Saksa sündipopi suurkuju Camouflage esineb 22.novembril Alexela Kontserdimajas

Saksa sündipopi suurkuju Camouflage esineb 22.novembril Alexela Kontserdimajas

Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.10.2022 - 09:48

22.novembril 2024 annab Alexela Kontserdimajas tuuri „Rewind To The Future and goodbye” raames kontserdi Saksa süntpopi legend Camouflage, keda tuntakse lugude "The Great Commandment", "Love Is A Shield", "Suspicious Love", "Bad News", "X-Ray" ja "Me And You" järgi. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides.

Saksa süntpopi suurnimi Camouflage, kelle kriitikud ristisid kui Saksa Depeche Mode, sai ametlikult alguse 1984. aastal vokalist Marcus Meyn’i ning klahvpillimängijate Heiko Maile ja Oliver Kreyssigi poolt. Bänd saavutas 1986. aastal esikoha Hessen Raadio lauluvõistlusel ning aasta hiljem uuesti salvestatud debüütsingel "The Great Commandment" tõusis erinevatesse edetabelitesse, muuhulgas saavutas esikoha Billboardi "Dance Club Songs" tabelis.

Albumidebüüt "Voices and Images" ilmus 1988. aastal, peegeldades uue laine süntpopi mõjutusi, kuid seal olid selgelt äratuntavad ka Depeche Mode’i mõjud. Aasta hiljem ilmunud album "Methods of Silence" hakkas laiendama Camouflage'i helipaletti, kuhu olid lisatud violiinide-, saksofoni- ja kitarrihelid. Oliver Kreyssig lahkus grupist isiklikel põhjustel, jättes Maile ja Meyn duoks, mida täiendasid mitmed stuudiomuusikud. 1991. aastal ilmus album "Meanwhile", mis eemaldus süntpopist veelgi ja sisaldas suuremat instrumentaalosa. Samal ajal pead tõstnud grunge vaimutusega kaotas süntpop aga kolledžiraadiotes suure osa jalgealusest ning Camouflage leidis end peagi ilma Ameerika plaadilepinguta.

Camouflage on välja andnud kokku 8 stuudioalbumit, neist viimane "Greyscale" ilmus 2015. aastal.

Anders Melts (Röntgen/R2, Beats From The Vault, Terminali plaadipood) lausus, et rääkides süntpopist ei saa üle ega ümber Depeche Mode'ist. "Camouflage on vaieldamatult seal kõrval üks kõige olulisemaid bände antud stiili austaja jaoks. Tüübid on käinud oma rada ja pole olnud kunagi liialt eelnimetatust mõjutatud või omadest oskusi neid mõjutusi ideaalselt oma loomingusse pookida. Väga erinevad albumid ning isikupärased hitid, mille loojateks nad on juba kaheksakümnendatest saati olnud, sealjuures olles koguaeg pildis vaatamata harva ilmunud albumitele," lausus Melts. "Camouflage'is on oma annus nostalgiat, kuid samal ajal kõlavad nad ka tänapäeval nagu leegiga noor bänd, mitte vanal rasval hingitsev täissöönud retropeer."

Piiratud koguses pileteid Camouflage kontserdile hinnaga alates 49 EUR on juba müügil Piletilevi müügipunktides üle Eest.

Kontserti korraldab ARTIST & MUSIC FACTORY OÜ.

Loe lisaks meie lehelt: http://www.allstarz.ee/vaata_artiste/152.html