis ning teisese singlina ilmus 09.juulil 2007 "Ridin'".

03.detsembril 2008 anti Jaapanis Manhattan Recordsilt välja album "Sugar & Spice". Plaadil on 14 lugu ning külalistena osalevad Sean Paul ja Lil Mama. Esimeseks singliks oli "Paradise". Äraväärimist nõuavad veel uus versioon loost "Fallen" ning Diana King kaver "Shy Guy".

13.aprillil 2011 avaldas Mya albumi "K.I.S.S." (Keep It Sexy & Simple). Singleid on siit tulnud seitse ent need on kõik digitaalsed ja müügil iTunes. Väljaspool USA turgu olid neist saadaval "Fabulous Life" ja "Runnin' Back" featuring Iyaz.

"K.I.S.S. World Deluxe Version" avaldati 14.veebruaril 2012.

14.veebruaril 2014 kinkis Mya fännidele sõbrapäevaks nelja uue looga EP "With Love". Singliks oli "Like a Woman".

Karjääri 16ndaks aastapäevaks tuli 21.aprillil 2014 kuue looga EP "Sweet XVI", mille produtsentideks Mya ja Yonni. Magusaimad palad on “Unbreakable” koos räppariga Mike Check ja “Same Page” koos Eric Bellingeriga.

14.veebruaril 2015 tuli müügile Mya digi-EP “Love Elevation Suite”, millel kõlab 5 lugu.

10.oktoobril 2015 andis Mya välja singli “Welcome to My World” ning 9.detsembril 2015 digisingli “Team You”.

Mya seitsmes stuudioalbum kannab nime “Smoove Jones” ja ilmus 14.veebruaril 2016 tema enda firmalt Planet 9. Plaadil kõlab 11 lugu ning singel “Elevator“ tuli välja 18.12.2015.

14.veebruaril 2017 tuli Mya välja muusikavideoga loole "Coolin'".

21.veebruaril 2018 avaldas Mya singli “You Got Me” ning 22.märtsil singli "Damage". Uus album "T.K.O. (The Knock Out)" ilmus 20.aprillil ja sisaldab 12 lugu. 12.juuni avaldas Mya loo "You Got Me" muusikavideo.

14.veebruaril 2019 tuli välja Mya loo "With You" muusikavideo, Kaastegev on My Guy Mars. 20.aprillil esitles Mya loo "Down" muusikavideot. 20.aprillil 2020 tuli viimaselt albumilt singel “You Got Me (Part II)”.

30.mail 2020 andis Mya välja uue loo "Space and Time".

Järgmine Mya singel oli 11.oktoobril ilmunud "I Deserve It".

25.detsembril ilmus kaunis ballaad "Just Call My Name".

11.veebruaril 2021 avaldas Mya singli "Forever My Love", millega ta jätkab traditsiooni anda igal Valentinipäeval välja uus lugu. Ühtlasi tähistas lauljatar nii 1998. aastal ilmunud singlit “It’s All About Me”.

Faktid

Nimi: Mya Marie Harrison
Lavanimi: Mya
Sündis/koht: 10. oktoober 1979 / Washington, DC, USA
Elukoht: Maryland
Tähtkuju: Kaalud
Juuste värv: Tumedad
Silmad: Pruunid
Lemmik näitleja: Sylvester Stallone
Lemmik toit: Kuivatatud õunad suhkruga
Vennad: 2 nooremat venda Nigel ja Chaz

Muud huvitavat