Nelly

Nelly tähistas albumi "Still Hot In Herre" 20-ndat sünnipäeva 14.oktoobril 2022 taasavaldatud 17-loolise uue versiooniga. 4.novembril ilmus singel "Birthday Girl", kaaslaseks Chris Lane.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 24.09.2002 - 10:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.11.2022 - 07:43
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Nelly on pärit Missourist ning tema soov saada räpp-artistiks hakkas tõeks saama 1993 aastal, kui ta asutas koos Kyjun'i, Murphy Lee, Ali, Jason'i ja City Spud'iga bändi "St. Lunatics". Alles kolm aastat hiljem sai grupp tuntuks oma kaheteistkümnenda singliga "Gimme What Ya Got". Peale seda jõudis grupp arusaamale, et neil on rohkem õnne, kui Nelly alustab soolokarjääri ja teised lihtsalt aitavad talle kaasa. See otsus oli õige ja Nelly sai kohe lepingu Universal Recordsiga.

2000 aasta juunis ilmus Nelly debüütalbum "Country Grammar", ning juba augustis ilmus ka “Country Grammar” singel. Tänu singli ilmumisele hakati rohkem ka albumit ostma ja augusti lõpuks oli seda müüdud juba 2 miljonit koopiat. Septembris toimunud "MTV Muusikavideode Auhindade" jagamisel esitas Nelly oma lugu "Country Grammar" ning album oli müünud selleks ajaks juba 3 miljonit koopiat. Novembris lasti välja ka teine singel „E.I.“ ja aasta lõpuks on album müünud juba üle 5 miljoni koopia.

2001 aasta veebruaris kandideeris Nelly kahele "Grammyle" "Parima Räp Soolo Esituse" ("Country Grammar") ja "Parima Räp Albumi" ("Country Grammar") osas, kuid koju viia ei õnnestunud tal kumbagi. Märtsis ilmus ka kolmas singel „Ride Wit Me“ (Koos City Spud’iga). Sama aasta septembris võitis Nelly "MTV Muusikavideode Auhindade" jagamisel singliga "Ride Wit Me" "Parima Räp Video tiitli". Samas kandideeris Nelly veel kahele tiitlile: "Parim Meesartisti Video" ja "Vaatajate Lemmik".

2001 aasta oktoobris ilmus koostöös Jagged Edge’ga valminud video "Where The Party At" ja aasta lõpuks on „Country Grammar“ albumit müüdud juba üle 8 miljoni koopia.

2002 aastal tulid jaanuaris singel „#1“ ja mais singel „Hot In Here“. Mõlemad lood olid olemas albumi „Nellyville“ peal, mille ilmumisajaks oli 25. juuni 2002. Sellelt plaadilt tulid singlitena lisaks "Air Force Ones" ja "Pimp Juice".

Nelly osales P.Diddy produtseeritud soundtrackil filmile “Bad Boys II“, mis pikitud täis kuulsusi hip-hop seltskonnast ning pea tunni pikkuse soundtracki meeldejäävaim lugu oli “Shake Your Tailfeather“ mida esitasid Nelly, Murphy Lee ja P. Diddy ise. Tugeva rütmi ja hoopleva räpiga pikitud klubijämm sai varjamatult loodud pidu panemiseks ning selle video näitabki melu täies hoos nii klubis, basseini ääres kui rannas. Soundtrack “Bad Boys II“ ilmus plaadina 14.juulil 2003 ning selle muusika pärines samanimelisest filmist, mille peaosi mängisid ikka vanad head võmmid Martin Lawrence ja Will Smith.

2003 aasta saavutuste eest kandideeris Nelly viiele Grammy auhinnale ning võita õnnestus tal kahes kategoorias, mis mõlemad seotud räpparitega. 24. novembril 2003 anti välja plaat “Da Derrty Versions: The Re-invention”, mis sisaldas enamuses remikse Nelly popimatest lugudest ja põhiliste miksijatena astusid üles Jason "Jay E" Epperson ja David Banner. Plaadil leiduv materjal oli tugevaks kontrastiks seni ilmunud Nelly originaallugudele ent kuulamiseks ja eriti pidudele sobis see ülihästi. Uue loona ilmus siit plaadilt 01.detsembril singlina “Iz U”, mis pärines filmist “Haunted Mansion” ja selle loo telekates näidatava video autoriks oli Dave Mayers.

14.septembril 2004 avaldas Nelly kaks plaati, "Sweat" ning "Suit" ja esimese singlina lasti turule The Neptunes kirjutatud "Flap Your Wings" (plaadilt "Sweat") ja kohe järgnes “My Place" räppariga Jaheim. Üldse oli siin plaatidel kaasa löömas palju kuulsaid artiste nagu Christina Aguilera loos "Tilt ‘Cha Head Back", Stephen Marley loos "River Don't Run", Terror Squad'ist Fat Joe ja Remy Martin loos "Grand Hangout", räppar Mase loos "In My Life" ning siis veel Mobb Deep. Kõige oodatuimaks üllatuseks sai seekord lugu "Over and Over", milles osales tuntud kantrilaulja Tim McGraw.

22.septembril püstitas St. Louis'i räppar Nelly omanäolise rekordi, tõustes esimese nädalaga USA albumite edetabelis Billboard 200 mõlema plaadiga kohtadele #1 ja #2. Ühe nädalaga müüdi võiduplaati "Suit" Ameerikas 396 tuhat koopiat ning teist plaati "Sweat" 342 tuhat.

Peale albumite edu püsis Nelly singlite edetabelis järjepanu ja novembris järgnes singel "Tilt Ya Head Back", milles lõi kaasa teine superstaar Christina Aguilera. Singli b-pooleks oli "Na-Na Na-Na" ning lisaks kõlas “Flap Your Wings” remiks. Maiusena sai aga näha mõlema uue singliloo videosid. 17.jaanuaril 2005 tuli järgmise singlina "Over and Over", milles laulis kaasa kantrimees Tim McGraw.

Aprillis 2005 esilinastus Nelly video loole "Errtime”, milles räpivad kaasa Jung Tru ja King Jacob. Lugu pärines soundtrackilt filmile "The Longest Yard". Soundtrack ise ilmus 24.mail 2005. Singel "Errtime" oli Euroopas müügil alates 8.augustist 2005.

22.novembril 2005 tuli Universal alt välja kahe eelmise plaadi paremikku sisaldav "Sweatsuit", millel lisaks ka paar uut lugu. Esimene uus singel ja video oli "Grilz" featuring Paul Wall ja Ali & Gipp. Loo autoriks Jermaine Dupri.

22.oktoober 2007 oli Nelly singli "Wadsyaname" tulekuks ent plaati kohe ei järgnenud. Teine singel "Party People" tuli välja aprilli lõpus 2008 ning siin laulis kaasa Fergie.

11.juunil 2008 linastus video loole "Stepped On My Js", mis reklaamis Nike uut jalatsit Air Jordan. Videos astusid üles paljud korvpallitähed ning muusikutest Jermaine Dupri ja Ciara. Album "Brass Knuckles" ilmus lõpuks oktoobris 2008. Uueks singliks oli juuli lõpus koos Ashanti ja Akoniga esitatud "Body On Me" ning detsembris tuli singli ja videona "One & Only". Augustis 2009 tuli singlina Nelly ft. Pharrell Williams "Let It Go".

16.novembril 2010 ilmus album "Nelly 5.0". Selle esimene singel oli augustis "Just a Dream" ning teiseks singliks "Tippin' in Da Club". Oktoobris tuli veel kolmaski singel "Move That Body", milles lõid kaasa T-Pain & Akon.

Nelly seitsmenda stuudioalbumi avasingliks oli juulis 2012 “Merry Go Round”, milles laulis kaasa Chris Brown. Klubihiti autoriks Da Internz.

15.jaanuaril 2013 tuli Nelly lagedale raadiosõbraliku looga “Hey Porsche”, mis oli ühtlasi ka tema selle aasta suurim hitt.

2.juulil 2013 avaldas Nelly hip-pop singli "Get Like Me" feat. Nicki Minaj & Pharrell. Videot esitleti 31.juulil.

30.septembril 2013 tuli Nelly seitsmes stuudioalbum “M.O.”, mille kolmas singel oli “Heaven” (featuring Daley). 16.septembril esitles Nelly järgmist uut lugu "Rick James” koos räpparga T.I.

Jaanuaris 2014 tuli neljas stuudioalbumi “M.O.” singel “Around the World” (featuring Trey Songz).

Nelja Grammy auhinnaga pärjatud maailmakuulus superstaar Nelly andis 10.mail 2014 kontserdi Saku Suurhallis.

2015 aastal linastunud Ameerika thrilleris "A Fall from Grace" mängis Nelly ohvitseri.

14.augustil 2015 tuli müügile digisingel “The Fix” (featuring Jeremih). Aristotle lavastatud muusikavideo avaldati Vevos 24.septembril.

Nelly lõi kaasa Simple Plan 16.oktoobril 2015 avaldatud singlil “I Don’t Wanna Go to Bed”.

Veebruaris 2016 tuli Nelly välja singliga “Die a Happy Man”, mis oli kuus nädalat USA #1. Tegemist oli Thomas Rhett kantriloo kaveriga.

10.märtsil 2017 avaldas Nelly digisingli “Sounds Good to Me”.

Nelly esines Eestis 26.oktoobril kõigest 1000 inimesele klubis Cathouse.

6.aprillil 2018 avaldas Nelly singli "Freaky with You" ft. Jacquees. Ta osaleb 20.aprillil ilmunud Kanada muusiku Karl Wolf singlil "Way Low".

Nelly osales 7.augustil 2020 ilmunud Kane Brown singlil "Cool Again".

23.oktoobril avaldasid Nelly & Florida Georgia Line singli "Lil Bit".

Nelly andis 19.veebruaril 2021 välja kontsertalbumi oma 2000 aasta plaadist "Country Grammar".

6.augustil ilmus Nelly uus singel "High Horse", kaasatud Breland & Blanco Brown. Valmis ka muusikavideo.

27.augustil andis Nelly välja 9-loolise albumi "Heartland", mille inspiratsiooniks on kantrimuusika. Singliteks olid “Lil Bit" ja “High Horse".

Nelly tähistas albumi "Still Hot In Herre" 20-ndat sünnipäeva 14.oktoobril 2022 taasavaldatud 17-loolise uue versiooniga. 4.novembril ilmus singel "Birthday Girl", kaaslaseks Chris Lane.

Faktid

Nimi: Cornell Haynes, Jr.
Artistinimi: Nelly
Sünnipäev: 02. november, 1974
Tähtkuju: Skorpion
Sünnikoht: Austin, Texas, USA
Lapsepõlvekodu: St. Louis, Missouri, USA
Pikkus: 178 cm
Kaal: 82 kg
Isa: Cornell Haynes Sr.
Lapsed: Chanel (1996) ja Trey (1999)
Foobia: Lendamine, seega tuuridel käib bussiga
Hobid: Pesapall
Muusikalised mõjutused: N.W.A., Scarface ja 2Pac
Nellyt on enim võrreldud: Master P'ga

Lemmik:
Film: The First Major League
Auto: 2000 Yukon XL ja '69 442 Cutlass

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.nelly.net/