Natalie Imbruglia

28.oktoobril tuli välja Natalie Imbruglia loo "Invisible Things" muusikavideo.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.02.2002 - 11:05
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.10.2021 - 21:43
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Natalie Jane Imbruglia on Austraalias, Sidneys, sündinud poplaulja, laulukirjutaja, näitleja ja modell. Praegu elab ta juba pikemat Ühendkuningriikides.

Päris mitu head aastat on möödunud ajast, mil Natalie Imbrugliast sai rahvusvaheline superstaar meeletult hea singliga “Torn”. 2002 aastal oli juba pisut küpsem lauljatar taastamas oma imagot samaväärselt hea looga “Wrong Impression”. Austraalia popitar võlus meid taas oma lihtsa ja särtsaka olemuse ja vingerpussidega pikitud kaadrites.

Natalie on niisiis pärit Austraaliast ning üles kasvanud New South Wales’is, kus enamus ajast möödus rannas ning oma lemmikharrastuseks peab ta siiani surfamist. Kuigi tema ema on austraallanna, on Natalie välimus hoopis euroopalikum ning see on pärit rohkem itaallasest isalt. Juba varases lapseeas alustas tüdruk tantsutundidega ning need toimusid kuus korda nädalas. 17-aastasena alustas ta osalemist popseriaalis “Neighbours” kus osales kaks aastat. Peale seriaali lõppu otsustas Natalie muuta tõsiselt oma välimust ning muutus poisipeaga neiuks, kes suundus Londonisse õnne otsima. Kaks aasta töötas ta ööklubides tantsijana ning otsis hoolega sõpru, kellega saaks alustada muusikalist koostööd.

Esimene singel “Torn” ilmus 24.novembril 1997 aastal ning tõusis kohe Inglise singlite edetabelis kohale #2 ning püsis top-10-s tervelt üheksa nädalat ja selle müüginumbrid tõusid 900 000 eksemplarini. Kindlasti mäletate ka loo videot, mille autoriks on Alison McClean (loonud ka kõva auhinnafilmi “Crush”).

Natalie esimene LP “Left Of The Middle” ilmus 1998 aasta 10.märtsil ning UK edetabelis kuulus sellele positsioon #5.

Tol perioodil kirjeldas Natalie ennast järgmisel: "I never fancied myself when I was younger, I wasn't the blonde surfing chick. No, I was the Italian looking girl with goggle eyes and big lips. And now I look like hell !"

2002 aasta 05.märtsil andis RCA Records lõpuks välja lauljatari teise LP nimega “White Lilies Island”. Plaadi avalöögiks oli juba ülalmainitud singel “Wrong Impression”, millele lisaks tuleks parimate lugudena mainida väga lustakat “Satellite” ning rockilikku lugu “Sunlight”.

Natalie kolmas singel plaadilt ilmus 22.juulil ning selleks oli imekena “Beauty On The Fire“. Suvise laheda loo autoriteks on lisaks lauljatarile veel Gary Clark ning Matt Wilder ning singlil kuuleme nimiloo originaalile veel lisaks täiesti uut pala “Broken Thread“ ja meeldiva üllatusena ka remiksi, mille autoriks on Junkie XL, kelle viimatine üllatus oli Elvis Presley loo “A Little Less Conversation“ remiks. Singlile filmiti Bahama saartel kena video kus Natalie on üsna seksikas ja nooruslik ning mõnusad huvitavad kaadrid kulgevad ka veealuses müstilises maailmas. Video pilte soovitame vaadata meie lehelt lähemalt.

10.aprillil 2003 esilinastus Universal stuudio uus film “Johnny English“, milles Natalie teeb oma debüüdi näitlejana, mängides special agenti Lorna Campbelli. Peaosa filmis kuulub 47-aastasele Rowan Atkinson’ile (Mr.Bean). Samuti lööb Natalie kaasa selle filmi soundtrackil ning on avaldanud arvamust, et mõned lood siit võetakse üle tema uuele albumile, mis on planeeritud ilmuma septembris 2003.

Natalie Imbruglia abiellus 02.detsembril 2004 Austraalias ansambli Silverchair lauljaga Daniel Johns, kellega oldi lähedased juba 1999 aastast alates. Pulmapidu leidis aset Austraalia looderannikul. Ometi ei olnud neil teineteise jaoks piisavalt aega ning 04.jaanuaril 2008 anti ametlikult teada lahutusest.

Aastail 2002–2006 oli ta L'Oreali reklaaminägu. Ta on aktiivselt tegelenud ka heategevusega, peamiselt vähivastase võitluse rindel.

Natalie Imbruglia on valmis saanud järgmise albumi, mida ta kutsub "Counting Down the Days" ja see 12-looline plaat tuli välja seekord juba Sony/BMG alt 04.aprillil 2005. Esimene singel oli "Shiver", mis ilmus 21.märtsil 2005. Selle põnev spioonivideo filmiti Kiievis lavastaja Jake Nava käe all. Teine singel on plaadi nimilugu ning ilmus UK-s 25.juulil 2005.

2007 aastal tuletas Natalie end taas kuulajatele meelde ning temalt ilmus 27.augustil singel "Glorious". Lugu pärines 10.septembril 2007 tulnud kogumiplaadilt "Glorious: The Singles 97-07", mille 14 loo hulgast leiab kõik 9 senist Natalie hitti nagu 'Torn', 'Smoke', 'Big Mistake', 'Shiver', 'Wrong Impression' ja 'Wishing I Was There'. Lisaks kuuleb Billy Corgan loodud lugu 'Identify', mis kõlab filmi Stigmata soundtrackil.

26.aprillil 2010 tuli lauljatari neljandas kauamängiv "Come To Life". Oma senise plaadifirma Sony BMG toest oli Imbruglia loobunud ning andis albumi välja iseenda plaadifirma alt. Produtsendiks oli seekord Ben Hillier ning lugusid kirjutasid veel ex-mees Daniel Johns ja Coldplay'st Chris Martin.

Viimase kirjutatud lugu "Want" oligi ametlikuks singliks ning ilmumiskuupäevaks 28.september 2009. Remixid singlile tegid Shapeshifters, Blunt Laser ja Buzz Junkies. Augustis jooksis reklaamiks video teisele albumi loole "Wild About It".

21.augustil 2015 avaldas Imbruglia oma viienda stuudioalbumi “Male”, mille andis välja Sony Masterworks. Kaveritest koosneval 12-loolisel plaadil kõlas avaloona Daft Punk 2013 aasta “Instant Crush”, mis ilmus iTunes 24.aprillil 2015. Loo muusikavideo autoriks oli Joe Stephenson.

"The Natalie Imbruglia Acoustic Tour" algas 22.aprillil 2017 Moskvas ja vältab kuni mai lõpuni. "Olen väga põnevil, sest seekord esinen väikestes saalides. Mulle on alati meedinud väiksemate saalide intiimsem õhkkond. Soovin nende kontsertidega tänada fänne, kes on mind kuulanud läbi aastate," ütles Eestis juba paarkümmend aastat populaarne artist, kes kavatseb esitada laule läbi kogu pika karjääri, sealhulgas teha loomulikult kõiki enda maailmatuntud hitte. 24.aprillil 2017 esines Imbruglia akustilise kavaga Tallinnas, Rock Cafes.

9.oktoobril 2019 teatas lauljatar Instagramis, et talle on sündinud poeg Max Valentine Imbruglia. Lauljanna avaldas, et rasedaks aitas tal jääda kunstviljastamine ja spermadoonori kasutamine.

18.juunil 2021 avaldas Natalie Imbruglia singli "Build It Better" ja 16.juulil järgnes "Maybe It's Great". 25.augustil tuli välja loo "On My Way" muusikavideo. Lood olid pärit 24.septembril Sony alt ilmunud albumilt "Firebird".

28.oktoobril tuli välja Natalie Imbruglia loo "Invisible Things" muusikavideo.

Faktid

Nimi: Natalie Jane Imbruglia
Artistinimi: Natalie Imbruglia
Sündis/koht: 04.veebruar 1975 / Sydney, Austraalia
Tähtkuju: Veevalaja
Vanemad: Austraalasest ema ja itaalasest isa.
Õed: 2 vanemat õde
Pikkus: 162 cm
Juuste värv: pruunid
Silmad: pruunid
Hobid: Sõpradega koos olemine ja surfimene

Lemmik:
Bänd/Artist: Shawn Colvin
Album: OK Computer
Lugu: No Surprises
Muusikavideo: Street Spirit - Radiohead
Toit: Jaapani toidud.
Ütlus: "Sa oled purjus ja valetaja"
Riided: Kottis riided
Toit: Eelistab taimetoitu ja vihkab liha
Film: "The Big Blue"
Näitleja: Tim Roth
Värv: Eletrisinine
Jook: Vodka ja jõhvikad

Muud huvitavat