30. juunist 1. juulini toimuva Hard Rock Laagri peaesinejaks on Arch Enemy.Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.01.2023 - 17:07

Järjekorras 22. Hard Rock Laager toimub Vana-Vigalas 30. juunist 1. juulini. Tänavuse festivali peaesinejaks on maailma kuulsaim naisvokaaliga death metal bänd Arch Enemy.

Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi sõnul jõuab Arch Enemy Vana-Vigalasse oma kuulsuse laineharjal. „“Deceivers“ käis Euroopa müügitabelite tippudes, hõivates Soomes ja Inglismaal lausa ihaldatud esikoha, nende videosid on vaadatud YouTubes sadu miljoneid kordi. Eelmise aasta lõpetasid nad peaesinejana staadionituuri koos legendaarse Behemothi ja Carcassiga,“ toob ta näite.

Arch Enemy loodi aastal 1995 kitarristi Michael Amotti poolt kui supergrupp, mille liikmed mängisid bändides Carcass, Mercyful Fate, Opeth, Nevermore jt. Tänaseks on nad välja andnud 11 stuudioalbumit, millest viimane „Deceivers“ ilmus 2002 aastal. Naisvokaal on olnud Arch Enemy lahutamatu osa aastast 2000, mil laulja kohustused võttis üle Angela Gossow, kes omakorda ulatas teatepulga praegusele vokalistile Alissa White-Gluzile, jäädes ise bändi manageriks.

Kanadast pärit Alissa White-Gluz on aastast 2014 andnud hääle kolmele Arch Enemy plaadile ja olnud külalisvokaaliks kümnetele maailmanimega bändidele ning eraldi äramärkimist väärib kindlasti fakt, et veel enne liitumist praeguse bändiga paluti Alissal ootamatult olla esilauljaks Nightwishi kontserdil nende vokalisti Anette Olzoni haigestumise tõttu.

Briti death metal bänd Memoriam loodi 2016. aastal Birminghamis peale Bolt Throweri laialiminekut vokalisti Karl Willettsi ja trummari Andy Whale'i poolt, lisaks kitarril Scott Fairfax (varasemalt Benedictionis) ja bassil Frank Healy (varasemalt Benedictionis ja Napalm Deathis). Karl Willettsi sõnul loodi bänd avaldamaks austust Bolt Throweri varalahkunud trummarile Martin Kearnsile.

Tänaseks on Memoriam välja andnud viis stuudioplaati ja neist viimane, "Rise To Power", ilmus alles äsja, 3. veebruaril 2023. Kuid Willets on vihjanud, et töö uue materjaliga juba käib. "Me ei plaani loorberitele puhkama jääda," kinnitab Karl. "Lugude autori Scotti mootor töötab vahetpidamata täistuuridel. See on ta elu. Scott läheb peale hommikusööki tööle, värvib üle neli autot, tuleb koju ja kukub siis stuudios lugusid kirjutama. Küllap on tal riffisahtlist võtta materjali veel kuue plaadi jaoks!"

Häid traditsioone au sees hoides astub Hard Rock Laagris ka sel suvel kahe päeva jooksul kahel laval üles ei rohkem ega vähem kui 22 artisti. Esinejate nimekirja ehivad lisaks Eesti metalbändide paremikule ka praegused ning tulevased tõsised tegijad piiri tagant.

Müstilise Uexküllide aadlisuguvõsa kalmistu ümbruse Vana-Vigalas vallutavad igal suvel tuhanded raskemuusikafännid. Hard Rock Laagri omanäolist nakatavat võlu kinnitab fakt, et festival on järjepidevalt kasvanud. Paarisaja muusikasõbra toel alustanud üritus on ajapikku muutunud tuhandete inimeste jaoks suve tippsündmuseks.

Aastate jooksul on Vana-Vigalas üles astunud sellised suurnimed nagu Carcass, Behemoth, Testament, Phil Anselmo, Lacuna Coil, Katatonia ja paljud teised.

https://hardrocklaager.ee/