03.02 toimub klubis Tapper festival Baltic Folk Metal NightUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.01.2023 - 20:42

03.02 toimub klubis Tapper festival : "Baltic Folk Metal Night", mis toob taas, üle 14 aasta, Tapperi lavalaudadele Eesti folk metal kahurväe - Metsatöllu. Samal õhtul astuvad üles ka baltlaste esindajad Varang Nord Lätist ja Úkanose Leedust.

Peagi juba 24-aastaseks saav legendaarne Metsatöll ilmselt pikka tutvustust ei vaja - Eesti metal muusika maastikul on nad juba ammu kinnitanud paiga kohalikus kullavaramus.

Varang Nord on bänd Läti külmade metsade vahelt. Nad kombineerivad karmikoelisi death metal kitarririffe eepiliste akordeoniviisidega, luues nii unikaalse segu põhjamaisest paganlikust folk metalist.

Leedu folk metal legend Úkanose toob kaasa sealse kohaliku folkloori, mis kombineerituna raske metal muusikaga loobki nende unikaalse kõla ning neid on kirjeldatud kui ansamblit, mis paneb kuulajat sügavale endasse vaatama ning samal ajal pööraselt tantsu vihtuma.

Siinjuures kattub kirjeldus muidugi kõigi baltimaade sama muusikaþanri viljelejate kohta. Seetõttu võib kindel olla, et baltimaade metsakohin, tuulemühin ja ürgseid vägesid täis laulud jäävad kuulajat saatma veel väga pikaks ajaks.

Klubi uksed avatakse kell 19:00

Pilet piletilevis https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/eesti-muusika/baltic-folk-.../

Facebook event https://www.facebook.com/events/1145659572757142